Jump to content

Moto Zajednica

Cobra podmazivac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Drugari,

Ima li ko iskustva sa ovim podmazivacem, deluje jednostavniji zq ugradnju a eksplatacija nista zahtevna pa dal ici na to ili Scott neki X sistem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Trenutno i ubedljivo najjeftiniji i najjednostavniji sistem kod nas. Uzeo sam ga i čeka na ugradnju za par nedelja.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Pa zato je i meni zapao za oko,ne trazi veliku ugradnju ( struja,vakum) a nekako mi i ta cista mehanika deluje sigurnija u eksplataciji.

 

@mickPretpostavljam da si uzeo kod Arene,imaju na stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da burnout ih ima po 9900din. Jednostavna je ugradnja a radi po principu mehaničke sile. Zavrne se počica i onda pod pritiskom ulje kaplje 3 minuta. Nakon toga kad pritisak u bočici opadne prestaje podmazivanje.

 

Inače dosta je mali sistem i staje na volan ili se može montirati po želji na druge delove motora. Koristi se menjačko ulje, nema kupovanja posebnih ulja koja su skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

mane: moraš sam da zavrćeš svakih tu i tamo, takodje menjačko ulje se pere dosta teže od skotovog, moraš da zavrćeš u vožnji = manja bezbednost jer gledaš podmazivač umestog gde voziš a da bi omazao ceo lanac moraš biti u pokretu

Kako doziraš koliko kaplje u tih 3 minuta?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, grof je napisao:

mane: moraš sam da zavrćeš svakih tu i tamo, takodje menjačko ulje se pere dosta teže od skotovog, moraš da zavrćeš u vožnji = manja bezbednost jer gledaš podmazivač umestog gde voziš a da bi omazao ceo lanac moraš biti u pokretu

Kako doziraš koliko kaplje u tih 3 minuta?

 

Nema mane što se mene tiče :) kad kreneš na vožnju zavrne se pola kruga i imaš konstantno podmazivanje 6 minuta. To je dovoljno za nekih 300+ km bez problema a jedno punjenje uljem daje 3000 km podmazivanja. Lanac se ređe čisti jer je mnogo bolje podmazan nego sa sprejevima.

 

Doziranje je okretanje 1/4  kruga što je jednako 3 minuta ispuštanja ulja kap po kap. Radi na principu pritiska...zavrneš cilindar, on napravi pritisak i gura ulje.

 

Iskreno za 9k dinara jeftiniji i jednostavniji nema. Zima-leto ulje ide, nije kao recimo Scoitler sa plavim i crvenim uljem. Ili sa drugim sistemima gde ne možeš tako lako gradaciju ulja da promeniš u odnosu na vremenske uslove jer se mora ozračiti ceo sistem. Ili kad se na hladnoći promeni viskozitet ulja pa se zapuši i ne podmazuje lanac.

 

Nemo2 to sve preskače...lepo zavrneš krug, podmažeš i voziš.

 

 

 

WWW.COBRRA.SK

NEMO 2 - device for lubrication of motorbike and quad chains that saves your money.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam prvo Scottoiler V System pa sam ga prodao jer sam hteo X System. Kad vraga, nema da se kupi... Neko vreme sam se vozio bez pa sam ponovo kupio podmazivač, tj. Cobrru.

 

Više mi se sviđa od Scottoilera. Manja je instalacija, manje mesta zauzima i celokupan sistem je prost prost da prostiji ne može biti.

 

Rezervoar je aluminijumski i kvalitetno je urađen kao i ceo proizvod. Koristi bilo koje SAE 80W90 ulje. Litar košta 5 evra i imaš ga gde hoćeš. Meni stoji na crashbar-u sa unutrašnje strane. Kad krenem, okrenem ga jednom za 90 stepeni i samo voziš narednih 100 km ili više, i ne misliš. Kad putujem daleko, okrenem ga kad tankujem, pravim pauzu, ili dok čekam na semaforu. Lanac je kao nov, uvek se sija, nema prljavštine i nema trunke po felni. Od mene preporuka za proizvod.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, Alekre je napisao:

Imao sam prvo Scottoiler V System pa sam ga prodao jer sam hteo X System. Kad vraga, nema da se kupi... Neko vreme sam se vozio bez pa sam ponovo kupio podmazivač, tj. Cobrru.

 

Više mi se sviđa od Scottoilera. Manja je instalacija, manje mesta zauzima i celokupan sistem je prost prost da prostiji ne može biti.

 

Rezervoar je aluminijumski i kvalitetno je urađen kao i ceo proizvod. Koristi bilo koje SAE 80W90 ulje. Litar košta 5 evra i imaš ga gde hoćeš. Meni stoji na crashbar-u sa unutrašnje strane. Kad krenem, okrenem ga jednom za 90 stepeni i samo voziš narednih 100 km ili više, i ne misliš. Kad putujem daleko, okrenem ga kad tankujem, pravim pauzu, ili dok čekam na semaforu. Lanac je kao nov, uvek se sija, nema prljavštine i nema trunke po felni. Od mene preporuka za proizvod.

Kako ti se pokazao kad ideš po prašini? Da li pravi kuglice i izbacuje sa lanca ili nema fleka po felni? Nekako mi je to ulje retko za neki laki offroad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Garantujem da nema podmazivac lanca koji ne prlja felnu, tablicu, kofer... Ako nema fleka, nema ni dovoljno podmazivanja. Ko voli idealno cist motor, sprej! Kad idem na put i predjem 1-2-3000km,to ulje koje je kapljalo mora negde da spadne. Ako vozim brzo, kovitlanje vazduha razbaca kapljice sa lanca kojekuda. Ne smeta mi, operem motor kad se vratim kuci. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Mogu samo da kažem vezano za čišćenje da je onaj sprej za čišćenje lanca iz Linde za 160 kinti boli glava! Pristojno očisti lanac a jedna bočica je dovoljna za temeljno čišćenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Imao sam NEMO 2 sa Aliexpressa,prodao ga sa motorom .Nov motor pa će da bode i novi NEMO 2,samo da stigne iz Kine.Ja sam zadovoljan.Konstrukcija nije svemirska tehnologija tako da mislim da nije potrebno davati hiljade dinara za Cobru.Ja sam sipao menjačko ulje 75W140 Tutela.20 eura NEMO 400 dinara litar ulja i lanac podmazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, vazlan je napisao:

Imao sam NEMO 2 sa Aliexpressa,prodao ga sa motorom .Nov motor pa će da bode i novi NEMO 2,samo da stigne iz Kine.Ja sam zadovoljan.Konstrukcija nije svemirska tehnologija tako da mislim da nije potrebno davati hiljade dinara za Cobru.Ja sam sipao menjačko ulje 75W140 Tutela.20 eura NEMO 400 dinara litar ulja i lanac podmazan.

Ta kopija sa Aliexpress-a ima malu manu :) nekad se desi da ventil pod pritiskom ili ne pusti ili umesto na 3 minuta odradi 10 ili ne zatvori pa ulje komplet iscuri.

Zavisi kako se zalomi koji komad. A za 3-4000 dinara nema svrhe da glava boli i da se razmišlja :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I ja narucio taj sa aliexpresa, nesto mi bilo mnogo da dam 9k din za alu čantricu i par metara creva. Nema tu nikakvog ventila, sistem radi na pritisak vazduha, kako se zavija poklopac smanjuje se zapremina i istiskuje ulje kroz crevo. Kad iskaplje ta tura, u posudi se napravi vakuum i ne dozvoljava ulju da izlazi dalje. 

Ako nastavlja da curi, onda neka od gumica ne dihtuje kako treba, ulazi vazduh u posudu i ulje nastavlja da curi. To je sve lako resivo, zato sam i narucio kineza.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Imaš ventil na dnu posude koji služi da spoji posudu sa crevom kroz koje ide ulje on radi na slip and click kao kad se alat na vazduh kači na crevo. To je kod originala mekana guma koja omogućava da se crevo prikači i otkači a kod kopije je ili tvrda guma ili plastika i tu je problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To je brza spojnica, nije ventil i to mi je lako resivo ako zeza, ceo zivot radim sa raznim cevima, ako ne mogu jedno crevce da zadihtujem ostaje mi samo da se obesim :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ako može da se reši sjajno! Eto jeftine mogućnosti za dobru spravu. Ja nisam u tim vodama pa ne mogu da priuštim razbijanje glave :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Gledao sam i ja te Ali mudrolije medjutim problem Alija je trenutno shipping... Otprilike koliko sam video Kina izadje na 50e ako se preskoci carina tako da je diskutabilna isplativost i bez drzavnih nameta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam trenutno u USA, ovde izadje 25$, besplatna postarina. Zato sam ga i narucio, za te pare ako ne valja nece mi biti zao da ga bacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Sto se curenja ula tiče problem je u gumici koja zaptiva poklopac koji se zakreće.A problem shipinga sam rešio tako sto sam naručio preko čoveka kome robu dostavljaju u Mađarsku sa 10% njegove provizije tako da me je ovaj koji sam poručio košta 2500 dinara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre sat vremena, vazlan je napisao:

...

A problem shipinga sam rešio tako sto sam naručio preko čoveka kome robu dostavljaju u Mađarsku sa 10% njegove provizije tako da me je ovaj koji sam poručio košta 2500 dinara.

Da li se taj lik bavi time ili je to bila neka lična usluga?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Naleteo sam na ova dva slicna uredjaja.

 

Prvi ima mali ventil koji drzi kad motor miruje a kad upalite i pocne da vibrira on pusta po malo.Znaci vase je samo da dolivate po potrebi.

 

 

Ovaj drugi mi se vise dopao, ima onu malu drukalicu/sisku kao na trimerima, ona se srafi da bude pri ruci i u toku voznje samo stisnes da izgura ulje u cevcicu.Ono sa cetkicama za ciscenje mi je malo preterano.

Verovatno ima jos nekih zanimljivih/prostih resenja po svetu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Tutoro je po mom mišljenju zeznut...teško se količina ulja dozira pa se često dešava kapljanje ulja kad motor miruje. Takođe baca dosta na felnu. Drugar ima baš taj ugrađen i stalno je cimanje oko količine ulja koja se izbacije bespotrebno. Te kad više odvrne barica ulja je pored motora, ako zavrne skoro da i ne ide ulje...

 

Druga je stvar ne može tek tako da se ulje zameni a recimo plavo ulje menja viskozitet na hladnom vremenu pa zapuši ceo sistem i ne isporučuje podmazivanje. A kad bi menjao ulje sa drugom gradacijom posuda mora da se ozrači...Cobra je mnogo pametnije rešenje od ovog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja