Jump to content

Moto Zajednica

Cobra podmazivac

Recommended Posts

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To što pušta znači da podloška/gumica nije dobra i ne drži vakuum. Pisale su kolege već o tome. Gustina ulja nema nikakve veze sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
Pre 3 sati, vasa.93 je napisao:

To što pušta znači da podloška/gumica nije dobra i ne drži vakuum. Pisale su kolege već o tome. Gustina ulja nema nikakve veze sa tim.

Verujem al ovaj je kao original iz burnout,nike kinez....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nego, koja je fora sa Burnout-om? Poručio sam pre 5-6 dana podmazivač, dobio odmah potvrdni mail da će porudžbina biti isporučena u najkraćem roku, i od tada ništa.

 

Danas ih zovem da pitam šta se dešava i dobijem odgovor da nazovem sutra, da su u gužvi i nemaju vremena za online porudžbine. O.o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 24.5.2022. at 22:10, vasa.93 je napisao:

Nego, koja je fora sa Burnout-om? Poručio sam pre 5-6 dana podmazivač, dobio odmah potvrdni mail da će porudžbina biti isporučena u najkraćem roku, i od tada ništa.

 

Danas ih zovem da pitam šta se dešava i dobijem odgovor da nazovem sutra, da su u gužvi i nemaju vremena za online porudžbine. O.o

Biće da je manjak ljudstva, kao i svuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Biće. A biće i da sam ih pozvao u baš lošem momentu, verovatno je bila puna radnja...

 

Nazvao sam juče ujutru, kao što su mi savetovali, i jutros je stigao podmazivač. Sve u najboljem redu, ekspeditivno. No opet, ako nisu u mogućnosti da obrade online porudžbine, mogu makar privremeno za zablokiraju tu funkcionalnost...

 

Nebitno, što kažu ljudi - bitno da je roba dobra. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Da napisemo neku posle nekih 3000km. Dopunjavao sam 2 puta. Vrteo sam je na pocetku malo cesce ali kasnije na nekih 200-300 km,po kisi (vozili 600 km po kisi na povratku iz Banja Luke)na svakih 70-100 ali posle 50km od zadnjeg podmazivanja lanac je bio poprilicno suv tako da je dobro imati ugradjeno jer verujem da bi se sprej takodje isprao sa lanca. Zadovoljan jer ne cistim vise lanac ali felna je i dalje isprskana kao i tablica,kofer.....

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1141 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 26.5.2022. at 22:42, vasa.93 je napisao:

Biće. A biće i da sam ih pozvao u baš lošem momentu, verovatno je bila puna radnja...

 

Nazvao sam juče ujutru, kao što su mi savetovali, i jutros je stigao podmazivač. Sve u najboljem redu, ekspeditivno. No opet, ako nisu u mogućnosti da obrade online porudžbine, mogu makar privremeno za zablokiraju tu funkcionalnost...

 

Nebitno, što kažu ljudi - bitno da je roba dobra. :D

Iskustva,sezona je prosla?

@micktebi i dalje sve radi ok?

Ostali,resili curenja,o ringove?

Pisite,idem sutra da uzmem pa da znam da se radujem ili ne radujem previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ako uzmes cobrru neces pogresiti a za kineske morace kolege da odgovore. 

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 39 minuta, piki je napisao:

Iskustva,sezona je prosla?

@micktebi i dalje sve radi ok?

Ostali,resili curenja,o ringove?

Pisite,idem sutra da uzmem pa da znam da se radujem ili ne radujem previse.

Što se mene tiče savršen sistem, 10.000km bez greške radi!

 

Ako ga koristiš kako treba funkcioniše besprekorno ali ako ga maalo izmaltretiraš kao Vampa i ja što radimo zna da zamaže felnu :lol3:. Prvenstveno je to zbog toga što mi je osećaj da moožda nisam dovoljno pustio ulja na određenoj kilometraži pa se desi da ne procenim tj. vodim se onom starom ''bolje da ljulja nego da žulja'' i napravim sebi posla jer ode više nego što treba. Nekako mi ''malo'' četvrtina kruga pa navrnem polovinu :) 

 

Šta više moožda je i kinseka izvedba ok...nema tu mnogo mudrosti oko sistema a cena više nego 50% manja. 

 

Inače jedini problem koji sam imao je pucanje litarske plastične flaše Bell ulja koje koristim, više je ulja isteklo iz flaše nego što sam potrošio na lanac. :D

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Jedno filozofsko pitanje? Onako bez razmisljanja i mozda i glupo. Da li moze da se desi da ulje sa felne spadne na gumu i da ozazove klizanje u krivini? Odnosno pad sa motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Zarkela je napisao:

Jedno filozofsko pitanje? Onako bez razmisljanja i mozda i glupo. Da li moze da se desi da ulje sa felne spadne na gumu i da ozazove klizanje u krivini? Odnosno pad sa motora

Mislim da nema šanse...to je sistem kap po kap i ide po 3 minuta tako da je to baš, baš teško da se desi. Mooožda bude po koja kap da sklizne sa felne ali to je samo što se mene tiče u teoriji. Kod mene makar se nije desilo...jeste po koja kap na felnu otišla kad preteram ali ništa mimo toga.

 

Zna da se nakupi na centralnom štenderu ispod prednjeg zupčanika malo ulja pa tu da uhvati prašinu ali se to lako skine pri čišćenju lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Na gumi uz toliko nalavinja nadje se po neka tackica kao i na felni a da zamaze toliko gumu ne moze,mislim meni se nije desilo i trebalo bi bas dosta ulja da do toga dodje a u sistemu i rezervoaru nema tolike kolicine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1141 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Hvala na odgovorima,davicu vas tokom zime da vidim u kojoj ste poziciji namestili kapaljku,a i ja volim sistem bolje da ljulja nego da zulja pa ce sigurno bar u pocetku biti kao sa lubrikantima:lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

E da crevo nisam kratio jer je ono i kapaljka nema posebno kao scottoiler,vec sam ga malo umotao da ima rezervu. Evo slike gde je kapaljka i gde je rezervoar. Ja sam podesio da je dole skroz uz lanac. Malo losije se vidi na slikama ali odma je na pocetku gde lanac nailazi na zupcanik

20220227_145500.jpg

20220227_145452.jpg

20220227_145511.jpg

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1141 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uzeo danas u Burnoutu.Zena koja prodaje ljubazna skroz i kaze mozemo mi da ugradimo,salje me na lika koji radi servise.

Neki ufuran lik koji me nije udostojio ni pozdrava pri ulasku ni pozdrava pri izlasku,kaze motor ti je komplikovan za uvlacenje creva i to ce te kostati 8000 dinara montaza,ako hoces-reko nema potrebe za te pare.Nisam ni zavrsio recenicu,kao da je jedva docekao,prekida razgovor i poce da kuca na laptopu nesto.Ako je vlasnik bio tuga je sto takav lik ima radnju,ako je radnik tuga je za gazdu sto mu radi takav lik,bas sam se iznenadio neprijatno,jer sam video da skupljaju i pare za Dedamrazijadu pa kontam da je mozda neko i odavde sa foruma.

Izlazim i prolazim pored njega i glasnije kazem dovidjenja prijatno i lik ni da me pogleda,mislim se u sebi duvaj ga pajseru nevaspitani i neljubazni.Ovo moze i u temu sta me danas iznerviralo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, piki je napisao:

Uzeo danas u Burnoutu.Zena koja prodaje ljubazna skroz i kaze mozemo mi da ugradimo,salje me na lika koji radi servise.

Neki ufuran lik koji me nije udostojio ni pozdrava pri ulasku ni pozdrava pri izlasku,kaze motor ti je komplikovan za uvlacenje creva i to ce te kostati 8000 dinara montaza,ako hoces-reko nema potrebe za te pare.Nisam ni zavrsio recenicu,kao da je jedva docekao,prekida razgovor i poce da kuca na laptopu nesto.Ako je vlasnik bio tuga je sto takav lik ima radnju,ako je radnik tuga je za gazdu sto mu radi takav lik,bas sam se iznenadio neprijatno,jer sam video da skupljaju i pare za Dedamrazijadu pa kontam da je mozda neko i odavde sa foruma.

Izlazim i prolazim pored njega i glasnije kazem dovidjenja prijatno i lik ni da me pogleda,mislim se u sebi duvaj ga pajseru nevaspitani i neljubazni.Ovo moze i u temu sta me danas iznerviralo.

Ako je mlađi lik znam ga...na žalost svuda ih ima a taj je posebno poznat po otaljavanju posla.

Nemoj da se zezneš da pucaš na ugradnju kod njih, preskupi su. Ja sam uz GPS, dodatna svetla ugradio i podmazivač kod Satelisa. Ali svakako možeš i sam...ako budeš hteo možemo da se nađemo negde (možda čak i sad u subotu ako si na akciji do Sremčice) da pogledaš kako je ugrađeno kod mene pa kopiraj :)  Nije raketna nauka...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Oko ugradnje, potrebno je nekih 15-20min za nas prosecne ... Od alata sitno nesto tipa kljuc za skidanje napred dal kvacila dal kocnice i tu ide cela skalamerija,secice,malo nitro razredjivaca i krpica .

Veca je nauka kuda provuci da ne zateze i obavezno ako seces crevo idi sa kormanom levo desno pre nego ga protnes pozadi i iseces

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Kako se resava da ne kaplje kada motor stoji tj ne vozi se ? Koliko vidim Cobra radi sistemom slobodnog pada,nema el.ventila i sl. da zatvori dovod ulja u stanju mirovanja.Ili gresim ?Dakle trebalo bi da kaplje samo kada se zadnji tocak tj lanac okrece 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, gixxer je napisao:

Kako se resava da ne kaplje kada motor stoji tj ne vozi se ? Koliko vidim Cobra radi sistemom slobodnog pada,nema el.ventila i sl. da zatvori dovod ulja u stanju mirovanja.Ili gresim ?Dakle trebalo bi da kaplje samo kada se zadnji tocak tj lanac okrece 

Hidraulični pritisak...okreneš bočicu za 1/4 kruga i taj pritisak gura ulje naredna 3 minuta. Kad popusti pritisak ulje prestane da ide iz bočice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kako se resava da ne kaplje kada motor stoji tj ne vozi se ? Koliko vidim Cobra radi sistemom slobodnog pada,nema el.ventila i sl. da zatvori dovod ulja u stanju mirovanja.Ili gresim ?Dakle trebalo bi da kaplje samo kada se zadnji tocak tj lanac okrece 
Vakuum drži ulje da ne kaplje, a zavrtanjem poklopca, smanjiš zapreminu posude za ulje i poguraš ulje napolje.
Princip šprica, napuniš ga, isteraš vazduh i okreneš naopačke ništa ne kaplje dok ne poguraš klip.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1141 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 13 sati, mick je napisao:

Ako je mlađi lik znam ga...na žalost svuda ih ima a taj je posebno poznat po otaljavanju posla.

Nemoj da se zezneš da pucaš na ugradnju kod njih, preskupi su. Ja sam uz GPS, dodatna svetla ugradio i podmazivač kod Satelisa. Ali svakako možeš i sam...ako budeš hteo možemo da se nađemo negde (možda čak i sad u subotu ako si na akciji do Sremčice) da pogledaš kako je ugrađeno kod mene pa kopiraj :)  Nije raketna nauka...

Jeste mladji,ali ko ga jebe,nije mi ni na kraj pameti bilo da mi oni ugradjuju nego zena je bila ljubazna pa reko ajd da ispostujem i da saslusam.Ej i jos 8000 da provuce crevo,koje bi verovatno ja posle premestao jer bi on otaljao a ja bi morao da izmenim nesto:lol3:.

Ja sam čačkač i to namestanje mi je terapija za glavu.Sto se tice Sremcice,burazer se zeni(3 put:lol3:) pa sam na drugim akcijama,ali mozemo se naci na picu,klopi kad otopli i ovako neobavezno:takoje:.

 

Pre 10 sati, doctore je napisao:

Oko ugradnje, potrebno je nekih 15-20min za nas prosecne ... Od alata sitno nesto tipa kljuc za skidanje napred dal kvacila dal kocnice i tu ide cela skalamerija,secice,malo nitro razredjivaca i krpica .

Veca je nauka kuda provuci da ne zateze i obavezno ako seces crevo idi sa kormanom levo desno pre nego ga protnes pozadi i iseces

 

Ma naravno neka je i sat da sve bude ispicajzlisano,sjebavao sam ja i skuplje i komplikovanije stvari:lol3:,ali iz svakog cackanja naucis nesto novo.To oko secenja sam mislio da napravim neki zamotuljak i da ni ne secem sto neko spomenu,ali videcu na prolece kad budem stavljao.

 

hvala obojici na odgovorima:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja