Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

Да не кажем да је технологија гума за моторе толико узнапредовала, да је једина разлика данас да можеш да изабереш између добрих и много добрих гума, нарочито за вожњу на улици.

Остало је плацебо ефекат.

Наравно ту не укључујујем неке кинеске самоубилачке брендове.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Stromić

Ćao društvo da vam se priključim. Vozim strimića 2015god. Zadnje dve godine sam na Mitas gumama i Ništa lošije nisu nego fabričke 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 13.8.2022. at 9:54, Jupiter je napisao:

Da dodam ovde samo za ovaj Mitas, nemam pojma, nisam ih vozio. Znam za slučaj gde ih je čovek stavio, pa ih nešto brzo zamenio. U svakom slučaju, ako završavaju posao, to je ok. Ove na slikama izgledaju još uvek dobro, i moje su u nekom takvom stanju, prednja mi je kao ova zadnja na slikama, i obrnuto. Prešle 16 hiljada i nadam se da će prednja izgurati još bar 2, do kraja sezone. Bridgestone.

Meni je bridgestone a40 izdržala (tj tad sam je skinuo) na ravno 21.000. Na 19k se par puta javila u krivini, malko popustila, ništa dramatično. Ok, zavisi i trošenje od stila vožnje, al eto ti jedan reper. 

@СајберГастарбајтер meni je ostalo 30% šare još sigurno, na 21k km, gorepomenuta guma, pa je ipak kliskala po malo i više nisam imao poverenje u istu. Nije sve samo do šare, jednostavno ona odradi svoje cikluse hlađenja i grejanja, niti se svaka guma ne ponaša isto u prvoj polovini i drugoj polovini života i više nije to to.
 

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve je to u redu, ali ako ne idemo na tu stranu "Ja, Rossi i Mali Ćaća", i sagledamo ekonomsku stranu kroz neki prosek eksploatacije (broja zagrevanja i hlađenja, stila vožnje etc.), je li Mitas zaista isplatljiviji? Ako košta 30% manje od neke druge gume, i ako pređe 30% manje kilometara od nje, je li jeftiniji? Pošto prvi argument sa kojim Mitas nastupa je cena. Ja bih rekao da ima smisla uzeti je ukoliko je jorgan u tom trenutku toliko dugačak, kao što je uostalom kolega iz Slovenije i rekao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 58 minuta, maxx je napisao:

Ma mogao si to jos da teras :D (kaze osoba koja je menjala fabricke bridgestone trailwing posle 18k km).

eno ti ih kod Ranka, ako nije bacio, da ti sačuvamo, pa da premostiš :D

U tom slučaju (30% manja cena - 30% manje kilometraže, ne komentarišem Mitas, nego generalno logiku), možda je nekom isplativije, jer sad može da da 20k i da se vozi 2 godine, pa opet 20k, itd, jer nema/ne želi da da trenutno 30k i da se vozi 3 godine. Jedini ekstra trošak je vulkanizer za zamenu.. Baš kao što si primetio, zavisi od dužine jorgana.

 

Elem, namontirane Metzeler Tourance next 2, videćemo kako će se pokazati, za sad prvi utisci da je "responzivnija" od bridgestona a40 koja je bila fabrička. Test.Start();

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 8 sati, nafetS je napisao:

Meni je bridgestone a40 izdržala (tj tad sam je skinuo) na ravno 21.000. Na 19k se par puta javila u krivini, malko popustila, ništa dramatično. Ok, zavisi i trošenje od stila vožnje, al eto ti jedan reper. 

@СајберГастарбајтер meni je ostalo 30% šare još sigurno, na 21k km, gorepomenuta guma, pa je ipak kliskala po malo i više nisam imao poverenje u istu. Nije sve samo do šare, jednostavno ona odradi svoje cikluse hlađenja i grejanja, niti se svaka guma ne ponaša isto u prvoj polovini i drugoj polovini života i više nije to to.
 

Циклус хлађења и грејања је апсолутно занемарљив код овог типа туринг гума. То су гуме које раде у неком опсегу температура који није екстреман (овде причам о загревању гуме) и вожња на путу, па и била спортска не доводи до екстремних разлика нити циклуса хладно топло, који би озбиљно утицали на гуму као такву.

 

То већ одавно није ставка у производњи и трајању гума и то произвођачи већ неко време истичу.

 

Дебљина гуме има утицаја на грип донекле, али не толико да се грип смањи 30-40% у односу на онај иницијални.

 

Склискање... хмм то не могу да ти кажем јер не знам како возиш.

 

Можда се осећаш сигурније после 18к на истој гуми па и несвесно отвориш раније гас, можда пре. Возио сам и на улици и свако ”склискање” је или било моја алавост на гасу, или сам прешао преко нечега што је било масно или масније него уобичајено, ако идем истом рутом.

 

Гуме сам возио до буквално жице и онда мењао и веровао да држе и држале су. Доста у вожњи има утицаја и плацебо, који често нема везе са реалним објективним параметрима, али ми осећамо да је тако, иако је можда погрешно. Али свакако за мирну савест када изгубиш веру у гуме, џаба колико год оне могу даље да држе, јер твој мозак више није миран и оне онда више нису добре ЗА ТЕБЕ, а неко би можда после тебе одвезао до жице и рекао уххх како су биле добре гуме.

 

Субјективан осећај не треба одбацити, али не треба му ни давати значај као да је генерално правило. Закон прописује минималну шару (због кише) и то је све и иста је компонента на гуми од 100 до 0% само тања.

 

Све преко тога остало ми 30%, 40% не држи ми добро је субјективно, јер на путу никад нећеш довести гуму у ситуацију да си ти својом вожњом доказао њене лимите, сем ако ниси неки про тест возач. То важи и за стазу, на којој сад возим.

 

А као пример о осећају, ево и гуму коју сам огулио на Андалузији и ништа, ама баш ништа нисам приметио у држању гуме, док сам возио на стази за мој неки мали ниво вожње и док нисам ушао у бокс.

 

pnhGQ4y.jpg

 

s20xeBS.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pozdrav, može li neko od kolega što imaju iskustva sa Suzukijem vstrom 650 XT ABS, da napiše par rečenica o njemu. Tj. Najviše me zanima mogućnost istog na lošijim putevima tipa makadam lošiji ili livada, znam da je Yamaha T7 ozbiljniji po tom pitanju, ali me zanima mišljenje i poređenje ta dva motocikla. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Sajber, hvala za analizu/pisanje, stvarno detaljno.
Baš to sam i rekao kao glavni razlog zamene, "ne verujem joj". Što se tiče stila, mislim da se nije mnogo bitnije menjao, tj desila se promena pre nekih 6k km kad sam opet bio na kursu bezbedne vožnje i malo prokinuo sa motorom, ali ništa toliko ekstremno da je dovedem do limita.
Mislim da sam iste deonice prolazio jako slično, ali opet kao što kažeš, subjektivni osećaj.
Isto tako treba shvatiti ovo pisanije, kao lično shvatanje i samo ovlaš neka razmišljanja, drugo gledište, nikako kao sve i svja, koji sam ja faktor. Što se tiče grejanja i hlađenja, ima tu još par stvari koje nisam pomenuo a MOŽDA doprinose.. opet, ciklusi, koliko god nebitni, postoje, loš put, udarne rupe, sve to stresira gumu, ti na stazi si sa manometrom, ja je proverim pred put i onda teram turu, pa kad se sledeći put setim (trudim se, al znaš kako to ide), ne treba da ima toliko uticaja malo odstupanje pritiska, al opet, tu je. Da li se ukockastila pa moram jače da je gurnem da oborim pa preteram i počne da bega... Sad, kombinacija svih faktora, dovela je da za mene nepromenjeni stil guma ne drži i tu je kraj. Sve ovo možemo u nedogled, dža ili bu. Zamenio, i sad učim kako se sa ovom vozi. Samo da se kotrlja, najbitnije.

Hvala još jednom za prethodni post, potkrepljeno, lepo argumentovano.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Novi stromić (700) je "uhvaćen" na Stelviu.

Pretpostavljam da će Eicma ove godine biti prilika za predstavljanje javnosti.

Vidi se na fotkama da je novi tip agregata, nove kočnice, ogibljenje, led, potpuno novi model u odnosu na dosadašnje koji su više bili evolucija prvog modela iz 2004.

Točkovi 21 i 18, verovatno i verzija 19-17 kao Triumph recimo, čekamo novembar da vidimo.

 

Screenshot-20220818-162557-Gallery.jpg

 

Screenshot-20220818-162513-Gallery.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
On 18.8.2022. at 16:44, Milanezi je napisao:

Novi stromić (700) je "uhvaćen" na Stelviu.

Pretpostavljam da će Eicma ove godine biti prilika za predstavljanje javnosti.

Vidi se na fotkama da je novi tip agregata, nove kočnice, ogibljenje, led, potpuno novi model u odnosu na dosadašnje koji su više bili evolucija prvog modela iz 2004.

Točkovi 21 i 18, verovatno i verzija 19-17 kao Triumph recimo, čekamo novembar da vidimo.

 

Screenshot-20220818-162557-Gallery.jpg

 

Screenshot-20220818-162513-Gallery.jpg

 

 

Momci ima šta više od ove dvije fotke, dali se zna šta otipljivo ili treba sačekat, dali če bit stvarno to u suštini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Od fotki mi se povraća, kao da gledaju sve najslabije i najaljkavije detalje sa drugih modela da implementiraju.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Таман ће да одскочи од ових италоазијата што су му се са ценом примакли. Коштаће 20% више него до сада, минимум.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
On 31.8.2022. at 18:29, saxi je napisao:

Od fotki mi se povraća, kao da gledaju sve najslabije i najaljkavije detalje sa drugih modela da implementiraju.

Saxi, kako to misliš, meni ne izgleda baš neko čudo, mada ja dajem više pažnje na samo izgradu a posebno na dobar motor, ne mnogo na izgled kompjutera. Bitno jeste, da ima one najnužnije stavri u pogledu inače među vožnji više gledam druge stvari ne virim toliko u prozor borda.

 

Možda imajo drugi brendovi jače i bolje bordove ali su zato i skuplji, pa eto biraj onda šta ti odgovara.

 

Mada mislim, da ovo još nije sam kraj borda , možda dođe u poslednjem trenu do bilo kakvih promjena.

Živi bili pa vidjeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Да се огласим у теми у вези са заменским визирима. 

 

Фабрички визир је недовољан за бољу заштиту од ветра и дефинитивно би га требао променити свако ко би желео мање шумова у кациги. Ово је проблем сигуран сам свим возачима вишег раста. 

 

Другар користи ђивијев повишен који је из једног дела. Могу рећи да пружа лепу заштиту али има и вибрације самог визира. За ниже возаче би можда био проблем јер би им поглед био све време кроз визир. 

 

Гледајући разне снимке на ЈТ а и причајући са искуснијим колегама од себе, одлучио сам се да узмем ђивијев ерфлов који има могућност штеловања по висини.

Мислим да би га могли користити возачи и нижег раста, јер би га могли наместити у положај који и њима одговара.

 

Код мене је наштелован на највишу тачку и нема никаквих вибрација и увијања. Оно што ме ломило је разлика у цени између ова два, јер је ерфлов скупљи 5000 динара.

Нисам се покајао и мислим да сам урадио праву ствар!

 

Пружа одличну заштиту од ветра и кацига је много тиша па је могуће чути, без напрезања, саговорнике са којима сте у контакту путем комуникације. Ово доноси посебне бенефите јер нема више напрезања и не дај Боже нежељених главобоља услед истог. Ко има тај проблем, зна на шта мислим. 

 

Чак је и на вожњи по киши имао одличну заштиту и остало се поприлично суво, тако да је то још један плус. 

 

Препоручио бих овакву надоградњу јер се сигурно неће покајати ко год буде узео овај визир.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 33 minuta, DrugCrni je napisao:

Reci mi druze koja je cena tog vizira

Купљен је у мотоленду за 14800дин. Достава је бесплатна за поруџбине преко 5000 динара. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Isti takav, vrhunskog kvaliteta i dizajna na Aliju smo naručivali i nabavljali po ceni od oko 30 Evra sa dostavom i pokazali su se fenomenalno, za zadnjih 6, 7 godina pazarili smo ih za skoro 10 malih i velikih Smorova i GS-ova i ferceraju bez greške
Ja sam 186cm, ostali su i niži i viši i svi su zadovoljni. Za Givijev veliki vizir potpisujem da je grdan na oko, nepraktican za vožnju, pruža odličnu zaštitu ali se gubi efekat jahanja na krilima vetra tako da ga od srca ne preporučujem nikome.
@Nordkapp Drugar, nismo se razumeli, tabla mi je instrument a modelima od 2019 kao sonar Bugarske podmornice od pre Hrista. Svi motori u toj klasi su se izdigli dizajnom samo Smor po meni ide u gadnom smeru, izgleda ofucano i musavo, baš kao i vozač koji ga tera po Stelviu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 16 sati, saxi je napisao:

Isti takav, vrhunskog kvaliteta i dizajna na Aliju smo naručivali i nabavljali po ceni od oko 30 Evra sa dostavom i pokazali su se fenomenalno, za zadnjih 6, 7 godina pazarili smo ih za skoro 10 malih i velikih Smorova i GS-ova i ferceraju bez greške emoji3059.png
Ja sam 186cm, ostali su i niži i viši i svi su zadovoljni. Za Givijev veliki vizir potpisujem da je grdan na oko, nepraktican za vožnju, pruža odličnu zaštitu ali se gubi efekat jahanja na krilima vetra tako da ga od srca ne preporučujem nikome.
@Nordkapp Drugar, nismo se razumeli, tabla mi je instrument a modelima od 2019 kao sonar Bugarske podmornice od pre Hrista. Svi motori u toj klasi su se izdigli dizajnom samo Smor po meni ide u gadnom smeru, izgleda ofucano i musavo, baš kao i vozač koji ga tera po Stelviu emoji16.png

Po svemu te razumijem ja drugare saxi, nije istina da je neki svemirski dizajn, al jebi ga takve rade, kao što rekoh, meni bitno, da mašina radi brezprekorno, a u dizajn se ne puštam, možda nas iznenaduju kad bude sasvim gotov.

To ti je onako kao kod žena, jebeš lepoticu koju imaš kod kuže, kad nakon četiri dana na stolu nema više šnicla...:grr:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja