Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.
Pre 4 sati, medadetelinara je napisao:

Koja je sad redovna cena Stroma XT ?

Sada je 8600

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.
Pre 9 sati, Nordkapp je napisao:

Druže nek ti bude sa srečom i dugovečno, nek ti radi brezprikorno, nek te voza lepim putem, nek budete drugari u svemu, a ti lepo ga pazi, mazi i sa njime se važi...:jee1:

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 3 sati, bily je napisao:

Pozdrav,i ja postao vlasnik stromica.Presao sa skutera na njega,jos se upoznajemo

D68D7520-DF01-41DC-A4C7-C1B6E38C2ADF.jpeg

204F9989-AC46-4AC0-A5BE-AD9E3C896495.jpeg

Cestitam i puni sretnih km :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT
Pozdrav drugari:) Hteo sam da podelim moje iskustvo posle zamene opruga amortizera na malom stromu (2017+).
 
Motiv zamene nije neki kvar ili problem, vec zelja za poboljšanjem. Posle igranja sa podesavanjima zadnjeg amortizera (fabrickog), uspeo sam da ga nastelujem spram svoje tezine (90ak kg bez opreme) i stila vožnje. Nazalost ne postoji nikakvo podesavanje za prednju vilu i imam utisak da su opruge previše mekane. To je posebno primetno pri agresivnijem kočenju, udarcima u malo vecu izbocinu / rupu. Van asfalta, sa tugom sam vrlo često konstatovao udare na mostovima pri potpunom "bottom out"-u (i izvinjavao se motoru u sebi). Cak je i lezaj kormana popustio (odvrnuo se) u jednom trenutku. U toku voznje kroz Albaniju ovog leta, desna cizma je malo pišnula posle mucenja po (prelepim) bespucima i to je bio idealan izgovor koji me je pokrenuo u akciju zamenu opruga viljuske. Kad cu vec menjati semeringe, taman i opruge da zamenim.
 
Posle malo istrazivanja, odlučio sam se za hyperpro progresivne opruge. Ne zato sto su najbolje, vec zato sto su najlakse dostupne, ne previse skupe i imaju solidne ocene. Kako cena nije znacajno veca odlučujem se za ceo set (prednje + ulje + zadnja ~ 300 EUR). Ekipa iz tago moto centra (diler touratech-a => touratech preprodaje hyperpro pod svojom nalepnicom) mi je pomogla u nabavci opruga. Posle slatkih muka i cekanja na opruge, a potom i potrage za majstorom (veliko hvala @Marokanac  i @markone) koji je rad tog posla da se lati u NS (zamena zadnje opruge izgleda nije tako standardan zadatak kao sto sam ja mislio), nove opruge su konacno montirane:jee1:
 
Pa da podelim prve utiske. Pri sedanju primecujem da je motor legao manje i ravnomerno ("sag" je manji). Proveravam preload, koji je skoro na minimumu (2,5 klika od istog) sto je solidna razlika u odnosu na prethodna podesavanja. Po kretanju motor deluje da je mnogo utegnutiji, agilniji i prosto zeli da skrene. Po instrukcijama, stapovi su skraceni (izvuceni) jedan cm, sto verovatno dodatno utice na ovakvo ponasanje. Namerno udaram lezeci vecom brzinom i primecujem da ne dolazi do bottom-out-a. Naglo zaustavljanje, motor ne tone ni priblizno kao ranije. Ista prica i u gradu, kreni stani sa prednjom ne menja balans (centar mase) ni priblizno kao nekad.
 
Pravac fruska gora na dalje testiranje po krivinama. Posle prve serije krivinarenja primecujem da motor ide kao po sinama kad je asfalt dobar. Lakse i brze menja pravac i lepo drzi krivinu. Utisci ponasanja pri prelasku nervnina pod nagibom jos nisam sasvim sumirao, ali posto nisam pao deluje obecavajuce:). Mogu kasnije i agresivnije da kocim pred krivinu (primarno se oslanjanjam na prednju kocnicu) ali moracu jos da se priviknem na novo ponasanje prednjeg kraja pri popustanju stiska poluge kocnice kroz ulazak u krivinu. Nekako sam navikao da prednji kraj vise tone i pri manjem stisku poluge prednje kocnice a sada to vise nije tako izrazeno (hod je kraci). Mislim da je samo stvar razvijanja novog osecaja za prednji kraj (feedback je definitivno tu).
 
Vracam se srecan za grad i vozim rutu ka poslu. Posto je ulica kojom prolazim ka firmi "bogata" velikom kolicnom rupa, zakrpa i sahtova, tacno znam kad i gde je suspenzija dolazila do svojih limita (prednja narocito). Druga prica ovaj put. Ne mogu reci da je motor ispeglao te rupe, ali opet ne dolazi do "bottom-out"-a gde ranije jeste i motor nije ni priblizno poremecen pri udarima i osecaj kontrole je povisen (u toku i neposredno posle udara). Sto se tice udobnosti, nisam siguran, ali zbog ovakvog, generalno vise sportskog ponasanja, moguce je da je sposobnost za apsorbovanjem manjih neravnina umanjena, ali opet pri prelaku preko vecih ne dolazi to "bottom-out" vile kao nekad. Definitivno ovakav vise sportski osecaj u voznji se nece svima dopasti i mislim da je do (solidno tvrdje) zadnje opruge.
 
Nisam proverio ponasanje na autoputu. Takodje, jedva cekam test van asfalta, ali nemam sumnje da ce rezultati biti bolji. Ubedjen sam da ce i voznja udvoje biti unapredjena s obzirom na preostali manevarski prostor za podesavanje preload-a na zadnjem (terao na maks sa starom).
 
Eto to su neki prvi (vrlo pozitivni) utisci. Onako, vrlo laicki, preporucio bih prednje opruge manje vise svima, a zadnju za nas 90+kg i ko vozi u dvoje. Izvinjavam se na kilometarskom postu i nadam se da ce ovo nekom moje iskustvo biti od koristi;)
  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je najbolje što može da se uradi na većini motora a pogotovo u toj klasi gde je Strom. Ja od kada sam zamenio vešanje na TDM mogu reći da više neću nikad da vozim fabričko. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Moram da promenim gume na svom strom 650xt i dvoumim se između izbora.

Trenutno instaliran Mitas TF, nekako ok, nisu mi pružili satisfakciju poslednji put posle
kiše, i zato bih voleo probat nešto drugo.

Šta od ovoga preporučujete bez obzira na cenu samo iskustvo:

PIRELLI SCORPION TRAIL II

MICHELIN ANEKEE 3

CONTINENTAL CONTITRAILATTAK 3

BRIDGESTONE ADVENTURE A40R V-STROM WAR

 

POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 2 sati, Nordkapp je napisao:
Moram da promenim gume na svom strom 650xt i dvoumim se između izbora.

Trenutno instaliran Mitas TF, nekako ok, nisu mi pružili satisfakciju poslednji put posle
kiše, i zato bih voleo probat nešto drugo.

Šta od ovoga preporučujete bez obzira na cenu samo iskustvo:

PIRELLI SCORPION TRAIL II

MICHELIN ANEKEE 3

CONTINENTAL CONTITRAILATTAK 3

BRIDGESTONE ADVENTURE A40R V-STROM WAR

 

POZZ

Continental Trail attack  trenutno na 1050XT, bas zadovoljan. Moja preporuka Continental a sledeci set ce biti Anakee Adventure( na tavanu trenutno :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 11 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Continental Trail attack  trenutno na 1050XT, bas zadovoljan. Moja preporuka Continental a sledeci set ce biti Anakee Adventure( na tavanu trenutno :) ).

Hvala na sugestiji, a za mišelin sam čuo, da ne izdrže kao conti i da su puno glasnije.

Ma dobro svi sad tražimo sitnice i nijanse, u osnovi sve su dobre, a zašto ne bi tražili ako se može...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 468 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pocetkom godine sam stavio Dunlop Trailmax Meridian i izuzetno sam zadovoljan sa njima. Zasada sam presao 7000 km sa njima.

@nafetS je skoro stavio Metzeler Tourance Next 2 (taman pre nego sto smo posli na jadranku) i presao par hiljada km od tad. Koliko sam upoznat i on je prezadovljan sa njima.

 

Sto se tice prijanjanja na kisi mogu reci da su i jedne i druge ekstra pokazale. Probano cak i kocenje na mokroj beloj liniji.

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

potpisujem ovo @maxx-ovo. On stavio početkom godine, ja početkom avgusta i prešli istu km, tako da je test verodostojan. :D
Metz mi daje jako lep feedback, vrlo je upravljiva, lakše je obaram od fabričkih bridgestone kad sam se navikao da manje guram korman jer brzo "pada" u krivinu, kao da je profil obliji, dok je kod bridgestone bio kao kockastiji pa je trebalo inicijalno da ga bepneš dok ne preturi na bok i krene da skreće. Ovo je samo osećaj, ne znam kako drugačije da opišem to ponašanje. Prezadovoljan gumom. Još da testiram trajanje, to do proleća :D


Nikako da se zamenimo da vozim malo duže Vlajkov motor, da uporedimo gume. Ovo kratko što sam vozio se ne računa jer je njegov spušten napred i samim tim se obara lakše, pa mi treba da se naviknem i da izfiltriram šta je do guma.

 

Onako, lični dojam, sa ovom gumom radim šta sa bridgestone nisam. Sad, ima i do mene i mog skila, ima i do puta (Jadranka), ali sigurno ima i do gume.
Juče je kliznula posle onog potopa u Bg na mokroj beloj u krivini (autokomanda) na 50-60kmh. Al sam posle motao po glavi, tu i kad je suvo ume da mi klizne i na manjim brzinama, samo se dupe javi.. Ne znam čime su ono mazali po asfaltu, uljna farba..
Rijeka - Delnice - Ogulin - Plitvice - Bihać po pljusku, vozili Vlajko i ja kao po suvom, bukvalno..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Takodje preporucujem Metzeler Tourance Next 2. Bio u Sloveniji krajem avgusta:moto3:, velika kisa nas zahvatila, a gume drze Suzanu sa dva putnika i tri kofera kao po suvom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina

Ovaj čovek kod nas što ima gume, za Metzeler ima samo made in kina, ništa sa njemačke.

 

Sad pitanje, jel to isto ili su razlike, pošto nemam nekih pouzdanj u kinu, možda sam u grešku.

 

Uzet kineske ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 27 minuta, Nordkapp je napisao:

Ovaj čovek kod nas što ima gume, za Metzeler ima samo made in kina, ništa sa njemačke.

 

Sad pitanje, jel to isto ili su razlike, pošto nemam nekih pouzdanj u kinu, možda sam u grešku.

 

Uzet kineske ili?

Conti je Nemacka, Metz i Pirelli su Kina, Michelin Evropa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Slovenija-Zlatibor-Ljubiš
  • Motocikl: Strom 650 xt adventure 2018 godina
Pre 3 sati, Bratislav 1973 je napisao:

Conti je Nemacka, Metz i Pirelli su Kina, Michelin Evropa

znam, ali hvala, uzeču Continental trail attack 3

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
21 hours ago, Nordkapp said:

Ovaj čovek kod nas što ima gume, za Metzeler ima samo made in kina, ništa sa njemačke.

 

Sad pitanje, jel to isto ili su razlike, pošto nemam nekih pouzdanj u kinu, možda sam u grešku.

 

Uzet kineske ili?

Ja sam moje Metz kupio u Swiss, preko sajta PneuExpert. ch. Prednja mi je made in germany, a zadnja made in china. Da li sad to ima neke veze nemam pojma, ali sam zadovoljan gumama. Ne verujem da je kineski Metz nesto losijeg kvaliteta, jer znam da sve velike firme koje posluju u Kini imaju svoje inzenjere i kontrolore kvaliteta, a kinezi su samo jeftina radna snaga. Mozda gresim, ali to je neka moja filozofija. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Pa da, to je taj princip jeftine radne snage. Kao sto mi u Krusevcu imamo Cooper Tires, americka firma, prave gume za Nascar takmicenja, americki inzenjeri i direktori, a srpski fizikalci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav drugari, ono što mene zanima su koferi. Imate li neke preporuke?
Monolock ili monokey?
Brend 
Zapremina??
 
 
 
Monokey, veća nosivost, što veći kofer, to više prtljaga stane.
U 56l stanu dve fullface kacige, meni je to prava mera.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
6 hours ago, DrugCrni said:

Pozdrav drugari, ono što mene zanima su koferi. Imate li neke preporuke?

Monolock ili monokey?

Brend 

Zapremina??

 

 

 

ALIENMETALWORKS.COM

 

Moja preporuka. Ja imam njihov top case i plocu, sam vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja