Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga za oblik glave jajast

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja sam drugacije preveo. Nije nam isti engleski  :D Posto sam test uporedio sa nekim njihovim HJC testovima koji kazu da je to taj jajast oblik koji meni odgovara (provereno na HJC), zasad ostajem pri mom prevodu.  ;D

HJC ima ovalni (moze se reci i jajasti) kalup, ali je znatno siri u predijelu obraza od ostalih kaciga sa ovalnim kalupom. Svaki Schubert koji sam probao je skoro identican Shoeiu - prilicno okrugao kalup. Ovaj lik sa linkova sto testira kacige ima kontra-ovalnu glavu - zvuci smijesno :) Njegova glava je sira nego duza (gledano odozgo) i bas ima problema sa skoro svakom kacigom koju je testirao :)  Njega okrugao kalup zulja sa strana, a nas po celu i tjemenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

   Posto nisam znao da postoje razni nacini posmatranja oblika glave samo da preciziram mene

  zanima oblik gledan odozgo a ne s preda. Mada ni s preda nije daleko od jajastog ;D.

  Nije nama jajastima lako :D

 

Znam, po sebi. Resenje je HJC ZF-9  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam pored tog oblika morao da jurim i velicinu, 54cm obim. Obilazio ceo BG tri nedelje, u navratima i na kraju jedva nasao jednu jedinu AGV EDGE MDS E2205 MONO (tako pise u deklaraciji) velicina XS, mat crna i pasuje mi savrseno ! Cena 100E. Ja zadovoljan!

Mozes je nazreti u mom avataru.

podpitanje - zna li neko da mi kaze kakvog je kvaliteta ova moja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ne znam kako je misljenje cenjenog auditorijuma o UVEX kaciigama. Meni licno odgovara ,a reklo bi se da imam ovalan oblik glave. Samo je problem sto mislim da niko ne prodaje te kacige kod nas, pa bi eventualna kupovina bila veliki rizik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ne znam kako je misljenje cenjenog auditorijuma o UVEX kaciigama. Meni licno odgovara ,a reklo bi se da imam ovalan oblik glave. Samo je problem sto mislim da niko ne prodaje te kacige kod nas, pa bi eventualna kupovina bila veliki rizik.

Prodaje ih Verano Motors.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne znam kako je misljenje cenjenog auditorijuma o UVEX kaciigama. Meni licno odgovara ,a reklo bi se da imam ovalan oblik glave. Samo je problem sto mislim da niko ne prodaje te kacige kod nas, pa bi eventualna kupovina bila veliki rizik.

One sto sam ja probao imaju izrazito okrugao kalup...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Probao sam nekoliko kaciga za taj oblik glave i samo HJC mi je odgovarala, i to vise modela, odlucio sam se na kraju za IS-16 zbog unutrasnjeg crnog vizira, veoma korisna stvar leti kad ne zelis da se kuvas s zatvorenim velikim vizirom.

 

Inace IXS definitivno ne bih preporucio za taj oblik, jer sam probao par njihovih XXL kaciga i ne valja nista, siroke su a opet ne pokriju celo lice kako treba, plus izgledaju ogromno. Ova HJC sto sam je uzeo je XL i ko stvorena je za jajaste glavate... vidim da ima jos preporuka za HJC po tom pitanju.

 

Jedino je bedak sto one ne prolaze bas s najboljim ocenama na testiranjima, tj approved su ali konkretno ova moja ima 2 od 5 mogucih zvezdica na onom britanskom testu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...Jedino je bedak sto one ne prolaze bas s najboljim ocenama na testiranjima, tj approved su ali konkretno ova moja ima 2 od 5 mogucih zvezdica na onom britanskom testu.

nista nemoj da brines, nema ono mnogo veze sa stvarnoscu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

2024 година 

 

Јер има нешто да се променило, сазнало и слично.

 

Ја данас пробао Shoi и кад узмем L удара ме у чело, кад узмем xl онда пуно луфта на образима.

 

Исто је и да scorpion exo 1400 carbon.

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Shoi  без обзира на врхунски квалитет, али како Јапанац може да направи кацигу за Европљане, белу расу.. није ми јасно 

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
pre 15 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Sad bas gledao neke kacige, ICON kacige su za jajastu glavu koliko vidim

Где то има у Београду да се проба?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Probaj i MT, ja sam isto jajolike glave i jedina mi je legla, a probao sam svašta. Nisam probao LS2...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 2/14/2024 at 8:00 PM, Gija said:

Где то има у Београду да се проба?

Imam ja Icon Airframe Pro u L velicini. Nije na prodaju ali ako zelis da probas mozemo da se org pa ako ti odgovara mozes da je narucis online u xMoto. Inace su odlicne kacige jedino sto su malo bubble head pa deluju vece nego sto jesu. 

 

Sto rece @Sharky - Alex jesu za duguljastu glavu (koju ja nemam :D). Sreca pa su mi poslali i pogresan model i pogresnu velicinu :D. Narucio AirFlite M dobio Airframe Pro L :D

To mi je bila prva kaciga i kupio je pre nego sto sam i znao za da postoje razlike u oblicima kalupa. Zuljala me je malo dok je nisam modifikovao i prilagodio mojoj tintari :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
23 minutes ago, Sharky - Alex said:

Meni se te Icon Airflite mnogo svidjaju, lomim se da li da narucim jednu iz FC Moto

@DeusExMachina ako ti odgovara L velicina mozes li kad se setis da izmeris obim glave pa da uporedim velicine?

Obim glave mi je 57cm odnosno M velicina. Imam i Shark D-Skwal 2 koji je M i ona mi vise po obliku i velicini odgovara. 

 

Icon ima jako velike sundjere pa oni uspevaju da kompenzuju omasenu velicinu inace bi mi bila velika realno. Mislim da Airflite koristi iste sundjere kao i Airframe Pro. Znam da ih imaju u 3 velicine pa mozes da uradis donekle custom fit. 

 

Ako hoces da probas javi se. Ja sam na Vracaru pa ako si u prolazu svrati da probas. Bas sam je oprao pre neki dan i nisam je nosio tako da je sanitarno ispravna. Ponesi samo potkapu za svaki slucaj :D 

Promenio član DeusExMachina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
20 hours ago, MF said:

Probaj i MT, ja sam isto jajolike glave i jedina mi je legla, a probao sam svašta. Nisam probao LS2...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Ja sam probao MT, kupio novu i prodao nije mi legla. Posle sam dobio jednu, drugi model i pase mi. Znaci ima i do modela.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 2/14/2024 at 7:48 PM, Gija said:

Shoi  без обзира на врхунски квалитет, али како Јапанац може да направи кацигу за Европљане, белу расу.. није ми јасно 

...pradeda bio na moto skupu u Berlinu 1938? 😉

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Motorcyclist said:

Ja sam probao MT, kupio novu i prodao nije mi legla. Posle sam dobio jednu, drugi model i pase mi. Znaci ima i do modela.

I ja se baš pitao da li je moguće da jedan brend izabere jedan oblik glave, i samo to rade :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imam Airoh "Speedfire" , stariji model, i svaki noviji Airoh model koji sam probao mi paše, npr "Spark", "Valor" , tako da kontam da je Airoh brend za nas jajoglave :takoje:

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja