Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga za oblik glave jajast

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

 

  Postovani ljubitelji dvotockasa da li neko zna koje marke kaciga najvise odgovaraju obliku

  glave ,,jajast,,. Probao sam poprilican broj kaciga razlicitih marki ali svaka mi pravi neki problem,

  te me zulja na celu, te siroka oko obrza itd... pa ako neko ima neku informaciju bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Koliki budzet bi izdvoio za to? Kada mi to kazes ja ti odmah kazem sta i gdje treba da gledas, ja imam ustu takvu glavu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Neko je pitao slicno pitanje u raznim temama i vec sam ispisivao koji proizvodjaci prave kalupe nekoliko puta, mrzi me da ponovo to radim, prosaraj mao po podforumu Moto Oprema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

   

Sto se tice novca koji bih izdvojio za kacigu recimo oko 300 evra bi bilo prihvatljivo.

Znam da nije neka cifra ali jebi ga nema para. Ako neko zna gde bi kod nas mogle da se pogledaju takve kacige.

Kaciga bi bila integralna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sto se tice novca koji bih izdvojio za kacigu recimo oko 300 evra bi bilo prihvatljivo.

 

To nije malo para, može za tu kintu da se kupi odlična kaciga.

 

Ako neko zna gde bi kod nas mogle da se pogledaju takve kacige.

 

Što ne napisa odakle si? Poslao sam ti gore link sa prodavnicama po gradovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E ovako, jajasto-ovalni kalup imaju sledeci proizvodjaci:

 

Arai, HJC, Caberg, IXS, Nitro, Shark, Skuplji Suomy-ji,...

 

Za te novce mozes uzeti odlicnu kacigu. E sad, evo i odgovora na pitanje dje da ih nadjes:

 

kaciga  -  ime prodavnice

Arai  -  nema kod nas

HJC i Caberg  -  Guevara (Novi Beograd)

IXS  -  BSZ Company (Mirijevo)

Nitro i Shark  -  Xtreme (kod Galenike)

Suomy  -  Ulica Trise Kaclerovica kod Autokomande

 

O svakoj ovoj prodavnici imas detaljne informacije (broj telefona, lokacija, internet strana,...) u podforumu "prodavnice". podjes tamo, probas sve kacihe koje ti se svidjaju i izaberes onu koja ti najbolje stoji na glavi. Bilo bi dobro da prije toga procitas moj post na trecij stranici teme "Velicine kaciga" o tome kako kaciga tacno treba da lezi na glavi. I naravno, javi sta si uradio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Kolega Evile dozvoli da dopunim. Za taj oblik glave i Schuberth pravi kacige. Provereno  ;)

A Schuberth nikako ne treba izbaciti iz izbora. Cak su po mom skromnom misljenju izbor br. 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja tvrdim da nećeš uspeti da pronađeš adekvatnu kacigu kod nas.Naime, moja devojka ima potpuno isti problem kao i ti, žulja čelo, široko oko obraza itd.Baš zbog toga sam na prošlom sajmu u Beogradu odvojio jedan dan samo za kupovinu kacige za nju i nismo našli odgovarajuću.Da pomenem i to da cena nije bila limitirana, baš iz razloga da bih konačno rešio problem.Verovatno se sećaju prodavci na štandovima dosadnog tipa sa devojkom koja je probala, da ne slažem, ali sigurno preko 30-40 različitih kaciga, različitih modela i veličina, što integralnih, flip-up, kros i ostalih noša, ali bezuspešno.Posle desetak minuta nošenja svake kacige čelo se zacrveni kao semafor.Na pitanja da li imaju posebne modele za ovalni oblik glave svi su slegali ramenima i odgovarali da misle da to jedino ima ARAI, što sam i sam znao, mislim da je pisalo u MOTO MAGAZINU ili DVA TOČKA.

Pre dvadesetak dana, za potrebe odlaska na letovanje, privremeno sam rešio problem kupovinom jeftine kacige NITRO N-311 i po sistemu -uradi sam- pesnicom sabio uložak kacige u predelu čela, a obrazi dobro naležu zbog punoće uloška.Kažem privremeno zato što se uložak vremenom vrati u prvobitni oblik i počinje da žulja, pa opet moram da ga tučem.Ako ti rešiš problem molio bih te da mi javiš koja je to kaciga i gde ima da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jesi probao IXS za djevojku? Nemoguce da joj ona ne pasuje. A Nitro i Shark bi trebali da joj odgovaraju takodje.

 

 

@Vladamir:

Kada sam ja probao Schubert imali su izrazito okrugle kalupe, ne znam na sta si ti to naletio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

ja sam probao par kaciga, isti oblik glave kao i ti... SHOEI mi je odgovarao ali nema ih kod nas mislim...

Onda ti nemas takvu glavu ili nemas dobar osjecaj za lezanje kacige, Shoei ima IZRAZITO OKRUGAO kalup ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

[ Bilo bi dobro da prije toga procitas moj post na trecij stranici teme "Velicine kaciga" o tome kako kaciga tacno treba da lezi na glavi. I naravno, javi sta si uradio ;)

 

Post sam procitao a kada budem kupio kacigu javljam sigurno ali ne znam tacno kada ce to biti

ali ove informacije ce mi puno pomoci pri kupovini. Odoh u ovih dana u obilazak, pa nek mi je sa srecom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja tvrdim da nećeš uspeti da pronađeš adekvatnu kacigu kod nas.Naime, moja devojka ima potpuno isti problem kao i ti, žulja čelo, široko oko obraza itd.Baš zbog toga sam na prošlom sajmu u Beogradu odvojio jedan dan samo za kupovinu kacige za nju i nismo našli odgovarajuću.Da pomenem i to da cena nije bila limitirana, baš iz razloga da bih konačno rešio problem.Verovatno se sećaju prodavci na štandovima dosadnog tipa sa devojkom koja je probala, da ne slažem, ali sigurno preko 30-40 različitih kaciga, različitih modela i veličina, što integralnih, flip-up, kros i ostalih noša, ali bezuspešno.Posle desetak minuta nošenja svake kacige čelo se zacrveni kao semafor.Na pitanja da li imaju posebne modele za ovalni oblik glave svi su slegali ramenima i odgovarali da misle da to jedino ima ARAI, što sam i sam znao, mislim da je pisalo u MOTO MAGAZINU ili DVA TOČKA.

Pre dvadesetak dana, za potrebe odlaska na letovanje, privremeno sam rešio problem kupovinom jeftine kacige NITRO N-311 i po sistemu -uradi sam- pesnicom sabio uložak kacige u predelu čela, a obrazi dobro naležu zbog punoće uloška.Kažem privremeno zato što se uložak vremenom vrati u prvobitni oblik i počinje da žulja, pa opet moram da ga tučem.Ako ti rešiš problem molio bih te da mi javiš koja je to kaciga i gde ima da se kupi.

Svojevremeno je Majstor-Zivota pisao kako je oblikovao unutrasnjost kacige tako sto joj skine postavu, oguli stiropor na mestima koja zuljaju i dobije kacigu koja je savrseno udobna. Bolja varijanta i trajno resenje nego da je boksujes pred svako putovanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I ja sam razgovarao sa Majstor Zivotom, covek fin i ljubazan, kaze ima iskustva, obradio ih je gomilu, na mene je ostavio pozitivan utisak, kontaktiraj ga i neces vise boxati kacigu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

 

@Vladamir:

Kada sam ja probao Schubert imali su izrazito okrugle kalupe, ne znam na sta si ti to naletio? :)

 

evo ovde:

 

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-helmet/

 

a evo i ovde:

 

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-r1/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

 

@Vladamir:

Kada sam ja probao Schubert imali su izrazito okrugle kalupe, ne znam na sta si ti to naletio? :)

 

evo ovde:

 

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-helmet/

 

a evo i ovde:

 

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/schuberth-r1/

Koliko sam ja razumio oni pricaju da je gore okrugla a da se suzava na obrazima i bradi. Ja sam mislio na taj gornji fit koji je prilicno okrugao (round-shape). To je ona prica kada gledamo na glavu odozgo pa tu pravimo oblike, oni su to drugacije gledali i opisali tj. kao sto Arai klasifikuje kalupe gledajuci glavu od naprijed i sa strane ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ja sam drugacije preveo. Nije nam isti engleski  :D Posto sam test uporedio sa nekim njihovim HJC testovima koji kazu da je to taj jajast oblik koji meni odgovara (provereno na HJC), zasad ostajem pri mom prevodu.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

  Posto nisam znao da postoje razni nacini posmatranja oblika glave samo da preciziram mene

  zanima oblik gledan odozgo a ne s preda. Mada ni s preda nije daleko od jajastog ;D.

  Nije nama jajastima lako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja