Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga za oblik glave jajast

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 8 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...pradeda bio na moto skupu u Berlinu 1938? 😉

😅

Прадеда погинуо у битци на Церу, али зато деда био на скупу тенкова Т-34 у Берлину 1945..

Изгледа да ћу ја први у породици на мотору у Берлин, али до Лоуиса по кацигу, јер овде слаб избор. :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima i bliže....ali bez obzira na to, nemoj se voditi tuđim iskustvima, nego probaj kacigu pre kupovine...kako god da se zove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 28 minuta, Gija je napisao:

Изгледа да ћу ја први у породици на мотору у Берлин, али до Лоуиса по кацигу, јер овде слаб избор. :Sloper:

To je i meni padalo na pamet, ima i kod nas da se kupi dosta toga ali sto ne otici do tog cuvenog Louisa, taman se malo i provozam

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja bio letos u jednoj od njihovih radnji u Becu (mislim da je Wien Nord). Izbor je odlican ali gomila stvari koje imas na sajtu nema u svim radnjama. Pre nego sto zapucas proveri sta je dostupno u kojoj radnji. Postoji opcija na sajtu da se proveri dostupnost pa cak i da se poruci na odredjenu radnju. Takodje desava se da pise da ima u radnji ali da na licu mesta ne mogu da pronadju. Ja sam otisao zbog cizmi ali htedoh i Akrapovic nalepnicu za auspuh da uzmem jer sam svoju izgrebao nakon pada. Pisalo je da je imaju u radnji ali nisu mogli da je nadju. Sreca cizme su imali pa nisam zapucao bezveze :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ima kod nas radnji ne treba ići nigde.

Smatram da treba podržati naše firme i uvoznike, bez da zarade i ojača promet i tržište nećemo nikad ni imati veći izbor, i onda ćemo za sve ići tamo. Naše radnje zapošljavaju naše ljude, plaćaju kod nas poreze, tako treba svi da razmišljamo za sve, tako će nam i naši poslovi kojima se bavimo rasti. Volimo sebe koliko stranci vole sebe, ne samo u kafani da smo patriote. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 minute ago, Andrej_Hotstepper said:

Ima kod nas radnji ne treba ići nigde.

Smatram da treba podržati naše firme i uvoznike, bez da zarade i ojača promet i tržište nećemo nikad ni imati veći izbor, i onda ćemo za sve ići tamo. Naše radnje zapošljavaju naše ljude, plaćaju kod nas poreze, tako treba svi da razmišljamo za sve, tako će nam i naši poslovi kojima se bavimo rasti. Volimo sebe koliko stranci vole sebe, ne samo u kafani da smo patriote. 

Tim razmisljanjem sam se i ja vodio i evo vec dva meseca cekam delove koje sam mogao da imam za nedelju dana po istoj ceni da sam ih narucio online. Ne kazem da nisi upravu i slazem se da treba podrzati domace prodavce, samo to moze da ti izadje na nos. Koliko je na nama toliko je i na njima da se malo uozbilje jer oni zive od nas a ne mi od njih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ima kod nas radnji ne treba ići nigde.

Smatram da treba podržati naše firme i uvoznike, bez da zarade i ojača promet i tržište nećemo nikad ni imati veći izbor, i onda ćemo za sve ići tamo. Naše radnje zapošljavaju naše ljude, plaćaju kod nas poreze, tako treba svi da razmišljamo za sve, tako će nam i naši poslovi kojima se bavimo rasti. Volimo sebe koliko stranci vole sebe, ne samo u kafani da smo patriote. 

Па не могу рећи да делимично кад тако кажеш ниси управу, али то није наша производња, то је увознички лоби који заправо на дуже стазе уништава нашу економију. Друго, за раднике си управу, драго ми да неко прими плату и остане у Србији,  али кад видим да ти исти радници раде за 50-60 хиљада, а газде возе џипове од по 150000е , онда тешко да желим да им оставим новац, код пореза опет би био управу, али кад видим да политичари од тог новца финансирају своје бахате пројекте и животе, старлете итд , не желим ни порез да платим. ( мислим на све политичаре, и бившу и садашњу власт) овде се граде стадиони и неке куле и зградетине, а бар четвртина Београда нема канализацију, а да не помињемо остатак Србије.( Зрењанин у 21-веку нема пијаћу воду) Друго путеви су такви да као бајкер сваког дана можеш да изгинеш,  а тога у Немачкој нема. И за крај , кад ти видиш кацигу код нас 75000 или јакну а у Лоуис-у је 300е , нема ту више патриотизам. Док сам ја био патриота, газде ( увозници) дају радницима 50-60 хиљада плате, пријаву на минималац, док они возе џипове од 100000е и купују станове од 5000е квадрат. Нека мало они буду "патриоте" па нека мање деру кожу народу.

Част изузецима. 

 

ПС: не плаћаш порез ,  добијеш поврат ПДВ-а😉, што је јако битно.

 

 

Promenio član Gija
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 2 sati, Sharky - Alex je napisao:

To je i meni padalo na pamet, ima i kod nas da se kupi dosta toga ali sto ne otici do tog cuvenog Louisa, taman se malo i provozam

Кад идемо. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Ja sam isto hteo Icon, ali sam Axxis mogao da probam. Jedini brend koji mi je odgovarao (L velicina). SVE ostale - L udara u celo, XL ima dosta lufta. Uzeo sam Axxis Hawk Evo. Sve ok, kvalitet zadovoljavajuci, osim sto su lufteri losi (bar kod mene). Leti ne prolazi dovoljnio vazduha, a ne moze ni da se skroz zatvori (pa pirka u nos kad je hladno). Imas u Barelu hawk, a axxis ima i u moto bike.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja