Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Drug član, 2102 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Imao bi dve nedoumice koje mislim da su bitne:
1) Kupio nov motorcikl i zajedno sa njim stekao pravo da dva puta registrujem isti bez da mi bilo koja služba TS pregleda vozilo na kome se nalaze pomenuti rol barovi i nosaci torbi firmiranih i priznatih moto kompanija koje nikom živom ne smetaju, šta mogu da očekujem?
2) Na kraju postoji li neki državni subjekat koji može u ovoj našoj državi a plaćen je od strane nas državljana iste da preciznije napiše odrednicu službama TS da ignorišu zaštite na motorciklima koje ne smetaju nikom živom? Ili su sve jajare i neznalice?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2102 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Inače, Sebi želim sve najbolje.
Pokazao se u celom regionu da ima proizvod koji je sa visokim procentom zastitio nese ljubimce a nikad nije izazvao štetu ili povredu na telu vozača ili suvozača. I zato misli da treba da registruje svoj proizvod.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4852 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 56 minuta, Bruno 68 je napisao:

Na kraju postoji li neki državni subjekat koji može u ovoj našoj državi a plaćen je od strane nas državljana iste da preciznije napiše odrednicu službama TS da ignorišu zaštite na motorciklima

ABS je pocetak i kraj price.

 

A pod 1. kao sto rekoh posle zadnjeg dopisa bilo kojim papirom mahni i imas siguran prolaz.

 

 

pre 43 minuta, djuraz je napisao:

Jel neko zna da li ce ove godine traziti fabricke drzace tablica na tehnickom?

Zavisi na cega mislis, kod motocikla nosac tablice bude i blatobran, nosac katadioptera ... tablica ima svoju poziciju i uglove zakonski propisane pa ostavljas prostora da te neko cima ako nije fabricki.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
pre 10 minuta, bdada je napisao:

ABS je pocetak i kraj price.

 

A pod 1. kao sto rekoh posle zadnjeg dopisa bilo kojim papirom mahni i imas siguran prolaz.

 

 

Zavisi na cega mislis, kod motocikla nosac tablice bude i blatobran, nosac katadioptera ... tablica ima svoju poziciju i uglove zakonski propisane pa ostavljas prostora da te neko cima ako nije fabricki.

Fabricki na SV-u je to blatobran koji drzi i tablicu.. Znam da tablica ne sme biti podvijena ispod repa, ali sam cuo kao da ti aftermarket drzaci koji uklone blatobran isto nece biti dozvoljeni.. Ne znam koliko je to tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se tablica tice, ako je pod repom i gleda ka asfaltu tj putu, pa kako kamera za npr brzinu da te slika? Ne verujem da ce gledati nosace, bitno je da je vidljiva kameri i na tehnickom i ovim na ulicama.

Sto se rol-barova tice, malo je komplikovanije nego sto izgleda na prvu.

Kao sto BDada rece, bitno je da nema ostre ivice kako ne bi povredio pesaka ili bilo kog ucesnika u saobracaju, da nije siri od kormana, tj da ne padne nekome na pamet da od UMP ili IMP profila napravi kavez ili bampere oko sebe, to sve moze lako da se formulise u zakonu ali je problem cvrstoca i kacenje.

Sto se kacenja tice, zamislite motor ispred vas, brzina 100+kmh i ispadne mu rolbar ili deo njega.

Sto se cvrstoce tice, kako na tehnickom da provere koliko je debeo zid cevke od koje je pravljen? Nekome ce mozda pasti na pamet da napravi neki ukrasni od onih tankozidnih koji mogu da puknu i od najmanjeg kamencica. Nema puno takvih ali zivimo na balkanu, svasta nama padne na pamet.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

@bdada gde tačno videti taj pravilnik, i koji tačno deo, ako znaš ?
I mene zanima ovo pitanje - pošto planiram da prepravim fabrički nosač - tj da ga malo skratim.
Pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problema pošto sve karakteristike ostaju apsolutno iste, osim što će biti kraći - ali opet - nikad se ne zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2102 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dado možda ne izgleda ali zahvaljujem ti se na svim tvojim odgovorima. Pravi si drug.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 2 sati, Bruno 68 je napisao:

I zato misli da treba da registruje svoj proizvod.

Bila je neka prica za ovo, msm u temi za neki motor. Valjda je caka bila, da bi mogao da to uradi, morao bi da proizvodi univerzalne roll barove (iste specifikacije itd) pa jednom kad se testira to je to. Ali posto on covek nema fabriku i nije linijska proizvodnja, morao bi svaki roll bar da se testira. A posle testiranja nema nista od roll bara. Ako te ne mrzi potrazi po forumu, za tacnije objasnjenje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1759 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, Bruno 68 je napisao:

) Kupio nov motorcikl i zajedno sa njim stekao pravo da dva puta registrujem isti bez da mi bilo koja služba TS pregleda vozilo na kome se nalaze pomenuti rol barovi i nosaci torbi firmiranih i priznatih moto kompanija koje nikom živom ne smetaju, šta mogu da očekujem?

Sto opet ne sprecava policajca da te zbog nekog razloga (nebitno sta) posalje na vanredni tehnicki,kako se u tom slucaju tretiraju rol barovi?:stabre: Samo razmisljam naglas,sve su to moguce situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Drustvo, sta se desava sa ksenonima, do sada mi nisu pravili probleme, da li moze da prodje illi ne? Far sa projektorom je u pitanju, a sijalica je 4300 kelvina, dakle ne upada u oci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4852 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Far sa projektorom daje jasnu crtu na regloskopu a jacina u lx se meri za vozila prvi put reg. posle 01.07.2012, L kategorija vozila nema uslov da poseduje perace i nivelatore.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4852 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvi put registrovan ne proizveden, kaze za vozila vrste L sa gasnim izvorom najmanje 35 lx nakon 4 sec a najvise 180 lx.

@Pavke_88 izvini nisam dovrsio, da idi tako, zadovoljava sve kriterijume.

Promenio član bdada
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja izvadio xenone pred tehnicki, onako na svoju ruku, da me ne vrate. Isto far sa projektorom, ali bez prskalica, pa zbog toga. Vratio Osram halogene, i sad ne mogu da se naviknem na zuto svetlo. 5 god.xenon vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7231 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Danas bio na tehnickom tu kod nas i pitao da li moraju da se skidaju nosaci kofera,

odgovor je bio da ne mora ako su original (Givi, Kappa...), ili ako su pravljeni u kucnoj radinosti mora lepo da izgleda, da nije neka karabudzevina vec da vizuelno lici na nesto krsteno.

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 523 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Vlada Srbije je u februaru donela odluku o propisivanju najniže i najviše cena tehničkog pregleda. Za putnička vozila min. je 3.070 a max. 6.020. Za motocikle min. je 2.120 a max. 4.120
 
Primer iz Zaječara od pre neki dan:
Pozovem tri tehnička pregleda u gradu koji rade motore i pitam za cenu samo tehničkog pregleda. Na dva mesta 4100 a u Dunavu 3000
Zašto bih bacio 1100 din??
Cene osiguranja su tu negde skoro iste kod svih kuća.
Uplatnice hvala bogu znam da popunim i sam. 
Fotokopiju lične karte i da ne pominjem. 
Čekanje u redu?? Ma kako da ne, samo da ne dam 1500 din da ne bih eventualno čekao neki minut u redu.
 
Mlađi verovatno i ne znaju za vreme pre famoznih "Agenciija za registraciju" ali nekad se baš tako i registrovalo vozilo. Uradiš tehnički, kupiš polisu, uplatiš takse i odeš do SUP-a.
 
Ovi što su prezauzeti, neće da čekaju, imaju para za bacanje, neka plaćaju. I treba da plaćaju.
 
A kada bi se neka druga delatnost dogovarala za cene to bi se onda zvao monopol i bilo bi verovatno nedozvoljeno !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3248 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Rega,sića...35500

iOmaQ6i.jpg

qnl8Xj7.jpg

 

Jel' treba da skinem kofer?Ne...Ubacio prsluk i prvu pomoć u kofer...Ooo ovaj u fullu...a prva pomoć istekla pre 6 meseci,ništa ne kažu...A i bole njih,gde to vidi kamera...Doduše godinama tu registrujem i auto i motor...Da l' ima neke veze...???

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 24.3.2022. at 19:58, the_doctor je napisao:

Isto i meni rekoše pre dva dana.

Pitao i za nastavak vizira, isti odgovor. Nema problema.

Nastavak vizira kao ovaj? Doduše ovo je MRA vizir sa dodatkom, dakle nije fabrički sa dodatkom.

 

6ab2c7b7eae4-1920x1080.thumb.jpg.f54f43c9f46756cfb5c935cb362be1bd.jpg

 

Nadam se da neće ni meni praviti frku, čeka me tehnički krajem aprila. Konkretno mogu da me zezaju za vizir (na slici), LED sijalice u faru i auspuh (koji je homologovan, fabrički K6 GSX1000R auspuh). Moram da se raspitam gde mi je najlakše da odradim tehnički pregled u Beogradu i da prebrinem i to.

 

Jedna zanimljivost: prošle godine sam kupio automobil i odradio tehnički bez prolema (standarne halogenske sijalice). Par meseci kasnije drugi automobil u kom imam LED osvetljenje u farovima i maglenkama, odvozim na tehnički... opet nema problema. Dva dana pre toga mi drugar javlja da su ga zbog LED osvetljenja vratili sa istog tog tehničkog. J* lud zbunjenog :D 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja