Jump to content

Moto Zajednica

TET - Trans euro trail

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Trenutno imam predlog za 2 waypointa koja vredi videti ili na njima odmoriti, a nalaze se direktno na stazi, a mogu se lako promasiti ako ne znate da su tu. Pecina je super jer je hladna i osvezava, a laka za prici motorom i prosetati kroz nju. Vidikovac je uvucen sa puta i ne vidi se cak ni putokaz dobro. Pomoglo bi mozda ako su obelezeni na mapi.

 

Pećina blizu Brodareva: 

 

 

pecina.thumb.jpg.4c6e8dd39b7a62b6b682b67ea66b4855.jpg

Vidikovac Sjnenič na Tari:

 

https://goo.gl/maps/gfocRrLpcbfuYBwBA

 

sjenic.thumb.jpg.a01ec4ee7488245809736e05dea5d902.jpg

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
On 6/26/2023 at 8:04 AM, kingdrom said:

Moze li mapa ili neki trek 

Na zalost nemam na mapi, ali je prilicno lako ispratiti ovo jer track zapravo ide po nasipu uz sam Dunav od termoelektrane-toplane iz NS pa sve do Zemuna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2369 postova
  • Motocikl: Umočiću...

@DjordjeMijailovic koju aplikaciju koristis za navigaciju kad vozis TET?Za android telefon.

Gde si skinuo rutu,u kom formatu?

Gledao sam sad ponovo tvoje snimke Smederevo-Rajac,Rajac-Radoinja,pa Rajac-Divcibare.

Shvatio sam da ja ni jednim delom maltene nisam tuda prosao,jedino mi poznata ona lovacka ceka na Rajcu,ali sam je ja video sa jedno 500m daljine,aj da lupim.

Hocu da probam opet,al tim putem,negde sam zestoko izgresio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Goettingen-Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Ja koristim osmAnd (openstreetmap android) i gpx sa sajta tet-a, to mi se najbolje pokazalo za sad na telfonu, a na navigaciji ubacim gpx u garmin i pratim rutu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
49 minutes ago, Bojan82 said:

@DjordjeMijailovic koju aplikaciju koristis za navigaciju kad vozis TET?Za android telefon.

Gde si skinuo rutu,u kom formatu?

Gledao sam sad ponovo tvoje snimke Smederevo-Rajac,Rajac-Radoinja,pa Rajac-Divcibare.

Shvatio sam da ja ni jednim delom maltene nisam tuda prosao,jedino mi poznata ona lovacka ceka na Rajcu,ali sam je ja video sa jedno 500m daljine,aj da lupim.

Hocu da probam opet,al tim putem,negde sam zestoko izgresio...

Isto kao @penumbra, koristio sam OsmAnd, a ruta skinuta sa TET sajta (gpx format). Ima i jednostavnijih aplikacija, npr GpxViewer, mada on zahteva Internet ako se dobro secam. Dok ne upoznas teren, tamo nije tesko pogresiti skretanje. Naidjes na par putica koji u pocetku idu paralelno, i odjednom se nadjes na pogresnom brdu. Doduse, tako nadjes nesto novo, nesto divlje ;) Ti moji snimci striktno prate TET.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2369 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Bas tako.Evo sad isprobavam,u sigurnosti civilizacije.

Problem je sledeci i trenutno mi neresiv.

Cim ucitam bilo koje parce TET,od 3 odeljka,i ukljucim navigate,

zakucava aplikacija,telefon se usija.Zato sam ja i zalutao onoliko.Tek napolju na 36c je nemoguce.

Probacu Osmand da vidim radi li na mom telefonu

Da,ispravka,@penumbra rekoh probao sam Osmand,pogresio sam,Orux je bio u pitanju i za ono treba fakultet neki

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2369 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Mene fascinira kod tebe Djordje,sta si sve odvozio u relativno kratkom roku.

Logisticki!!!Mene tu ubije deo puta,dok stignem do necega.

Sad ti npr ides da vozis Staru planinu,pa ne znam kako ti to uspeva,

mislim na sve one asfalte do tamo ima 300km,prodje pola dana

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam iz Sapca, pa mi zapadni deo TET-a nije daleko. A sto se Stare Planine tice, isli smo prikolicom. Toliko asfalta vise ne mogu da vozim. Niti volim, niti gumama prija. Ove godine vozim nesto vise nego inace, ali inace nisam bas brz. Ako si presao 500km u jednom danu ti ces TET za par nedelja da spicis kad se uhodas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2369 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ma  to sve prolazim,nije meni nikakav problem takav teren,vec logistika.

Gubim se na terenu i onda iscuri dan.A gledam da se vratim u BG pre mraka,zbog obaveza sutra i zbog probne.

I sto XT ima far,tacno bi me ubio neko ko zeca na magistrali negde,ili bi sam to zavrsio.

Za TET kao voznju,gledacu da odvozam ceo u komadu pa kuci.

Probao Osmand,mnogo bolje,radi bez premca i na mom telefonu.Hvala za preporuku

pre 37 minuta, DjordjeMijailovic je napisao:

Toliko asfalta vise ne mogu da vozim. Niti volim, niti gumama prija.

Dusa me boli kad vidim gume posle par stotina km asfalta.I cenu novih:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1858 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 36 minuta, Bojan82 je napisao:

Gubim se na terenu i onda iscuri dan.A gledam da se vratim u BG pre mraka,zbog obaveza sutra i zbog probne.

Moraš da vežbaš manuelno "navigiranje", nemoj koristiti opciju da prati rutu. :)

Meni recimo Orux izdrži ceo dan (ili bar većinu) sa upaljenim ekranom i snimanjem treka na nekom starom Vivo telefonu. Mapa orijentisana uvek ka severu, bez rotacije. Tako imaš bolji osećaj gde si. Bilo bi dobro da imaš dva telefona. Desi se da jedan zataji, isprazni se baterija. Ako možeš isljučiš mrežu na jednom, loš je signal u planini pa se baterija dosta brže troši.

Razmotri opciju da voziš subotu, prespavaš negde u okolini, pa ujutru još malo vožnje i natenane kući. Mi smo često ostajali u Struganiku kod jedne bake, porodica Tomašević. Prenoćište je bilo ako se dobro sećam oko 1300 din.

 

PS

Ne odustaj, savladao si vožnju, pa nećeš valjda na logistici da kiksaš ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4853 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Ja koristim stari Samsung J5 bez kartice. Program Tracikla ima ga na google play, drzi mi baterija od ujutro do uvece, sve drugo pogaseno. Na avion rezimu, pa ukljucen samo GPS.

Ti si tackica pa pratis put. Ponekad promasim pa se vatim. Vozio TET od Kaluđerova do Kosjerća dva puta, zadovoljan sam kako funkcioniše. !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2369 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Nemam problem sa baterijom,taj dan nisam gasio mapu,ni gps, nista,kad sam dosao kuci bilo je na 90 i nesto %.Zato sto se puni na motoru.Problem sam imao sa aplikacijom Locus,zakucava svakih par minuta.Radila dobro dok nisam slucajno platio za ful verziju.Zaboravio da se ispisem sa triala.Najgore potrosenih 30tak eura.Taj fon imam i ja,taj bas Samsung.

pre 46 minuta, mradomir je napisao:

Moraš da vežbaš manuelno "navigiranje", nemoj koristiti opciju da prati rutu. :)

Ovo nisam siguran da sam razumeo,mislis da ne ukljucujem navigaciju,da mi govori turn left,right itd:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Drugari, sutra bismo isli na MNE tet. Ima li nekih posebno teskih deonica? Neko nam rece da je jedan smer dosta tezi od drugog. Kakva su vasa iskustva? Moze li u danu od Podgorice do Zabljaka TET-om? Hvala

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
40 minutes ago, DjordjeMijailovic said:

Drugari, sutra bismo isli na MNE tet. Ima li nekih posebno teskih deonica? Neko nam rece da je jedan smer dosta tezi od drugog. Kakva su vasa iskustva? Moze li u danu od Podgorice do Zabljaka TET-om? Hvala

Često vozim ovim delovima TET- a , živim tu u blizini.

Trenutno nisam tu , inače bih vam se pridružila :).

Po meni bi tu rutu najbolje bilo podeliti u dva dana da se fino sa uživanjem izvozi i zastane gde treba,a ima dosta lepih mesta za slikanje i odmor.

Što se težine i stanja puta tiče mogu da kažem za deo TET-a od Boana do Rikavačkog jezera, ostalo nisam vozila.

Prvi deo TET-a od Boana do Međurečja sam vozila iz tog pravca baš nedavno.

Na početku je veliki uspon ali asfaltni dok se skoro ne popne na planinu Lola, kasnije širok makadamski put sa manje ili više poteškim deonicama u smislu uspona sa rasteresitim kamenom ali za crf, srednje i lagane motore neće biti većih teškoća da se savlada.

Na tom potezu može se svratiti na Kapetanovo jezero koje nije na samoj ruti ali ne zahteva preveliko skretanje.

Priroda okolo i pejsaži ne ostavljaju ravnodušnim.

Malo da kažem zahtevnija deonica je od Kapetanovog jezera do Velje dubokog.

To su serpentine kojima se spušta u podnožje. Voda je zumus puno oštetila put, kao i dosta drugih ali je delimično popravljen.

Može se sada bez problema sići, verujem i popeti ( nisam probala) , samo malo dodatno treba pojačati pažnju.

 

Što se nastavka rute tiče, odnosno drugog pomenutog dela TETa, od Međurečja ka manastiru Prekobrđe prvo vodi uzak asfaltni put par km uzbrdo koji zatim prelazi u korektan široki makadamski , do manastira.

Iza manastira ima još malo da se vozi uzbrdo pre nego put počne da se spušta do reke Sjevernice da bi po njenom prelasku ( preko mosta ) ponovo počeo uspon, u dužim i strmijim deonicama na gore.

Ovaj deo puta je zemljani, kada je suvo uz pažnju i odlučniju vožnju se izlazi bez problema. Crf sigirno izlazi.

Eventualno poteškoća može biti ako je mokro i blatnjavo.

Kad se izađe na Uvač dalje se vozi dolinom Opasanice, put makadamski i ok, delovi koje je voda odnela su sređeni.

U zadnjem delu do ispred Rikavačkog jezera ponovo ima jedan poduži kameni uspon kroz šumu ali ništa previše strašno.

Dalje nisam vozila :)

Jeste smer suprotan od onog za koji si pitao ali se nadam da sam bar malo pomogla :)

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Preko Lole

IMG-bcaf4ebeb516b336d601bd85986d357c-V.thumb.jpg.43d4ce87156c372390305048646a88fe.jpg

 

Pogled ka Prokletijama sa vrha Zečka

IMG_20230721_122626.thumb.jpg.9986f80f5a1333300a8b71644954bc80.jpg

 

Kučke planine

IMG_20230721_145858.thumb.jpg.92b04253177de72d8266d199b123bded.jpg

 

Prokletije u Albaniji odmah preko puta

IMG_20230721_151455.thumb.jpg.20b918e3b41d1a6195ee8393a58e6c2e.jpg

 

Bukumirsko jezero (malo van rute TETa)

 

IMG_20230721_153817.thumb.jpg.ed405f12760902d0d5809f42979951d5.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

E to je pravi odgovor! Hvala ti puno za trud da sve ovo ispises! Dakle iz opisanog, bar za deonice koje si vozila, rekao bih da nema niceg sto je vanredno opasno. Gde mislis da je dobro zavrsiti prvi dan, po pitanju smestaja i kilometara? Znas li ima li kakvog smestaja oko Medjurecja mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Nažalost tu oko Međurečja nema smeštaja.

Ali možda se može naći na Kapetanovom jezeru. Ima tamo neka kafanica a čini mi se i da imaju i smeštaj. Ima i još nekih vikendica pa vrv izdaje neko. Može se tu recimo završiti dan.

Mada u tom slučaju prvi dan bi vam sadržao gotivo sve teže deonice i bio bi vrv nešto duži.

A može i neki katun oko Bukumirskog i Rikavačkog jezera.

Ono što je važno još da napomenem je da treba voditi računa o pumpama i eventualno poneti rezervnog goriva u zavisnosti od autonomije motora.

Posle Podgorice na toj ruti prva sledeća pumpa je u Šavniku.

Generalno, nevezano za tet, pumpe su u Pg, Kolašinu,Mojkovcu, Šavniku i na Žabljaku u tom delu Cg , pa imajući to u vidu a i autonimiju motora treba planirati rute.

I još važno, u velikom delu ovoga što vozite nema signala.

U tom smislu bi bilo dobro da neko ko nije sa vama uvek zna gde tog dana planirate da vozite.

Iako generalno ni jedan deo nije vanredno opasan i pretežak  sve to varira u zavisnosti od vremenskih uslova pa i trenutnog raspoloženja vozača.

A i uvek se može desiti nešto nepredviđeno što priduži i zakomplikuje vožnju, recimo guma se probuši.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

I, da. Ne znam planirate li striktno tet, ali ukoliko imate vremena Sinjajevinu nemojte preskočiti a i Bjelasica je prelepa :)

Ili to ostavite za drugi put kada ja budem slobodna pa zajedno da provozamo :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Za sad TET, ali cemo videti kakvi smo sa vremenom za ostalo. Pominjala se Sinjajevina, mada sve su sanse da to ostaje za sledeci put. Videcemo jos. Malo smo ograniceni vremenom ovaj put na zalost

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1902 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 8 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

E to je pravi odgovor! Hvala ti puno za trud da sve ovo ispises! Dakle iz opisanog, bar za deonice koje si vozila, rekao bih da nema niceg sto je vanredno opasno. Gde mislis da je dobro zavrsiti prvi dan, po pitanju smestaja i kilometara? Znas li ima li kakvog smestaja oko Medjurecja mozda?

Nemam sada rutu ispred sebe. Ako idete do Kapetanovog jezera iz praavca Velje Duboko računajte da je ove zime put solidno oštećen. Mnogo ljudi se žali. Ne znam da li su u međuvremenu sanirali.

 

@makikt

TET ide preko Bjelasice, praktično od Komova do Biogradskog jezera. Možda i najlepša deonica. I slažem se da Sinjajevinu treba uvrstiti u svaku poštenu vožnju u CG :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja