Jump to content

Moto Zajednica

TET - Trans euro trail

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Nema mesta u Vlajkovoj pecini 
 
Moze Strom ;-) 
Probao pa znaš?
Mislim na stroma tuda, ne na pećinu...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Da se upišem sa deonicom rumunskog TETa od banje Herkulane do Sibiu. Prelepo, tehnički nije zahtevno, svaka preporuka! Krenuo ujutru iz BG, u banji bio oko 12h, uveče spavanje Novaci. Sutra lagano ostatak deonice.

IMG4343.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Omanja grupica istražuje i proverava južni deo TET Srbija rute. Posle deset godina je i bilo vreme da se revidira stanje na terenu :)

 

 

9KNiCZE.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ah @maxx, taman smo ga odvozali. Moramo ponovo :D 

Mala preporuka za edit track-a. Mislim da treba da postoji marker na sledecim mestima:

1. pecina iz postova iznad (43.2480391, 19.6281478) , kako se ne bi preskocila jer moze biti neupadljiva a mesto je sjajno

2. napomena za odvajanje sa glavnog puta na Jadovinku na lokaciji 43.2515301 19.8311375 koje smo @maxx i ja trazili pa jedno sat vremena jer je put zarastao. Izgledalo nam je kao da fali tacka na tracku a zapravo je trebalo ici kroz travu. Ovde https://youtu.be/v7wuKdvPMT4?t=183 

Krug oko Sjenickog Jezera (Uvac) je poprilicno asfaltiran. Ode na njega 70ak km a nije preterano zanimljiv sem vidikovca . Mozda ima smisla menjati ga za vise Pestera na jugu (nemam konkretan predlog gde, pricam napamet :) )

 

Ukljucivanje cuvenog hrasta na Kamenoj Gori (mada izgleda kao da ste to vec naumili) :) 

 

Jedva cekam da vidim novu verziju track-a. @Gliga javi kad ga objavite.

 

PS 

Bas "omanja" grupica :D 

 

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Za pećinu nisam ni znao dok je nisam video na tvojim fotkama :D I da, cela grupa sem mene je prošla pored nje neprimetivši je. Za Jadovnik postoji vrlo lagana prečica kojom smo sada prošli. Onaj put koji se sa trenutnog treka odvaja 200m posle uspona na Ozren. Ostaće i originalna verzija jer ipak treba i nekih izazova :D To uglavnom bude močvarna livada. Pre 10 godina je bio put kroz potok, sada je ostao samo potok. Iznenadilo me je što je spust od Jadovnika prema asfaltu sređen, sada je široki makadam. Mašinerija je još na terenu. To je ranije bilo lepo i blatnjavo, čak i nakon dužih suvih perioda. Prošle ili pretprošle godine smo prolazili tuda...

 

Onaj zarasli deo prema Brodarevu sam ja slučajno zaobišao. Produžili smo odličnim makadamom još kilometar ili dva a onda se spojili na trek. Baš na mestu gde počinje lepljivo blato koje se glavilo u prednji blatobran :D

 

Hiljadu je mesta gde se može nešto promeniti, popraviti ili pokvariti duž rute. Realno nedovoljno povratnih informacija sa terena. Neko javi da je deonica neprohodna i nemoguća, tri dana kasnije neko drugi javi da je to najbolja i najizazovnija deonica... I onda je ja ostavim :D Ceo TET projekat i nije zamišljen da se vozi teškim motorima sa koferima i putnim gumama. Poenta je da bude malo zahtevnija vožnja.

 

Grupica se u startu izdeli na 5-6 manjih ekipa i onda to super funkcioniše. Nikada nismo svi na gomili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
12 minutes ago, Gliga said:

Onaj zarasli deo prema Brodarevu sam ja slučajno zaobišao

Meni se ovaj deo bas svideo. Nadam se da ce ostati :) Takodje i onaj mocvarni deo na Jadovniku mi je sjajan. Prelep za oko i za voznju. OK tresnuo sam tamo i sjebao koleno i stopalo ali vredelo je :)

 

13 minutes ago, Gliga said:

Za Jadovnik postoji vrlo lagana prečica kojom smo sada prošli.

Da li mislis na skretanje ovde mozda? Bas me znaimalo kako izgleda put tuda

https://prnt.sc/vIulXmD9C7Q2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Obzirom kakvi su bili uslovi taj dan kada smo prolazili drago mi je da smo promašili tu deonicu na Kamenoj gori. Bilo bi mi drago da smo nekako promašili i par stotina tog lepljivog blata. Prednji točak mi se pretvorio u skiju... Ja tuda po mokrom ne bih mogao da prođem u suprotnom smeru, uzbrdo. I da, ostaće :D Bitno je da postoji lakša alternativa. Nađu je ljudi na terenu.

 

"Obilaznica" oko močvare na Jadovniku počinje ovde 43.261690225339756, 19.809342656804326. Sada je tu i neki kop za kamen, možda baš za put koji se pravi... Već sada je u pitanju makadamski autoban. Mi smo već nekoliko puta prolazili kroz taj močvarni potez i nekako smo kolektivno zaključili da više ne moramo :) Ostaće u ruti da i drugi uživaju. :D Svakako je iskustvo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozili smo prekjuce и juče !

Utorak, Šabac- Soko Grad pa asfaltom do Kosjerića. (Tekeris-Krupanj asfalt)

Sreda, Kosjerić-Valjevo. Ima dosta novog asfalta. (deo treka se poklapa sa TET-om)

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Tjah, ne može baš sve da se uglavi u rutu. TET nije ni zamišljen da obiđe sve zanimljivosti/znamenitosti u zemlji. Više kao linija kojom se van asfalta može doći sa jedne strane države na drugu :)

 

I da, ako bi mi neko nekada poslao bilo kakav tracklog sa vožnje onda počinje da postoji i mogućnost dodavanja na rutu. To se u zadnje 3-4 godine nije desilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
6 hours ago, Gliga said:

I da, ako bi mi neko nekada poslao bilo kakav tracklog sa vožnje onda počinje da postoji i mogućnost dodavanja na rutu. To se u zadnje 3-4 godine nije desilo :D

Ja bih rado poslao ali od kako vozim off samo tvoje trackove vozim :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Drugog CRF-a, tj vec sam ga uzeo. Imao sam trenutak slabosti (i blagi pritisak od @maxx) i kupio sam 300L, a prodajem 250L. Za ova posla poput TET-a CRF mi je bas legao
Ček da te ja pritisnem, duzneš putno nešto, dokle da se valjaš u blatu? :D

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja