Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da li je neko uspeo da napravi "skid plate" od aliminijuma?

motoagora firma u Grckoj i u HR.Kombinovan lim i plastika.A onaj limeni jos niko nije iskopirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Lucas TRW Enduro volan :takoje: Stigao iz louisa za 40e. TRW Dimenzije: sirina 800mm, visina 110mm i povrat prema vozacu 110 mm.

Originalni volan dimenzije: sirina 762mm, visina 101mm, povrat prema vozacu 165mm

 

Ovaj TRW volan je vislji od originalnog za 9 mm, siri za 8mm. :takoje:

 

 

Za ostale informacije: http://v-strom.hr/volan/lucas-trw-alu-enduro-volan/

 

:vstrom: :vstrom: :vstrom:

post-6421-0-94936600-1335525712_thumb.jpg

post-6421-0-00306200-1335525716_thumb.jpg

post-6421-0-87606300-1335525718_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovaj volan izgleda dobro i sigurno je direktnije upravljanje, ali kao sto se i vidi na slikama, nije visi nego nizi od originalnog. Tako da je prava stva u paketu sa nekim riserima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ovaj volan izgleda dobro i sigurno je direktnije upravljanje, ali kao sto se i vidi na slikama, nije visi nego nizi od originalnog. Tako da je prava stva u paketu sa nekim riserima.

Nije volan visi nego sam polozaj ruku, stavili smo motore jedan pored drugog i vidi se da su same rucke vislje :) A sa riserima je verovatno jos bolje... Nemam pojma... Saxi je odusevljen, trebalo bi da budem i ja zadovoljan. A za risere cemo jos videti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zna li neko koliko kosta skid plate sto pravi Sarinjo i kako bi mogao da se nabavi?

 

Pre nekih 10-15 dana sam ga kontaktirao preko V-strom foruma za skid-plate za jednog drugara. Ne pravi ih vise posto nema dovoljno interesovanja, kaze da mu se javi neko jednom u 3 meseca. Ovaj moj drugar je uzeo od Brke iz Mladenovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zna li neko koliko kosta skid plate sto pravi Sarinjo i kako bi mogao da se nabavi?

 

Pre nekih 10-15 dana sam ga kontaktirao preko V-strom foruma za skid-plate za jednog drugara. Ne pravi ih vise posto nema dovoljno interesovanja, kaze da mu se javi neko jednom u 3 meseca. Ovaj moj drugar je uzeo od Brke iz Mladenovca.

 

Video sam brkin,ali mi je ovaj lepsi.Bas steta.Mozda kad bi se skupilo nas 5-6 mozda bi napravio :neznam:,ali tesko da se skupimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Zna li neko koliko kosta skid plate sto pravi Sarinjo i kako bi mogao da se nabavi?

 

Pre nekih 10-15 dana sam ga kontaktirao preko V-strom foruma za skid-plate za jednog drugara. Ne pravi ih vise posto nema dovoljno interesovanja, kaze da mu se javi neko jednom u 3 meseca. Ovaj moj drugar je uzeo od Brke iz Mladenovca.

 

Video sam brkin,ali mi je ovaj lepsi.Bas steta.Mozda kad bi se skupilo nas 5-6 mozda bi napravio :neznam:,ali tesko da se skupimo!

Javi se Bagziju, mozda ti on nekako pomogne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zna li neko koliko kosta skid plate sto pravi Sarinjo i kako bi mogao da se nabavi?

 

Pre nekih 10-15 dana sam ga kontaktirao preko V-strom foruma za skid-plate za jednog drugara. Ne pravi ih vise posto nema dovoljno interesovanja, kaze da mu se javi neko jednom u 3 meseca. Ovaj moj drugar je uzeo od Brke iz Mladenovca.

 

Video sam brkin,ali mi je ovaj lepsi.Bas steta.Mozda kad bi se skupilo nas 5-6 mozda bi napravio :neznam:,ali tesko da se skupimo!

Javi se Bagziju, mozda ti on nekako pomogne :takoje:

Bagzi mi rece da se tebi javim!:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Zna li neko koliko kosta skid plate sto pravi Sarinjo i kako bi mogao da se nabavi?

 

Pre nekih 10-15 dana sam ga kontaktirao preko V-strom foruma za skid-plate za jednog drugara. Ne pravi ih vise posto nema dovoljno interesovanja, kaze da mu se javi neko jednom u 3 meseca. Ovaj moj drugar je uzeo od Brke iz Mladenovca.

 

Video sam brkin,ali mi je ovaj lepsi.Bas steta.Mozda kad bi se skupilo nas 5-6 mozda bi napravio :neznam:,ali tesko da se skupimo!

Javi se Bagziju, mozda ti on nekako pomogne :takoje:

Bagzi mi rece da se tebi javim!:lol::lol::lol:

Ja sam moj skid prodao njemu, on je rekao da postoji sansa da on da nekom da se pravi :takoje: Zato i kazem, javi se njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

:Mina:

 

i mene interesuje skid plate, koliko nas je potrebno za iniciranje proizvodnje ?

 

šta, kako, pošto ???

 

Brkin mi je poslednja solucija, previše mi je kao sportski plastikaner, al..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Sto se tice izrade skid plate-a kolega i ja smo u potpunosti odustali od iste.

 

Cena do koje smo dosli materijal (klirit, lim debljine 1-1,5 mm, prohromske

nitne), usluga secenja lima vodenim mlazom, rad na savijanju lima i oblikovanje

klirita koju smo planirali sami da radimo bila je 150 EURA pri izradi minimum

10 komada stim sto bi se taj skid plate vezivao u jednoj tacki na GIVI-jev rol bar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Imate ovaj alu skid plate u louis-u:

 

http://www.louis.eu/_20d65145f37c1d40e8feb48be667be2312/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&artnr_gr=10023450&grwgr=445&wgr=232&anzeige=0&mottype=0&typ_id=&all_img=1

 

 

p.s.

Posto i ja imam u planu da udjem u vasu sektu pa sam sve precesljao po netu, kako i gde kupiti. To sto bih ja ugradio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Imate ovaj alu skid plate u louis-u:

 

http://www.louis.eu/...p_id=&all_img=1

 

 

p.s.

Posto i ja imam u planu da udjem u vasu sektu pa sam sve precesljao po netu, kako i gde kupiti. To sto bih ja ugradio!

 

Brate,ako vec dajem 200eura onda da dodam jos 50 i da kupim motoagora oridjinale! Mnogo mi je lepsi nego sw-motech,a zastita me ne interesuje jer slabo cu silaziti sa asfalta.Nekako mi je supljikav bez skid plate-a! Ako bi bilo bar 5-6 zainteresovanih,mozda bi Sarinjo napravio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Imate ovaj alu skid plate u louis-u:

 

http://www.louis.eu/...p_id=&all_img=1

 

 

p.s.

Posto i ja imam u planu da udjem u vasu sektu pa sam sve precesljao po netu, kako i gde kupiti. To sto bih ja ugradio!

 

Brate,ako vec dajem 200eura onda da dodam jos 50 i da kupim motoagora oridjinale! Mnogo mi je lepsi nego sw-motech,a zastita me ne interesuje jer slabo cu silaziti sa asfalta.Nekako mi je supljikav bez skid plate-a! Ako bi bilo bar 5-6 zainteresovanih,mozda bi Sarinjo napravio!

 

Ukusi su razliciti ja vise volim ovaj ADV style...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Boban je zvao i insistirao da vratim sediste o njegovom trosku.odradio je,poslao i sada je mekse barem 10% u odnosu na fabricko.Inace kroj je izvanredan.profi radi covek,nema sta.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Lucas TRW Enduro volan :takoje: Stigao iz louisa za 40e. TRW Dimenzije: sirina 800mm, visina 110mm i povrat prema vozacu 110 mm.

Originalni volan dimenzije: sirina 762mm, visina 101mm, povrat prema vozacu 165mm

 

Ovaj TRW volan je vislji od originalnog za 9 mm, siri za 8mm. :takoje:

 

 

 

:vstrom: :vstrom: :vstrom:

Volan namontiran. Ja odusevljen! Prvih pola sata sam hteo da poludim, nikako nisam mogao da se naviknem na promenu iskreno. NNTOM je sve uradio kako treba i ovom prilikom mu se zahvaljujem! Covek je ljudina sa svojih metar ipo :nanana:

Vozio sam malo duzu turu Beograd-Uzice-Beograd i imam samo reci hvale. Najbolji aftermarket za Stroma...

3 razloga:

 

1. mala promena polozaja sedenja

2. boji osecaj na volanu i poboljsana upravljivost

3. izgled

 

1. Polozaj sjedenja

 

Fabricki volan telo postavlja u tzv. "sit-and-beg" polozaj, odnosno potpuno uspravan. Vrlo dobar polozaj, nudi savrsenu preglednost, udoban za kraca putovanja. Nedostatak mogu biti duza putovanja i osobito ako se nosi ruksak na ledjima - sva tezina pada an trticu i opterecuje donji deo kicme. Novim se volanima obicno telo lagano pomakne prema napred sto prenosi deo tezine na ruke i ramena cime se olaksava posao za donji deo kicme i trticu. Osim toga, nagnuto telo kompenzira nesto vetra pri vecim brzinama sto je plus pri dugotrajnom kruzanju po autoputu. Novi polozaj nije niti izbliza kao na R motorima, ali taman nagne telo toliko da doprinese stvarima o kojima pisem.

 

2. Boji osjecaj na volanu i poboljsana upravljivost

 

Malo agresivniji polozaj sedenja i obicno puno cvrsci (kruci) volan doprinose boljem osecaju na upravljacu. To su izjavili svi koji su promijenili volan :takoje:

3. O izgledu-ukusu ne treba raspravljati, meni nekako mocnije izgleda sa ovim novim :zdravo:

Skinuo sam slike od kolega, moj motor nisam slikao. Eto cisto da vidite kako izgleda :takoje:

post-6421-0-10175900-1339364479_thumb.jpg

post-6421-0-74909200-1339364483_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Evo jos jedna jako dobra i korisna stvar koju sam turio na Stroma. Forkbrace je ucvrscivac prednje vilice. Motor je stabilniji na prednjem delu, bolje drži pravac, a vožnja kroz zavoje je puno ugodnija i sigurnija.

Na mestima gde je asfalt oštećen motor deluje stabilniji i ne pleše kao pre. Dok nisam imao forkbrace imao sam osecaj da kad predjem preko rupe da ce mi se odvaliti korman... Toga vise nema, i svedeno je na minimum stvarno...

Ugradnja nije nikakav problem... Cena 90e

 

Ovo je simulacija sa i bez forkbace-a :takoje:

http://www.superbrace.com/simulation.html

post-6421-0-78807200-1340899272_thumb.jpg

post-6421-0-45476100-1340899275_thumb.jpg

post-6421-0-79034300-1340899277_thumb.jpg

post-6421-0-50627000-1340899542_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja