Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Zna se da Žarić voli druženje i drugare i da će uvek dati istinski doprinos za okupljanje dobronamernih ljudi.

Ja se izvinuo kolega Cretive,upućen u izraz,ali ipak je mračan,pa da ga zajedno menjamo za Bogougodniji.

Naravno da dajem mikrodoprinos za naše buduće druženje.Ipak ovde postoje bolji i istrajniji ljudi od mene, koji će bolje otpočeti organizovanje,ukoliko ono već nije i krenulo.

Ja počeo već da maštam,zajednička vožnja,klopa,pa onda mali čas Horneta............

Evo što se mene tiče,krenulo.

Izvini Creative,nisam imao nikakvu lošu pomisao izuzev mračne pojave,žargonsko upotrebljene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Izgleda da je tako!Ali malo cu se iscimati malo makete od kartona malo slike sa neta pa ima da bude gotov!A onda 1nanana.gif i 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mozda i ne ali sam resio da ga naprvim!Hocu da imam dual propose bajk!Znam da nije za neki off ali ja nemam drugi. Da ga isprobam mozda brzo odustanem a mozda se opasno zarazim1moto3.gif. A necu da prodajem bud zasto a i srcu mi je drag! I onda sam izracunao da mi je najjeftinije da ga lepo zastitim da mu slucajno ne slomim karter ili tako nesto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

naleteh na ovaj sajt, ne znam da li je vec neko pominjao? veoma zanimljivi dodaci

 

http://www.adventuretech.biz/index.html

 

 

RAM mount iznad instrument table (za gps, mobilni, stagod)

 

6738830_orig.jpg

 

6621684_orig.jpg

 

 

 

Montaza raznih prekidaca, prikljucaka itd u prazno mesto izmedju brave i instrument table

 

1992998637_orig.jpg

 

2068781722_orig.jpg

 

 

ima i drugih stvari tipa fork brace, mirror extenderi, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

btw, da li neko zna kako se zove ovakva sijalica (negde na pola video se vidi koju stavlja) za migavac

 

ocu ovo da nabavim, moze diskopa oko bre!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9
  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: 2006 DL650 ABS

Pozdrav, ja sam nov u svijetu Strom-ova, predstavicu se vec u temi Suzuku V-Strom Srbija da ne spamujem ovdje.

Procitao sam sve postove od pocetka ove teme i vidim da se zadnjih godinu dana prica o skid plate-u. Naravno ovom pravom koji stiti motor od jacih udara. Znam da ce neki reci da mi ne treba ali eto ja zelim da ga stavim zlu ne trebalo, a i svidja mi se izgled. Dosta sam citao o ovome po stranim forumima i shvatio da bi meni najvise odgovarao ovaj koji pravi lik iz amerike:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=577802

http://shop.enduroguardian.com/main.sc

 

Izgleda da je ovaj skid plate stvarno kvalitetan i jak a i moze da se na montira na skoro svaki crash bar. Da li je iko na kraju uspjeo da napravi nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

vacuum.jpg

 

To ti je ova cevčica preko koje je navučena gumena kapica.Skineš tu kapicu i umesto nje navučeš onaj plasični L profil koji si dobio u setu.Jedan kraj crevca staviš u taj plastični deo ,a drugi na rezervoar od ulja.Kad budeš sve povezao odvrni ulje na max da počne da kaplje pa onda šteluj protok .Motor mora da ti bude upaljen da bi ti radio sistem :D

 

Ne znam kako ide sa garancijom kad ugradjuješ scott na nov motor u sopstvenoj režiji.Baci neku sliku novog stromića!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Hvala Milanezi na odgovoru, ali ako mozes jos jednu fotku malo dalje neznam gde da je trazim, to li je negde na usisnoj grani za vazduh ispod rezervoara za gorivo :stabre:. Sto se ugradnje tice, ja tu nista ne remetim, jedino to crevce za vakum treba da prikljucim,

U svakom slucaju pozvacu servis radi konsultacije oko toga. Evo jedna slika na brzinu posle danasnje voznjice, sutra planiram da ga glancam pa bice jos koja.

 

img0015.jpg

 

 

 

img0016.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ja sam uzeo sa prednjeg cilindra.Nalazi se sa gornje strane ispod rezervoara,ne možeš da je promašiš.Ne znam dal se razlikuje kod tebe u odnosu na naše stare motore.

 

Evo našao sam gde je prikačeno na novom stromu.

 

vakum-1.jpg

 

vakum-2.jpg

 

Koliko vidim ovaj je presekao crevo i stavio T račvu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Evo malo opreme koju sam stavio na stroma tokom zimske pauze.Možda se nekome nešto dopadne ,pa odradi isto ili slično na svom stromu.

 

Gumeni štitnik amortizera,da ga malo sačuva od prljavštine i vode.Obično parče gume debljine oko 5 mm,isečeno i pričvršćeno sa 2 šrafa na onu plastiku iza amortizera.Našao sam na ebay origin.plastični ali je bio preskup.:

 

unnamed.jpg

 

Produžetak prednjeg blatobrana ili fenda extenda.Dolazi lakiran u crnoj boji,morao sam malo brusilicom da ga prepravljam da bih mogao da ga namontiram da lepo izgleda:

 

2.jpg

 

1.jpg

 

Štitnici za oba hladnjaka,montiraju se bez prepravki i budženja:

 

3.jpg

 

Maglenke i prekidač ,jer bez njega neće da rade D,D,D, Maglenke su led ,10 vati svaka:

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Evo i drugara Laband-a sa silnim alatom i žicama ,koji je odradio deo sa strujom i povezao maglenke.Hvala mu još jednom.

 

7.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drustvance jel ima neko da proda power commander ili yoshi box za Stroma 1000 ili gde ima da se kupi?

 

 

Yoshi box nije uredjaj koji se ugradjuje na motor kao commander. Njime se menja postojeca mapa ubrizgavanja na motoru (kod Stroma se obogacuje smesa na niskim obrtajima). Trebalo bi da to mozes da uradis u Profimoto.

Comannder se ugradjuje na motor i radi slicnu stvar, prilagodjava mapu ubrizgavanja onako kako ga podesis, prema tipu izduva, filtera za vazduh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Evo malo moje zanimacije proteklih mesec dana.

 

Duže vremena sam ražmišljao da mu nadjem neki dobar gril po prihvatljivoj ceni ali bezuspešno. Na kraju sam odlučio da ga naprvim sam u nastavku vidite kako...

 

Malo sam preturao na internetu i ovaj mi se činio kao najlakši za izrdu...samo što je ovaj za starog stroma 1hmm.gif

 

guardkydl650124221141111.jpg

 

...onda je drugar u AutoCad-u napravio model prema mojim dimenzijama ovako:

 

skica-stitnik-hladnjaka.jpg

Zatim sam poslao model firmi koja se bavi sečenjem vodenim mlazom na izradu...

 

img1661.jpg

 

Sada je trebalo nekako saviti krajeve koji se kače na gornjoj strani hladnjaka...trk kod limara...

 

img1676.jpg

 

img1678.jpg

 

Onda sam nalepio na krajevima malo duplo leplive trake da ga dodatno učvrsti na hladnjak. Tako sam video na Youtube :neznam:, nadam se da ce ova traka da izdrži toplotu?

 

img1682.jpg

 

I sad ono glavno...PRE:

 

img1680.jpg

 

img1679.jpg

 

..i POSLE!

 

img1672.jpg

 

img1674.jpg

 

img1671.jpg

 

A sad ono što me brine je, neće li biti problema oko hladjenja jer ovaj štitnik zatvara hladnjak za jedno 30-40%?

 

Idemo dalje, sledi ugradnja scottoilera:

Sve plastike koje ometaju rad su uklonjene.

 

img1753.jpg

 

Bocu sa uljem sam postavio sa leve strane ispod plastika da bude na dohvat ruke radi regulisanja protoka...

 

img1709.jpg

 

Mazalicu postavlam standardno 2-3 mm ispred mesta gde lanac počinje da se kači na lančanik...

 

img1706.jpg

 

Malo mi korodirao lanac ali ništa strašno ::)

E sad vakum izlaz na usisnoj grani kao kod starog stroma nema 1hmm.gif, tako da sam morao da presečem jedno crevce i ubacim "T" račvu...

 

img1715.jpg

 

Kadar sa strane...

 

img1767.jpg

 

img1766.jpg

 

 

... i to je to kako Vam se čini?I za kraj ugradnja grejača ručica, ovih...

 

img1650.jpg

 

Umalo da ih prodam ali ljudi sa foruma osujetiše moju nameru, hvala im :care:

Najpre sam poručio original konektor za napajanje sa nekog stranog sajta...

 

img1734.jpg

 

... koji se kači na ovaj konektor na motoru, daje struju samo kad se da kontakt

 

img1727.jpg

 

...zatim je stigla i navlaka gasa, jer nisam smeo da rizikujem da upropastim originalnu sa motora pošto je potrebno da se malo izbruse "grbe" to je ova:

 

img1794.jpg

 

img1797.jpg

 

Uz pomoć vode i šprica uspeo sam da skinem levu ručicu bez oštećenja

 

img1777.jpg

 

img1768.jpg

 

Ovaj lepak se lako skine, samo malo vode i protrlja se rukom i bude ovako:

 

img1770.jpg

 

Nanošenje lepka nisam uspeo da slikam jer gledajući neke video klipove naučio sam da se mora raditi brzo. Steze bukvalnio za dve sekunde naročito na umetak za gas jedva sam uspo da ga postavim u željeni položaj. Evo leva ričica:

 

img1781.jpg

 

Kontroler se idealno uklopio u novu sredinu ::)

 

img1811.jpg

 

Ovo je taj superiorni lepak, iskreno podseća me na one koji se mogu naći po kineskim prodavnicama

 

img1784.jpg

 

Desna strana...

 

img1798.jpg

 

Malo je rađeno na tocilu da se skine višak sa nove navlake

 

img1810.jpg

 

I montaža iste..

 

img1804.jpg

 

img1812.jpg

 

img1813.jpg

 

Sada malo rad oko elektrike. Struju sa konektora sam odveo na rele kao pobudu, i preko osigurača odveo na kontroler. Isti rele sam iskoristio za USB utičnicu

 

img1740.jpg

 

img1747.jpg

 

Masu sam od svih potrošača (Utičnica 12v, USB i grejača) sa mase akumulatora vezao ovako

 

img1737.jpg

 

img1744.jpg

 

I izolovao termobužirom:

 

img1752.jpg

 

Konektori grejača se lako kače jedan za drugi i tu nemože da se pogreši, onda je usledilo vraćanje rezervoara i plastika..

 

img1758.jpg

 

img1759.jpg

 

 

img1761.jpg

 

I to bi bilo to. Kako vam se čini :hej:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja