Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dimac pozdrav! ;D

Nesto mi pade na pamet ako moze zastita za hladnjake mozda moze i skid plate ra se uradi!?

 

Moze sve, ostaje posle naci dobrog zavarivaca  :)

Tek sam poceo, ako ovo krene kako treba, krenucu i ozbiljnije stvari da radim. Ovaj zadnji model je spreman za secenje, danas sam ceo dan radio i nisam stigao da zovem i dogovorim se sa ljudima iz firme Aquarez. Ako budu radili sutra, saljem crtez na secenje i stavljam na stroma. Ako kod mene bude cucalo na stromu sve kako treba, dogovoricemo se za sve ostalo.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Za to cemo kasnije, bolje da zavrsim ovo sto sam krenuo da ne ostavim oba na pola, uskoro ce ispiti  :)

Ovako ce izgledati nakon secenja. Ako imate bilo kakvu primedbu ili predlog slobodno recite, tu smo da raspravljamo i ako mozemo poboljsamo.

post-2044-12879091111193_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Za to cemo kasnije, bolje da zavrsim ovo sto sam krenuo da ne ostavim oba na pola, uskoro ce ispiti  :)

Ovako ce izgledati nakon secenja. Ako imate bilo kakvu primedbu ili predlog slobodno recite, tu smo da raspravljamo i ako mozemo poboljsamo.

 

nisam samo u toku koji je materijal u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Za to cemo kasnije, bolje da zavrsim ovo sto sam krenuo da ne ostavim oba na pola, uskoro ce ispiti  :)

Ovako ce izgledati nakon secenja. Ako imate bilo kakvu primedbu ili predlog slobodno recite, tu smo da raspravljamo i ako mozemo poboljsamo.

 

nisam samo u toku koji je materijal u pitanju?

 

Mislim da bi aluminijum bio najpogodniji, naravno, po zelji moze i celicni lim, podrazumeva se zasticen niklom ili hromom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Za to cemo kasnije, bolje da zavrsim ovo sto sam krenuo da ne ostavim oba na pola, uskoro ce ispiti  :)

Ovako ce izgledati nakon secenja. Ako imate bilo kakvu primedbu ili predlog slobodno recite, tu smo da raspravljamo i ako mozemo poboljsamo.

 

Samo da ovo 650 izgleda kao DL 650 a ne DL 050  ;D ;D ;D I da zaboravi da ti kazem, pricao sam sa Saxijem i mi zbog naseg skid plate-a mozemo stavljati samo gril hladnjaka ;) Tako da cemo samo tu kombinaciju raditi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Za to cemo kasnije, bolje da zavrsim ovo sto sam krenuo da ne ostavim oba na pola, uskoro ce ispiti  :)

Ovako ce izgledati nakon secenja. Ako imate bilo kakvu primedbu ili predlog slobodno recite, tu smo da raspravljamo i ako mozemo poboljsamo.

 

Samo da ovo 650 izgleda kao DL 650 a ne DL 050  ;D ;D ;D I da zaboravi da ti kazem, pricao sam sa Saxijem i mi zbog naseg skid plate-a mozemo stavljati samo gril hladnjaka ;) Tako da cemo samo tu kombinaciju raditi :)

 

Nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ja se prijavljujem za grill....koliko para?

Ne znam kakva je kombinacija...

 

Odlicno izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja se prijavljujem za grill....koliko para?

Ne znam kakva je kombinacija...

 

Odlicno izgleda...

 

Pozdrav!

 

Ne znam jos uvek koja je cena, jos uvek nisam nasao ko ce da radi, ovi iz Aquarez-a su na odmoru od sutra. Poslao sam mail u Slovas Cacak, posto je vikend ocekujem odgovor u ponedeljak.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja bi kupio onu jaku svirenu ali me mrzi da porucujem i da je cekam mesec dana :( Jel zna neko od vas gde mogu da nadjem nesto slicno a jako kao djavo da plasi ljude :) Dark je pisao o njoj... Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

E samo ti jos to fali... :D

 

I ovako vozis vatrogasnu verziju V-Stroma!  ;D

;D ;D ;D Najlepseg Stroma vozim!  ;)

Tacno...jos ti samo fali sVirena, rotacija i tank sa vodom od dodatne opreme!  :D

 

Crevo posedujes od ranije.....   ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

E samo ti jos to fali... :D

 

I ovako vozis vatrogasnu verziju V-Stroma!  ;D

;D ;D ;D Najlepseg Stroma vozim!  ;)

Tacno...jos ti samo fali sVirena, rotacija i tank sa vodom od dodatne opreme!  :D

 

Crevo posedujes od ranije.....   ;D

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

E samo ti jos to fali... :D

 

I ovako vozis vatrogasnu verziju V-Stroma!  ;D

;D ;D ;D Najlepseg Stroma vozim!  ;)

Tacno...jos ti samo fali sVirena, rotacija i tank sa vodom od dodatne opreme!  :D

 

Crevo posedujes od ranije.....   ;D

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo,resih da odvojim malo vremena i podelim sa vama iskustvo sa ovim jako dobrim sistemom.Imao sam prilicno problema dok sve to nije pocelo da radi pa cu se ovde potruditi da objasnim kolegama neke sitnice ,koje ce im ustedeti mnogo vremena.Nadam se da cu uspeti veceras barem jedan deo da odradim.

Prvo:Prooiler je potpuno elektronski sistem sto bi znacilo da nema onu mehanicku varijantu kacenja na agregat pa da kaplje i kada stojite npr.na semaforu kao sto je to na mehanickom Scottoileru(postoji sada i elektronski Scott ali mi se nije svideo sistem rada).Prooiler zna kojom se brinom krecete i pri tome odredjuje dinamiku podmazivanja preko duple kapaljke.

Cena mu je 170 eu i proizvodnja je u Belgiji.Ali....Uvek neko ali...Kada se to cudo dopremi u moju lopovsku drzavu onda me kosta zbog carine i taksi 330eu Katastrofa.Medjutim,lik sa foruma je sve to procitao i ponudio mi je da donese iz Madjarske uredjaj a tako sto cu ja platiti u Belgiji a njima naznaciti da posalju njemu u Budimpestu.Potom on to sve prenese preko grane i gotovo.Covek se zove Nikola i svaka mu cast jer je to i uradio.Znaci,cena kostanja je 170 eu. Tako da sam se nekako provukao.

E sada....Uredjaj je stigao i ja veoma brzo uvidjam da nije prosta zezalica.Vidim debeli Manual,gomilu podesavanja i po malo nezgodno kacenje.

E da krenem od povezivanja:

delovi su: procesor sa displejom,razvodna kutija,pumpica ulja(solenoid varijanta),plasticni rezervoar ulja i dupla kapaljka(dvostrana).

Kasnije cu prikazati gde sam postavio CPU tj. displej sa kontrolerom.Razvodna kutija ima sistem vezivanja u zavisnosti da li motor ima Hal senzor ili mehanicku sajlu.Kod nas,je u pitanju Hal.Rezervoar ulja ima jedan deo za kacenje creva,kroz koje ide ulje i drugi deo za vazduh.

http://imageshack.us...2/dsc4656n.jpg/

TjXya_dsc4656n.jpg

http://imageshack.us...71/dsc4659.jpg/

HtDwE_dsc4659.jpg

http://imageshack.us...6/dsc4661f.jpg/

nhjbd_dsc4661f.jpg

http://imageshack.us...76/dsc4663.jpg/

jUEda_dsc4663.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Evo i duple kapaljke.Napravljena je od veoma kvalitetne plastike.A drzac pruza sansu za podesavanja i posle montiranja na Stroma.

Tabela podesavanja pokazuje da su Belgijanci ozbiljno mislili na sve ovo.

http://imageshack.us...28/dsc4658.jpg/

WKiDa_dsc4658.jpg

http://imageshack.us...85/dsc4662.jpg/

y1zJ0_dsc4662.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Uz sve ovo ide jedno crevo,solidne duzine za ulje.

Krecemo sa montiranjem.U Manualu stoji da je predlog pozicije rezervoara ulja skroz do zadnjeg stop svetla.Prihvatio sam to i tako uradio.Lepljenje se radi tako sto uz uredjaj stizu i dual loc chichak tj. nalepnica i chichak spojnica.Prosto, mada je preporuka da se rezervor ulja i dodatno osigura.

Razvodna kutija je mesto gde se spajaju elektricni vodovi a najtezi deo je elektronski senzor brzine.Ja sam mislio da je Hal senzor u menjacu pa sam krenuo tamo i izgubio puno vremena bez veze.Kod vecine motorcikala ovaj senzor brzine i jeste u menjacu pa odatle idu zice ali kod Stroma to nije slucaj.Kod Stroma je taj senzor u prednjem tocku,iz koga ide kabel preko hladnjaka pa ispod rezervoara do jedne spojnice.E to me je namucilo.Nisam smeo da skidam rezervoar pa sam resio da mu pridjem sa desne strane motora.

Ono sto je bitno: ko zna da skida rezervoar lakse ce spojiti Hal nego sto sam ja prilazio sa strane.

Da olaksam posao ljudima:Postoji jedna tacka gde moze lepo da se izvede navez na senzor.To je ta spojnica koja je kod hladnjaka .Najvaznije je da je u pitanju zapravo pink zica na koju se vezuje Prooiler.Evo slika:

http://imageshack.us...6042010189.jpg/

8onNa_26042010189.jpg

http://img88.imagesh...03052010215.jpg

mDFJ1_03052010215.jpg

http://imageshack.us...6042010192.jpg/

5r9h0_26042010192.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Preporuka je da posle lemljenja ne izolujete kabel trakom jer ona nije postojana na visoke temperature i razne vremenske uslove.Ovo je bolje uraditi termo izolir crevima.Vide se na slici u raznim bojama i nisu skupa.Ona se skupljaju jednostavno po postavljanju tako sto se zagreju upaljacem i sl.Odlicno prijanjaju na kabel i nema sanse da unutra udje voda ili vlaga.

Kada se zicom poveze elektronski merac brzine onda se pristupa lemljenju i busenju razvodne kutije.Proizvodjac je nije namerno probusio za kablove jer je ostavio korisniku da sam odredi poziciju ulaska kablova.Bitno je da se izmeri koji je promer potreban zbog kablova a kako ne bi ostavili previse prostora da unutra npr.udje voda,vlaga i sl.Znaci razmeriti debljinu kablova pa busiti.

Nikako nemojte vezivati Prooiler direktno na akumulator.Jer ce biti ACCU prazan za nekoliko sati.Uredjaj nema kontroler iskljucivanja pa neprestano crpi struju.Ovo je potrebno uraditi preko zice koja dobija struju pri davanju kontakta a predlog je zadnje stop svetlo.Ja sam polomio jednu sijalicu i na nju navezao kontakt a posle je povezao sa Stop svetlom jer vec imam ne-serijsko zadnje svetlo tj. sa led diodama je a tu je isto sistem kacenja sa laznim fasungom sijalice.Na slici se vidi zatopljavanje tecnom plastikom.Tako da uvek mozete iskljuciti Prooiler jednostavnim okretanjem navoja sijalicnog fasunga.

http://imageshack.us...6042010194.jpg/

HLpVU_26042010194.jpg

http://imageshack.us...6042010199.jpg/

fgyEE_26042010199.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja