Jump to content

Moto Zajednica

Kymco my road 700i. ovo izgleda ozbiljno.

Recommended Posts

  • krelac, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250, Ducati Monster Dark 600

8239_25100724004_0.jpg

8239_25100724008_8.jpg

8239_25100724010_13.jpg

8239_25100724009_10.jpg

 

The Kymco Myroad 700i is squarely aimed at the sports touring market with it centralised perimeter frame.

 

A first for Kymco is an all new parallel twin cylinder engine running 8 valves and fuel injection. This will put power somewhere in the vicinity of 55 kw and top speed will be in the 170 km/h ball park.

 

But it’s not all about the motor with the new Kymco. The Myroad 700i features fully automatic rear suspension that is adjustable from the dashboard as well as a keyless start system.

 

And if that’s not enough it has a triple stacked H4 headlight and led blinkers along with 280 mm twin discs up front and a massive 260 mm disc on the rear.

 

_______________

 

nije da se nesto lozim na skutere,iako trenutno vozim skuter,ali ovaj me kupio kako dobro izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bogami deluje ozbiljno,,,ako japanci nesto pod hitno ne preduzmu...neko ce uzeti primat na trzistu............................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Fino izgleda,a Kymco je po kvalitetu daleeeeko ispred Kineza.I stariji modeli motora su im se extra pokazali,ne sumnjam da ce i ovi novi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

nece sigurno,ali je kymco odavno ozbiljan brand.E sad sto ovi nasi sabani rade kako rade servis,pa verujem,iskristalisace se to jako brzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Stvarno izgleda dobro a i performanse su vise nego zadovoljavajuce. Bas se pitam koliko ce jos povecavati kubikazu na skuterima. Ne bi me cudilo da za godinu dve pocnu i od 1000ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

bogami deluje ozbiljno,,,ako japanci nesto pod hitno ne preduzmu...neko ce uzeti primat na trzistu............................................

 

Да, неко ми рече да је иначе Kymco већ узео примат на италијанском тржишту испред Пијађа, Ђилере и осталих... Можда и није, ал' је овај супер... Радо би га мењао за магаре...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

svakome ko da 7000e za skuter treba udariti extra porez...

 

koja je poenta skutera od 700-800 kubika, ili jos da imaju ne daj Boze lanas kao gp800? wtf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

To su likovi koji nemaju testise da sednu na ozbiljan motor , već svoje frustracije leče skuterima od 500+ ccm. 250 ccm zadovoljava i najzahtevnije skuteraše osim onih koji imaju najmanji telefon  sa najviše funkcija, najveću plazmu u sobi, mercedes s clase, ribicu sa silikonima i stan u crvenkapi. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

To su likovi koji nemaju testise da sednu na ozbiljan motor , već svoje frustracije leče skuterima od 500+ ccm. 250 ccm zadovoljava i najzahtevnije skuteraše osim onih koji imaju najmanji telefon  sa najviše funkcija, najveću plazmu u sobi, mercedes s clase, ribicu sa silikonima i stan u crvenkapi. ;D ;D ;D

 

Баш тако, а на то би ти један од њих рек'о:

- Јбга, има се, може се...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imam ja druga Nešu, dugo je vozio EN500, zatim kupio TDM, a prošle godine Burgmana 650.

 

Udobnost u vožnji nikad bolja, sediš kao u fotelji, snage na izvoz, mesta za dve kacige, pojas, notebook, kameru i ostale sitnice koliko hoćeš...

Čovek je pronašao motor koji mu u svemu odgovara, a o ukusima se, jel'te, ne raspravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Taman posla da raspravljamo o ukusima! Kymcov konkretan model je super stvar i pozdravljam ideju razvoja u tom pravcu, ali nikad ne bih dao te pare ako njima mogu kupiti jedan ZRX-1200 ili GSX-1400. A opet, ko da tolike pare za Kymca, već ima neki BMW 5 u garaži i naravno,  ;Dstan u crvenkapi !! A slažem se sa Revolutionom da je  250ccm taman mera za neki big-scoot, kako god. Na forumu imamo dokaz za to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam ja druga Nešu, dugo je vozio EN500, zatim kupio TDM, a prošle godine Burgmana 650.

 

Udobnost u vožnji nikad bolja, sediš kao u fotelji, snage na izvoz, mesta za dve kacige, pojas, notebook, kameru i ostale sitnice koliko hoćeš...

Čovek je pronašao motor koji mu u svemu odgovara, a o ukusima se, jel'te, ne raspravlja.

Motor nije pitanje udobnosti, već avanture i vetra u lice a bogami i telo, moć da prodješ gde se proći ne može, lepota igranja na dva točka, pokušaj dostizanja ultimativne slobode. Skuter je prevozno sredstvo.[tačka]pa makar imao i 1000 ccm, i ništa više od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Pa, zavisi sad, imash skutere  kao sto je Honda DN-01 , ili kinez V3,V5,i druge slicne koji su klasicni putni motocikli , i ne spadaju u nijednu klasu konkretno sa felnama  17, 18/ticama i spoadaju u motocikle, kruzere i maxi skutere . :o :o :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Ma o okusima ne vredi raspravljati. Ja volim devojke sa dobrim dupetom, neko sa velikim itd. Sve su to motori. Ovo je za mene motor a ne skuter. I cim neko ima ko zeli da da pare za to onda je to sasvim opravdano proizvoditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma o okusima ne vredi raspravljati. Ja volim devojke sa dobrim dupetom, neko sa velikim itd. Sve su to motori. Ovo je za mene motor a ne skuter. I cim neko ima ko zeli da da pare za to onda je to sasvim opravdano proizvoditi.

:D :D :D :D :D

nisam mogao da izdrzim hahahaha CARE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

O ukusima se ne moze raspravljati. Meni se bas svidja xciting 500 ali kada bih imao dosta para prvo bih uzeo ovaj od 700.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja