Jump to content

Moto Zajednica

Putevima i džadama Male Azije i Bliskog Istoka

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nijedan putopis koji sam citao, nije mi pruzao ovoliko zadovoljstvo. Sto zbog svega onoga sto jedan bikerski putopis podrazumeva, a mnogo vise zbog nacina na koji je pisan! :) Upravo je to razlog zbog cega mislim, a koliko vidim i veliki broj ljudi koji su pratili sve ovo, da ovo treba da zavrsi kao stampana lektira svih bikera-putnika-putopisaca, kao pravi vodic kako da nasa putovanja pretocimo u putopise.

Jos jednom, Matijak i Olja, cestitam vam na ovako predivnom putovanju, i hvala vam sto ste sve to podelili sa nama zbog cega smo iz dana u dan ocekivali nastavak! Cestitam vam i na trecem clanu posade, koji-a se jos nije rodio-la, a iza sebe vec ima ovakvo putovanje!

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Bravo za prinovu i iskrene cestitke  ;) , bravo za izvrstan stil prenosenja atmosfere, i u svakom slucaju vrijedno pokusaja da se izda knjiga, pa vam drzim palceve  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Halal vera, majstori!

 

Sa srecom treci clan posade i kad je prosao ovo, "izgurace" i tih sedam-osam meseci kako treba.

Inace sam sa svojom bracnom drugaricom bas komentarisao, kako Olja na onoj slici na recepciji hotela izgleda kao glumice u filmovima Indijane Dzonsa.  Bas onaj avanturisticki izgled, kao: "ona je arheolog iz Londona koja vodi istrazivanja na nalazistu na koje dolazi Mr. Dzons." :)

 

Bez sumnje, jedan od najboljih putopisa koje sam procitao, ukljucujuci i strane sajtove. I bajkerski i knjizevno i duhovito i edukativno...

 

 

Mada, za ukupan dojam, mozda malo fali opsirniji prikaz oko Uzica i Cacka....  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tačno, to sam i onda primetio... ;D

 

Šta reći....ajd' prvo sa srećom buduća prinova, a za utiske....neka se slegnu još...kao i što će vama "film" da se vraća u fragmentima, a shvatićete da je sve u životu uzročno-posledično i da sve u pozadini ima svoj cilj, i svoj put i svoje Znakove...kao i Paolo Koeljo što napisa..

 

Imaćete šta svojoj deci da pričate.

 

Još jednom, Bravo! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hvala vam na ovom divnom putopisu koji ste nesebicno podelili sa nama. Ja u zivotu ne procitah bolji. Na pravi nacin ste nam priblizili taj nepoznati svet, bolje i zanimljivije od bilo koje emisije na Nacionalnoj geografiji :) Sve cestitke za buducu prinovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Poslednja epizoda. Kraj. Prva sezona je zavrsena (25 epizoda, nije lose!). Od prve do poslednje epizode, scenarista je bio neprikosnoven. Uspevao je da napravi zaplet, koji je drzao citaoca zalepljenog za monitor. Urednik je savrseno proracunao potrebe ljudi sa one strane ekrana: jedna doza putopisa dnevno, svaki radni dan u prepodnevnim casovima. Znao je da taj termin odgovara svima nama koji tada spavamo. Na forumu. Mi mu i jesmo bili ciljna grupa. Producent se u jednom trenutku zapitao da li treba da ukine slike, i od upitanih dobio je sasvim suprotan, a tako iskren odgovor: "Hocemo jos!".

Pre neki dan mi je palo na pamet, a gde je tu kamerman? Bilo bi lepo da se to i na taj nacin predstavi. Srecom, direktor i glavni i odgovorni je, citajuci mi misli, dobio ideju da dvoclanu ekipu poveca na viseclanu. Drago mi je. Moracu jednom da mu cestitam na tako dobroj odluci.

Glavni glumci su profesionalno odradili svoj posao, i uspeli da docaraju neke situacije i dogadjaje koje nista drugo ne bi moglo bolje da opise. Kao i svuda, statisti i sporedni glumci su i ovde bili vrlo glavni, i uvek spremni na saradnju.

A mi? Mi smo gledali. I citali. I svaki dan cekali novu epizodu, novu avanturu. I nadali se i vikendima. Iako smo znali da se nista nece pojaviti, pritiskali smo vredno to F5, u nadi da se urednik preracunao u danima, ili da je, sasvim slucajno, pustio epizodu predvidjenu za ponedeljak.

A sada cemo da cekamo. Drugu sezonu. Sa povecanom ekipom i glavnim glumcima. Mozda neko kupi autorska prava i objavi knjigu? Videcemo. A do tada: Bogu hvala na reprizama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

 

 

kako zavidim tom detetu...

 

 

 

...a vama dvojma najlepse hvala za svu srecu dozivljenu citanjem i iscekivanjem nastavaka, hehe a sad i za malo suze, radosnice naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ovo je bio nestvarno dobar osecaj uzivanja na sve moguce nacine, pravi ste trio fantastico ;)

Mislim da u vasem slucaju bebca necete traziti u kupusu, a nece ga doneti ni roda, vec ce se samo dete dovesti na nekom arapskom cilimu, a onda cete imati novih interesantnih putopisa i za nas sa druge strane stvarnosti :D

Ziveli i sa srecom od srca  :);):D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

  Pre svega čestitke za lepe vesti (pozdrav za trećeg putnika  ;D)  i svaka vam čast za putopis.

Uživao sam u tekstovima koliko i u slikama.Zaista sjajno prenešena atmosfera i tempo putovanja

totalno opušten. :) :) :)

  Prijavljujem se za izdanje putopisa u bilo kom obliku pod uslovom

da je sa potpisom(odmah iza Pauka). :) :) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Citao, pa gledao google earth i na taj nacin pratio kuda ste posli.

 

Uzivao sam, hvala sto ste taj put podjelili sa nama...

 

Sada, eto, znate i nesto vise, zato CESTITKE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Pozdrav Matijak.  Jos jednom cestitke, ovako javno.

  Hteo sam da ti kazem da sam  na sajtu five-year.com pronasao dokumentarac o Ergi Rehns i Wadi Rum skinutu sa yu-tuba iz dva dela 2 X 12 min. Pretpostavljam da ce vam biti interesantno da evocirate skorasnje uspomene.  Link je :        http://www.five-year.com/tag/erga/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja