Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

 

Za prvomajske praznike 2012 godine nismo mogli preko Sedla da prođemo zbog smetova.

U prethodnom postu su fotke iz juna meseca iste godine kada smo ponovo pokušali i prošli prema Plužinama na putu ka moru.

Promenio član Libero
(slovna greška)
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, Libero said:

 

Za prvomajske praznike 2012 godine nismo mogli preko Sedla da prođemo zbog smetova.

U prethodnom postu su fotke iz juna meseca iste godine kada smo ponovo pokušali i prošli prema Plužinama na putu ka moru.

Svaka cast na poduhvatu i ovo je podavno bilo a i 2012 godina kad je napadao rekordni snijeg u CG u Mojkovcu je bio preko 2m a tek na Zabljaku i slicno :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

:takoje:

 

Za potpun ugodjaj jos samo fali beli medved da istrci od nekle i to je to.

 

Ja sam u avgustu mesecu vidjao sneg po raznim uvalama oko sedla gde sunce ne dopire tako da mogu samo zamisliti kako je u maju/junu.

 

Ovaj put samo me more vidi, sigurnije je. Zbog snega.

Da ne gubim vreme, kratak je vikend.

 

Hvala ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
9 hours ago, travelman said:

:takoje:

 

Za potpun ugodjaj jos samo fali beli medved da istrci od nekle i to je to.

 

Ja sam u avgustu mesecu vidjao sneg po raznim uvalama oko sedla gde sunce ne dopire tako da mogu samo zamisliti kako je u maju/junu.

 

Ovaj put samo me more vidi, sigurnije je. Zbog snega.

Da ne gubim vreme, kratak je vikend.

 

Hvala ...

Ima ga tokom cijele godine bas u tim uvalama jos ako je zima zakasnila :D Evo ja msm da je ovo negdje u Julu koliko se sjecam na Prutasu :D

 

IMG_4054.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On 21.5.2022. at 17:47, montenegrovision365.com je napisao:

Ima ga tokom cijele godine bas u tim uvalama jos ako je zima zakasnila :D Evo ja msm da je ovo negdje u Julu koliko se sjecam na Prutasu :D

 

IMG_4054.jpg

Kolega da li ti je poznato kakav je put od granicnog prelaza Hum,Scepan polje pa preko Crkvickog polja, Knezevici, Vojvodici, Trsa. Da li je asfalt ili makadam? Priroda jenesumnjivo lepa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Sad pronadjoh snimak na YT za put Scepan polje-Trsa, doduse iz 2014g. I sve je asfalt, a ima dosta novog.

Verovatno je i sada u takvom stanju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300
Pre 18 sati, djolji je napisao:

Sad pronadjoh snimak na YT za put Scepan polje-Trsa, doduse iz 2014g. I sve je asfalt, a ima dosta novog.

Verovatno je i sada u takvom stanju.

Bio prosli vikend, sve asfalt, kao i pre. Nisam isao od Scepan polja, vec od Mratinja preko Trse do Zabljaka. Uzano ali jako lepo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 6/29/2022 at 10:03 PM, djolji said:

Sad pronadjoh snimak na YT za put Scepan polje-Trsa, doduse iz 2014g. I sve je asfalt, a ima dosta novog.

Verovatno je i sada u takvom stanju.

Eto kolege su ti rekle sve,i ja sam podavno bio taj granicni prelaz,a asvalt je svud cak su i posle Trse i spustanje prema Pluzinama i jednu deonicu presvukli novim asvaltom sto je jako dobro,usko ali top.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a

Kad se već spominje Šćepan Polje, ako mogu upasti sa pitanjem, ima li kakva alternativa da se zaobiđe ona cesta između Foče i ŠP? Dakle ulaz iz BIH u CG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS
3 hours ago, Crash DL said:

Kad se već spominje Šćepan Polje, ako mogu upasti sa pitanjem, ima li kakva alternativa da se zaobiđe ona cesta između Foče i ŠP? Dakle ulaz iz BIH u CG.

Imaš alternativu da udješ u CG na graničnom prelazu Metaljka, iz Goražda, da ne ideš do Foče. Takodje lep put. Izlaziš na Pljevlju. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
4 hours ago, bgvozdic said:

Imaš alternativu da udješ u CG na graničnom prelazu Metaljka, iz Goražda, da ne ideš do Foče. Takodje lep put. Izlaziš na Pljevlju. 

Ima ali i taj put je od Cajnica u losem stanju, pun zakrpa. Ukoliko ga nisu radili.

Postoji put i od Foce za Pljevlja preko gp Sula. ali ima dosta makadama. Priroda je fantasticna.

Takodje ima put i iz pravca Sastavaka ,iz Bosne za Pljevlju preko planine Krnjace.

To su sve malogranicni prelazi, tako da je potrebno se raspitati za njihovo radno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a

Nije valjda da se iz Bosne u C.Goru ne može nego samo preko kaldrme? A iz Srbije, a da je pristojan put do prema Durmitoru i dalje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS

Ja sam na Metaljku prešao pre nedelju dana. Put je sasvim ok. Kod Pljevlje ima makadama na nekim deonicama, ali nista strašno. Vozačima koji žele savršen asfalt nije mesto na severu CG.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: HR-Vinkovci
  • Motocikl: Suzuki dl650a

Znam da, niti ne očekujem auto put.

Prema CG sam motorom išao prvi put prije 10ak godina, upravo najviše vremena proveo na tom sjevernom djelu, ceste su bile sasvim ok.

I taj dio od Foče do Š.P. je bio sasvim dobar.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: KM - PA
  • Motocikl: F800GS
2 hours ago, Crash DL said:

Znam da, niti ne očekujem auto put.

Prema CG sam motorom išao prvi put prije 10ak godina, upravo najviše vremena proveo na tom sjevernom djelu, ceste su bile sasvim ok.

I taj dio od Foče do Š.P. je bio sasvim dobar.

 

Moj prethodni komentar nije bio upućen tebi, već ljudima koji se žale na krpljen asfalt na alternativnim graničnim prelazima.

Ti ćeš uživati gde god da prođeš, ako ti je pomenuta deonica bila sasvim dobra. Ako voziš 650DL, nećeš imati problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Izvinjavam se ako uzurpiram temu, treba mi taze info kakav je put od granice do Rozaja? Znam da je bilo radova i da su obustavljeni zbog sezone. Ne bih da gulim makadam, ako ga ima i ako je vise od 10-15km? Idem uskoro u CG, bas privucen lepotama opisanim i u ovoj temi, a ovo ce mi biti najbliza ruta u odlasku, zbog svracanja u Nis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imas i tu malogranicni prelaz od Tutina do Rozaja direktno. Spustis se na sam ulaz u Rozaje.

Ali put nije bog zna sta, ukoliko ga u poslednje dve godine nisu renovirali. Inace sa nase strane bolo je i makadama, dok je sa |Cg strane uzak asfalt pun zakrpa, a i lokalci seku krivine.

 

Da odgovorim kolegi na prozivci o kvalitetu puteva. Naime meni ne smetaju losi putevi, obozavam ih.

Medjutim tema nije ogranicena na nas nekoliko. Ove informacije su i za ostale ucesnike foruma, da znaju  ukoliko planiraju tuda...

 

Nemojmo odmah na noz, bem ti vrucinu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Išao preko tog prelaza prošle godine, septembar, Crnogorska strana asfaltirana, koliko se sećam nije bio loš.sa Srpske strane 7km makadama, skoro do Tutina.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 12 sati, max80 je napisao:

Izvinjavam se ako uzurpiram temu, treba mi taze info kakav je put od granice do Rozaja? Znam da je bilo radova i da su obustavljeni zbog sezone. Ne bih da gulim makadam, ako ga ima i ako je vise od 10-15km? Idem uskoro u CG, bas privucen lepotama opisanim i u ovoj temi, a ovo ce mi biti najbliza ruta u odlasku, zbog svracanja u Nis.

 

Nema baš makadama, ali radovi se odvijaju kao da nikad neće biti gotovo, i ima više deonica na kojima se semaforima saobraćaj naizmenično propušta iz jednog pa iz drugog pravca.

Pri tome lokalci ignorišu te semafore, pa nikad ne znaš da li će neko naići iz suprotnog pravca.

Lično ne bih išao tuda ako baš ne moram.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 3 sati, mali_veseljak je napisao:

Kolege,

 

Kakva je situacija za posjetiti Durmitor u prvoj polovini septembra, tj. kakvo se vrijeme moze ocekivati?

Normalno letnje vreme.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Da pitam kolege iz Crne Gore kakav je put od Matiševa do Andrijevice preko Trešnjevika ? Idem sa suprugom na more motorom preko Berana pa kod Matiševa na autoput. Ne bih da obilazim preko Mojkovca i Kolašina. Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja