Jump to content

Moto Zajednica

Ljepote Crne Gore,putovanje kroz netaknute prirodne ljepote!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
5 hours ago, aca-pn said:

Od mene imas i lajk i subscribe, odlicno je ovo sto radis, svaka cast !

Hvala puno!!!!

Imam u planu i neki motovlog ove godine da počnem ako finansijski sve upijem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozdrav drugari,evo jedne voznje od prije neki dan,pa da podijelim sa vama i novi put koji spaja od Vrulje preko Mijakovica i na Pljevlja,ko god se ovdje uputi uzivace ako krenete preko Tomaseva,Kovrena pa do Vrulje da ne idete i kruzite na Otilovice i Pljevlja nego skratite put i odmah iskocite i skratite nekih 11km ove trase.Jos su radovi u toku a asvalt ce vjerovatno i staviti ove godine,takodje mozete ici i preko Marine sume i opet doci na glavni magistralni put do Pljevalja.Ja sam iskoristio da odem iz Mojkovca,na Tomasevo,Pavino Polje,Kovren,Vrulju pa preko Mijakovica izasao na Kosanicu spustio se na Djurdjevica Taru i onda niz kanjon do Mojkovca tacno 144km je bio krug :) Evo i par fotkica gdje vrvi od ovaca na svakoj livadi :)

IMG_7966_1.jpg

IMG_7962.jpg

IMG_7964.jpg

IMG_7973.jpg

4_338.jpg

2_1895.jpg

IMG_7971.jpg

IMG_7975.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Danas po redu je bila voznjica malo Preko Kolasina,Mateseva pa na Verusu i Lijevu rijeku do Bioca i produzio Podgorice na Nijagarine vodopade gdje na zalost nisam uspio da snimim dronom jer je zona letenja zabranjena zbog blizine aerodroma tako da nisam nista ni slikao jer vec imam sve arhivirano o toj ruti ali cu reci par rijeci. :)

Autoput ce biti odlican radovi su skoro pa prikraju,tehnicke stvari i provjere su ostale,petlje i izlazi su komplet zavrsene,ako se uputite preko Kolasina na Matesevo pa na Lijevu ruku prosto je uzivanje put je skoro cijelom deonicom asvaltiran ima rupa i rizle ponegdje,a prolazite pored i ispod samog autoputa,takodje bih naglasio da se tu nalazi i Most na maloj Rijeci koji ostavlja bez daha a visok je nesto preko 200m ne znam tacno,ni tu nisam uspio voz da snimim od silnog vjetra ali sam uspio koju fotografiju da napravim tako da eto koliko toliko da prenesem uzitak :D Uzivajte i sta god vas zanima tu sam :)

DJI_0263.jpg

Selo Klopot:

DJI_0264.jpg

viber_image_2022-04-16_21-24-21-015.jpg

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 4/9/2022 at 11:35 PM, montenegrovision365.com said:

Pozdrav drugari,evo jedne voznje od prije neki dan,pa da podijelim sa vama i novi put koji spaja od Vrulje preko Mijakovica i na Pljevlja,ko god se ovdje uputi uzivace ako krenete preko Tomaseva,Kovrena pa do Vrulje da ne idete i kruzite na Otilovice i Pljevlja nego skratite put i odmah iskocite i skratite nekih 11km ove trase.Jos su radovi u toku a asvalt ce vjerovatno i staviti ove godine,takodje mozete ici i preko Marine sume i opet doci na glavni magistralni put do Pljevalja.Ja sam iskoristio da odem iz Mojkovca,na Tomasevo,Pavino Polje,Kovren,Vrulju pa preko Mijakovica izasao na Kosanicu spustio se na Djurdjevica Taru i onda niz kanjon do Mojkovca tacno 144km je bio krug :) Evo i par fotkica gdje vrvi od ovaca na svakoj livadi :)

IMG_7966_1.jpg

IMG_7962.jpg

IMG_7964.jpg

IMG_7973.jpg

4_338.jpg

2_1895.jpg

IMG_7971.jpg

IMG_7975.jpg

Koliko sam shvatio nisi isao pored jezera i manastira Dubocica na Pv, vec si u Vrulji okrenuo trasom novog puta Pv/BP i izasao na put PV/ Zabljak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
4 hours ago, slave74 said:

Koliko sam shvatio nisi isao pored jezera i manastira Dubocica na Pv, vec si u Vrulji okrenuo trasom novog puta Pv/BP i izasao na put PV/ Zabljak?

Ako ides iz pravca Bijelog Polja prema Mojkovcu i skrenes desno na Slijepac Most pa na Tomasevo,Pavino Polje,Kovren i na kraju ti dolazi Vrulja,tu je raskrsnica i novi asvalt pravo se ide za Mataruge,Ljutice,Otilovice i to sto kazes Otilovicko jezero i Dubocicu pa na Pljevlja,ja sam skrenuo lijevo novim putem i ide se preko Mijakovica i izlazi se izmedju Kosanice i Pljevalja i put je skracen za vise nego pola i u Pljevlja si za 5min a ovako preko Dubocice bi ti trebalo jos skoro 30km a ovako si skratio i ukupno skoro 14/15km :D Ako si me razumio posto ne znam koji ti je ,,novi put Pv/Bp,,Vjerovatno mislis na ovaj sto govorim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Mislim da je ovaj...

 

Screenshot_20220417-152508_Gallery.thumb.jpg.4152fb173c5cd57df9e9b74034098a9a.jpg

 

Pre par godina me vrate sa Jabuke i ja se spustim dole i udjem na Dobrakovo, pa posto sam isao na Dj.Taru, skrenem desno na ovaj P10 i tako vozim gore ka Pljevlji i odjednom nema vise asfalta, ni puta, radovi, suma, kamioni vuku drva :) Sreca isao sam Landkruzerom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, moreplovak said:

Ajde nam to na google maps nabaci da vidimo tamo. Thx

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Na ovu rutu mislim i tuda je probijen novi put sa dvije siroke trake jos samo asvalt ceka jer su radovi i dalje u toku :

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
43 minutes ago, ser said:

Mislim da je ovaj...

 

Screenshot_20220417-152508_Gallery.thumb.jpg.4152fb173c5cd57df9e9b74034098a9a.jpg

 

Pre par godina me vrate sa Jabuke i ja se spustim dole i udjem na Dobrakovo, pa posto sam isao na Dj.Taru, skrenem desno na ovaj P10 i tako vozim gore ka Pljevlji i odjednom nema vise asfalta, ni puta, radovi, suma, kamioni vuku drva :) Sreca isao sam Landkruzerom.

Ihaaa ,ala si kruzio ali opet si skratio nego da si isao preko Mojkovca pa na Kanjon,a jeste na sami ulaz Pljevalja nekih 4-5km i dalje se put radi,ali mislim da je sad asvaltiran konacno :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Za sve one koji ce putovati za Crnu Goru ovih dana,pa i skorije a dosta vas me je pitalo kako je stanje na samom Biogradskom jezeru,evo snimka od prije 2 dana,malo sam se provozao da vidim kako je stanje i poprilicno je jos hladno u samom vrhu jer ima jos dosta snijega na okolnim planinama,rampa je bila spustena ali sa motorom moze da se prodje pored,naravno zvanicno otvaranje je 1-og maja,kako su i najavili bice i neka manifestacija i slicno.Sto se tice ovogodisnjih cijena za ulaz ce biti kao i prosle godine 3e po osobi,za djecu do 15 godina i licima sa invaliditetom je besplatno a godisnja karta je 13.5e i tu kartu mozete iskoristiti u sve nacionalne parkove Crne Gore u neogranicen broj ulazaka,mislim da ima 5 nacionalnih parkova kod nas eto toliko ukratko i uzivajte u videu :D

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
A pustaju li na Krnjaci u CG? Ili je samo za lokalce?

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk


Krnjaca, iskustva?

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 hours ago, Toma80 said:

Pozdrav, interesuje me da li si upoznat sa delom puta od Zekavica do Meandri Ćehotine u kakvom je stanju

IMG_20220425_202411.jpg

Pozdrav,bogami sam podavno bio tamo prije 10-tak godina od tad tim dijelom nisam vise isao....:/ Tako da bas ne znam kako je sad ali se nadam da su put popravili i sanirali ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Samo cu vas pozdraviti sa jedno od najljepsih jezera Crne Gore i to Zabojsko jezero! :) Ukratko cu napisati da put od glavne magistrale do samog jezera je bas bas off road i dosta se tako reci sjebao,mnogo pokretnog kamena a uz sve to po putu je dosta odrona i velikih stijena sto i nije prohodno trenutno,kao drugo dosao sam motorom blizu jezera nekih 600m gdje me je sacekao snijeg i nameti tako da ove godine ima jos uvijek snijega. Podijelicu sa vama video,a fotografije ce biti takodje ovih dana :D Uzivajte :D

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Rijeka Ljutica,lijeva pritoka Tare,ponosi se sa dva svoja evropska rekorda.U pitanju je najkraca i najjaca rijeka na Starom kontinentu.Njena duzina od 130m i snaga koja u doba topljenja snjegova moze da se mjeri i sa preko 100 kubika vode po sekundi i cini je cudom prirode.Izvire iz stijena kanjona 35 metara iznad usca u Taru i cijelim svojim tokom je bijela i pjenusava.Zbog svega ovoga dobila je nadimak ,,Biserna dojka Tare''. Za sve koji bi je zeljeli obici,Ljutica se nalazi na lijevoj strani Tare,nesto malo preko kilometar nizvodno od mosta na Djurdjevica Tari.Ako ne primijetite njen huk,ugledacete informativnu tablu koja se nalazi uz samu magistralu.Pojedini mjestani kazu da izvire ispod stijena cak sa Durmitora!!

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Mislim da je reka Ljuta kraća.

Izvire par desetina metara od mora, odmah iznad kotorske magistrale kod mesta Orahovac. Sam naziv sugeriše snagu i buku koju pravi posebno u proleće. Vodu dobija preko sistema krečnjačkih pukotina sa Orijena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
6 hours ago, Alp said:

Mislim da je reka Ljuta kraća.

Izvire par desetina metara od mora, odmah iznad kotorske magistrale kod mesta Orahovac. Sam naziv sugeriše snagu i buku koju pravi posebno u proleće. Vodu dobija preko sistema krečnjačkih pukotina sa Orijena.

Možda jeste kraća ali podaci ne govore tako al ne i jača ipak je Ljutica uvrštena u svetsku baštinu i uknjižena. 

Promenio član montenegrovision365.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ovako je bilo kod nas za 1 Maj i rafting Tarom,na zalost moj dron je upao u vodu i crkao i mozda je ovo i poslednji video koji sam snimio,ali eto podijelicu sa vama ako ove godine budete zeljeli rafting ili vec niste probali uzivacete! :) 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Samo da priupitam bracu Crnogorce jel se ugrejalo more, kad pocinje sezona kupanja :neznam: ....

 

Malo faliko da veceras podjem i sutra osolim dupe al kontam da je jos rano.

 

Za 15ak dana je valjda ok, tolko mogu jos da izdrzim a onda eto me za vikend ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
48 minutes ago, travelman said:

Samo da priupitam bracu Crnogorce jel se ugrejalo more, kad pocinje sezona kupanja :neznam: ....

 

Malo faliko da veceras podjem i sutra osolim dupe al kontam da je jos rano.

 

Za 15ak dana je valjda ok, tolko mogu jos da izdrzim a onda eto me za vikend ...

Na pravom si putu,more je vec skocilo na 25 stepeni u plicim reonima :D Poceli su dosta njih da se kupaju a i ja cu se spustiti ovih dana jer su temperature preko 32 stepena na primorju kod nas a na sjeveru izlaze i do 28 osim jutara i veceri koje su jos uvijek hladne :D Onda izdrzi i to pa ce more biti jos toplije :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala na brzom odgovoru :)

 

Jednom prilikom si mi rekao da je oko 1. maja Durmitor na pojedinim mestima neprohodan.

Ako uspem da ugrabim i petak slobodan, rado bih i njega ubacio u kombinaciju.

 

Da li je pocetkom juna meseca sve prohodno, kakva je situacija u tim krajevima. Žabljak - Plužine ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
38 minutes ago, travelman said:

Hvala na brzom odgovoru :)

 

Jednom prilikom si mi rekao da je oko 1. maja Durmitor na pojedinim mestima neprohodan.

Ako uspem da ugrabim i petak slobodan, rado bih i njega ubacio u kombinaciju.

 

Da li je pocetkom juna meseca sve prohodno, kakva je situacija u tim krajevima. Žabljak - Plužine ...

Nema na cemu,jeste tako je,skoro svake godine,ja ti mogu reci fresku informaciju bio sam prije 15 tak dana i malo sam vozio po Durmitoru da vidim kakva je situacija i masine su pocele tad da ciste te namete i ja mislim da je do sad i probijeno sve,a pocetkom Juna i komplet sve,to bi ti bila najbolja kombinacija kad bi uspio to dvoje da povezes pogotovo sad u ovaj period kad je pocelo na velikim nadmorkim visina da zeleni a jezera su se napunila i zelenilo i nameti snijega nesto neopisivo lijepo :D 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja