Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 110?

Recommended Posts

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, boza_kg said:

E sad, to nije ni blizu klasa. Kymco ima recimo Dowtown 125 (nije uvožen u Srbiju), njega recimo poredi sa Hondom PCX.

 

Po ceni i dizajnu, zar on nije konkurent forzi 125?

Pod "kvalitet" spada mnogo toga. Materijali, završna obrada, ergonomija, novotarije, dodatna oprema... I na kraju pouzdanost... (Na kraju, i značka je kvalitet, status u selu što bi rekli)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, ficoman said:

Trudim se da budem objektivan, vozim to sto vozim zbog okolnosti koje mi to trenutno to dozvoljavaju. 

Naravno, i to je sasvim normalno. Ne postoji motor koji ne bi vozio. I zaista smatram da je taj kymco jedna od najpametnijih kupovina trenutno. Čak sam rođenog brata koji živi na NBGD nagovarao da sebi kupi jedan.

Motor koji stoji ispred zgrade (pokriven), na milost i nemilost vremenu, prolaznicima, a odradi posao kao bilo koji ako ne i bolje (lagan, neosetan).

Troši malo, potrošni delovi zanemarljivi, servis litar ulja....

Učešće je koliko? 500e, to je stavka.

Rata 30-40e, pa uštedi nekom ko putuje na posao 20ak km po BG dnevno toliko za nedelju dana.... Voleo bi da ga probam. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Po ceni i dizajnu, zar on nije konkurent forzi 125?

Ma da, verovatno jeste. Nisam mogao da se setim sad da li ima neki direktni konkurent PCX-u...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 minutes ago, boza_kg said:

Ma da, verovatno jeste. Nisam mogao da se setim sad da li ima neki direktni konkurent PCX-u...

Mislim da ne... Izveli su Filipinci opasnu foru... I po svemu sudeći uspeli. Neverovatno je prodavan po svetu...

PS. 

Ja mog naručio u aprilu, čekao da "prođu praznici", platio sve, pre dve nedelje je bilo "do kraja nedelje". Juče je bilo "danas ili sutra" . 14h.... Telefon ne zvoni... A ko dete, ne mogu da dočekam. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Oduševiće te mala potrošnja. Meni ovo sokoćalo potroši oko 3.8L, što nije strašno, ali me nervira što često moram na pumpu, mali je domet. Kada BiH se zaputio negde na put, morao bih stalno da razmišljam o količini benzina. A skala ne opada proporcionalno, već se dugo zadržava na FULL a onda brzo svuče ka rezervi. Rezervoar je navodno 7L, a ja nikada nisam uspio više od 5L, iako je na rezervi. S obzirom da ima pumpu za benzin i ubrizgavanje, ne pada mi na pamet da se vozim na rezervi

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa PX200

Možda se malo kasno uključujem u ovu temu, ali i mene zanimaju ovi underbone motori. Ne znam da li neko zna nešto o ovom Sym motoru. Izgleda fantastično, iako mu je cena baš jaka.

 

http://www.motoring.rs/sr/vozila/skuteri/symnh-t-125.html

 

Tamo u Motoringu nemaju više onu slabiju verziju od 125cc, a ovaj im stoji u izlogu već 3 godine. Mislim da nisu prodali ni jedan jedini. U Grčkoj ovaj isti model može da se nađe za skoro 15% manje para tako da mi je jasno zašto ga do sada nisu prodali. Vrlo verovatno da za ovo nema delova, niko to ne zna da servisira, tako da tu sigurno postoje dodatni problemi... Prodavanje polovnog kasnije je misaona imenice. Video sam i da Sym menja ovlašćenog distributera i da će sada Euro Sumar biti glavni distibuter.

Šta mislite vredi li uzimati ovo u obzir?

Promenio član bivšivesparoš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vidim da je i Opel Car box iz Niša počeo da distribuira SYM, al sam si već sve lepo analizirao i sebi odgovorio :)

Verujem da SYM ima dobar kvalitet, ali u našim uslovima može biti muka za nabavku običnog potrošnog materijala, a kamoli nešto više. Najverovatnije bi bio osuđen na dugo čekanje od dobavljača, ili previsoke cene iz inostranstva, pored svega što si već naveo.

Da je drastično jeftiniji od konkurencije, pa hajde i nekako, a ovako, ne vidim u čemu je atraktivan.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa PX200

Atraktivan je sam zato što je ovaj SYM VF 185 ultimativni underbone motor (moped) ikad napravljen. Ima najviše kubika, konja, ima ABS, ima 6 brzina u manuelnom menjaču, ima vodeno hlađenje i sl... Stvarno su ga zapakovali fantastično... Vidim da ovi po Filipinima ih ganjaju čak i do 140. U Grčkoj ovaj model potpuni hit. Čitam po njihovim forumima i za njih je to ostvarenje sna. Kod nas ljudi ne kapiraju ovu underbone klasu iako su to mašine koje se najviše voze na planeti. Možda je neko gledao epizodu Top Geara kad se voze po Vijetnamu... U svakom slučaju ja samo idalje pokušavam da proverim i da saznam, da li je prodat i jedan, jedini primerak ovde u Srbiji, i ako jesu ko je car ko ga je kupio. Ili sam ja verovatno jedini ludak koji se loži na ovaj motor ali nemam muda da se upustim u kupovinu, pa posle da se patim sa delovima i majstorima. To je jedan od razloga zbog koga sam morao da se skinem sa vesparenja. Tako da vrlo je moguće da ću se odlučiti za Kymco i onda da ga budžim polako, svaki pud kad odem na more u Grčku. ;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa da vas je i dvojica sa tim motorom kod nas, to ne menja mnogo. Jedino ako je lakše da kukate jedan drugom kako nema delova ;)

Mene nešto ne zanima taj tip motora, pa nisam baš pratio, al verujem da je sve kako kažeš. Nije falabogu prvi put da smo ovde mimo sveta.

Po fazonu - "a koji je to auto bolji od Moskviča" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110
On 6/3/2021 at 10:27 AM, bivšivesparoš said:

Možda se malo kasno uključujem u ovu temu, ali i mene zanimaju ovi underbone motori. Ne znam da li neko zna nešto o ovom Sym motoru. Izgleda fantastično, iako mu je cena baš jaka.

 

http://www.motoring.rs/sr/vozila/skuteri/symnh-t-125.html

 

Tamo u Motoringu nemaju više onu slabiju verziju od 125cc, a ovaj im stoji u izlogu već 3 godine. Mislim da nisu prodali ni jedan jedini. U Grčkoj ovaj isti model može da se nađe za skoro 15% manje para tako da mi je jasno zašto ga do sada nisu prodali. Vrlo verovatno da za ovo nema delova, niko to ne zna da servisira, tako da tu sigurno postoje dodatni problemi... Prodavanje polovnog kasnije je misaona imenice. Video sam i da Sym menja ovlašćenog distributera i da će sada Euro Sumar biti glavni distibuter.

Šta mislite vredi li uzimati ovo u obzir?

Taj iz izloga je na popustu, nudli su mi kada sam preuzimao bratov motor sa servisa. Nisam zapamtio cenu sa popustom. Kaze mi serviser vozi se u dostavi, i vozaci kazu da je razlika drasticna u odnosu na 125ccm. Moj glas ide za Sym :)

Promenio član ficoman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja ne vidim zašto bi imao problema sa tim motorom.. to je koncept agregata iz 80tih sa kvalitetom izrade 2020tih... I otklonjene sve mane... 

Generalno stičem utisak da sve što vozi "sirotinja" po azijama da se ne kvari (pre svega jer je ostalo jednostavno) a sve što su bogate zemlje nakrcale senzorima i nadripomagalima da se kvari... 

PS.

Jel treba da kažem da sam preuzeo PCX i da je posle 41km upalio check engine??!  Ugasio ga posle dva dana sam od sebe.... evo za sad opet ništa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ja ne vidim zašto bi imao problema sa tim motorom

Ne mora da ima problem. Može motor da padne i polomi far ili blatobran na primer. I onda sve da se pretvori u noćnu moru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa PX200
Pre 18 sati, ficoman je napisao:

Taj iz izloga je na popustu, nudli su mi kada sam preuzimao bratov motor sa servisa. Nisam zapamtio cenu sa popustom. Kaze mi serviser vozi se u dostavi, i vozaci kazu da je razlika drasticna u odnosu na 125ccm. Moj glas ide za Sym :)

Meni je jedan od prvih principa pri izboru motora, dostpnost delova i rasprostanjenost servisne mreže i samim tim obučenost majstora za neki motor. Tu je preduslov da ih ima na tone po ulicama, što sa ovim, ili ti bilo kojim underbone motorima nije slučaj na našim prostorima. Ja nisam video ni jedan u Beogradu, a baš gledam, tako da čisto sumnjam da ih dostavljači voze, njima ne treba kvačilo ni pod razno. A video sam u prolazu da je na popustu, to je sigurno jer ne mogu da ga prodaju nikom, baš taj koji je u izlogu tamo u Motoringu ja znam da stoji od 2019. tamo. Ne daju ni da se proba, tako da stvarno ne znam kako će ikad da ga prodaju.m U svakom slučaju i moj glas ide za Sym, pogotvu ovaj, ali bih voleo da popričam sa nekim serviserom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa PX200
Pre 22 sati, Krokodilo je napisao:

Не бих реко да модели нису интересантни, и за вожњу и за обраде.b4b6678a409e2675a3435353e736dbac.jpg9cbe566c06a2c0fcac78faef421bee41.jpg74198dad756d7578a1cec7fd6bf961aa.jpg2f94646c27ed541f8c45b91bf49ca443.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Prelepo...Znam neke od ovih slika, skupljam ih na Pintrestu.  U Japanu razbijaju šta se rade sa Hondom Cub.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa PX200
Pre 16 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Ja ne vidim zašto bi imao problema sa tim motorom.. to je koncept agregata iz 80tih sa kvalitetom izrade 2020tih... I otklonjene sve mane... 

Generalno stičem utisak da sve što vozi "sirotinja" po azijama da se ne kvari (pre svega jer je ostalo jednostavno) a sve što su bogate zemlje nakrcale senzorima i nadripomagalima da se kvari... 

PS.

Jel treba da kažem da sam preuzeo PCX i da je posle 41km upalio check engine??!  Ugasio ga posle dva dana sam od sebe.... evo za sad opet ništa..

Meni je već motor koji ima mogućnost da upalli check engine lampicu, problem, ali PCX se stvarno prelep. Kod Vespe zariba klip, blokira zadnji točak, ti dospeš malo ulja u rezervoar i teraš dalje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Meni je već motor koji ima mogućnost da upalli check engine lampicu, problem, ali PCX se stvarno prelep. Kod Vespe zariba klip, blokira zadnji točak, ti dospeš malo ulja u rezervoar i teraš dalje.
То ако си "сречна коцкица", ако не има да гураш до куче или до мајстора.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 6/7/2021 at 11:46 AM, bivšivesparoš said:

Meni je već motor koji ima mogućnost da upalli check engine lampicu, problem, ali PCX se stvarno prelep. Kod Vespe zariba klip, blokira zadnji točak, ti dospeš malo ulja u rezervoar i teraš dalje. ;)

Što bi rekao moj brat "tog PCX bije reputacija da je neuništiv, ti si ga prvi dan sje8o"... A inače, dao sam kontakt, štelovao sat na komandnoj tabli, par puta davao i gasio kontakt i samo od jednom - lampica... U stajanju je to upalio, bez da je radio... I posle dva dana ugasio .. nešto se zaglupeo....

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Macedonia, Kumanovo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso Strada '06
Машина је иста до 110 кубика. Клип, цилиндар и глава са дихтунзима за 110 је неких 100€ и то TMMP или DOF. Има и китова за 80€ тако да кад га легализујеш као 50ку онда га преобратиш у 110 и има да се пење и уз масну бандеру.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Јел може линк где да наручим тај кит од ТММП или ДОФ. Планирам да узмем 50цц и да прерадим у 110. Хвала унапред.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Јел може линк где да наручим тај кит од ТММП или ДОФ. Планирам да узмем 50цц и да прерадим у 110. Хвала унапред.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Motoparts Veles

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja