Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

Ne znam koliko ti je uopšte isplativo uzimanje kredita pogotovo za nov motor s obzirom da čim gurneš ključ u minusu si 20% i više a banke su neumoljive sa kamatama.Razmisli dobro trazi plan otplate kredita, razne troškove banke, osiguranje i sl.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Malo da se još zahukta ovo sa smešnim gripom, pa će i dileri da obore cene. 
Neće, veruj, mogu samo da dignu cene zbog krize i smanjene prodaje

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
To da ali ih zato ne prodaju, drugar je kupio ni godinu dana starog GSA koji je placen skoro 25k za 18500 i nakon 2 godine prdao ga za 14500. Zanci 10k za 3.5-4godina. Iskreno meni je to misaona imenica.
Zimus sam kupio Transalpa 700 2010 god za sasvim pristojnu cenu sa mnogo dodatne opreme. Tako da....

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ne znam koliko ti je uopšte isplativo uzimanje kredita pogotovo za nov motor s obzirom da čim gurneš ključ u minusu si 20% i više a banke su neumoljive sa kamatama.Razmisli dobro trazi plan otplate kredita, razne troškove banke, osiguranje i sl.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka


Možda na zapadu, ali u Srbiji smo svedoci da motor ne gubi na ceni sve dok ga ne unakaziš od upotrebe, ne daj Bože od pada.

Da nisam dobio seronju zimus, verovatno bi i ja bio u kreditu za novi motor. A možda čak i bi i ovako, da nisam kupio motor star nepunih 5 godina, od prvog vlasnika za razumne novce.
Po 100-ti put ću se ponoviti , muka mi je od prodavaca koji kupe motor nov, voze ga godinu ili dve, predju sa njim 15-30k km i prodaju ga po sličnoj ceni kao nov, neki čak i više, jer "brate, vidi šta sam sve stavio od opreme, oprema me koštala 3000e", a jebeš ga ta oprema sad isto polovna i prešla i akana kao motor, neće da može.
Takvi moj novac neće videti, iako je najbolja kupovina takva, po nekog ko neće novo, iz nekih svojih razloga.

Moj je npr. taj da ne smem da se usudim da kupim novi, jer znam da mu neke mane, koje nisam.mogao da znam, teško mogu oprostiti i onda tu ide kanal, prodao bih ga u minus ozbiljan. Ali recimo novi Versys 1000S(E) bih kupio na 1, znam da mi sve kod njega odgovara.

Isto kao što sad znam, da ne bi kupio novi Tracer 900, ali do pre kupovine ovog polovljaka, on je bio opcija za novi, znači potencijalni zajeb.
Sent from my Mate20Pro using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Sve je to bilo OK sa kreditima za kupovinu novih motora do skoro, a onda su većina naših firmi otišle u rizične, i neko pravilo koje je dugo bilo na snazi je da plata može da se zaduži do 50 % za ratu kredita, ali se sada to drastično smanjilo.

 

Trenutno sam u postupku uzimanja kredita pa sam morao sve da saznam kako i šta ide, i evo promera iz Inteze i Credit Acricola

U Intezi, na kredit od 4100 e na 4 godine vraća se 4500 e

U CreditAgricolu na 4000 e na 3 godine vraća se 4400 e

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Danas stiglo obaveštenje koje dosta pojašnjava onima koji nisu u toku.Keš kredit je u pitanju.

 

 

"U skladu sa navedenim, Vojvođanska banka a.d. Novi Sad će od 02.03.2021. na Vaš kredit primenjivati kamatnu stopu od
4.87% godišnje, koja predstavlja zbir vrednosti marže u visini od 4% godišnje i vrednosti referentne stope 3MBELIBOR
U nastavku obaveštenja nalazi se izmenjeni delimični Plan otplate kredita koji se odnosi na period primene izmenjene kamatne
stope. Kompletan plan otplate izrađen na osnovu usklađivanja sa visinom referentne kamatne stope iz stava 1 ovog obaveštenja
možete preuzeti u najbližoj filijali Vojvođanske banke."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

Možda na zapadu, ali u Srbiji smo svedoci da motor ne gubi na ceni sve dok ga ne unakaziš od upotrebe, ne daj Bože od pada.

Po 100-ti put ću se ponoviti , muka mi je od prodavaca koji kupe motor nov, voze ga godinu ili dve, predju sa njim 15-30k km i prodaju ga po sličnoj ceni kao nov, neki čak i više, jer "brate, vidi šta sam sve stavio od opreme, oprema me koštala 3000e", a jebeš ga ta oprema sad isto polovna i prešla i akana kao motor, neće da može.
Takvi moj novac neće videti, iako je najbolja kupovina takva, po nekog ko neće novo, iz nekih svojih razloga.
 

Kad je malo tržište onda i cene drže to je normalno ali sa uplivom ovih novijih proizvođača mislim da će se tržište malo srediti...samo ostaje psiha prodavca i kupca :) 

Realno dvotočkaši su po mom mišljenju 20-30% precenjeniji u startu i od strane proizvođača/dilera i tu je problem jer se podrazumeva kad motor izađe iz prodavnice ide 30% cena dole, što mu onda dođe realna cena. Jeste možda glupo poređene ali kad vidiš ove novije kineze i ostale jasno je kuda se kreće tržište, prave Japansku priču iz 1970-ih. Što se mene tiče to je dobra stvar za nas krajnje korisnike ali potrajaće :) a do tad ko živ ko mrtav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim i ja da će Kinezi da napadnu jako, samo moraju da se otarase pogane navike da nešto kopiraju 1/1.

Pogledaj onaj 1250 CF moto, što liči na RT-a, i pogledaj mu komandu za tempomat.. Ruke bi odsekao onome ko je rešio da iskopira BMW-ovo rešenje, ne zato što je lose, ali brate moj zuti, tempomat su 3 tastera, Aj budi kreativan i smisli sam gde da ih metnes i kako da izgledaju..

Da se vratim na kredite, preko 50,60% i ne sme da bude, postoje ljudi koji ne znaju da se kontrolišu, kao kockari koji se "vade" , to je bunar bez dna, tako da je to jako pametno rešeno..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, ProMaster je napisao:

Mislim i ja da će Kinezi da napadnu jako, samo moraju da se otarase pogane navike da nešto kopiraju 1/1.

Pogledaj onaj 1250 CF moto, što liči na RT-a, i pogledaj mu komandu za tempomat.. Ruke bi odsekao onome ko je rešio da iskopira BMW-ovo rešenje, ne zato što je lose, ali brate moj zuti, tempomat su 3 tastera, Aj budi kreativan i smisli sam gde da ih metnes i kako da izgledaju..
 

Tu se ogleda njihova slabost i princip ''narodnog doprinosa'' prosto još uvek nisu slobodni da misle svojim glavama već sistem samoupravljanja odrađuje svoje pa u nedostatku tog dela moraju da nadomeste. Ali svakako imaju uticaj na tržište i imaće ga sve više kad ukapiraju da mogu da se uvrste u elitu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne vidim zašto ne bi, ako nastave da uzimaju proizvode renomiranih proizvođača, poput KTM-a, Bosch-a, Continental-a, meni lično bedž ne znači ništa, može se zvati i Mick Moto.

Mt650 sam probao i taj motor je dokaz da su uspeli. Ponudili su motor koji je skoro Versys 650, po ceni nižoj oko 30% ...

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da o tome govorim...recimo Benelli je u Italiji dokaz toj priči. Prošla sezona je za njih bila bum u prodaji. Prvo mesto u kategoriji Adventure sa blizu 80% uzetih motora na kredit.

 

Jeftin motor za tu kategoriju koji ih kreditno ne zadužuje previše a imaju dobar proizvod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 25.2.2021. at 22:04, drmilan_ je napisao:

@mickako hoces bas detaljno.

 

Transalp koji kosta inace oko 2000 sam platio 800e, trazio je vise decko al eto. Svesno sam kupio motor sa kojeg je pao sa 30 na sat. 
 

varenje plastika 150

farbanje 200

gume 100

lanac i lancanici 100

disk i plocice 130

kvacilo 80

servis 30

______________
Suma sumarum 780 +-

na onih 800 dolazim na 1600, ful ful sredjen motor, po mom ukusu i sve od potrosnih delova novo novcato. Gde je tu cifra od 2k za motor plus 1300 za gust? Lepo sam napisao da je ispod cene placen, a i da uzmes motor od 4k opet moras da ulozis nesto u motor, kao i sa polovnim autom.

 

@Pingvin37jedino trk ili neke druge kineze za 7000. Iskreno nisam ljubitelj ovih novih kineskih motora, plus sto su na kredit a toga sam jos manje ljubitelj. A pravi motor bez 15-20 nov ne postoji

Ne znam koje ti je godiste Transalp,ali ja sam zimus kupio 2010 Transalp 700 sa svim koferima i crash barom uradjenim servisom za manje od 4k.Bitan je keš u dzepu i strpljenje...Probao sam i Beneli i Kineze,ali kad sam seo na  Transa video sam da je to to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
37 minutes ago, Bob Rock70 said:

Ne znam koje ti je godiste Transalp,ali ja sam zimus kupio 2010 Transalp 700 sa svim koferima i crash barom uradjenim servisom za manje od 4k.Bitan je keš u dzepu i strpljenje...Probao sam i Beneli i Kineze,ali kad sam seo na  Transa video sam da je to to.

Naravno, ne moze se kinez porediti sa japancem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

To što su se mnogi ljudi vadili od jednog kredita uzimanjem drugog je meni donelo dosta posla u tužbi protiv banke jer su banke po staroj navici i u novim ugovorima imale gomilu nezakonitih odredbi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 8 minuta, drmilan_ je napisao:

Naravno, ne moze se kinez porediti sa japancem

Benelli je napravio estetski lep motor koji se sklapa u Kini tj kinezi su preuzeli-kupili fabriku,a CF je takvo sr...e.Probao sam oba i na kraju ipak Honda od god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 4 sati, ProMaster je napisao:

Možda na zapadu, ali u Srbiji smo svedoci da motor ne gubi na ceni sve dok ga ne unakaziš od upotrebe, ne daj Bože od pada.

Da nisam dobio seronju zimus, verovatno bi i ja bio u kreditu za novi motor. A možda čak i bi i ovako, da nisam kupio motor star nepunih 5 godina, od prvog vlasnika za razumne novce.
Po 100-ti put ću se ponoviti , muka mi je od prodavaca koji kupe motor nov, voze ga godinu ili dve, predju sa njim 15-30k km i prodaju ga po sličnoj ceni kao nov, neki čak i više, jer "brate, vidi šta sam sve stavio od opreme, oprema me koštala 3000e", a jebeš ga ta oprema sad isto polovna i prešla i akana kao motor, neće da može.
Takvi moj novac neće videti, iako je najbolja kupovina takva, po nekog ko neće novo, iz nekih svojih razloga.

Moj je npr. taj da ne smem da se usudim da kupim novi, jer znam da mu neke mane, koje nisam.mogao da znam, teško mogu oprostiti i onda tu ide kanal, prodao bih ga u minus ozbiljan. Ali recimo novi Versys 1000S(E) bih kupio na 1, znam da mi sve kod njega odgovara.

Isto kao što sad znam, da ne bi kupio novi Tracer 900, ali do pre kupovine ovog polovljaka, on je bio opcija za novi, znači potencijalni zajeb.
Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

U pravu si .U Srbiji prodavac trazi onoliko para koliko mu je potrebno da zatvori neke rupe,vrati dugove i kupi ponovo slican motor i još nešto da mu ostane u džepu!!!Često gledam cene motora -automobila  koje nemaju  nikakve logike.Jbg živimo u Srbiji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 30 minuta, Bob Rock70 je napisao:

Benelli je napravio estetski lep motor koji se sklapa u Kini tj kinezi su preuzeli-kupili fabriku,a CF je takvo sr...e.Probao sam oba i na kraju ipak Honda od god

Koji si CF probao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 3 minuta, ProMaster je napisao:

Koji si CF probao? 

ff1ac0272936-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

CFMOTO 650MT ABS, 2020. godište, Enduro / Cross, Voždovac. Cena 5.490 € - Motori - Polovni Automobili

Ovaj,još prošli mesec digli cenu za 100€,bio 5390€,lepo vuce,ide fino ali citam problem sa rez delovima,servis i sl.Još su imali neki model sa nosacima kofera ,dodatno 300€,tako da sam odustao i kupio Transalpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Benelli je napravio estetski lep motor koji se sklapa u Kini tj kinezi su preuzeli-kupili fabriku,a CF je takvo sr...e.Probao sam oba i na kraju ipak Honda od god
Heheh daj molim te više informacija oko tog sranja...

Evo ja vozim taj agregat pa nešto ne vidim tvoj komentar

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 16.3.2021. at 11:57, Fin.lik je napisao:

Pitao gore neko cime se bavim, tj konstatovao da ne radim nigde.
Radim kao vozač "kombeta", platu primam u Raiffeisen i uzeo sam nenamenski kredit.
Najprostije se dobija, za cirka manje od 24h, a koliko vidim po komentarima kamata bude malo veca, to ja nisam znao.
Ali ne moras da prilazes nikakve papire sta kupujes, a pogotovu nisam mogao ja jer sam kupio polovan motor od fizickog lica.
Usput mi je padalo da pamet da kupim i veci auto umesto motora jer sam tri dana nakon odobrenja saznao da treba sina da dobijem Bože zdravlja.
Sada vec ozbiljno razmisljam da prodam motor jer se vreme njegovog dolaska smanjilo na par nedelja, a ja verovatno motor necu voziti jos neko duze vreme. emoji16.png
Da sam namenski uzeo kredit za motor mislim da ne bih mogao da ga otudjim dok ga ne otplatim ili bar godinu dana od podizanja kredita.



Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

 

Neka je sa srecom buduci bajker !!!  :takoje:  :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Gde ima problema sa CF-om, kod nas? 

Vozio sam ga i ja, agregat mi deluje isti kao u Versys-u, kontrucijski je identican, vibracije su na istim obrtajima, rekao bih da je to isti agregat. Po meni vrlo dobra kupovina, za te pare dobijas:
- Pouzdan i veseo agregat (ako je iz Kawe, a skoro sigurno jeste)
- Dobro vesanje
- ABS (ne neki no name, vec Continental)
- Kocnice su dobre
- Led svetla ubijaju
Mana je losa zavrsna obrada, ali ne svega, vec recimo guma na menjacu, je bila poderana na modelu koji sam probao, a imao je svega 2000km ja mislim. Tasteri su takodje malo losiji, ali nista sto je problematicno.
Sve u svemu, kao paket, je jako dobra kupovina, jos i 3 godine garancije.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 42 minuta, mick je napisao:

Heheh daj molim te više informacija oko tog sranja...

Evo ja vozim taj agregat pa nešto ne vidim tvoj komentar emoji4.png

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Ako mislis na Benelli i CF ne mogu da komentarisem nesto sto sam vozio na probi po pola sata.Mogu samo da dam komentar na ono sta ja vozim.Benelli je prelep motor i to sam hteo da kupim,CF onako nije mi se svideo na prvu loptu i to je to.Plus prodavci su mi nudili neki sa nosacima ili sta vec i trazili doplatu od 300€.Agregat je dobar lepo vuce ima snagu.Na kraju sam na oglasima kupio Hondu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
2 hours ago, Bob Rock70 said:

U pravu si .U Srbiji prodavac trazi onoliko para koliko mu je potrebno da zatvori neke rupe,vrati dugove i kupi ponovo slican motor i još nešto da mu ostane u džepu!!!Često gledam cene motora -automobila  koje nemaju  nikakve logike.Jbg živimo u Srbiji.

Zato moras biti bezobrazan kod kupovine. Poneses kes i hoces ili neces. On posle neka krpi rupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Zato moras biti bezobrazan kod kupovine. Poneses kes i hoces ili neces. On posle neka krpi rupe.

Bitno je i kada ga kupujes.Ja sam konkretno motor kupio pocetkom decembra kada su mu prošli svi vozovi za prodaju.Jedino prodavci novih motora nisu spustali zimus cene,neki su cak i podigli!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ako mislis na Benelli i CF ne mogu da komentarisem nesto sto sam vozio na probi po pola sata.Mogu samo da dam komentar na ono sta ja vozim.Benelli je prelep motor i to sam hteo da kupim,CF onako nije mi se svideo na prvu loptu i to je to.Plus prodavci su mi nudili neki sa nosacima ili sta vec i trazili doplatu od 300€.Agregat je dobar lepo vuce ima snagu.Na kraju sam na oglasima kupio Hondu.
Ok, ali rekao si da je CF teški shit...i ja ne bih naravno kupio neku krntiju. Ali CF je zaista ok motor. Za taj keš da li polovan ili nov jebsasvim prihvatljiv. Druga je stvar stereotipija koja je kod nas ukorenjena za mnoge stvari.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja