Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovvaajjj trebalo bi na slip računu biti svaka stavka koja je prodata od strane srevisa. Pa je tu i info o delovima i td...

Generalno to je logika ali ovo je Srbija.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni nije tesko platiti, a njima tesko napisati sta je radjeno
Pa cisto hocu da imam informacije o svemu sto je radjeno, zar je to problem da me ispostuju kao musteriju?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ali zasto bi ti iko pisao sta je radjeno kad u uputstvu vec pise sta se i kad radi, a servis samo izvrsava potrebne radove potom istom uputstvu tj tabeli redovnog održavanja.

Promenio član Novak Lazovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Na poslu sam, ali ako se dobro secam iz prirucnika o periodicnom odrzavanju, malo stvari se radi na svakih 1000 km. I tu sigurno nije navedeno da na svakih 1000 km se menja ulje, filter itd. Tako da se ne bih slozio da ne treba da pise sta se radi. Ja ne mogu da znam sta je on radio eo na sada prvih 1000 km. Niti mogu da znam sta ce da radi na drugih 5000 km. Jer po tabeli meni prve ozbiljnije zamene krecu od 10000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ali zasto bi ti iko pisao sta je radjeno kad u uputstvu vec pise sta se i kad radi, a servis samo izvrsava potrebne radove potom istom uputstvu tj tabeli redovnog održavanja.
Zato što se to ne uradi...i zato što ako ne ispratiš ceo proces može se desiti da se ni ne odradi osnova a kamoli dodatno.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Mogu oni da napisu sta god hoce, a na koji nacin cu ja da utvrdim na motoru od 1000km da je to sve tako.Pa nikako, sve se svodi na poverenje u servis u koji sam odvezao motor.

Nego, problem je u tome sto ljude najvise boli cinjenica da su dali 100e, a dobili jedan pecat i potpis pa im je to valjda malo pa ajde sad da trazimo od majstora da pisu referat o izvrsenim radovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nisam pratio fabulu radnje, al' ako ja u toj meri ne verujem servisu da li su ili nisu uradili sve sto treba i po dogovoru - u taj servis ni ne gledam kad prolazim ulicom, a kamoli da ostavljam motor.

 

Imam kontra primer.

Majstor koji mi odrzava kola.. naravno da uopste niti gledam niti trazim racune.. jednom ja platio tipa ukupno 8000 za ruke i delove.. dosao kuci.. vidim neki papir.. ajde bacim pogled.. kad ja saberem delove ono tipa 7000.

Zovem ja.. on, kao.. pa znas.. nisam hteo da ti mnogo naplatim.. vec smo nesto skoro bili radili (kao, hteo da kaze da je mozda njegova greska.. a NIJE!! nista njegova greska, ja kazem da nije!..)

Moracu da pocnem da ga proveravam :) da ne pocne jos i na svoju stetu da radi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Upravo tako, ako nemas poverenja, nemoj tamo ni da ides.

Ja majstoru koji mi odrzava auto platim koliko kaze i ne mislim, imam poverenja u njega i ne trosim ni vreme ni zivce na proveravanje i za sada stvarno nemam problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
16 minutes ago, Novak Lazovic said:

Mogu oni da napisu sta god hoce, a na koji nacin cu ja da utvrdim na motoru od 1000km da je to sve tako.Pa nikako, sve se svodi na poverenje u servis u koji sam odvezao motor.

Nego, problem je u tome sto ljude najvise boli cinjenica da su dali 100e, a dobili jedan pecat i potpis pa im je to valjda malo pa ajde sad da trazimo od majstora da pisu referat o izvrsenim radovima.

Pa ako se sve svodi na poverenje u servis, onda servis na ovaj nacin i ne gradi neko poverenje. Jer eo ja cu sada reci nekome, neko drugi ce nekom trecem i na kraju kao servis zbog banalnih stvari mozes da izgubis potencionalnog kupca/musteriju.

Na 1000 km i ne mogu (ali filter mi je npr lako dostupan i mogao sam da vidim da li je zamenjen ili nije. Posle 10-20000 km moze i da se vidi da li je menjano ulje u kocnicama vec po samoj boji isto bez bilo kakvog otvaranja motora ili cimanja)

100e ako tebi nije problem, meni jeste, vise iz razloga sto ne volim da me prave budalom. Ja moj auto odrzavam u najsukpljem servisu u gradu i znam da placam ruke majstora bukvalno duplo vise nego na drugom mestu, ali idem tamo zbog te transparentnosti i poverenja koje su izgradili kod mene sa ugradnjom kvalitetnih delova i na kvalitetan nacin u sta sam sve imao licno izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Mogu oni da napisu sta god hoce, a na koji nacin cu ja da utvrdim na motoru od 1000km da je to sve tako.Pa nikako, sve se svodi na poverenje u servis u koji sam odvezao motor.
Nego, problem je u tome sto ljude najvise boli cinjenica da su dali 100e, a dobili jedan pecat i potpis pa im je to valjda malo pa ajde sad da trazimo od majstora da pisu referat o izvrsenim radovima.
Majstore...evo mog slučaja. Kupim polovan motor. Sa njim mi prodavac upakuje komplet ulje, kočiono ulje i antifriz. Kaže ja sam sve to planirao da menjam jer ide vremenski interval...
Kaže mi ne nadaj se nešto specijalno ovlašćenom servisu.
Ja pozovem ovlašćenog pitam za cenu on kaže 100e. Kažem imam sve svoje kaže on videćemo.
Dođem na servis on me pita što sam doneo svoj materijal...

Ostavim motor i kažem zameni sve i proveri mi volan jer nešto lupka.

Vratim se po motor kaže čovek sve ok...6000 dinara. Za šta toliko kaže za ruke i filter! Ulje za kočnice se ne menja ono ide na 20k, antifriz koji će ti sve je ok...na moju konstataciju da se sve to menja na 2 godine svakako čovek se nasmejao.

Odem kući i ne da mi đavo mira rekoh da proverim vodu pošto idem na neku dužu vožnju...proverim ja kad ono prazna skoro čantrica. Nije ni pogledao...naravno onda ja krenem da majstorišem i dopunim.

Nakon vožnje primetim da volan još uvek lupka...znači ni to nije odradio.

Odem kod drugog servisera kaže čovek ležaj volana za zamenu.

Meni nauk za sledeći put...sve lepo napismeno.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Dobar primer preko koga mozemo i da zamislimo neku hipoteticku situaciju. Ja sada da sam seo na motor i ispostavise da su nesto sjebali, ostavi me na putu negde ili ne daj Boze treba da iskocim sa motora da spasavam zivu glavu, sve te troskove ne bih mogao da im naplatim jer ne bih mogao da ih tuzim jer nemam napismeno sta je uradjeno... i da dokazem bilo sta konkretno.

Glupo mi je sto tema odlazi u neke krajnosti sada i ispada da ja izrazavam preterano nezadovoljstvo ovim servisom ali i nije tako, ali da je moglo to biti transparentnije u cilju sticanja toga poverenja, moglo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
15 minutes ago, Suza ZR said:

100e ako tebi nije problem, meni jeste, vise iz razloga sto ne volim da me prave budalom. Ja moj auto odrzavam u najsukpljem servisu u gradu i znam da placam ruke majstora bukvalno duplo vise nego na drugom mestu, ali idem tamo zbog te transparentnosti i poverenja koje su izgradili kod mene sa ugradnjom kvalitetnih delova i na kvalitetan nacin u sta sam sve imao licno izbora.

Svako je slobodan da radi kako zeli, naravno.

Meni je ovo sumanuto - da idem u najskuplji servis jer poverenje?! Pa mislim, ima valjda jos krstenih majstora koji su i korektni a nisu gulikoze.

I to bas zato sto mi je 100e veliko kao kuca, pazim i kome ostavljam vozilo i koje delove kupujem. Kvalitetan gasni amortizer oni cene 4800, a ja kupio na buvljaku za 250din.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Da, zato sto sam ranije nosio auto kod servisera posle koga sam u vrlo kratkom periodu dolazio opet na popravku ili delovi odlazili ranije. Da ne pricam sto mi u par navrata nije bilo naplaceno dosta toga.. Kazem, ima sitnica i krupnijih tvari preko kojih su me kupili i to je to, pa ne zalim da platim vise tamo.

4800 i 250 din je bas velika razlika.. Da nije izmedju novog i polovnog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Pa trebalo bi da se napise sta je radjeno. Sutra ne daj boze nekog problema ili nesuglasice ili spora, ako nema dokaza, za to sto se podrazumeva i ti ocekujes da bude uradjeno te niko ne pita. Ovako kad ima pisani trag i jedna i druga strana su mirne glave pa kom opanci kom obojci. 

Kaze kolega do poverenja je u servisera, kakvo crno poverenje u bilo koga na danasnje vreme pa da li to bio majbah, suzuki, indesit ili rade koncar usisivac, svejedno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Novak Lazovic ne zezaj drug, u servisnoj knjizici postoje stranice sa linijama predvidjenim za text. Imao sam nekoliko motora iz uvoza sa servisnim kjizicama, i svuda pise po stavkama sta je radjeno...

 

primera radi, na 1000km, nije samo ulje i filter, nego i OBAVEZA ovlascenog servisa da proveri da li je sve u NOMINALNOJ vrednosti. da napise da je sve u redu ako jeste, ako nije, treba da napise i da otkloni sta ne valja besplatno, jer je u garanciji motor.

 

tako da te fore dovoljan je pecat, to pada u vodu. Jer ako se meni nesto na motoru desi, na vanrednom tehnickom utvrde da je greska do motora, motor nov u garanciji, otvorimo servisnu, a tamo samo pecat...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Možda ću malo upasti kao sa marsa, ali većina novih automobila ni nema servisnu knjižicu.

 

Završiš u ovlašćenom servisu i dobiješ ključeve i račun i to je to.

 

Bilo kakva odgovornost bi morala da se dokazuje po osnovu njihovih radnih naloga.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
38 minutes ago, Suza ZR said:

Da, zato sto sam ranije nosio auto kod servisera posle koga sam u vrlo kratkom periodu dolazio opet na popravku ili delovi odlazili ranije. Da ne pricam sto mi u par navrata nije bilo naplaceno dosta toga.. Kazem, ima sitnica i krupnijih tvari preko kojih su me kupili i to je to, pa ne zalim da platim vise tamo.

4800 i 250 din je bas velika razlika.. Da nije izmedju novog i polovnog?

Molim, molim, ponavljam... svako kako voli.. Ja sam iks puta kupio deo za koji su rekli da nije kvalitet, pa trajao bez problema.. a, realno, desavalo se i obrnuto, ali istina mnoooogo redje.

 

Ma ta cena cak i nije bila u nekom ovl. servisu, nego neka prodavnica..

Ma kakvi polovan, sve novi delovi. Kupio sam novi amortizer, buvljak, za namestaj 150N i to cak nisam morao ni da prepravljam, imao i rup i navoje i duzinu kako treba.

Ne kazem da treba uvek na buvljaku i kod Cigana, kazem da samo uvek treba dobro proveriti i konsultovati majstore.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Možda ću malo upasti kao sa marsa, ali većina novih automobila ni nema servisnu knjižicu.
 
Završiš u ovlašćenom servisu i dobiješ ključeve i račun i to je to.
 
Bilo kakva odgovornost bi morala da se dokazuje po osnovu njihovih radnih naloga.
 
 
Teško...moj auto 2013 godište kupljen kod nas sam dobio sa komplet servisnom istorijom i knjižicom, sa računom za svaki ugrađeni deo. To je sve do ljudi i naravno servisera. Nekome nije važan taj deo a nekome jeste...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
6 minutes ago, Markone88 said:

@Novak Lazovic ne zezaj drug, u servisnoj knjizici postoje stranice sa linijama predvidjenim za text. Imao sam nekoliko motora iz uvoza sa servisnim kjizicama, i svuda pise po stavkama sta je radjeno...

 

primera radi, na 1000km, nije samo ulje i filter, nego i OBAVEZA ovlascenog servisa da proveri da li je sve u NOMINALNOJ vrednosti. da napise da je sve u redu ako jeste, ako nije, treba da napise i da otkloni sta ne valja besplatno, jer je u garanciji motor.

 

tako da te fore dovoljan je pecat, to pada u vodu. Jer ako se meni nesto na motoru desi, na vanrednom tehnickom utvrde da je greska do motora, motor nov u garanciji, otvorimo servisnu, a tamo samo pecat...

Vizuelni pregled kompletnog motora isti onaj kao kad se motor predaje kupcu, provera nivoa i stanja svih tecnosti, pregled i dotezanje lanca, pregled i dotezanje sajli itd itd... danas bio da zakazem servis i direktor prodaje tog lokala mi prica sta se sve radi na prvom servisu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Upravo sada, mick je napisao:

Teško...moj auto 2013 godište kupljen kod nas sam dobio sa komplet servisnom istorijom i knjižicom, sa računom za svaki ugrađeni deo. To je sve do ljudi i naravno servisera. Nekome nije važan taj deo a nekome jeste...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Možda nam je malo drugačija definicija "novih" automobila.

Moja zadnja dva (vagen grupa) nisu imala knjižicu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Mr_Wolf said:

Možda ću malo upasti kao sa marsa, ali većina novih automobila ni nema servisnu knjižicu.

 

Završiš u ovlašćenom servisu i dobiješ ključeve i račun i to je to.

 

Bilo kakva odgovornost bi morala da se dokazuje po osnovu njihovih radnih naloga.

 

 

mislim da si se pogresno izrazio.

 

nema papirnu servisnu knjizicu, ali ima elektronsku, u kojoj napisu cak i kada sijalicu promene ili doliju 100ml antifirza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Upravo sada, Markone88 je napisao:

mislim da si se pogresno izrazio.

 

nema papirnu servisnu knjizicu, ali ima elektronsku, u kojoj napisu cak i kada sijalicu promene ili doliju 100ml antifirza

Naravno, upravo na to sam i mislio. Svakako oni vode sve u sistemu a korisniku posle servisa ostane fiskalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, Mr_Wolf said:

Naravno, upravo na to sam i mislio. Svakako oni vode sve u sistemu a korisniku posle servisa ostane fiskalni.

pa to je ok, meni ne treba ni racun, ni potpis, ako imam napismeno sta je uradjeno, neka ga napise u servisnu ako je papirna, ili ukuca na tastaturi ako je elektronska. Fora je da ako placas cenu ovlascenog servisa (duplo veca od obicnog) treba da dobijes i odgovarajucu uslugu.

 

moj Kum (zenimo ga u nedelju hehehe) u CH, vozi uvek nov auto, i sve sto urade na kolima, se unosi u elektronsku knjizicu, i na svaki zamenjen deo imas garanciju itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

pa to je ok, meni ne treba ni racun, ni potpis, ako imam napismeno sta je uradjeno, neka ga napise u servisnu ako je papirna, ili ukuca na tastaturi ako je elektronska. Fora je da ako placas cenu ovlascenog servisa (duplo veca od obicnog) treba da dobijes i odgovarajucu uslugu.

 

moj Kum (zenimo ga u nedelju hehehe) u CH, vozi uvek nov auto, i sve sto urade na kolima, se unosi u elektronsku knjizicu, i na svaki zamenjen deo imas garanciju itd

Možda sam malo omašio kontekst.

Pokušao sam da kažem da je nebitan uvid korisnika u urađeno, pošto svakako servis odgovara za kvalitet rada i delova. Bilo to vidljivo korisniku ili ne.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja