Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 14-15 jun 2008, planina Tara

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posle nase uspesne, zajednicke voznje niz Dunav sledi drugo ovogodisnje okupljanje. Vikend 14 i 15 jun cemo provesti na najlepsoj planini Srbije - planini Tari.

 

Ovog puta, mesto sastanka je OMW pumpa na Ibarskoj magistrali, odmah iza toplane (obelezeno strelicama).

 

zvZg7_slikapumpeof5.jpg

 

ili ovako ako je lakse:

 

k0qCT_mestosastankatm4.th.jpg

 

Zbog lagodne voznje i obimnog sadrzaja prvog dana sastanak je ponovo u 08:00, polazak tacno u 09:00! Dakle, budite tacni, cekanja nece biti.

 

Posto se rezevoari napune, krecemo Ibarskom magistralom do Celija, gde se odvajamo na pravac ka Valjevu. U voznji kroz Valjevo se obavezno pridrzavajte ogranicenja brzine od 50kmh!! Odmah iza Valjeva pravimo prvu pauzu za kafu ili neko osvezenje, kafana Platan. Debela crna hladovina, ogroman parking pored, dosta mesta za sedenje... Dovde smo prevalili vec 85km.

 

L8jq1_beogradvaljevovq0.th.jpg

 

Odavde pocinje poezija... Kroz Valjevske planine penjemo se na Debelo brdo.

 

2bifJ_valjevobajinabastajk6.th.jpg

 

Odlican asfalt i predivni vidici. Vozicemo nesto mirnijim tempom da se saputnici mogu nagledati, vozaci nece imati bas previse prilke za to. Pravih delova skoro da nema, ide se iz krivine u krivinu, sto se i na mapi vidi. Negde na polovini puta Valjevo - Bajina basta je mestasce Pasna ravan sa malom kafanom, prodavnicom i benzinskom pumpom. Tocenje goriva, pijuckanje kafe i uzivanje u pogledu na okolna brda. Nesto kasnije cemo preci preko najvise tacke ove deonice: 1098 mnv a onda sledi serpentinski spust ka Bajinoj basti, odnosno Rogacici.

 

B4sL4_picture0351024x768la5.th.jpg

 

Izmedju Rogacice i Baste cemo stati par puta (nadam se da se necete buniti previse) jer ce mnogi zeleti da u Krivom viru sidju do same Drine i osete njenu hladnu vodu, ili da snime nesto kao ovo...

 

ZutmN_picture0611024x768ds5.th.jpg

 

Od Bajine Baste sledi konacnih 16km uspona ka Kaludjerskim barama. Ukoliko bude vremena i zainteresovanih (dogovor putem) mozemo ovde skrenuti par kilometara novim asfaltnim putem i posetiti manastir Racu.

 

bzadi_bajinabastakaludjerskebss4.th.jpg q1irG_picture0721024x768ni0.th.jpg 77YtP_picture0641024x768jp5.th.jpg

 

Za deo ekipe koja ne ide iz Beograda, vec iz juznih ili istocnih krajeva Srbije preporucujem putni pravac od Kragujevca preko Gruze i Gruzasnkog jezera do Cacka. Odatle preko Pozege i Uzica do Bajine baste i Kaluderskih bara.

 

Ak9m0_kragujevackaludjerskebavk7.th.jpg

 

Ako sve bude kako treba gore smo oko 14h. Ovde sledi dva sata pauze koje cemo iskoristiti za podizanje satora u kampu (ko zeli takvu vrstu smestaja) i za rucak. U turistickom domu pored kampa imaju sve sa rostilja u rasponu 220-300 dinara. Ko ne zeli u sator, moze ovu pauzu iskoristiti da pronadje smestaj kod privatnika ili u nekom od hotela. Da ponovim opet brojeve telefona. Za privatni smestaj pozovite 064/0312256 (20 kreveta) ili 064/485-30-55 (30 kreveta) ili za hotele 031/593-530.

 

Detalje o smestaju i Tari uopste imate ovde.

 

Popodnevne sate cemo iskoristiti za setnu do obliznje turisticke atrakcije, stene Vidikovac. Do nje se mora ici peske, pa sem bajkerskih cizama ponesite i nesto udobnije za pesacenje. Nije daleko, oko 2km od kampa staze kroz najguscu sumu. Vecernje sate cemo iskoristiti za nesto ovako...

 

BJ63K_picture0641024x768sd4.jpg

 

... a to se nalazi na terasi naseg turistickog doma, sa fantasticnim pogledom na Taru. Potom bih opet predlozio kracu setnju po obliznjim hotelima, posetu ovome...

 

czWU1_picture0441024x768cr1.th.jpg QxeED_picture0461024x768xg2.th.jpg

 

... pa se spremite! Ima mnogo lepih pulovera od prave vune. Kad sam vec pomenuo pulover, obavezno ponesite toplu garderobu za vece!! Tara je planina, i ma koliko preko dana bilo vrucina, vece i noci na Tari znaju da budu hladni. U hotelu Omorika postoji Internet kafe, pa mozete da obavite elektronski deo poslova, kao i da narezete na neki CD ono sto ste snimili prvog dana.

 

U nedelju, posle popijene jutarnje kafe i dorucka, pakujemo satore (mi iz kampa :) ) i nastavljamo put do rodne kuce proroka Tarabica, zatim preko Kremne do Mokre gore. Obilazak Drvengrada a zatim povratak ka Kaludjerskim barama. Odatle kroz prasumu odlazimo do 15km udaljenog Mitrovca.

 

KyVe3_kaludjerskebaremitrovacup0.th.jpg

 

Ovde postoje sjajna mesta za pijuckanje kafe, a drustvo koje bude zeljno plivanja moze da produzi nekoliko kilometara do Zaovisnkog jezera. To drustvo ce moci da napravi jedan divan krug oko jezera i nauziva se zaista predivnih prizora. Put je makadamski i moze se proci bez problema i "tvrdjim" motorima (TDM, Strom...). Na Mitrovcu cemo i rucati u nekom od restorana.

 

U kasnim poslepodnevnim satima se krece putem koji vodi u Perucac.

 

ewM6d_mitrovacperucacbajinabakk3.th.jpg

 

Obratite paznju na mapu ove deonice. Po krivama mozete videti da se vozimo strmom ivicom planine. Sa desne strane je ambis od par stotina metara pa vozite krajnje oprezno. Drzite rastojanje i ne zalecite se.

 

Q6xtU_picture1311024x768zs8.jpg

 

Koliko je opasan ovaj put, toliko je i lep. Pruza se pogled na kanjon Drine iznad centrale Perucac, kao i na samu centralu. Bajinu bastu od Perucca deli samo desetak kilometara, a u Basti postoji bajkerski kafic, pa ako bude raspolozenih...

 

Ka Beogradu se mozemo vratiti putem ka Uzicu, pa standardno Ibarskom magistralom preko Cacka, Milanovca i Ljiga. Ako neko bude jos zeljan krivina, moze da se vrati preko Debelog brda, putem kojim smo i dosli i koji je dosta kraci.

 

Da jos jednom napomenemo:

 

-- oprezno i bez prekoracenja brzine kroz Valjevo

-- pazljivo preko Debelog brda (rizla u krivinama nije retka pojava)

-- topla garderoba za vece na Tari

-- oprema za kupanje na Zaovisnkom jezeru

-- krajnje oprezna voznja na relaciji Mitrovac - Perucac

 

-- U SLUCAJU LOSEG VREMENA, SVE SE POMERA ZA SLEDECI VIKEND!

 

Zelim nam svima bezbednu voznju i dobar provod!!

 

Neka od ranijih putovanja na Taru:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=17270.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=5470.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=6483.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10956.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=18106.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=10530.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=19760.0

 

Vise o smestaju i lokaciji:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=11707.msg259371#msg259371

 

Obavezna lektira pred polazak na grupnu voznju:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14598.0

 

yE7M8_picture1071024x768pf9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Novosadski slon se prijavljuje, i čisto da se zna će spavati u privatnom smeštaju ili hotelu, jbg nisam ljubitelj šatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Idem sigurno, ovo se ne propusta. Cele zime mastam o ovom putovanju :D Samo malo je 2 dana da se sve obidje :( Ima li zainteresovanih ko bi ostao i treci dan da obidjemo ono sto nismo u prva dva dana ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja bih da ostanem,imao sam u planu i da odem do Visegrada,kada je vec tako blizu.Ali to se ne pitam samo ja,nego i bolja polovina mora reci Amin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bih da ostanem,imao sam u planu i da odem do Visegrada,kada je vec tako blizu.Ali to se ne pitam samo ja,nego i bolja polovina mora reci Amin :)

Odlicna ideja ! treba li za visegrad pasos ili zeleni karton ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja bih da ostanem,imao sam u planu i da odem do Visegrada,kada je vec tako blizu.Ali to se ne pitam samo ja,nego i bolja polovina mora reci Amin :)

Odlicna ideja ! treba li za visegrad pasos ili zeleni karton ?

 

Aco ne treba ti pasos, dovoljna je licna karta,  ali ti treba zeleni karton. Meni nije ssasvim jasno zasto ne uzimate zeleni karton odmah uz registraciju, bar kod nas je ovde najvise 5E ili cak dzaba kod nekih osiguravajucih kuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

lepa tura samo sto je malo dva dana...ako izmuvam za posao isao bih...stim sto bih mpzda usao u petak pa da odem i do visegrada...bio sam milion puta,bio i za prvi maj,ali nikada motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

idem!

 

ide i moj akumilator ne brini ništa samo ponesi unimer :D ... I KAMERUUUUUUUUU :)

 

ne brini, bicu u full-u! nista me ne moze iznenaditi  ;D

 

a kamera - obavezno! tek ce sada biti snimanje.. pa izjave ocevidaca.. .pa mestana.... pa motora itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Ako se oporavim do tada, idem sigurno! Vukane ne brini, ponecu unimer, opet, zlu ne trebalo. :)

 

sad je i unimer u mojoj standardnoj opremi :)

 

ipak hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hmmm... pošto vidim da se dosta ljudi koji su planirali Zlatibor samnom 07.06. (odloženo zbog vremena), ovde prijavilo za Taru. A bogami i ja ovo ne želim da propustim ;), Zlatibor ćemo morati opet da pomerimo... Razmišljao sam da poklopimo termine ali, stvarno želim i jedno i druga da vidim. Pa... Zlatibore, vidimo se neki od idućih vikenda krajem juna ili početkom jula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja