Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 14-15 jun 2008, planina Tara

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova

Nema potrebe za sporom i brzom grupom. Problematican je samo deo do silaska sa Ibarske magistrale u Celijama. Odatle vozimo lokalnim putevima (eventualno do Valjeva imamo nesto gusci saobracaj). Cini mi se da dobar deo ljudi ide prvi put na Taru i Debelo brdo pa samim tim nema potrebe za brzom voznjom, ukoliko zelimo nesto da vidimo. Bice i nekoliko stajanja radi slikanja, na atraktivnijim lokacijama, pa ce biti prilike da se grupa sakupi.

 

Dosadasnjom praksom smo pronasli neku kompromisnu brzinu koje ne smeta ni sporima ni brzima.

 

Sto se vremena tice, najavljuje se kisica, ali cemo sutra (cetvrtak) imati precizniju prognozu za vikend, pa cemo sutra i odluciti da li pomeramo voznju ili ne.

 

da dodam, put je stvarno takav da ce retko ko hteti i moci da predje 100 ... verovatno ce se voziti okolo 80 ... a pritom stvarno ima šta da se vidi pored puta ... po tari ce se voziti 10 na sat :D pogotovo okolo jezera :D ... hocu da kazem, taman kad krenemo sa pauze dodjemo do 10 na sat opet pauza (lalajko ocekujem kobaju po pauzi :D )

 

a sto se vremena tiče, pa ono realno avio prognoza kaze da ce biti malo kise samo u toku noci, subota na nedelju ... ali to je ok na tari, i tamo iz nekih razloga lokalne klime stvarno je teško imati 100% sunce, tako da pomeranjem cisto sumnjam da cemo nesto dobiti.

 

uostalom, kiša je samo besplatno pranje motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se. Malu kisicu treba tolerisati. Vrlo cesto zna da bude oblacno svuda, sem na planinama koje izbijaju iznad oblaka. Deo Tare koji obilazimo je oko 1000mnv ili malo visi, pa je moguce da se ovo dogodi. Sa druge strane, mozda i bolje da ne bude vrucina, imamo gore bas zgusnut program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Znači za sada ostaje po planu... gledamo nebo?

Moram se odmoriti ovih par dana... imao sam pakleni tempo, što na poslu što privatno...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam u petak poslepodne u AR ali kolima pa ako me mrzi da se vracam za JA po aMZu dolazim Jetom,Tara se ne propusta.Recite samo za te kobaje i rostiljanje gde se snadbevamo repro materijalom,koja je organizacija oko toga.Od Tare sam video Mitrovac(u prolazu)i Zaovine u kojima sam bio kod skolskog druga.Ono sto sam video je neopisivo lepo,zaista.Treba videti sume Panciceve omorike koja raste samo tu i nigde vise na svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

To sa repro materijalom i mene interesuje.Hocemo kupovati na licu mesta,ili da ponesemo od kuce?

Nisam bio na prosloj voznji,pa ne znam kako je bilo tamo reseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nema potrebe da se nosi bilo sta od hrane, sve postoji gore.

 

Nisam siguran da sam vidjao mesare gore. Mislim da je najbliza u Bajinoj Basti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

da li je motor od 250cc(30ks) pogodan za put i koliko odprilike ima kilometara do tamo.hvala

 

 

Brate airboy  vidi ovo ako ti nije jasno sta mozes i koliko tvojim skuterom: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=3119.msg38045#msg38045

Imaš ti , kao što si i mogao da primetiš ovde svakakvih ljudi , ali što je dobro imaš i onih koji su pravi šmekeri i veliki ljudi i pravi bajkeri. Sigurno mnogima neće smetati , kao sto ni mnogima nije smetalo da idem s 50 kubika sa njima u vožnju. Imaš ih koji te zovu , a imaš i one koji ćute čije ćutanje, opet, ne treba protumačiti loše. Treba razumeti i njih jer neće da voze 50 na sat ljute makine koje toliko idu na leru. Uvek imaš i opcijku da pozoveš i organizuješ skuter turu jer i ta grupa je mogobrojna, ali treba naći ljude poput MULJAZA i drugih koji idu daleko skuterima  i ne libe se ni kiše ni blata. Ja bih rado išao gde god, jer mi nije problem. Neki dan sam za 2 sezone napunio okruglo 20 000 km i rokam dalje. non stop putujem sam , jer sam malo mator i bez obzira sto me klinci na skuteri.org gotive, ne mogu iz principa da idem i predlazem vožnje sa decom od 17 godina.imam taj motor i za sada nemam ambicije da kupim nešto jače, ne zbog para već zbog drugih stvari.

 

Još jednom, pročitaj temu starog forumaša i videćeš da su razlike ipak ne tako velike i da možeš da se pridružiš njima na putovanjima.  pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ostvariti brzine preko 60km/h preko Debelog brda i po Tari je uspeh! Obzirom da je ovo turisticka voznja, necemo bas gledati na svak kmh. Ako bas bude potrebno, ja cu ici sa mnoogo sporom grupom, nikakav problem.

 

Sad sam razgovarao sa sefom turistickog doma, nije problem za hranu, mesa i svega ostalog inma dovoljno, ako bas zafali uzece se iz nekog od hotela. Sve je to ista firma. Raspolozeni su da nam uvece isprze meso na onom kamenom rostilju, dok bi smo mi okolo pijuckali picence. I cvokotali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja se prilagodjavam svakome,i ne smata mi ni ako budemo isli i 40 na sat.Cilj ovog putovanja nije da se sa tacke A do tacke B stigne u najkracem vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Airboy, pogledaj temu kada smo pre par nedelja isli do Djerdapa a sa nama je u grupi bio decko koji je [doduse odlicno] vozio YBR125

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Smeštaj rezervisan +  motor i saputnica spremni = vidimo se u subotu ...

 

Tja, kad nisam pravio dete kad je vreme bilo sad se bakćemo sa varičelama ...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: DL1000 V-Strom 2007

Jel moze neko da sabere koliko je to motora, tj ljudi?

I niko mi ne odgovori na pitanje, ako krenete u 09:00 sa pumpe, kad ste kod Dva platana?

Otprilike? Cisto da se uklopim u raspored, ja bi sa jos mozda dvojicom preko Sabca, do Valjeva pa nam je ideja vam se prikljucimo kod Dva platana.

 

Pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Na izlazu iz Valjeva prema Bajinoj Basti, pre same Valjevske pivare.Nekad je to bio njihov restoran ali nisam siguran da je jos uvek. Ekstra mesto sa velikim parkingom i kao sto Lalajko rece sa debelom hladovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Ja sam pre neku godinu bila na Tari... ma,odmor za ochi i dushu...odsela u hotelu Beli bor(inache,hotel je chini mi se,proshle godine renoviran)... oblishla blize i dalje shume zimzelenih drveca...i shumu Panchiceve omorike... obishla Etno selo...ne secam se shta josh,ali znam da je definitivno prelepo... zelim vam sve najlepshe u ovom putovanju...srecan put,bajkeri... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Neka ideja je da mi iz ns idemo preko šabca i valjeva i da se sa beogradskom ekopom nadjemo kod dva platana, pa nebi bilo loše da se otprilike kaže kada ćete biti tamo da znamo kada da krećemo,Lalajko?

Ns ekipa odgovara ovakav plan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja