Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Bilo je slučajeva i da su ranije dobijane "prave" dozvole, iako su trebale probne, kako se kome zalomi. Ljudi su se prijavljivali u druge gradove da bi dobili pravu dozvolu. Kako je ovo prošlo, ne znam, al dobro je:takoje:. Uglavnom, u auto školi tvrde da ne mogu u sistem da unesu probnu kao kategoriju:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zivimo u Srbiji, sve moze i sve ne moze.

Sto se tice ljudi koji su dobili probne pre usvajanja zakona kazu da za sada ne moze da im se upise kategorija u dozvolu, ali je kljucno “za sada”

@Barbwire je dala lep predlog, odes i kazes izgubio sam novcanik sa dokumentima tj sa dozvolom i probnom, mogu li novu dozvolu da izvadim

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...
Pre 8 sati, milosm je napisao:

i oni ti izdaju duplikat probne dozvole :)

I naplate neku kaznu zbog izgubljenih dokumenata:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 422 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
10 hours ago, Sharky - Alex said:

Zivimo u Srbiji, sve moze i sve ne moze.

Sto se tice ljudi koji su dobili probne pre usvajanja zakona kazu da za sada ne moze da im se upise kategorija u dozvolu, ali je kljucno “za sada”

@Barbwire je dala lep predlog, odes i kazes izgubio sam novcanik sa dokumentima tj sa dozvolom i probnom, mogu li novu dozvolu da izvadim

Promenjen je zakon,nece vise biti probne A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 13 sati, Patriota je napisao:

Promenjen je zakon,nece vise biti probne A

Nisu ukinute probne za A, kolega se lose izrazio.

 

Probne za A kategoriju se nece izdavati osobama koje vec imaju stalnu  dozvolu sa upisanom nekom od kategorija: B ili AM (A1, A2).

 

Probne dozvole za A kategoriju ce se izdavati onima koji prvi put dobijaju vozacku dozvolu, ili vec imaju vazecu probnu dozvolu sa upisanom nekom drugom kategorijom. U ovom drugom slucaju se dodaje nova A kategorija u postojecu probnu dozvolu i vazi do njenog isteka.

 

U principu, onako kako je i trebalo da bude od pocetka (od 2019.), ali je neko kod tumacenja bio mastovit, a ostalo je istorija...

 

Savet za one koje je uhvatilo po starom, pa su dobili probnu:

 

Nemojte se previse sekirati oko probne, brzo to prodje i brzo se zaboravi. Da ne ulazite u neke dubioze oko toga kako doskociti sistemu, bolje usmeriti energiju ka voznjama.

 

A probna se odrobija i dovidjenja... :takoje:

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 422 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
3 hours ago, cikamike said:

Nisu ukinute probne za A, kolega se lose izrazio.

 

Probne za A kategoriju se nece izdavati osobama koje vec imaju stalnu  dozvolu sa upisanom nekom od kategorija: B ili AM (A1, A2).

 

Probne dozvole za A kategoriju ce se izdavati onima koji prvi put dobijaju vozacku dozvolu, ili vec imaju vazecu probnu dozvolu sa upisanom nekom drugom kategorijom. U ovom drugom slucaju se dodaje nova A kategorija u postojecu probnu dozvolu i vazi do njenog isteka.

 

U principu, onako kako je i trebalo da bude od pocetka (od 2019.), ali je neko kod tumacenja bio mastovit, a ostalo je istorija...

 

Savet za one koje je uhvatilo po starom, pa su dobili probnu:

 

Nemojte se previse sekirati oko probne, brzo to prodje i brzo se zaboravi. Da ne ulazite u neke dubioze oko toga kako doskociti sistemu, bolje usmeriti energiju ka voznjama.

 

A probna se odrobija i dovidjenja... :takoje:

Hvala na ispravci,pogrešno sam se izrazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20
On 27. 9. 2023. at 12:18, milosm je napisao:

... i oni ti izdaju duplikat probne dozvole :)
 

eeee a ja taman krenula makazama prema probnoj :ph34r::'(

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ljudi jel neko upisivao kategoriju u regularnu dozvolu po isteku probne u Beogradu? Ja otisao u mup NBG. Tamo je ludnica, ljudi zatrpani papirima... nikog da pitam kakva je procedura kada istekne probna.

  Ako je neko menjao molim da mi objasni gde i sta je prvi korak?

 Probao preko e-uprave i... nista ne razumem. Jbg, e- nepismen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Najlakše je preko e-uprave da ti izdaju dozvolu. Ako imaš nalog na e-upravi, mogu da ti dam uputstvo korak po korak kako da uradiš.

 

Ako nemaš, koliko znam, ne vadiš dozvolu u MUP-u već u Ljermontovoj koja je trenutno izmeštena u zgradu SIV 3 (pored MUP NBG). Trebalo bi samo da uplatiš i sa uplatnicom (probnom dozvolom i ličnom kartom) odeš na šalter. Ne bi trebalo da postoji nikakav poseban zahtev.

 

E sad, e-uprava je neizbežna za kreiranje uplatnice. Moguće je da neko to može da uradi za tebe i da naplati, tipa AMSS ili agencije za registraciju, ali je generisanje uplatnice jednostavno i sam da uradiš.

 

1. Idi na ovaj link

EUPRAVA.GOV.RS

2. Klikni levo na Pokreni uslugu

3. Otvoriće ti se novi prozor. Ukucaj svoje podatke i klikni Izaberi iz liste

4. Izaberi Ministarstvo unutrašnjih poslova

5. Izaberite uslugu - vozačke dozvole

6. Pojaviće se ispod polje Izaberite vrstu usluge - Izdavanje vozačke dozvole zbog upisa nove kategorije ili Izdavanje dozvole nakon isteka važnosti probne dozvole (svejedno je, ista je cena).

7. Izaberi opštinu, klikni da si saglasan i klikni Napred

Nakon što potvrdiš podatke klikni na Kreiraj uplatnicu i tu ti se pojavljuje nekoliko varijanti.

Možeš da preuzmeš uplatnicu i po osnovu nje uplatiš preko online servisa banke ili da je odštampaš i odneseš negde da uplatiš po njoj

Ili možeš da ideš na opciju Plati što bi trebalo da te odvede na dijalog za online plaćanje, mada, koliko vidim to trenutno ne radi.

 

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja imam tu srecu/nesrecu  da mi na prolece isticu i B dozvola i probna A. Valjda nece nesto sa useru sa obnovom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

@Mr_Wolf hvala ti na pomoci. Probacu veceras preko e-uprave, prijavljen sam, ali kao sto rekoh ja sam e-nepismen... mozda polupismen :)

 u SIV 3 sam isao ali nema saltera dole gde rade te stvari iz Ljermontove a u sobe samo po pozivu. Kako da me prozovu ako se nigde nisam prijavio... vrteo se tamo, nemam koga da pitam i izasao. 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Bile su kutije ispred soba gde ostaviš svoju dokumentaciju, oni pokupe to svako malo pa prozivaju redom kako je ubačeno u kutiju. (Prelazno visokotehnološko rešenje do autonomnog vozila.)

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 4 minuta, salem je napisao:

@Mr_Wolf hvala ti na pomoci. Probacu veceras preko e-uprave, prijavljen sam, ali kao sto rekoh ja sam e-nepismen... mozda polupismen :)

 u SIV 3 sam isao ali nema saltera dole gde rade te stvari iz Ljermontove a u sobe samo po pozivu. Kako da me prozovu ako se nigde nisam prijavio... vrteo se tamo, nemam koga da pitam i izasao. 

  

Za ovo što sam ti napisao nije potrebna prijava. Ako imaš pun pristup (kvalifikovani el. sertifikat ili mobilna aplikacija) mogu da ti ispišem celu proceduru za zamenu dozvole.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /
pre 27 minuta, QmBGD je napisao:

Bile su kutije ispred soba gde ostaviš svoju dokumentaciju, oni pokupe to svako malo pa prozivaju redom kako je ubačeno u kutiju. (Prelazno visokotehnološko rešenje do autonomnog vozila.)

Ako ostavis i 20e uz dokumentaciju moze i da se izmucka redosled u kutiji :)

Salu na stranu al to sam stvarno doziveo u institutu u Vinci na produzenju atesta...

 

 

@salemidi preko euprave, letos sam tako odradio produzetak, posle 20 dana donosi postar novu dozvolu...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion F
On 9. 5. 2023. at 12:20, Gordak985 je napisao:

Po svemu što ja znam, ovo jednostavno nije istina. Ono što je poznato iz iskustva vozača jeste da se naša probna dozvola priznaje u BiH i Hrvatskoj a da se ne priznaje u Makedoniji, Bugarskoj, Grčkoj i Mađarskoj. Moje lično iskustvo kaže da se ne priznaje ni u Rumuniji.

Sve ovo je INFORMATIVNOG karaktera. Jedini način da budeš siguran je da se pismeno obratiš konzulatu/ambasadi zemlje u koju planiraš da ideš pa da odštampaš potencijalni potvrdni odgovor i poneseš ga sa sobom kao dokaz.

Jedino što se promenilo u poslednjih par godina je naš zakon koji je nekad branio da se sa probnom dozvolom izađe van zemlje.

E sad, ovde će ti mnogi reći da samo teraš i ne brineš, niko im nikad nije tražio dozvolu i slično.

Finalna odluka je na tebi.

Piši kako je bilo.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Evo da se javim :) Proveo sam više od dva meseca obilazeći Južnu Evropu, 8 zemalja, bez ikakvih problema. Bilo je ekstra, sledeće godine ponavljam. Što se tiče ( probne ) dozvole niko nije ni pitao za nju. 

E sad, interesuje me da li je neko uspeo da zameni probnu dozvolu ( pre isteka ) za redovnu dozvolu nakon usvajanja novog zakona?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

Jok... jutros sam bio u Sivu 3, usao i izasao,,, jedan drugom na glavi. Pa se vratio popodne... manja je guzva.,, 

 

Prodjete one kancelarije gde gomila stoji... i ne desava se nista.. na kraju hodnika, pise kabine... kabine 8 i 9 su za probne i upis kategorija.

Ceka se,,, zavisi,, pola sata sat.. ili ko zna ako se neko zaglavi... mesec dana pred istek probne moze da se ode da se preda... ali, ne moze da se podigne dok ne istekne probna.. :)  Napisu vam oni datum posle koga moze da se dodje..

 

od dokumentacije ne treba nista... moze da se plati karticom na eupravi. Za placanje ne treba nikakav nalog... popuni se samo.. 

Potvrda o uplati stigne na mail... to se samo odstampa... i to je sve sto se nosi... uz probnu, redovnu B i LK

 

e da, zaboravih,.. povodom euprave, pokreni uslugu... vozacke,.. i da stignu na adresu.... da se neko ne zezne... rok im je mesec dana...

 

Nisam bio u zemlji pa sam napravio taj online zahtev,, i ne na adresu, nego u moj mup da stigne... i racunam,, za 15ak dana kad dodjem.. bice tamo... ali nije bila...a isticala je za 10 dana.. ja sam morao dalje na put,. problem... pa na insistiranje,.. objasnjavanje, molbu,. izasli su mi u susret i napravili je taj dan...

...znaci sitna slova na eupravi dole... rok za izradu, mesec dana...ako se ode licno u mup i podnese,. onda je nekoliko dana

 

 

Promenio član lesorsier
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I jos jedan uslov je da ne sme licna karta biti starija od 5 godina, valjda zbog slike.(ako zavrsavate preko euprave da vam posalju kuci)

 

Siv3 radi do 20h radnim danom i oko 18-19h nije guzva, subotom isto rade (skraceno, valjda do 15 ili 16h) i oko 14h nije guzva.

Kada se tamo licno preda bude gotova dozvola za 3-4 dana.

Ako se placa preko euprave uplatnica, bitno je da se plati bar jedno 2-3 sata ranije (a najbolje dan ranije) da bi proslo kroz sistem i da ovi u sivu vide da ste uplatili pa onda ne mora ni da se stampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Radnim danima, preko dana, nikako ne ici. Covek na coveku, bar 2 sata cekanja. Vratio se u subotu oko 12, zive duse nije bilo. Zavrsio sam, bez preterivanja, za 3 minuta. Sledeci petak dosao i podigao dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 11. 10. 2023. at 19:01, slowandsteady je napisao:

Evo da se javim :) Proveo sam više od dva meseca obilazeći Južnu Evropu, 8 zemalja, bez ikakvih problema. Bilo je ekstra, sledeće godine ponavljam. Što se tiče ( probne ) dozvole niko nije ni pitao za nju. 

E sad, interesuje me da li je neko uspeo da zameni probnu dozvolu ( pre isteka ) za redovnu dozvolu nakon usvajanja novog zakona?

20ak godina putujem u proseku 1,5 puta za hrvatsku, nikad mi nisu tražili "prometnu" do ovog vikenda i to na izlasku. Vozačku dozvolu, jednom redovna kontrola pre 15 godina. Šta to znači? Ništa. Drago mi je da si se lepo proveo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zontes zt125c

Dobar dan želim. Da li bi bio problem da zamolim za objašnjenje,kao vozač sa probnom,da li imam pravo voziti nekoga na motoru pre isteka probne? Taj deo mi je potpuno nejasan. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja