Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

Pre 2 sati, ser je napisao:

Ne vazi ni u zemlji odakle je taj tekst.

 

Na slici se vidi da je isecena tamo gde stoji znak da je u pitanju biciklisticka staza. Tj vidi se trecina znaka...

Слика је исечак, који је илустрација, а текст уз слику је битан.

 

На основу чега ти тако самоуверено тврдиш да то не важи у земљи одакле је илустрација и текст?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 8/15/2022 at 9:00 PM, Rade koenig said:

Pozdrav svima od brata intera :P

Volimo i mi vas od srca, slatki ste i tresete se vi hejteri kao devojcice kad vas zaustavimo... Niko ko nije dripac nije nikad imao problem a cak i oni ako ne uzlete...  pitajte te poznanike za sta su privodjeni pre nego vam ispricaju bliski susret kako je protekao sa interima...  pozdrav svima i postovanje svim bajkerima! 

Interesuje me kolika li sam ja dripcina kad sam zavrsio sa nagnjecenjem plucnog krila rebrima? Prilozim i br. licne karte u pp da se proveri dosije da li sam narkoman ili krimos, ne bi li se utvrdilo koja sam kategorija dripca. Nije bilo lomova, i faca malo izguzvana cokulom i onom lampom. Zalba nije urodila plodom, advokat takodje nije hteo da uzme slucaj jer nije bilo lomova i slicno, kaze dobro sam prosao.

Posebno mi se svidja ovaj boldovan i podvucen deo, baca dosta svetla na stanje svesti i osecaj moci.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 8/17/2022 at 8:51 AM, the_doctor said:

Izdaleka sam video u retrovizoru da zalizanko divlja, i da će žena završiti na haubi...srećom nije.

 

 

Dotore, pitanje, je li ovakav snimak kao na YT i direktno sa kamere ili je smanjilo kvalitet pri uploadu na YT? Interesuje me jer bih uzeo kameru, a vecina snimaka koje sam ovde video su malo mutniji, pikselizovaniji.

Edit: Ne pitah glavnu stvar, koja je kamera?

 

On 8/17/2022 at 9:10 AM, QmBGD said:

Uh, moj komšiluk. Problem je što su postavili (ovaj) nov pešački gde ga nikada nije bilo, ljudi nisu navikli, ja se ispalio 2 puta... Ovaj sa snimka je za vaspitnu svakako.

Ta voznja napamet je zajebana, parkirao sam se ispred drugareve kuce, uvek na isto mesto kada dolazim kod njega, i ZNAJUCI sta i kako gledam da ne zakacim zardinjeru utonulu u krug gde je nekad bilo drvo, i zveknem kolima u znak ispred sebe koji su tu postavili dan pre :D 

Promenio član Koprian
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
21 hours ago, cezarpa said:

Svaki dan neki takav kuronja oce da se provlaci,gledam u retrovizoru i stanem blize desnoj ivici.I gde ce?

Znaci prvi sam na semaforu.

A motorom izmedju kolona, ove levo prolazis sa njihove desne strane. Zasto bi namerno pomerao vozilo desno, bi li voleo da tebi to neko kolima uradi dok si na motorciklu? Moze i da ne bude zdravo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
3 minutes ago, cezarpa said:

Nek se pomeri ,necu nista lepse da mislim o njemu.

Otprilike da mi je jasao.  Nastavi da blokiras i vozis po svome.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 minute ago, cezarpa said:

Mozda si navikao da ti se sklanjaju kad vozis?;)

Ne, samo sam alergican kad namotaju da bi me blokirali. Pri cemu, ne provlacim se (motorom) i ne prolazim (biciklom) kolonu u pokretu, niti ako nemam bezbednog prostora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Preuvelicavas stvar ,nigde ne motam.Stanem normalno na desnu traku.Nisam ja monstrum ,ali ako stojim prvi na stop liniji onda sam prvi.A ti sa Beverlyjem 500 od 200kg tesko ces da se provlacis ,bilo gde.Malo manje mesta od Fice zauzima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 733 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Koprian

YI DashCam

3 plus god nije skinuta sa šoferke.

Leto, zima, minus, plus.

Kod mene snima 24/7.

Svaka preporuka.

 

Ova:

tmb-300x300-81330885-5d3dbfba98af82-1935

 

 

 

Ovo su joj opcije kvaliteta slike:

Screenshot-20220818-161642-YI-Dashcam.jp

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
8 minutes ago, cezarpa said:

Preuvelicavas stvar ,nigde ne motam.Stanem normalno na desnu traku.Nisam ja monstrum ,ali ako stojim prvi na stop liniji onda sam prvi.A ti sa Beverlyjem 500 od 200kg tesko ces da se provlacis ,bilo gde.Malo manje mesta od Fice zauzima.

Ma sa biciklom :D Sa beverlijem se ne provlacim jer je jadan jos  Srodingerov beverli, imam ga, a nemam. Zarobljen kod majstora van svake mere i smisla, ali to je druga i potencijalno stresna prica :grr:>:(

Promenio član Koprian
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
6 minutes ago, the_doctor said:

@Koprian

YI DashCam

3 plus god nije skinuta sa šoferke.

Leto, zima, minus, plus.

Kod mene snima 24/7.

Svaka preporuka.

 

Ova:

tmb-300x300-81330885-5d3dbfba98af82-1935

 

 

 

Ovo su joj opcije kvaliteta slike:

Screenshot-20220818-161642-YI-Dashcam.jp

 

 

 

Zahvaljujem, odmah cu da bacim pogled.

 

4 minutes ago, cezarpa said:

Okvirna cena?

Nemam pametan odgovor na ovo jer ne znam odnose cena/kvalitet. ali ajd da lupim, oko 10-15K da moze da posluzi za auto i nedajboze situacije, ako moze da se kaci na "slem" jos bolje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Znam vozio sam Beverly 300,180kg,treba mu mesta.A bicikl nemoj da mi verujes nikad pored auta ako drugi stignem.Uvek pozadi do stopaljke desne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
1 minute ago, cezarpa said:

Znam vozio sam Beverly 300,180kg,treba mu mesta.A bicikl nemoj da mi verujes nikad pored auta ako drugi stignem.Uvek pozadi do stopaljke desne.

I ja sam tu stajao, ali uvek mi se nabije neko pored, i tako su me polako naterali u "guranje" napred, sa motorom se svesno provlacim iz slicnih sigurnosnih razloga, biciklom to nisam radio jer sam se kod te stopaljke osecao sigurnije dok me grubo nisu razuverili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Ima li sanse/mogucnosti da na ovoj temi imamo neki pinovan sumarum predloga oko kojih bi valjalo vrsiti neku vrstu pritiska, mi kao skup individua na dvotockasima. Tipa, predlog da dostavna vozila imaju broj za zalbe za ponasanje u saobracaju, ili onaj meni pametan predlog da snimci mogu da se upotrebe u svrhu prijava bahatih mamlaza i slicno tome, pa da se u nekim vremenskim razmacima dati predlozi sumiraju skupe i nesto da se pogura na tu temu, i daj Boze vremenom pojedini skidaju sa spiska jer su sprovedeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1698 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Слика је исечак, који је илустрација, а текст уз слику је битан.

 

На основу чега ти тако самоуверено тврдиш да то не важи у земљи одакле је илустрација и текст?

Za boldovano: I odnosi se na biciklisticku traku...

 

Za ostalo:

Zato sto nigde u svetu nije dozvoljeno preticanje sa desne strane, a skretanje u bocnu desnu ulicu se vrsi uz desnu ivicu kolovoza. 

Tako je i kod nas i u USA i Nemackoj i u drljavoj Burkini Faso. Ili kontra kod ovih sto voze levom stranom...

 

943714891_Screenshot_20220818-170940_SamsungInternet.thumb.jpg.0e0463c6252733d603b4e89728cfabb8.jpg

 

Znaci, Saobracajna traka, bla bla bla je namenjen za saobracaj JEDNE KOLONE VOZILA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@zika56Posto sam bio u nedoumici oko tog skretanja desno i prolaska bajsem pravO razgovarao sam sa jednim oficirom saobracajne policije koji radi na uvidjajima saobracajnih nezgoda i on mi je objasnio otprilike ovako:

-ti koristis povrsinu kolovoza od jednog metra uz desnu ivicu. Dok god imas prostora ti vozis. Smatra se da ti ne pravis duplu kolonu jer se kreces delom puta koji ti je dozvoljen. Ako dodjes do zaustavne linije i kreces pravo vozac automobila koji je sa tvoje leve strane je duzan da te propusti ako skrece desno. Ti radis radnju koja ti je dozvoljena, delom puta kojim ti je dozvoljeno da se kreces a on vrsi uslovnu radnju, odnosno menja smer i pravac kretanja, sece tvoju putanju i duzan je da te propusti. 

Eto, tako nesto je on meni objasnio i ja se toga pridrzavam.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Koprian je napisao:

Ima li sanse/mogucnosti da na ovoj temi imamo neki pinovan sumarum predloga oko kojih bi valjalo vrsiti neku vrstu pritiska, mi kao skup individua na dvotockasima. Tipa, predlog da dostavna vozila imaju broj za zalbe za ponasanje u saobracaju, ili onaj meni pametan predlog da snimci mogu da se upotrebe u svrhu prijava bahatih mamlaza i slicno tome, pa da se u nekim vremenskim razmacima dati predlozi sumiraju skupe i nesto da se pogura na tu temu, i daj Boze vremenom pojedini skidaju sa spiska jer su sprovedeni.

 

Tesko,svojevremeno je MAS kao jedno ozbiljno udruzenje pokusavalo nesto da uradi,obecanja i obecanja i sipak

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova
pre 38 minuta, ser je napisao:

Za boldovano: I odnosi se na biciklisticku traku...

 

Za ostalo:

Zato sto nigde u svetu nije dozvoljeno preticanje sa desne strane, a skretanje u bocnu desnu ulicu se vrsi uz desnu ivicu kolovoza. 

Tako je i kod nas i u USA i Nemackoj i u drljavoj Burkini Faso. Ili kontra kod ovih sto voze levom stranom...

 

943714891_Screenshot_20220818-170940_SamsungInternet.thumb.jpg.0e0463c6252733d603b4e89728cfabb8.jpg

 

Znaci, Saobracajna traka, bla bla bla je namenjen za saobracaj JEDNE KOLONE VOZILA.

Значи да напоменем, да ти изгледа не разумеш да скретањем у десно возило (аутомобил) мења СМЕР и губи првенство пролаза над другим  учесником у саобраћају (бициклом) који пролази с десне стране возила (који би требало да поштује минимални препоручену удаљеност од ивице коловоза, зависно колико је одређено у некој земљи).  То није претицање с десне стране возила.

 

Бицикл наставља право и има предност у Француској, у Белгији, у Швајцарској и у Шпанији у односу на ”моторно возило” које скреће десно.

 

Моторно возило се не престројава уз саму десну ивицу коловоза, ПРЕ него што пропусти бициклисту који му пролази с десне стране, и пошто пропусти бициклисту тек онда обавља радњу скретања.

 

У ову једначину не убацујемо колону, јер колона се негде сме обићи бициклом с десне стране нпр. у Швајцарској, а у Француској само са леве уз навођење ових оних услова итд.

 

Ако имаш једно возило испред себе и настављаш право бициклом у обе земље ти имаш предност у односу на аутомобил који хоће да скрене десно.

 

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мене највише занима одакле простора бициклу да прође са десне стране возила која се крећу, или су заустављена, у крајњој десној траци? 

 

Да се закон поштује, не би ни бицикл, а камоли мотор могли да обиђу (не дај Боже, претекну) некога са десне стране. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja