Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
@Štef Па ако његов коментар није школски пример ироније, шта друго мож’ да буде?
Ne znam, pročitao, iznervirao, morao odgovoriti upitom...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 20 minuta, Koprian je napisao:

Nema sta da kapira ili ne, ako imas migavce i signaliziras radnju, nema sta da kapira, uspori, stane, saceka i prodje, sad, mora i neka procena koliko je blizu.

Upravo si se složio sa onim što već hiljadu puta objašnjavam. Opisao sam radnju, dakle to je suština, mora da stane, ili uspori da ja skrenem sa sve jebenim migavcem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
4 hours ago, ivica744 said:

 koji je bio prvi na semaforu je skrenuo desno,normalno nije mogao da je vidi.

 

Zato šleperu uvek sviramo i kontaktiramo očima kada ga obilazimo i stajemo ispred njega. 

 

3 hours ago, cezarpa said:

Koprian:biciklista nema sta da se zavlaci sa desne strane.Druga je stvar da biciklista stane prvi na semafor,a kamion ili drugi  auto 

 

Još jednom. Nemaš ti šta da se brineš oko onoga šta rade drugi. Izvoli pregazi koga god želiš, nije moj problem. 

 

 

3 hours ago, cezarpa said:

Ako sam prvi na semaforu,bicikl par metara iza,onda nema sta da me pretice sa desne strane.

Govorim o drumu ,bez bici staze.

 

Ako si prvi na semaforu, može neko da bude još prviji od tebe

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 23 minuta, Koprian je napisao:

Nisi mi odgovorio gde stajes kada je biciklista ispred tebe vec zaustavljen na semaforu?

Evo i ovo ću ti odgovoriti. 

Stajem uz njega ako idem pravo, dok on stoji uz desnu ivicu(treba iza njega, tačno),jer ne mogu da ga oštetim bilo da on isto ide pravo, ili skreće desno.

Ako skrećem desno, nikada ne stajem uz njega na semaforu, dok on stoji uz desnu ivicu, jer ne znam kuda će, dok ne krene pravo, ili ne pruži desnu ruku, znači stajem iza njega, jasno? 

Ako ja pak stojim prvi na semaforu, a on dodje uz mene, šta radim? Verovao, ili ne, svirnem da me pogleda, i prstom ga pitam gde će, pravo, ili desno. 

Stvarno sam se potrudio da ti objasnim, u sitna crevca, iskreno.

A ako i sad nadješ nešto za šta ćeš me zezati, onda jebiga. 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

To važi samo u slučaju ako biciklista ima označen deo trake uz desnu ivicu kao svoju. Ukoliko toga nema, mora da čeka kao i svi. Bilo je tih čudnih situacija pa su sada prepravili te oznake tako da "nestaju" tj "utapaju" se u traku za ostala vozila i svi su podjednako "široki". Ako me ne bude mrzelo, uslikaću ispred moje zgrade. Dobro je rešenje i nema problema.

Моја грешка на генерализацији "Запад", ако је код Немаца другачије.

image.thumb.png.fa31756a967747c2a400939b97beee6d.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 24 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Моја грешка на генерализацији "Запад", ако је код Немаца другачије.

image.thumb.png.fa31756a967747c2a400939b97beee6d.png

Ja koliko vidim na slici, auto iz svoje trake želi u drugu traku gde je biciklista i time ga seče, znači tačno, nema auto prednost, sve jedno da li postoji, ili ne postoji traka za bicikliste.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 17 minuta, Atorn je napisao:

Ja koliko vidim na slici, auto iz svoje trake želi u drugu traku gde je biciklista i time ga seče, znači tačno, nema auto prednost, sve jedno da li postoji, ili ne postoji traka za bicikliste.

Да, тачно. Превод је да бициклиста има увек право када аутомобил скреће и сече стазу или траку. Исто правило важи и и кад не постоји стаза или трака, бициклиста има предност у односу на возило које скреће десно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kad ne postoji staza za bicikliste ,kako taj tvoj bicikl stigne auto i pretekne ga sa desne strane?Kad je put bez staze ili je bicikl prvi u koloni ili auto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1729 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

 

Zato šleperu uvek sviramo i kontaktiramo očima kada ga obilazimo i stajemo ispred njega. 

 

 

Još jednom. Nemaš ti šta da se brineš oko onoga šta rade drugi. Izvoli pregazi koga god želiš, nije moj problem. 

 

 

 

 

Nisi skapirao ili nisam dobro objasnio,biciklista se provukao pored slepera (koji skrece desno) i desne ivice,rezultat je nazalost takav kakav jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@cezarpa То се не третира као претицање већ он наставља право, ти му сечеш путању скретањем.

Ауто свакако мора да успори како би скренуо, поглед преко десног рамена и ако има бициклиста, пропустиш га да прође и скренеш.

То ти толико постане аутоматизам, да ни не размишљаш о томе ко ту кога како претиче. Просто, увек поглед преко десног рамена и пропустиш бициклисту.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Auto vozi desnom trakom,prvi u koloni iza bicikl.Kako ti mislis da bicikl stigne auto i prodje sa desne strane izmedju auta i ivice puta?Auto se krece,bicikl se krece,od auta do desne ivice ima oko 0.5m.

Vozite u koloni auto prvi ,bicikl drugi.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Гледај, не разумем твоју дилему, можда зато што је то толико нормално да се не постављају та питања. Да ли стојиш на семафору и упали се зелено, да ли се већ крећеш је тотално небитно. Докле год иза себе у ретровизору и погледом преко десног рамена видиш да је бицикл преблизо да би ти скренуо на десно не угрожавајући га, ти га само пропустиш. Никаква наука. Ако је 0.5 метара  од ивице бициклиста се углавном не залеће, ако се свеједно залети пропустиш га.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Да додам да је у свим ситуацијама дужност да попустиш учеснику у саобраћају који је ”угроженија” група.

Значи пешаци су бр. 1, па онда бициклисти и чак и кад греше дајеш свој максимум да им не доведеш живот у опасност иако си 110% у праву.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Prvo na 0.5m bicikl ne prodje.Drugo ako zelis stojim na semaforu blize desnoj ivici,iza mene biciklista,mlad jak i lud.Znaci brz.Ja stojim ,njemu je tesno da prodje.Krecem desno sa migavcem ,opet ispred njega je metal.Ne moze kroz prepreku.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Svaki dan neki takav kuronja oce da se provlaci,gledam u retrovizoru i stanem blize desnoj ivici.I gde ce?

Znaci prvi sam na semaforu.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Па што онда дајеш пример од 0.5? Он може уз мало лево десно да прође и на 0.5 уз опасност да ти огребе кола или падне.

Дешавало ми се и то, онда померим ауто на лево да прође.

Ствар је твоје перцепције... да ли хоћеш по сваку цену да будеш у праву или ћеш да попустиш да не дође до белаја.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Не кажем да станеш лево. Кажем да ако се неки бициклиста гура да прође и ако имам места померићу ауто на лево. Ако нема места нећу и ниједан до сад није ишао да ми ломи ретровизор или да гура ако види да не мође да прође физички. Ствар је оно што сам поменуо у посту горе да се овде попушта ”угроженијим” категоријама учесника у саобраћају чак и кад нису у праву и то је норма за 99% људи, сем пар исфрустрираних. Другачија је саобраћајна култура, не инисистира се на ЈА, па ЈА, па ЈА.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Taj sto na silu pokusava u tesno sa desne strane da se provlaci ,je budala.Taj ce da ti sjebe desni retrovizor.Onda ces kao onaj kolega Racing da mu zavalis samar.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2049 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nikad necu dozvoliti da se dogodi sudar bez obzira sto sam u pravu.Tj,ako je drugi BUDALA ja cu da izbegnem koliko mogu ,da se nebi uvaljivao u sranja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja