Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 11 minuta, zika56 je napisao:

ili seku krivine prelaskom u suprotnu traku.

 

Ne vozim sredinom na pravcu (ako je normalan put), ali pregledne krivine vrlo često sečem.

I dalje stojim iza toga, da, da, znam da kršim zakon, ali isto tako znam da nikog nikad nisam ugrozio ništa više nego svakodnevnim učešćem u saobraćaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, zaludan je napisao:

 

Ne vozim sredinom na pravcu (ako je normalan put), ali pregledne krivine vrlo često sečem.

I dalje stojim iza toga, da, da, znam da kršim zakon, ali isto tako znam da nikog nikad nisam ugrozio ništa više nego svakodnevnim učešćem u saobraćaju.

Samo mi reci razlog zbog kog sečeš krivine.

Ja recimo zbog takvih na motoru svakodnevno doživljavam traume.

Seče krivinu i ne jebava da se vrati u svoju traku kad me vidi da mu na motoru dolazim u susret.

Zbog takvih isto tako izbegavam da nekog počnem da pretičem ispred leve krivine.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 3 minuta, zika56 je napisao:

Samo mi reci razlog zbog kog sečeš krivine.

 

Zbog udobnosti u vožnji, ništa drugo.

 

pre 4 minuta, zika56 je napisao:

Ja recimo zbog takvih na motoru svakodnevno doživljavam traume.

 

Ovo verujem, ali ja nisam iz te priče. Kad kažem "pregledne krivine" mislim na to da ne može da se desi da mi neko izleti iz suprotnog pravca i da mu smetam. Nikad, i da ponovim - nikad, mi se nije desilo da moram da korigujem putanju, ni da onaj iz suptrotnog pravca mora da koriguje putanju zbog mene.

 

Sad mi je recimo žao što je jedina deonica koje se sećam gde znam da redovno sečem krivine nema Google street view, da pokažem na šta mislim kad kažem "pregledna krivina".

 

pre 7 minuta, zika56 je napisao:

Ja recimo zbog takvih na motoru svakodnevno doživljavam traume.

Seče krivinu i ne jebava da se vrati u svoju traku kad me vidi da mu na motoru dolazim u susret.

 

Ovo ti verujem, i samom mi se često dešava da izbegavam ludake, mogu samo da zamislim kako to izgleda kad si na motoru pa oni ni ne pokušavaju da se pomere već misle da uvek imaš mesta - kad naiđem ja kolima, bar se trude da se sklone.

 

pre 9 minuta, zika56 je napisao:

Zbog takvih isto tako izbegavam da nekog počnem da pretičem ispred leve krivine.

 

Ja u levoj krivini pretičem iz nekoliko koraka - pređem u levu traku, svirnem, i samo ako sam video da je vozač ispred pogledao u retrovizor, nastavljam. Inače, ako nema vremena za sve to, ili vozač ne spušta pogled ka retrovizoru, ne krećem u preticanje - jedno sletanje s puta zbog toga mi je bilo dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
18 minutes ago, zaludan said:

 spušta pogled ka retrovizoru, ne krećem u 

U oči se pogledate kao ljudi. Oceniš kakav je čovek pre svega!!! 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Jedne noci sam se kolima vracao iz Sabca. Vozih 90 km/h gde je ogranicenje 80 km/h. Odjednom sa desne strane vidim nekog da hoda na istom tom putu, bez prsluka i u smeru gde i ja idem i ako bi trebao u moju traku da ide suprotno od mene, zato sto je pesak. Video sam ga tek na metar od auta ali srecom sam isao uz srednju liniju pa nije bilo potrebe za izbegavanje ili kocenje. Medjutim da sam isao uz desnu stranu, verovatno bi ga ubio jer nebi stigo da zakocim. Ja sam morao jednom nocu da guram motor na otvorenom putu jer mi nestalo gorivo bas u losem trenutku. Gurao sam motor levom trakom, kada vidim auto ispred mene, sklanjam se van puta.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Pričam o situaciji kada ljudi na otvorenom putu jednostavno idzžu sredinom,

Sta smeta takva voznja? Nije mi jasno jer nikog ne ugrozavam , a za mene je sigurnije. Takav stil viznje gajim vec 30 god i nikad nikog nisam ugrozio, a par puta je spasla mene ili druge ucesnike u saobracaju. Ovo naravno radim kada nikog nema iz suprotnog pravca, a posto sam vozio kamion 15 god vise vremena provodim gledajuci u retrovizore nego napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 26 minuta, vex je napisao:

Sta smeta takva voznja? Nije mi jasno jer nikog ne ugrozavam , a za mene je sigurnije. Takav stil viznje gajim vec 30 god i nikad nikog nisam ugrozio, a par puta je spasla mene ili druge ucesnike u saobracaju. Ovo naravno radim kada nikog nema iz suprotnog pravca, a posto sam vozio kamion 15 god vise vremena provodim gledajuci u retrovizore nego napred.

Nije ti jasno zbog čega treba da se držiš svoje polovine puta?

Teško da bilo šta više mogu da komentarišem u odnosu na stil koji gajiš.

Ja mislio da svi stil treba da prilagođavamo pravilima, a ne svako sebi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Zasto tako, jer te lik udario kada si se vracao iz kupovine? Da je gazio belu liniju ostalo bi ti pivo. Znas li koliko biciklista i danju i nocu ima na putevima, kerova, cepanica drvenih? Ovde kod mene ove godine bar 5 jazavaca i bezbroj lisica zgazeno. Plus traktori sa spirednih puteva i njiva. Mislim da ovde sada palamudis u prazno. Uvek kada imam mogucnosti gazim belu liniju, za ovih 500 hkm do sada nikad, ali bas nikada nisam nikog ugrozio zbog toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 11 minuta, zika56 je napisao:

 

Ja mislio da svi stil treba da prilagođavamo pravilima, a ne svako sebi.

 

Apropo ovoga, znaci postovanje pravila, al samo kome i kada odgovara? Mislim da nije principijelno od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1751 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, zaludan said:

Ovo ti verujem, i samom mi se često dešava da izbegavam ludake

Hahaha, ovo me podseti na onaj vic sa plavušom:


Radio: Vozači, obratite pažnju, jedan ludak na autoputu vozi u suprotnom smeru!
Plavuša u autu: Šta jedan, na stotine !

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Nocu gde nije osvetljen put, ja licno idem sredinom trake jer je sigurnije. Kad vidim da svetli neki auto iz daljine, nebitno iz kog smera, vracam se u svoju traku. Po danu ne vidim jedan jedini razlog da idem sredinom trake, osim ako se neka rupa ne nalazi u moju traku. Postovanje pravila nije uvek pametna ideja. Nekad moras da se prilagodis uslovima na putu ili drugim vozacima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, vex je napisao:

Apropo ovoga, znaci postovanje pravila, al samo kome i kada odgovara? Mislim da nije principijelno od tebe.

Bojim se da nisam razumeo u čemu se ogleda moja nepricipijelnost?

Biće da si nešto pogrešno protumačio iz mog komentara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Ja mislio da svi stil treba da prilagođavamo pravilima, a ne svako sebi.

 

Da li ovo treba da znači da se ti u vožnji pridržavaš SVIH pravila i propisa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1783 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 5 minuta, zaludan je napisao:

 

Da li ovo treba da znači da se ti u vožnji pridržavaš SVIH pravila i propisa?

@vex,da pitam ja vas dvojicu,ako vi idete motorom a ja u autu u susret vama sa levim tockovima u levoj traci,jel se bar malo uplasite i pomislite dal cu se vratiti u svoju traku ili cu da namotam pun levi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

@vex,da pitam ja vas dvojicu,ako vi idete motorom a ja u autu u susret vama sa levim tockovima u levoj traci,jel se bar malo uplasite i pomislite dal cu se vratiti u svoju traku ili cu da namotam pun levi?

 

Ovo nikako nije za poređenje sa onim što ja radim.

 

Ja ne znam da li ne čitate šta pišem, ili nećete da pokušate da razumete (vidite samo to da sečem krivinu), ali ja ne umem da objasnim plastičnije.

 

Sasvim sigurno nikad nikog nisam "prepao". Ne prelazim liniju na tako malim razdaljinama.

A, ako si izleteo iz krivine sa 150, pa je prostor za reakciju takav da se ipak prepadneš, onda OK, i treba da se prepadneš.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 869 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ispade da su ljudi rekli kako sve vreme voze na pola puta, preterujete...

 

Elem, ulica sa tri trake, dve idu pravo i imaju crveno, ja prvi u srednjoj traci. Desna traka ide udesno i ima uvek otvoren prolaz (uslovno kada nije zeleno). Nema gužve, iza mene dva auta, ali eto iz desne trake ubacuje se jedan auto ispred mene na pešački, dama sa detetom. Prošlo još malo, iz desne strane auto svira ovom ispred mene da se pomeri još napred - dama sa dva deteta pozadi... Zašto??? Nit' gužve, nit' bilo čega...

20220930_180110.jpg

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

 

Da li ovo treba da znači da se ti u vožnji pridržavaš SVIH pravila i propisa?

Ne znači, ali se ja time ne hvalim i ne tvrdim da sam u pravu što tako postupam (jer mi je takav stil), nego znam da sam u prekršaju i da nisam u pravu, pa se trudim da mi neke stvari ne pređu u naviku (i da na njima ne izgradim stil vožnje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ako seces krivine da bi tebi bila udobnija voznja onda sebi nabijas obavezu da sa povecanom paznjom pratis saobracaj iz suprotnog smera, a posebno saobracaj iza sebe, i po potrebi korigujes svoju voznju vracanjem u svoju traku. Ako naidje motorista sa 150km/h i dodje do neke nesrece, nezgode, ipak i ti imas neku odgovornost. Makar moralnu.

Ako ne seces krivine ne moras da pratis saobracaj sa pojacanom paznjom i ako naidje motorista nemas odgovornost, cak ni moralnu.

Sto cesce , duze i vise seces krivine to onda postaje navika, stil voznje,a paznja lagano popusta i onda po nekom zakonu verovatnoce i dodje do necega do cega ne bi trebalo da dodje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 48 minuta, zika56 je napisao:

Ne znači, ali se ja time ne hvalim i ne tvrdim da sam u pravu što tako postupam (jer mi je takav stil), nego znam da sam u prekršaju i da nisam u pravu, pa se trudim da mi neke stvari ne pređu u naviku (i da na njima ne izgradim stil vožnje).

 

Ja ne tvrdim da sam u pravu što to radim. Štaviše, jako dobro znam da je takva vožnja ozbiljno kažnjiva jer zakon ne poznaju razliku između toga što ja radim, i kad ludak vozi levom stranom puta.

 

Ja samo tvrdim da ja nikog ne ugrožavam time, i u prilog tome ide 30 godina takve vožnje bez ijednog jedinog incidenta koji sam ja izazvao. Doduše, verovatno manje jer nemam pojma kad sam počeo tako da vozim.

 

pre 35 minuta, ske je napisao:

a paznja lagano popusta

 

Molim te da pročitaš i šta gore Žiki napisah, a ovo je što se mene tiče naučna fantastika.

Jedino kad pažnja popušta kod mene je u kolonoma. Bez obzira da li su Bg gužve u špicu, ili radovi na putu - ono kad se "vozi" 0-20 km/h. Ne postoji način da vozim "sa smanjenom pažnjom".

I opet - u prilog tome ide 30 godina takve vožnje bez ijednog jedinog incidenta koji sam ja izazvao.

 

pre 38 minuta, ske je napisao:

Ako naidje motorista sa 150km/h i dodje do neke nesrece, nezgode, ipak i ti imas neku odgovornost. Makar moralnu.

 

Da li da ponovim još jednom - ne mogu i neću da vozim u svakom trenutku kao da će iz krivine da izleti Toecutter.

U tom slučaju, ne bih nikad na magistralu izašao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1831 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, QmBGD je napisao:

Desna traka ide ulevo

 

Verovatno si hteo da kažeš "udesno" :)

 

(Bar se nadam :D )

Promenio član zaludan
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 448 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Jebemu sve, da li vi uopste procitate post, ili samo da bi ispali eto savest drustva trtomudite?:grr: po pravilima motor treba voziti uz desnu ivicu, ja vozim po sredini trake jel ce me besite?:rat3: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...
pre 34 minuta, vex je napisao:

Jebemu sve, da li vi uopste procitate post, ili samo da bi ispali eto savest drustva trtomudite?:grr: po pravilima motor treba voziti uz desnu ivicu, ja vozim po sredini trake jel ce me besite?:rat3: 

E super ideja,samo jos nemamo temu "Trtomudjenje" na forumu.Pod hitno da se otvori i ta:)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, vex je napisao:

Jebemu sve, da li vi uopste procitate post, ili samo da bi ispali eto savest drustva trtomudite?:grr: po pravilima motor treba voziti uz desnu ivicu, ja vozim po sredini trake jel ce me besite?:rat3: 

Citiraj gde u zakonu piše da motor treba voziti uz desnu ivicu. Motor se na putu vozi isto kao i bilo koje drugo motorno vozilo.

A vožnja uz ivicu važi za bicikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 37 minuta, zika56 je napisao:

Citiraj gde u zakonu piše da motor treba voziti uz desnu ivicu. Motor se na putu vozi isto kao i bilo koje drugo motorno vozilo.

 

Као и све друго, у ЗОБС се може пронаћи и то. Сећам се да сам помислио, након што сам положио за Б, да нема тог ко ће мене да натера да возим десно, када је лакше уз разделну линију. 

 

Од како возим мотор, схватио сам како је то саможиво. 

 

Screenshot_20221003_233924.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja