Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1054 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 31 minuta, Jupiter je napisao:

Zamisli neko ti pokuša da ukrade motor, ti ga upucaš u nogu. Malo, jednom samo. Policija ništa, sve ok. Sledeći put ovaj ćopa, nije više sposoban za rad. 

Pa ako se to dešava u tvojoj garaži nije neobično, ali mora postojati neki razlog, nasrtaj, tuča… Mada bi ga u Teksasu odmah obesili da ne opterećuju pravni sistem. :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Zamisli neko ti pokuša da ukrade motor, ti ga upucaš u nogu. Malo, jednom samo. Policija ništa, sve ok. Sledeći put ovaj ćopa, nije više sposoban za rad. 

Upravo to i jeste problem sa takvim sistemom.

Zamisli neko ti se ne sviđa, iz bilo kog razloga. Ti postaviš motor na mestu gde znaš da prolazi, sačekaš da bude tačno pored motora i malo ga upucaš u nogu. Ustvari može i u glavu, a onda prijaviš policiji da je probao da ti ukrade motor.

 

Ili kao na gornjem snimku, zabodeš kočnicu ispred nekoga na putu, on ti baci plastičnu flašu u auto a ti isprazniš okvir u njega.

 

A onda zamisli, neko ti ukrade motor u Beogradu. Ti prijaviš policiji, oni odmah pogledaju snimke sa 1000 kamera instaliranih u gradu, pa onda kada suze na određeni reon pogledaju lokalne kamere sa okolnih prodavnica, isprate mobilne telefone koji su se kretali tim putem u to vreme i utvrde tačnu lokaciju gde su stali?

 

Naravno da sam banalizovao scenario, ali je u današnje vreme moguće rešiti većinu krivičnih dela koja nisu ozbiljno planirana relativno jednostavno.

 

A monopol na primenu sile mora da ima država, i to pod striktnom kontrolom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Zamoliću bilo koga ko pročita ovu poruku, a zna lično nekoga kome su ukrali motor (ili se to njemu desilo), i policija ga našla i vratila, da se oglasi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Upravo o tome i govorim. Možeš da zamisliš da ti država da dozvolu da ubiješ koga želiš, ili da zamisliš da država radi svoj posao.

 

Meni je ovo drugo nekako razumnija maštarija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 hours ago, Mr_Wolf said:

Ovo u nekim državama u Americi prelazi u totalno ludilo. Po ulici se šetaju sa automatskim oružjem na ramenu, poteže se i za najmanju glupost, a dostupno kao u priči.

Nije u nekim državama nego tamo gde su na vlasti više godina radikalni desničari, rođaci ovdašnjih desničara... osim što tamo možda nemaju neke poreze...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

E, a zamisli da si imao revolver, pa BANG BANG u prednji deo automobila, neka se češe posle gde je pogrešio. A ne ovako, da potiskuješ agresiju. Nervoza utiče na lepotu, na ten.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja kada tako stoji kolona na semaforu provlacim se dva na sat da me ne zakaci.

Sta imas od toga da gubis vreme na policiju, osiguranja i td.

Jedino ako imas izudaran motor pa da ti plate za novi.

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1994 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jeste usao je u raskrsnicu,i na staru BG foru,tj bezobrazluk udje do pola i stane.Fini vozaci obicno stanu i propuste ih.

Ja nespadam u te fine,prodjem kao kolega.

Promenio član cezarpa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre sat vremena, Mr_Wolf je napisao:

I još sam svirnuo unapred znajući šta sledi, ali džabe...

 

Najcesci uzroci pogibije motorista jesu bas ovaj tvoj primer. Oduzimanje prednosti od strane vozaca automobila i nepropisna brzina od strane vozaca motora. Medjutim ti ovde nisi isao brzo ali nisi imao cilj da usporavas dok ti nije oduzeo prednost. Na snimku se jasno videlo da je bila velika verovatnoca da ce to da uradi. U ovakvoj situaciji ja bi krenuo odavno da usporavam jer u tim situacija se vodim onom logikom "Vozi kao da nemas nikad prvenstvo prolaza"  Ova tvoja situacija me podsetila na ovaj snimak. Umesto da je motorista odma poceo da koci, kad je primetio da ce ovaj da ga isece, on je prvo turirao par sekundi pa tek poceo da koci. Da se nije pravio pametan, obojica bi otisli kuci sa neostecenim vozilima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Šteta što nisam pustio snimak još malo ranije. Oni su svi ušli u raskrsnicu i nonšalantno čekali da se nešto desi i da prođu. Snajka u dačiji je u najboljem maniru iskoristila tih 20ak sekundi da drnda telefon, i naravno potpuno isključila svet koji postoji oko nje.

 

Ja ne bih ni toliko osuđivao ovakvo ponašanje u smislu ubacivanja, u Beogradu mora tako da se vozi ako igde želiš da stigneš, ali pobogu prati šta se dešava oko tebe. Ako čuješ sirenu, pogledaj odakle dolazi i šta se dešava.

 

No dobro, jedan u moru primera koji se svakodnevno dešavaju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

E a da ima mesta tj. da mu snajka nije ispred a ti stisneš trubu, garant bi gasirao da prođe umesto da zabode kočnicu...

kad smo bili mladi i polagali vožnju, instruktor bi nam naglasio da zvuk trube u sporom kretanju u saobraćaju, npr. ovakve situacije, isparkiravanja, znači da treba da zabodeš kočnicu ako čuješ da neko svirne - a danas se gasira...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 715 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

I dalje ne kapiram ljude koji na ovakve snimke opravdavaju stranu koja je u prekršaju. :tras2:

@Ji 4Tze šta ti znači to pitanje?

Iseče ga, i on još da propusti to vozilo? Treba sići s motora i dotičnoj nabiti telefon u bulju...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Mene stvarno impresionira količina gluposti koju pojedini pišu po ovom forumu, do te mere da molim boga da nisu ozbiljni, ili da barem ne učestvuju u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 21 minuta, blackmore je napisao:

Mene stvarno impresionira količina gluposti koju pojedini pišu po ovom forumu, do te mere da molim boga da nisu ozbiljni, ili da barem ne učestvuju u saobraćaju.

Mogao bi da kazes koji su to pojedini, cisto da vidim dal se odnosi i na mene. Ja sam uvek prvo za izbegavanje icidenta pa tek za nabijanje predmeta u odredjene otvore kod zenskoh roda, pa cak i muskog. Ne opravdavam stranu koja je u preksaju. To sto je u preksaju ne znaci da trebas da prodjes po svaku cenu, po cenu cak i svog zivota. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 715 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

...niko nije reko ne propusti po cenu pogibije. Život je na prvom mestu!

 

Al uzmeš ovakvog propustiš 6x i on skapira da je uhvatio šablon, i samo seče. Ne! Na svaku ovu situaciju odreagovati. Sirenom, rukom kroz prozor, zagalimiti....tako im dopre do glave da nešto nisu dobro uradili i da su ugrozili nekom život.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 33 minuta, the_doctor je napisao:

...niko nije reko ne propusti po cenu pogibije. Život je na prvom mestu!

 

Al uzmeš ovakvog propustiš 6x i on skapira da je uhvatio šablon, i samo seče. Ne! Na svaku ovu situaciju odreagovati. Sirenom, rukom kroz prozor, zagalimiti....tako im dopre do glave da nešto nisu dobro uradili i da su ugrozili nekom život.

Niko tebi ne brani da odregujes na situaciju. Nego se potrudi da smanjis sanse za sudar. Posle toga galami, lomi i dokazuj da te mogao ubije. Ova dvojica sa snimka se nisu potrudili da izbegnu sudar. Samo sto je jedan uspeo da izbegne a drugi nije. Obojica su videli da ce im biti oduzeta prednost ali nisu imali nameru kociti dok se to ne desi. Skoro je imao snimak gde je lik sa mercedesom iseko motoristu koji je vozio preko 200 km/h. Taj motorista ako je znao da tu ima sporedni put i ako je vido mercedesa blizu tog sporednog puta, trebao je da koci jer postoji mogucnost da ce da skrene tamo. A ako nije znao onda je jos veci debil sto je tu vozio 200 km/h. Da sam se ja vodio tom logikom da imam uvek prednost poginuo bi jos odavno. Mnogo puta su moje procene situacije bila tacne.

 

Evo ga jedan primer debila na motoru. Uleteo u levu traku sa preko 100 km/h i ako u srednjoj traci ima kolona vozila. Moje iskustvo mi kaze da mozda postoji neki debil koji oce da skrene levo iz te kolone, pa cu ipak tu ici 30 km/h kako nebi izgubio zivot ili ostetio motor zbog tog debila. Pa ako mi izleti, ja cu mu se naj..... mame mamine.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 41 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Mogao bi da kazes koji su to pojedini, cisto da vidim dal se odnosi i na mene. 

Ako smatraš da ne pišeš gluposti, ne znam što bi se pronalazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Upravo sada, blackmore je napisao:

Ako smatraš da ne pišeš gluposti, ne znam što bi se pronalazio.

Voleo bi da me ispravis ako smatras nesto glupo da sam napisao jer mi mozda nekad bude korisno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Lako se na forumu vidi ko je mlad i ko voli da isteruje pravdu (a u pravu je 100%), a ko ima malo iskustva pa zna da pravda nije uvek ostvariva ili je preskupa... 

Što bi rekli stariji: " Groblje je puno onih što su imali prednost".

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Uh, ja sada ne mogu da pohvatam. Jesam mlad ili nisam?

 

Manite se ljudi dokazivanja bilo čega, svako bi odreagovao na drugačiji način a najbitnije je sačuvati glavu. Treba da znate i da je ovde bilo još dosta prostora da manevrišem i da snajka nije stala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Mr_Wolf  nisam imao losu nameru, samo zelim da budemo svesni da smo najslabiji u saobracaju. Kada sam gledao snimak mislio sam da je Africa Twin u pitanju (po satu sam procenio) ali tek sad vidim da je NT 1100. Nisam ni znao da ima za nase trziste. Vido sam taj motor na Japanskom sajtu za prodaju motora i mislio sam da se samo tamo prodaje. Zanima me u voznji kakav je osecaj? To jest da li imas osecaj da vozis skuter ili neki drugi tip motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pisao sam u temi o NT-u u Touring sekciji, pa tamo možeš da pročitaš o prvim utiscima.

 

Što se situacije tiče, kao što rekoh, stalno se dešavaju. Već sam rekao u nekoliko navrata da  imam 40 godina, itekako bogato vozačko iskustvo (uključujući i kamione) kao i višegodišnje trkačko iskustvo (istina automobilima). Definitivno sam svestan kako saobraćaj funkcioniše i itekako znam koliko opasni motori mogu da budu (lom TH12 pršljena 2008. godine). Iako možda ne deluje tako, dosta dobro procenjujem situacije i gde mogu da pobegnem i gde mogu da stanem a gde treba da ubrzam. Ako nekada okačim snimak gde panično kočim - znači da nisam video ni jedan drugi izlaz. Sve dok samo sviram i pičkaram - situacija je pod kontrolom.


Ja vidim svrhu snimaka koje kačim u tome da ih ljudi pogledaju i ostane urezano negde u malom mozgu kako bi podsvesno imali spreman odgovor u sličnim situacijama.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
I dalje ne kapiram ljude koji na ovakve snimke opravdavaju stranu koja je u prekršaju. default_3tras2.gif
@Ji 4Tze šta ti znači to pitanje?
Iseče ga, i on još da propusti to vozilo? Treba sići s motora i dotičnoj nabiti telefon u bulju...

Al oni su već u raskrsnici, plavi je već u traci kolege, koji prilazi - već mu je oduzeta prednost i pre ulaska u raskrsnicu, ali i dalje ide napred i pokušava da dokaže prednost koja je već oduzeta… Auto je dakle već u traci prilaza motoriste, stoji. I debil cimne dalje pored sirene motora u prilasku.
Meni je to besmisleno, iako nimalo ne opravdavam stranu koja je u prekršaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja