Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Au ljudi, ovo je jako kompleksna tema i ima mnogo promenljivih.

 

Evo par primera da vidite da nema pravila.

 

Primer #1 Vozim kola, na pešački izlazi klipan kao ja, 5 godina gore/dole, i on je vozač 90%, i on vidi mene i ja vidim njega, obojica smo svesni saobraćaja, ja usporim kola, on ubrza hod, prodjemo laganini svi.

 

Primer #2 Vozim kola, na pešački se pomolio deda, ali pazi sad ja sam jedini auto na ulici stotinama metara napred i nazad. Ja stajem na pešački, ali deda pokazuje rukom, ajde teraj, pa ću ja posle tebe, stari je to vuk :)

 

Primer #3 Vozim kola, nailazim na pešački, majka sa detetom u kolicima, ne mrda sa trotoara, dok svi levo i desno ne stanu skroz, stanem, pokažem rukom da je vidim, ali ona gleda i desno i levo još jednom, pa tek onda krene.

 

Primer #4 Vozim kola, nailazim na pešački, u blizini škole, voziš sporo svakako, deca umeju i iza paralelno parkiranih kola samo da izlete, ako ima dece oko pešačkog, staješ, čekaš, mašeš im vide da ih vidiš...

 

Primer #4 Vozim kola, nailazim na pešački, neka budala stoji na pešačkom nije krenuo da prelazi, priča na telefon, ne gleda ni ulicu ni kola, nego negde u daljini mu se gubi pogled, samo lagano prodjem, ko ga hebe

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, štampar said:

Немам појма али се сећам,нисам стао (нисам ни угрозио пешака) и полиција и суд ми објаснише:D

Од тада стајем и не мрдам...

Најгоре ми је ово што Марконе написа,у тој ситуацији која је врло честа најрађе бих изашао  из аутомобила и натерао пешака да пређе улицу...:neznam:

 

 

Mom ocu su tako pisali kaznu, za nepuštanje pešaka, bile valjda neke nameštaljke takve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 15 minuta, drmilan_ je napisao:

@Atorngde su tebe ucili da ne moras stati pesaku ako ga ne ometas? :D 

 

Ja npr kad vidim dete u blizini kolovoza obavezno usporim pa makar i milio dok prolazim pored, na pesackom momentalno stajem bilo da je na drugom kraju, starijima, ma svima. Al kad vidim da drka telefon i ni ne pogleda na put jer misli pesak je pa smo mu svi duzni da mu se klanjamo, tu volim malo da ih iscimam naglim kocenjem, iako imam mnogo fore da stanem, cisto da se trgnu. E za to bi klepao kazne, za pricanje na telefon i gledanje u isti dok se prelazi put, mislim da bi se na tome policija vise oparila nego na bilo cemu drugom

Naravno da kada vidim decu da čekaju budale da prodju autom, stanem, više puta kao pešak bukvalno istrčim na pešački, da zaustavim skotove kako bi deca prešla. Pričam o zakonu, sadašnjem, izmenjenom, a vozim od 1990. i to vozim, a ne samo da posedujem dozvolu. Dakle ZAPAMTI, po novom zakonu ne mora da stane ako,  bla bla, već sam napisao u kom slučaju. 

Što se tiče pešačkog, tu bih streljao da mogu, obilaženje automobila koji je stao pešaku. Svedok sam sreće Božije, da mi kćerka, tada 7 godina nije stradala, na pešačkom, od strane ne bahatog mamlaza, nego psihopate ubice, koji je zamalo pokosio obilazeći zaustavljeni auto. 

Ostaviću ti broj telefona ako želiš u PP, pozovi me da se nađemo i da ti objasnim ko me je i kada učio o pravilima saobraćaja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ja krenem da iskočim na ulicu  da stignem bus preko puta. Vidim auto i stanem na ivicu kolovoza. On zakoči  Ja krenem on krene, ja stanem, on stane. Ja krenem on krene i ja se provaljam preko haube i još stignem na bus:)Ovaj ostao u šoku. 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, štampar said:

 

То се догоди врло згодно,наиђе полиција баш тад или излети иза ћошка и ето белаја - крив си што ниси пустио пешака а ти докажи да ти је он махао да прођеш:D

 

 

Pričao sam mnogo puta ovd ena forumu, ćale mi je dao najbolji savet ikada.

 

Stani, sačekaj, nek prodju svi. Dzaba ti je što si bio u pravu ako si mrtav.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Bojan82 said:

Ja iskočim čoveku pred auto da stignem bus preko puta. On zakoči ja stanem. Ja krenem on krene, ja stanem, on stane. Ja krenem on krene i ja se provaljam preko haube i još stignem na bus:)Ovaj ostao u šoku

Au brate. Gde nisam kupio onaj sok od tebe, još se kajem hahahahahahaha

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Prepravio sam post jer nisam iskočio pred auto odmah, video sam krajičkom oka. 

Znači bilo moša, moša aha pa tras, samo me noga leva bolela par dana ništa strašno. 

Skačem na haubi:)

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1780 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Atorn je napisao:

pre toga se treba uveriti da ne nailazi vozilo. 

O ovome smo govorili vise puta,"pesak NE SME da stupi na kolovoz ukoliko se nije uverio da moze bezbedno....".I dobro je da su promenili taj zakon,kolko puta je policija na takav kurvinski nacin pisala kazne za ne propustanje pesaka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Prosto mi je zapanjujuće kad u Srbiji naidjem na pešački a pešaci koji žele da predju, čekaju da ja prodjem. A tek pogled kad vide da sam stao, pa odmeravaju da nije neka moša u pitanju


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
1 hour ago, Bojan82 said:

Ja krenem da iskočim na ulicu  da stignem bus preko puta. Vidim auto i stanem na ivicu kolovoza. On zakoči  Ja krenem on krene, ja stanem, on stane. Ja krenem on krene i ja se provaljam preko haube i još stignem na bus:)Ovaj ostao u šoku. 

Ti si kralj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
1 hour ago, Atorn said:

Piće u Subotici, ili  gde već. 

;)

Samo se javi, ako se zajebem pa budem u Subotici slucajno moze :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Mom ocu su tako pisali kaznu, za nepuštanje pešaka, bile valjda neke nameštaljke takve
Bilo popularno pre 10godina u Ustaničkoj, pešački prelaz na na stanici, odmah ispod okretnice 50.
Tu stoji jedan i slika i javlja broj tablice, a dole niže drugi zaustavlja.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Dva puta u roku od par meseci sam naišao par minuta nakon što je auto pokupio pešaka na pešačkom. Jednom u Jerkoviću na Kružnom putu od V.Ilića na gore majku i dete i drugi put Mite Ružića i Bulevar pokupio devojku... Vaspitačica iz vrtića moje ćerke bila par meseci na bolovanju jer joj lik na pešačkom slomio nogu... 

Treba da staviš kacigu i Level 2 protektore do Maksija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

O ovome smo govorili vise puta,"pesak NE SME da stupi na kolovoz ukoliko se nije uverio da moze bezbedno....".I dobro je da su promenili taj zakon,kolko puta je policija na takav kurvinski nacin pisala kazne za ne propustanje pesaka.

Pojma nemam zbog čega većina tumači šta je neko drugi u obavezi da čini, a pri tome zanemaruje ono što je on obavezan da čini?

Kada sam u ulozi vozača poštujem ono što mi Zakon nalaže kao vozaču  (jer sam završio obuku i stekao dozvolu) i nije me briga kako pešak treba da se ponaša, a kada sam u ulozi pešaka poštujem propise koje važe za pešaka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Majesty 250, Burgman 400
Pre 5 sati, Skyrunner je napisao:

Hajde Rade ako možeš da mi objasniš u čemu se tačno sastoji frustracija prema interventnoj?

(Ili si možda mislio i na ljubomoru)

 

Pored toga, moram da priznam da je i meni poprilično iritirajuće kad pešaci misle da ja mogu da zaustavim tonu ipo gvožđa samo zato što su oni umislili da tako treba, kao i kad prelaze ulicu dužim putem, sporije nego što mogu i slično, ali zakon ih štiti i propisuje određeno ponašanje vozača koje moramo da poštujemo ma šta mi lično mislili o tome.

 

A što se tiče stava "samo jako", kaži mi koliko često čitate propise o pravilima postupanja policijskih službenika, idete na obuke u tom smislu ili radite po osećaju?

 

Mislim, da me ne shvatite pogrešno, ja ovo gledam više iz profesionalnog ugla, zbog zastupanja zaposlenih u mup moram da proučavam sve propise koji uređuju njihov rad.

Kroz predmete sam upoznao više stotina ljudi koji rade na terenu, bilo da je to zbog trivijalnih stvari kao što je smenski rad, preko naknada šteta usled povreda na dužnosti (baš imam vašeg kolegu koga je jedan ubo nožem u glavu i tako ga oborio na pod-ima čak i snimak), pa do neopravdanog kažnjavanja, preko nezakonitih premeštaja, do duplih plata za one koji su na poslovima čija opasnost to iziskuje.

 

 

Frustracija, zapravo vise osnovani strah koji uglavnom vuku iz proslosti, tacnije iz svojih dela ili nedela!  

Promenio član Rade koenig
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1780 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, zika56 je napisao:

Pojma nemam zbog čega većina tumači šta je neko drugi u obavezi da čini, a pri tome zanemaruje ono što je on obavezan da čini?

Kada sam u ulozi vozača poštujem ono što mi Zakon nalaže kao vozaču  (jer sam završio obuku i stekao dozvolu) i nije me briga kako pešak treba da se ponaša, a kada sam u ulozi pešaka poštujem propise koje važe za pešaka.

Zato Ziko sto ako taj neki drugi zanemari svoje obaveze,onda ti nisi u mogucnosti da ispunis svoje obaveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Uh, moj komšiluk. Problem je što su postavili (ovaj) nov pešački gde ga nikada nije bilo, ljudi nisu navikli, ja se ispalio 2 puta... Ovaj sa snimka je za vaspitnu svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E to je to, izdaleka. Ako gledaš malo dalje i interesuješ se šta se dešava, vidiš potencijalne opasne situacije, prilagodiš tome brzinu …


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 5/12/2022 at 11:36 AM, Atorn said:

Dok Jasminko ne objasni ja se držim sledećeg:

Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza, osim na delu puta ispred raskrsnice ili drugog mesta na kome vozilo skreće ulevo, odnosno kada vrši preticanje ili obilaženje.

Dakle bicikl je u tom slučaju vozilo, a biciklista vozač i učesnik u saobraćaju i mora poštovati pravila saobraćaja. Kada vrši preticanje, znači sa moje leve strane, kada obilazi, takodje sa moje leve strane. Desna moja strana, nema šta da traži tu. :P

Pravda za automobile

 

 

Citam temu dobrih desetine stranica (da nadoknadim) i naidjem na ovu raspravu oko biciklista na ulici, na kojoj ne da smeju nego moraju da budu u nedostatku biciklisticke staze/trake. I sad gomila motorista je kivno zbog situacije, a to je populacija koja se protivno zakonu i pravilima saobracaja provlaci izmedju kolona na semaforu (to radim i ja, doduse samo ako kolone stoje), ali im smeta kada se neki drugi ucesnici u saobracaju ne drze slova zakona 100%. Dakle biciklista mora da napusti svojih metar uz ivicnjak kada obilazi auto, a ne pretice ga jer svi stoje na semaforu, i za to je logika jer ide sa desne strane vozila, OK. Logika je postavljena, postujem, ali kada sma ja u kavezu na semaforu i nalazim se u levoj traci, motorista koji se provlaci mene obilazi/pretice sa desne strane, zar ne, ili je razdelna linija neka neutralna teritorija? @Atorn cenim da se ne provlacis na semaforu, i ako to radis nemoj kad sam ja u kolima u traci levo, jer dok Jasminko ne razjasni ja te necu pustiti. Serem, naravno da hocu, ali pokusavam da sto plasticnije objasnim duple standarde na delu. 
Vozim i auto i motori vozio sam bicikl (nadam se da cu nekad ponovo moci) i sa biciklom se u nasem saobracaju osecam najsigurnije uz tu ivicu i tih metar, i ne volim da ih napustam sta god zakon rekao, ne prolazim na crveno, ne vozim trotoarom, ali to parce sa prolazenjem pored kolone na semaforu, dakle ne preticanje i ne obilazenje, praktikujem takodje iz sigurnosnih razloga. I drugo, lakse je tebi na papucici/rucici, pa cak i peske da prekines i nastavis radnju nego biciklisti, veruj mi.
Uhvatili se neki pa zapeli: "gde pise, pa gde pise?". Pokazite mi gde pise da je provlacenje motorciklom dozvoljeno. Dalje, prst na celo i svesni situacije u saobracajnoj nekulturi kod nas mi recite koliko bi bilo sigurno po biciklistu da prolazi sa leve strane u tim nekim situacijama, uzevsi u obzir i motorcikle kojima je razdelna na semaforu Bogom dana, tek onda bi bilo butthurt-ovanih. Neki genijalac je napisao i da se nabije desno da ne dozvoli, Gospode budalastine, primenite to samo sa zamenjenim ulogama automobil - motorcikl provlacenje, taj je sigurno brinuo za tebe i tvoje zdravlje a ne za svoj fragilni ego. Dupli standardi i prdez od jednako ugrozene populacije.


Usput, @Satelis nobela za temu.

Promenio član Koprian
dodatak i interpunkcija
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja