Jump to content

Moto Zajednica

DA LI STE ZA LEGALIZACIJU PROVLAČENJA !

Recommended Posts

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Pokrenuta akcija od ABM asocijacije.....tako bar piše u dnevnom lažovu KURIRU...

Tema za raspravu u svakom slučaju....

1851391_untitled1-copy_ff.jpg
WWW.KURIR.RS

Motociklisti su treća najugroženija kategorija učesnika u saobraćaju, a jedan od tri najčešćih uzroka nesreća vozača...

Mišljenja sam da bi to trebalo svakako  ozakoniti, sa tačnim uslovima kako i na koji način bi ta radnja

smela da se radi.

da se

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

U gradu da, na autoputu nikako :D Mada se po ovim guzvama u BG-u provlacim i provlacicu se bez obzira...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

ABM asocijacija a ne ABS, no nebitno, misljenja sam da je ovo trosenje energije i treba je kanalisati na mogucnost koristenja zute trake koje bi automatski smanjilo potrebu za provlacenjem i bilo mnogo bezbednije.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

A do sad nije bilo dozvoljeno, jbg, nisam znao, niko mi nije rekao.

 

Cesto, kada se provlacim izmedju kolona za pravo i levo i izbijem prvi na semaforu, onaj sto je do tada bio 1. u koloni za pravo mi se "guza" i pokusava da me blokira dok ne stanem ispred njega. A kada stanem ispred, nesto mu bude krivo, hteo bi preko mene, uglavnom pogled i pitanje "gde ces" ih vrate na mesto. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Procitajte samo komentare na Kuiru, pa to je za plakanje koliko ljudi mrze motoriste, ljubomora, zavist, sta li je vec, po sistemu: zasto da njemu bude bolje, da komsiji crkne krava...

mada, na tome delimicno mozemo da zahvalimo onoj nekolicini bahatih motorista, zbog njih smo na losem glasu.
 

Moje misljenje o provlacenju... ja to iskreno skoro pa nikad ne radim, na semaforu se provucem izmedju kola ako snimim da ima negde napred prostora da stanem paralelno izmedju dva auta u traci, i izbegavam situacije da stojim izmedju dva auta koji su u susednim trakama, jer smatram da to nije bezbedno, ima jako malo prostora, a pogotovo nebih tako vozio izmedju auta, suvise su uske nase saobracajnice za to, po mom misljenju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ima to provlačenje da spasi silne živote. Kako su se samo dobro dosetili :Joska:

 

Nego kad već menjaju (opet) zakon, mogli bi još malo da nam ga...

Baš sinoć beše film o Troji, sve sa konjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
26 minutes ago, Biker-Boy said:

ljubomora, zavist, sta li je vec, po sistemu: zasto da njemu bude bolje

Ma jok ljubomora, zavist. Da ti zavidi kupio bi moped. Plaši te se, ne vidi te, strah ga da te ne robija, ne razume da ti je vrućina pa žuriš, nervira ga otvorena kanta što se dere... Pa još oni neki bajkeri.

 

26 minutes ago, Biker-Boy said:

na tome delimicno mozemo da zahvalimo onoj nekolicini bahatih motorista

Nekolicina? Ima ih malo više, a i ti ostaju u sećanju. Normalne niko ne broji i ne pamti, a brojali bi da ti zavide.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa i da ih je malo vise, opet su u manjini, verujem da su vecina motorista normalni vozaci, ali ko sto kazes, njih niko ni ne primecuje, samo paljevine

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Po meni.Treba dozvoliti provlačenje u koloni koja stoji kada se kreće ne.

Ako se ne varam.To je već definisano zakonom kao delenje trake ako se ne varam.Samo što oni mogu da dele traku sa nama ,a mi ne sa njima.

Ako nisam u pravu ispravite me

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 41 minuta, milomir22 je napisao:

A do sad nije bilo dozvoljeno, jbg, nisam znao, niko mi nije rekao.

 

Cesto, kada se provlacim izmedju kolona za pravo i levo i izbijem prvi na semaforu, onaj sto je do tada bio 1. u koloni za pravo mi se "guza" i pokusava da me blokira dok ne stanem ispred njega. A kada stanem ispred, nesto mu bude krivo, hteo bi preko mene, uglavnom pogled i pitanje "gde ces" ih vrate na mesto

Uglavnom, dok neko ne reši da tebe "vrati na mesto", pa lepo izađe iz auta sa bejzbol palicom i dobro te olupa (i tebe i motor) i onda sedne u auto i ode.:/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^^ ti komentari u Kuriru su isto kao komentari ovde tipa kavezari seku, ne jebu, gaze, jer niko ne primećuje onu debelu većinu normalnih.

 

Btw, u Srbiji većina ne baca smeće po ulici ali nam je zemlja prljava od one manjine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
2 minutes ago, zika56 said:

Uglavnom, dok neko ne reši da tebe "vrati na mesto", pa lepo izađe iz auta sa bejzbol palicom i dobro te olupa (i tebe i motor) i onda sedne u auto i ode.:/

 

Jbg, to je moj deo rizika koji snosim. Svako je slobodan da proba. Samo nesto slabo probavaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Žiko, svaka ti na mestu. Moj komša mlad, drugačije se razmišlja kad si ćale i imaš šta da izgubiš.

 

Edit: komšo, ne zameri, ovako ćeš i ti jedared da popuješ momcima na forumu, pa kad se uhvatiš u pola i vrisneš "dal' je moguće da ja ovo drobim"! :grr: :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni ljudi nešto nije jasno... Izađem iz kuće: nema turaka, nema aga i begova, ništaaaaa od Otomanskog carstva a ko da u njemu živim i kada otvorim neke internet stranice.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Putujem svakog dana 15km kroz najvecu guzvu i nazad isto toliko.
Skoro uvek se provlacim i mislim da je normalno da to bude legalno.

 

U velikom gradu sa ludackim guzvama ko se ne provlaci kada kolona stoji na semaforu je najblaze receno mazohista.

Sto se tice vozaca automobila, cista zavist i ljubomora.
I uvek objasnjavam u razgovoru da se to sto se provlacimo nije bahatost nego skroz normalna stvar, jer je to u gradu jedna od glavnih prednosti voznje motora.

Mada iskreno, cesto mi se ljudi sklanjaju i prave mesta da prodjem, a dzibera ima uvek.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 13 minuta, milomir22 je napisao:

 

Jbg, to je moj deo rizika koji snosim. Svako je slobodan da proba. Samo nesto slabo probavaju.

Ma i ja često napičkaram bezobazne i bezobzirne, pa se posle pomislim da je zbog gluposti moglo da se završi i loše (po bilo koju stranu).

 

pre 12 minuta, Singularitet je napisao:

Žiko, svaka ti na mestu. Moj komša mlad, drugačije se razmišlja kad si ćale i imaš šta da izgubiš.

 

Edit: komšo, ne zameri, ovako ćeš i ti jedared da popuješ momcima na forumu, pa kad se uhvatiš u pola i vrisneš "dal' je moguće da ja ovo drobim"! :grr: :lol2:

Baš matori ljudi uglavnom nemaju šta da izgube, a mladi treba da se čuvaju više jer bi život trebalo da bude pred njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 10 minuta, Alekre je napisao:

Meni ljudi nešto nije jasno... Izađem iz kuće: nema turaka, nema aga i begova, ništaaaaa od Otomanskog carstva a ko da u njemu živim i kada otvorim neke internet stranice.

Balkan ti je to, ovde je brat je bratu najveci krvnik, 

nema vise turaka da nas pljackaju i prave nam pakao od zivota, danas to rade nasi ljudi, nasi sunarodnici, i to kontam jos vise boli...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, bdada je napisao:

ABM asocijacija a ne ABS, no nebitno, misljenja sam da je ovo trosenje energije i treba je kanalisati na mogucnost koristenja zute trake koje bi automatski smanjilo potrebu za provlacenjem i bilo mnogo bezbednije.

gde ćeš da se provlačiš u Šidu žutom trakom kad je nema.U novom sadu ima samo jedna ulica žutu.Beograd da.Ali za sve ostalo je bitno samo kod semafora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja da to ne radim stigao bih kao da vozim auto na posao. Ne vidim svhu onda motocikla sem vikendom da se provozam negde. Ovako em stignem za 15-20min na posao em me niko usput ne nervira jer zeva u mobilni i kuca poruke na autoputu, em mogu stati gde ja poželim... Neko spomenu gore, da, koristim masovno žutu traku, gde god je ima, a da mi ne snima tablicu. Zaustavna se na autoputu podrazumeva kada god je moguće ali 10km/h brže od ostalih, da ne bilo iznenađenja... I niko od policije me nije nikada zaustavio, a bilo je situacija da stoje u zaustvanoj pod rotacijom, i zaustavljaju višetočkaše... Mene ni ne pogledaju... Samo moram da pohvalim, dosta se popravila situacija, sada (bar mene), mnogo više puštaju i pomeraju se. Dobiju i sa mahanjem i nastavimo dalje. Tako da, još da se usvoji i skroz smo mirni...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ja sam za. Koliko znam u nekim zemljama je to dozvoljeno ali se kod njih to i uči kako i kada može bezbedno da se uradi provlačenje. Nažalost verujem da smo mi daleko od toga.

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Inace, i ja sam za provlacenje kada kolona stoji ili jedva mili, u brzini mislim da nije pametno deliti traku, nismo jos dostigli taj nivo saobracajne kulture, a verovatno ga nikada necemo ni dostici.

 

 

Pre par nedelja u centru Jagodine, guzva, levo i desno parkirana kola, jedva se automobili mimoilaze, nemam gde da se provucem, stao fino nekim zenama na pesackom, vidim, viri im mladi luk iz cegera, vracaju se s pijace i razmisljam kako mi se prijeo mladi luk, kada osetim da mi neko gura motor, okrenem se, vidim teget golf 2 izlazi lagano unazad s parking mesta, naslonio se branikom na moj auspuh i pici. Ja na sirenu, on ne registruje, ja iz sve snage pesnicom u zadnje staklo nekoliko puta (kako nije puklo jos uvek mi nije jasno), on u cudu staje, izlazi iz kola, izvinjava se, nema stete ni meni ni njemu, teraj dalje. Da nisu bila parkirana kola svud redom, provukao bih se i ne bi me umalo oborio sa motora.

 

Cesto je bezbednije ici ispred, narocito u koloni koja stoji nije pametno biti motorom na zacelju.

 

@Alekre

Provozaj neku suncanu nedelju kroz centar Jagodine ili Cuprije kada se gastosi vrate na odmor (negde jul-avgust) i bice ti jasno da smo zapad-divlji zapad. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Obavezno kaciga na glavu, rukavice i jakna s protektorima i tako krećem svako jutro od marta do oktobra (osim ovakvih kišnih) na posao. 

Provlačim se kroz kolonu koja stoji (Radničkom vozim levom trakom s migavcem, Obrenovački kod Ade, Ada mol, posle novog mosta ka BG i nema potrebe jer su Bulevari s više traka) , ne divljam, švalerski gas 40-50Kmh. U koloni ako see nađem na semaforu stojim uvek bliže beloj liniji jer ne znam ko će se zagledati u telefon ili retrovizor da popravi šminku i zaboravi na odstojanje... (a to je već drugi par rukava, mobilni u vožnji) 

Jesam za provlačenje i koristim ga već 5 godina, do sada me još niko nije zaustavio niti opomenuo a spreman sam i za razgovor s policajcima ukoliko me zaustave, nije frka. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Pa suština motora po gradu i treba da bude da se lakše probiju i da lakše i brže teče saobraćaj...naravno da se probijam ispred svih na crveno i to iz desne trake pa smotam ispred prvog....dok je on nažuto stisnuo kvačilo ja sam već krenuo...naravno uz pogled levo-desno da neko nije čepao crveno sa boka!!

 

Nikad me nisu zaustavili panduri za to a verujem i da neće...pa majku mu to je skroz normalno...

 

Budite OPREZNI prilikom provlačenja između kola jer sam ja jednom naleteo na tek ovorena vrata!!! Na svu sreću ukočio sam i tek malo udario vrata, nikom ništa....ali moglo je biti i ozbiljnije!!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

znam više biciklističkih okršaja sa otvorenim vratima .Čak je jednom mom drugaru uleteo pijan lik kroz prozor i zaglavio se na pola i to dok se provlačio pa zakačio točkom bankinu.Ja se ponekad provlačim tako što se popnem na ostrvo pa idem po njemu i to samo ako je crveno i ne dolazi mi niko iz kontra pravca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja