Jump to content

Moto Zajednica

DA LI STE ZA LEGALIZACIJU PROVLAČENJA !

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

gde ćeš da se provlačiš u Šidu žutom trakom kad je nema.U novom sadu ima samo jedna ulica žutu.Beograd da.Ali za sve ostalo je bitno samo kod semafora.

Nisi razumeo moj post, ako cemo tako onda ni kod semafora nije bitno jer si u Šidu u naj gorem slucaju treci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

sve sam dobro razumeo samo dajem primer i šida i novog sada da nema žutih traka,a doduše i u Šidu ima 4-5 semafora ili  3 nemogu tačno da se setim.Doduše ona krivina sa raskrsnicom pred pružni prelaz je unikatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U Šidu ima tri semafora, jedan iza drugog na 100 metara i zeleni talas ne postoji ni za dva vezana, kada padne jaca kisa ne rade ali zato LCD bilbord radi na 2,5 metara od srednjeg, u vise ulica postoje pesacki i zavrsavaju u kanalu a jedan cak prelazi preko pune linije, e sad neznam dali je pravi ili su iscrtale komsije da brze stignu na kafu jer povezuje dve cuprije.

Kod nas ima vise unikatnih resenja. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja koliko se secam, deljenje trake je dozvoljeno.

Ja se provlacim, vozim i zutom, a nekoliko puta sam cak doziveo i od policajaca znak rukom da udjem u zutu.

Po meni, provlacenje je bezbedno dok se vozi 10-ak km/h vise od ostalog toka saobracaja.

Tako nekako tvrdi i kalofornijska agencija za bezbednost saobracaja.

 

65a4a7eab084715bf0d580fe0dc7a5d4.jpg&key=ef9f5c4ee18f2ddeb656c9d7d748f88448d58ca711a77c8513731c1d9bcb8f04

 

P.S. njih pomenuh jer izdaju kvalitetna uputstva za sve ucesnike i regulative.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ја сам и за провлачење и за жуту траку. Провлачим се и сам и у Београду мотор нема смисла ако се не провлачиш. А требало би да се озакони да би возачи аутомобила били свесни и да очекују мотоцикле између трака.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Sta god da radite u saobracaju budite kulturni jer prenosite utiske na vozace koji ce sutra da se ili zahvale ili iskale na nekom drugom motoristi.

Ja za 13 godina provlacenja izmedju kolona i obilazenja na semaforu zaista nisam imao neki problem kojeg bi se setio.

Ljudi su uglavnom tolerantni, bar prema skuterima. Secam se svakog celavca u papucama na skuteru i sabana na motoru koji me je obisao sa desne strane ili se pojavio bez najave.

99.9% sigurnosti je u vasim rukama, zato "po.ebi ili iz..kaj" pa na motor.

Srecna i duga voznja!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Provlacenje da / ne 

o tome treba da glasaju automobilisti ne mi, od te vecine zavisimo. makar kada smo i mi ti vozaci automobila, kamiona, autobusa,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Treba napraviti i razliku između provlačenja, korišćenja iste trake i deljenja linije.

 

lane-splitting-animated-3-min.gif

 

 

 

RoadSign_400x3001.png
LANESPLITTINGISLEGAL.COM

Years before AB 51 passed, the CHP released the original Lane Splitting General Guidelines, thanks to years of behind the...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Danas sam kroz Beograd napravio 200km, neke obaveze da pozavrsavm, autom. Pa da napisem svoje utiske. 

Skuteri, motori, bez razlike, u vecini slucajeva se ponasaju ne odgovorno prema sebi i drugima. Obilazenja sa desne strane, Kneza Milosa u traci za suprotni smer, stotku po vise stotina metara. Kacige imaju skoro svi ali opremu retko ko. Provlacenje u ulicama gde ima vise traka za jedan smer ali pri brzinama automobila vecim od 60km. Posle nam je djavo kriv. Razumem provlacenje i sam to radim ali kada automobili stoje ili se krecu bas polako i to primerenom brzinom. Naravno nikada sa desne strene uz ivicnjak. Cuvajte se ljudi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sada za praznike sam prosao kroz Istanbul, 130km (70 na evropskom i 60 na azijskom delu), guzva primerena gradu te velicine. Nema mnogo motora i skutera, ali respekt prema njima postoji. Krecu se zaustavnom trakom kojom se jos samo krecu vozila sa rotacijom (kojih nije da nema, svakih par minuta prodje po neko), tako smo i mi prosli. Cak se i kolone, kada ne stoje, krecu neobicno brzo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 15 sati, VanjaM je napisao:

Sto opet dalje implicira da je taj covek jedan mentol koji na "gde ces" odgovara bejzbol palicom. Osim toga, samo neka izvoli, imam protektore na svakom delu svog tela. A bejbol palica se lako otima iz necije ruke. Tim bolje, tuzis ga za pokusaj ubistva i neka govno lezi u zatvoru, mesto mu u drustvu nije. 

Očigledno da si moj komentar potpuno pogrešno shvatio.

Normalno da je mentol svako onaj ko se u saobraćaju ponaša nasilnički (svejedno šta vozi) i sasvim je izvesno i podrazumevajući (bar po meni), da se na nasilje odgovori na isti način, jer nasilnik drugačiji način "razgovora" neće da razume.

Poenta je u tome da treba izbegavati sukobe zbog nekih grešaka u sabraćaju (pri tom naglašavam GREŠKE), da ne bi smo dolazili u situaciju da izazovemo nešto što može da ima jako teške posledice po nekog. A kada je u pitanju bezobrazluk i bezobzirnost, e onda tu važe neka druga pravila i na moguće posledice se onda ne gleda.

A vrlo je bitno da mi (motociklisti) budemo svesni činjenice da u eventualnom "sukobu" sa automobilistima tokom vožnje, osim nekog slomljenog retrovizora ili migavca (ili urlanja otvorenim izduvom) ništa bitno ne možemo da učinimo, a da pri tome "suprotna strana" samo malim okretom volana može da nas pošalje na asfalt (a često i pod nečije točkove) i da odmah normalno nastavi vožnju. 

Jednostavno rečeno, automobilista ima neuporedivo širi asortiman sredstava koje može da upotrebi u evenualnom sukobu sa motoristom.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Dozvolili ili ne provlacenje izmedju automobila,pojedinci ce traziti djavola tamo gde je tesno ili sa desne strane pa ispred svih uletati u raskrsnicu pravo u neciji branik.Uostalom i motocikli imaju sirinu plus retrovizori od auta ,sta ako zakaci i polomi retrovizor,i to na nekom skupljem autu/bmv sa zatamljenim staklima/?

Gledam bajkere na iole boljim motorima 250ccm pa nagore kao da su sami, prave cirkus na putu,a posle kad ga udare automobilista nije pazio

35 godina vozim i automobile i motore i nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Јуче на Панчевцу гужва, одлучим се на провлачење, лагано, без ризика. Нисам стигао да се назахваљујем свима који су се померали да ме пропусте иако нисам на томе инсистирао.

У фазону сам да ако има места- прођем.
Ако нема - сачекам.
Ништа свирање, аблендовање, турирање (до душе, то и не може на скутеру).

И, да не буде све савршено, побринуо се лик са затамљеним стаклима на црном БМВ-у који ми је намерно затворио пролаз.
Колона испред стоји, ја успоравам да бацим око на десни ретровизор.

Стане поред мене (са десне стране) БМВ, на неких 2 метра од возила испред.
Дам мигавац да ћу испред њега да прођем, јер ми је лево камион и морам ући дубоко у десну траку док га не прођем.

Лагано крећем у десну траку и лик даје гас да приђе возилу испред.
И да ме није видео (не знам како), поред отвореног прозора, морао је да чује Аракисову пишталицу за мигавац.

Просто, затворио ме је као да се тркамо.
И немам права да се буним, провлачење није дозвољено и морам да ћутим и пушим...

Верујем да би се људи (не овај примерак орангутана, већ прави људи) другачије опходили и у још већој мери склањали када би било дозвољено провлачење.
А и буздовани би били пажљивији, јер би знали да, у случају да дође до контакта, они плаћају сву штету.

Опет, јако је битно да ми не дивљамо и да се тачно зна када и како сме да се провлачи.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 18.5.2019. at 19:59, VanjaM je napisao:

Sto opet dalje implicira da je taj covek jedan mentol koji na "gde ces" odgovara bejzbol palicom. Osim toga, samo neka izvoli, imam protektore na svakom delu svog tela. A bejbol palica se lako otima iz necije ruke. Tim bolje, tuzis ga za pokusaj ubistva i neka govno lezi u zatvoru, mesto mu u drustvu nije. 

a imaš i kacigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, cezarpa je napisao:

motocikli imaju sirinu plus retrovizori od auta

 

Pre 8 sati, Zuba87 je napisao:

намерно затворио пролаз

Pre 8 sati, Zuba87 je napisao:

 

 

Koliko li ce biti zloupotreba ako se ovo legalizuje?Poznavajuci nas mentalitet....hm.Ovo citirano.krene jedan malo siri motor u provlacenje,bude zaustavljen u sred kolone a za njim krene jos jedan-dva manja,eto guzve i problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Prvo, nikada me nisu kaznili a provlačio sam se na dugačkim kolonama na semaforima gde je bilo saobraćajne policije (i patrola u koloni i onih koji regulišu saobraćaj)
Drugo, neka me 100 puta kazne, uvek ću se provući radije, nego da stanem u kolonu i reskiram da me onaj ko bi sledeći trebalo da se zaustavi iza mene zalepi za vozilo koje je ispred mene.
Provlačenje je daleko bezbednija solucija, pa sve ostalo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

2014te sam bio u Brnu da gledam trke. U gradu na semaforima u svakoj traci na pocetku ima iscrtan kvadrat 2x2 m. u koji automobili ne ulaze. Tu staju motori posto obidju kolonu ili se provuku. Kad se upali zeleno motori odu i nema ovaj iz desne trake te sece jer ide levo ispred tebe. 2015 ispred zgrade siv-a ministar policije rece da razmatraju da dozvole motorima koriscenje zute trake. Bice da je bila patka. Kad bi hteli mogli bi da nam olaksaju zivot al nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
18 hours ago, bocca_bastard said:

Mislio sam da svi znaju vec; kada drzava uzme da legalizuje i ozakoni nesto, tu su svi najebali osim njih.

 

+1

 

 

 

18 hours ago, bocca_bastard said:

Ne gurajte polni organ u osinjak, nema potrebe

 

:na_glavi:  Istina je da je silovit porast obima zagarantovan u najkraćem mogućem roku, ali je upotrebna vrednost veoma upitna zbog izraženih pratećih bolova  :lol3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Potpuno se slazem sa tobom i ista sudbina me prati sa istim tim ponašanjima, srećom vise onih koji smotaju volan kako bi ti napravili mesta nego onih koji idu po sred trake izmedju dve kolovzne ne provaljuuci sta time rade. I isto prelazim po 15km u jednom smeru ka poslu svaki dan, nazalost ponekad zbog kise ne, ali bas zato znam kako je i sa jedne i druge strane i uvek mi je draze da vidim kako motorista NE projuri kolonu vec oprezno prodje izmedju. Cak se trudim da koristim zaustavnu traku dok nema hitne pomoci ili nekog drugog sra..a tuda, a sve sa mislju da zauzmem sto manje vremena drugim vozacima i da ne zagadjujem vise vec zagadjeni vazduh.
Zakon i ako izglasaju uvek ce biti rizicno proci izmedju vozila jer ce se uvek naci neka budala koja nece pogledati "preko ramena" i krenuti da skrene ili otvoriti vrata dok stoji. Mozda samo zbog kasnije krivice da bude lakse, ali meni taj zakon nece doneti veci mir u prolasku ulicama. Svakako mi je mrsko da prolazim izmedju i to smatram mucnom voznjom koju lecim vikndom van grada
Sto se gradjana tice i njihove mrzovolje prema motorciklistima, ista je prica i kao prema istom procentu bahatih vozaca cetvorotockasa, a i narodu celom ni Isus nije udovoljio pa nece ni jedan zakon jer su to ljudi, avaj....

Putujem svakog dana 15km kroz najvecu guzvu i nazad isto toliko.
Skoro uvek se provlacim i mislim da je normalno da to bude legalno.
 
U velikom gradu sa ludackim guzvama ko se ne provlaci kada kolona stoji na semaforu je najblaze receno mazohista.

Sto se tice vozaca automobila, cista zavist i ljubomora.
I uvek objasnjavam u razgovoru da se to sto se provlacimo nije bahatost nego skroz normalna stvar, jer je to u gradu jedna od glavnih prednosti voznje motora.

Mada iskreno, cesto mi se ljudi sklanjaju i prave mesta da prodjem, a dzibera ima uvek.


Sent from my COL-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Neka oni to samo legalizuju kao i žutu traku, pa ko hoće neka koristi benefite, ko neće neka sedi na 45 stepeni u gužvi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Problem je, naravno, u gužvi. U sve većem broju automobila na ulicama. To se mora rešavati, ne posledice. Baratanje sa posledicama ima za opsnost da produbi problem. Zbog čega svi idu u velike gradove? U Srbiji se Beograd izdvojio kao druga planeta, daleko je otišao. Dokle god drugi gradovi ne ponude dovoljno, biće sve više vozila a samim tim raste i šansa da se poveća broj onih koji, realno, ne umeju da se ponašaju u saobraćaju. Dalje, ako je već tako, ako je već gužva, potrebno je ljudima objasniti kako da se ponašaju tada. Najbolji primer je "skakanje" kolima iz jedne u drugu traku. Besmisleno ponašanje koje uništava lagano kretanje. Zatim, zaustavna traka služi samo za to. Za zaustavljanje. Niko, pa ni vozila Hitne pomoći ne smeju da je koriste. Način da bilo koja hitna služba prođe je upravo između vozila. Vozila u krajnjoj levoj se pomeraju uz levu ivicu puta a sve ostale trake, u Srbiji je samo jedna, idu desno, točkovima na granicu sa zaustavnom. I to, eto gle čuda, funkcioniše! Zatim, gde je razvoj gradskog i prigradskog saobraćaja? Ne mora obavezno metro jer je skup, mada je to odlična varijanta ali u najmanju ruku vozovi. Ne kao lek, "jednom u osam sati" već redovno i jednostavno. Zatim, čemu mešanje šinskog i drumskog saobraćaja. Kako da tramvaj bude brz i udoban kada, malo, malo pa ide u raskrsnice gde čeka gužvu da se raziđe. Sa takvim sistemom, ja potpuno razumem zbog čega većina bira svoje vozilo umesto javnog prevoza. Dokle god se putnicima ne ponudi rešenje, ostaće ovako.

Sad je super momenat da mi neko kaže: "Dugo si ti u Nemačkoj". Jesam, desetak godina a prvih trideset sam proveo u Beogradu. Sa Novog Beograda na vrh Zvezdare tramvajem "sedmicom" u Šestu gimnaziju, moja majka ceo radni vek stanicu više do "BIGZ"-ove knjižare, a onda godinama istom "sedmicom" do Mašinskog fakulteta. Najbolji drugovi, za koje bih krv odmah dao, žive u Borči, Karaburmi i Zvezdari. Dakle, ne govorim ovo iz puke dosade već zato što je dobar deo moje porodice godine ostavio u usranim, nekad bukvalno, tramvajima. Ni Nemci nisu na sve odjednom pristali. Prvo su učili kroz kazne, veoma velike kazne, koje su sada male. Pogrešno parkiranje je 10€ a u Italiji je 40€ dok u Holandiji ide i do 95€!

Smatram da se mora ustanoviti sistem, neki sistem i gurati ga godinama, ma decenijama, što da ne. Ne valja baratati rešenjima za posledice. Provlačenje je opasno. Vožnja zaustavnom trakom je svuda u svetu zabranjena i veoma strogo kažnjiva. Ja sam u Srbiji 2001. ili 2002. išao kod sudije za prekršaje jer sam se kasnije uključio na auto-put. Ostali nisu hteli da me puste da se uključim pa sam desetak metara produžio i ubacio se ispred kamiona. Policajac me isključio iz saobraćaja i gotovo. I zašto sada legalizovati ono malo što je ostalo netaknuto? Zašto ići do kraja u anarhiju? Seća li se neko uopšte pravila desne strane? Sjebani sistem obuke vozača je doveo dotle da čak i jebeni kružni tok pravi probleme!? A nema jednostavnijeg sistema na svetu...

Nisam za legalizaciju provlačenja. Voleo bih da bude legalno ali nisam za to.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kurir bacio kosku i mi se pogubili .

Tri trake svi stoje ,ja se provlacim polako levo napred ka semaforu da izadjem iz te ulice i u krajnoj levoj auto imao par mesta slobodno,malo po gasu i tras u mene sboka.Nije strasno ,u autu bila moja komsinica.Niko pvredjen nema neke stete,svi kuci,ali ja vise tako nevozim

ja sam protiv provlacenja,ionako nas gledaju popreko ,jer smo brzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja