Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • prisutan, 1102 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

E svaka čast @NFS , ko zna zna, ko ne zna dva!!  Nađe riješenje čovjek, samo kad hoće i umije!!   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sta posle pranja?

Ne moz" samo da ostavis motor na promaji :D 

 

Sve se lepo vazduhom izduva, plastike predju nekim voskom... A ondaK! 

Sve metalno i gumeno (Ne diskove i kljesta!!!!) prskamo silikonom u spreju, on ne skodi nicemu, stvara sloj zastite pa svaki sraf/selna/matica ostane kao nov i u funkciji (lako se odvije), guma bude lepa, crna i "nahranjena".

Ja koristim proizvodjaca sa slike posto mi je dostupan, sprejevi nisu skupi, jedna boca mi traje mesec dana.

Na osusen motor/agregat, viljusku, amortizaciju prskam, sacekam da se aerosol ispari i prebrisem "magicnom" krpom.

(slika je pre brisanja, ne ostaje ovako musavo!).

1.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da vam pokazem mod koji sam od francuza "pozajmio" :D 

Koristim ga vec nedelju dana pa mislim da mogu reci sta se dobija...

Cena je oko 200 dinara i 20 minuta vremena. Potrebno je crevo kao sa slike (ja sam kupio po pola metra i 4 i 3 mm, nisam znao koje ce odgovarati) 2x po 20cm unutrasnjeg precnika 3mm i 3mm "T" racva.

Strendzeri kazu da se mora skinuti rezervoar pa za njim i kutija filtera vazduha, ja uradih bez demontaze bilo cega, pincetom od 30cm!

1.jpg

2.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ideja je sledeca :D 

Ecu uzima o prvoj cetvrtini obrtaja (na malom otvaranju gasa) signal sa IAP  (Inlet Air Pressure) senzora, fabricki je na senzor dovedeno crevo samo sa leve usisne klapne, mi koristimo mogucnost da puls dupliramo tako sto u to jedno crevo a preko T racve dovedemo i sa desne klapne vakuum! Tacnije sa izvoda koji je predvidjen za sinhronizaciju.

Posto je radilica 180 stepeni, dupli signal nece dati da se tako brzo prekine dovod na pustanju gasa (fuel cut), voznja je ugladjenija do 4000 obrtaja (posle je sve kako je do tada i bilo) i manje motornog kocenja zbog duzeg brizganja.

Nekima je ler za 200 obrtaja pao posle moda, vratiti na 1250 kada se motor zagreje.

 

Slika ispod je sa interneta (ova gde je sve cisto je moja ali se tu ne vidi). 

Crvena strelica je fabricko crevo koje dolazi sa senzora a stajalo je na mestu zute strelice sa leve strane, desna zuta strelica obelezava mesto odakle skinemo kapicu i navucemo karabudz, plavu kapicu ne diramo, ostaje gde jeste.

3.jpg

11.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Svaka cast! Nego se sad pitam jesam li ja jedini ludak sto ga ne spusta ispod 5k obrtaja? Pa mi zato i ne trza nista? Ja generalno ne volim da zavecem gas na vozilima, bilo da su kola, traktor ili motor u pitanju. Slusam agregat i vozim kako njemu prija, ne meni. Ali Versys mi trazi da ga zavrnem. Kao da zivne iznad 5k. Ispod toga je osecaj kao da nekog copera vozim. Ne slaze mu se sa karakterom.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja  nikako da se naviknem, od 6000 obrtaja zvuci kao da je u iberu, sve trazim sedmu brzinu!

A on tek odatle ide..

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da dodam, kod mene je i mapiranje izmenjeno, ugao sekundarne klapne... Nisu obrtaji spali montazom ovog creva, svakako sve se vrati kako je bilo za 5 min ukoliko se ne svidi ucinak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Probao tada na mom Versysu i nisam osjetio nikakvu promjenu. U teoriji bi trebalo raditi, ali kod mene se bas nista nije desilo.
Javi kako je kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
48 minutes ago, N.F.S. said:

Ja  nikako da se naviknem, od 6000 obrtaja zvuci kao da je u iberu, sve trazim sedmu brzinu!

A on tek odatle ide..

Isto! 99% vožnje, nikad ne pređem 6000rpm...

A ovo što Gile kaže..  Par puta sam ga zavrteo u 6000-7000rpm kao da je drugi motor. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@wragg 

Vozim se vec nedelju  dana tako, zvuk agregata u leru se promenio i definitivno je ugladjeniji na malom gasu.

Bitno je da se odradi kako treba, da dihtuje kompletno i da su usisi sinhronizovani, to se valjda podrazumeva. Isto ne bi smelo da bude posto senzoru dupliramo impuls.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, Andrej_Hotstepper je napisao:

Isto! 99% vožnje, nikad ne pređem 6000rpm...

U sestoj, 6000 obrtaja je oko 120kmh, dosta :moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Upravo sada, N.F.S. je napisao:

U sestoj, 6000 obrtaja je oko 120kmh, dosta :moto1:

Osim kad ti treba 140-50-60... Ne uzimam mu ni ja dusu, izmedju 5 i 7 se vozi lepo. Jeste malo bucniji ali ide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nista nece faliti ovom agregatu ni da ga stalno vrtis visoko, prepeglan je maksimalno i kawa u ovom segmentu nema drugi!

Svuda gura ovaj sto mi vozimo (uz drugo mapiranje  i ostrije bregaste) jos je on i najrastereceniji ( versys 650)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 minutes ago, N.F.S. said:

U sestoj, 6000 obrtaja je oko 120kmh, dosta :moto1:

Skoro da više nikad ne pređem 100kmh.. Baš izbegavam... Nemam to više u sebi... Jako me je ovog leta uhvatila neka nervoza, i ovo prethodnih dana sa kolegama koji su stradali mi nije pomoglo.. Skoro 3 nedelje u avgustu nisam seo na motor.. Ne umem da opišem. 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh Andrej, tuga...

Dosta nastradase ali covece i voze kao sasavi! Sada sam se vozio zajecarskim putem, prelepo i za uzivanje, beloj crti nisam smeo prici posto su me u susret par puta, u mojoj traci "kolege" na dva tocka baaaas presekli.

Takodje, i ovi sto sa ledja prilaze, svirnu i preko pune odeeeeeee... Posle kriv djavo.

Ne moze to tako... Fora je voziti se duuuuugo ne brzo.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

Fora je voziti se duuuuugo ne brzo.

Ja nisam bajker, volim da se vozim u zoni komfora, ali me cesto pitaju "kol'ko moze da ide? Ja kazem 110kmh. I onda mi se smeju. I ja im kazem ovo citirano...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
20 minutes ago, N.F.S. said:

Ehhh Andrej, tuga...

Dosta nastradase ali covece i voze kao sasavi! Sada sam se vozio zajecarskim putem, prelepo i za uzivanje, beloj crti nisam smeo prici posto su me u susret par puta, u mojoj traci "kolege" na dva tocka baaaas presekli.

Takodje, i ovi sto sa ledja prilaze, svirnu i preko pune odeeeeeee... Posle kriv djavo.

Ne moze to tako... Fora je voziti se duuuuugo ne brzo.

Sad u Rumuniji.. Neka grupa Čeha na GSovima... Prvi mi je došao kao avet, skontao ga nisam, a non stop gledam u retrovizore, prepao sam se! Proleteli pored mene.. Skidam kapu, peglajte momci.. 

Nisam ni ja bio cvećka, ali nemam više to u sebi.. Imam suprotno. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

I mene danas na TF Poljaci jedan, drugi, al nedam ja, peglam se s njima, ne pušta..ne vredi, nemam pameti

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4746 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Nista nece faliti ovom agregatu ni da ga stalno vrtis visoko, prepeglan je maksimalno i kawa u ovom segmentu nema drugi!

Ti agregati su se masovno (i daalje se koriste) na Twin Cup takmičenjima i na trackday-evima, naročito u UK. Teško ih je ubiti, može da se vrti do besvesti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@N.F.S. jel to onaj vac port mode ?

Ja sam hteo da namestim prošle godine, kupio čak i crevo ali sam u međuvremenu ugradio Scottoiler VSystem.. da li mogu i scott-a da vežem na fabričko kao nastavak ?

Imaš li neki savet ili da ne pokušavam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Odosmo sad u drugu tematiku, ali ja se osecam bezbednije kada sam za nijansu brzi od okoline, nego kad me drugi preticu. Pratim put i desavanja ispred sebe, retrovizori naravno uvek, ali iz navike, ne jer ocekujem da ce neko da me obidje, mada se i to desava naravno. Pre neku godinu odemo drugar i ja iz fazona u Sarajevo na Hondama CM od 125 kubika. To je samo zujalo oko nas sa svih strana, osecao sam se kao sa vozim kombajn na magistrali. Mada smo se proveli top, i opet bih ponovio avanturu, ne prija mi takav stil voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9338 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, Djuxy je napisao:

@N.F.S. jel to onaj vac port mode ?

Ja sam hteo da namestim prošle godine, kupio čak i crevo ali sam u međuvremenu ugradio Scottoiler VSystem.. da li mogu i scott-a da vežem na fabričko kao nastavak ?

Imaš li neki savet ili da ne pokušavam ?

Nemam iskustava kada je jos nesto povezano druze, da je moj motor ja bih probao, uvek se moze vratiti kako je i bilo za 5 min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Južno-bački okrug
  • Motocikl: u potrazi

Drugari! Može savet i vaše mišljenje. Već dugo “merkam” šta bi uzeo na “kredu” novo. Treba mi pre svega za vožnju u dvoje (ukupno 150kg). Izbor posle svega spao na nc750 manuelac i versus 650. Nisam pametan……prvo mi je bila dilema vstrom i nc, ali posle odlaska u eurosumar razočarao se izgledom stroma, zbog plastika najviše koje su bile meni baš odvratne, pa zar kupiti motor koji ti je čak i u salonu ružan, a pare nisu male….nadam se da ću prelomiti uz vašu pomoć. PS kod honde mi se ne dopada rezervor koji je ispod sedišta kao i jedan disk napred(lošije kočnice). Eto, negde iz prikrajka uskoči mali versus koji mi je na prvu bio odbojan izgledom zbog zadnjeg amorta, mada odlaskom kod culeta i sedenjem na istom mi je ta odbojnost odagnana…..izvinjavam se na podužem postu.

Sretni i bezbedni kilometri!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 2 minuta, DAR'C NS je napisao:

Drugari! Može savet i vaše mišljenje. Već dugo “merkam” šta bi uzeo na “kredu” novo. Treba mi pre svega za vožnju u dvoje (ukupno 150kg). Izbor posle svega spao na nc750 manuelac i versus 650. Nisam pametan……prvo mi je bila dilema vstrom i nc, ali posle odlaska u eurosumar razočarao se izgledom stroma, zbog plastika najviše koje su bile meni baš odvratne, pa zar kupiti motor koji ti je čak i u salonu ružan, a pare nisu male….nadam se da ću prelomiti uz vašu pomoć. PS kod honde mi se ne dopada rezervor koji je ispod sedišta kao i jedan disk napred(lošije kočnice). Eto, negde iz prikrajka uskoči mali versus koji mi je na prvu bio odbojan izgledom zbog zadnjeg amorta, mada odlaskom kod culeta i sedenjem na istom mi je ta odbojnost odagnana…..izvinjavam se na podužem postu.

Sretni i bezbedni kilometri!

Za vozmju u dvoje ljudi mahom prednost daju V stromu, tu  nema dileme. Moze to sve i Versys ali je ovaj prvi veći i komotniji, pravljen za putovanja..

Kad je novo u pitanju, ja bih pogledao i Cf Moto Mt 800, to je takodje velik motor, a I sad su na popustu🤩

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja