Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ne znam, meni je ceo sklop agregat i menjac savršen, ne znam da li je moguće ista vise izvući iz njega, a da ne bude na uštrb nečeg drugog.

Odavno se taj agregat pravi sa nekoliko konja više, ali u er6f/n. Kratko sam njega vozio i to baš davno da bih mogao da poredim, ali mislim da Versys ima fluidniji razvoj snage od početka do kraja. Normalno, drugačiji je koncept motora i drugačije su ga trimovali i potpuno uspeli u tome.

Voleo bih neki drugi Versys da probam pre svega zbog mog ubedjenja da menjac, bar kod mene mora bolje da radi.

 Posle toga voleo bih i taj neki 'problematican'(nervozan), da probam.

Moj je miran kao mala maca, toliko da se pitam može li 650ccm da lagano u dvoje da kruzira na ispod 2500rpm po brdascima izmedju Kosmaja i Rudnika.

To je nešto što su vozili Transalpovi i Afrike i tako nesto se sad retko sreće.

Sad sve ispod 3000rpm lomi i krlja i traži nižu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja kad sam kupio mog, meni je šaltanje brzina bila agonija, kao drven. 

I onda nova sajla kvačila i štelovanje i skinuo fuzaster i namazao sa litijum-MO2 tu čauru oko koje rotira poluga menjač, i od tad - druga priča. 

PS. Ako će neko skidati fuzaster, pod obavezno lepite šrafove sa loctite srednje čvrstoće, ja prvi put nisam imao pri ruci - ma biće dobro, samo stegao, odvio se u roku od par dana... Sreća pa sam skontao da mi se mrda fuzaster. 

Na ovom čudu, LEPITE ŠRAFOVE POD OBAVEZNO. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6937 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam obožavao Kawasakijev menjač na ER5. Što se šaltao u viši prenos to je bio mekši. Imao je i onu foru da nisi mogao da ga ubaciš u drugu iz mesta. Uvek je pogađao neutral iz prve :) Ulje Silkolene Comp4 10W40 i to je milina bila. Ne znam da li su na Versys zadržali taj princip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 6 sati, malitomic je napisao:

Ne znam, meni je ceo sklop agregat i menjac savršen, ne znam da li je moguće ista vise izvući iz njega, a da ne bude na uštrb nečeg drugog.

Odavno se taj agregat pravi sa nekoliko konja više, ali u er6f/n. Kratko sam njega vozio i to baš davno da bih mogao da poredim, ali mislim da Versys ima fluidniji razvoj snage od početka do kraja. Normalno, drugačiji je koncept motora i drugačije su ga trimovali i potpuno uspeli u tome.

Voleo bih neki drugi Versys da probam pre svega zbog mog ubedjenja da menjac, bar kod mene mora bolje da radi.

 Posle toga voleo bih i taj neki 'problematican'(nervozan), da probam.

Moj je miran kao mala maca, toliko da se pitam može li 650ccm da lagano u dvoje da kruzira na ispod 2500rpm po brdascima izmedju Kosmaja i Rudnika.

To je nešto što su vozili Transalpovi i Afrike i tako nesto se sad retko sreće.

Sad sve ispod 3000rpm lomi i krlja i traži nižu..

Dobro došao u svet EFI motora,  nema uglađenosti karburatora nijedan. 

 

TDM 850 vs TDM900, slika i prilika, svega toga.

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova
6 hours ago, malitomic said:

Ne znam, meni je ceo sklop agregat i menjac savršen, ne znam da li je moguće ista vise izvući iz njega, a da ne bude na uštrb nečeg drugog.

Odavno se taj agregat pravi sa nekoliko konja više, ali u er6f/n. Kratko sam njega vozio i to baš davno da bih mogao da poredim, ali mislim da Versys ima fluidniji razvoj snage od početka do kraja. Normalno, drugačiji je koncept motora i drugačije su ga trimovali i potpuno uspeli u tome.

Voleo bih neki drugi Versys da probam pre svega zbog mog ubedjenja da menjac, bar kod mene mora bolje da radi.

 Posle toga voleo bih i taj neki 'problematican'(nervozan), da probam.

Moj je miran kao mala maca, toliko da se pitam može li 650ccm da lagano u dvoje da kruzira na ispod 2500rpm po brdascima izmedju Kosmaja i Rudnika.

To je nešto što su vozili Transalpovi i Afrike i tako nesto se sad retko sreće.

Sad sve ispod 3000rpm lomi i krlja i traži nižu..

Nemam pojma ali nisam ni jedan vozio na otvorenom ispod 5.000rpm... Sve ispod mi je kao da mucim motor, a vozio sam 2 i 4 cilindra. Volim da ga imam na gasu da kad zatreba samo dodam gas a ne saltam nize. Stvarno ne znam ko kruzira na 2500... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Nemam pojma ali nisam ni jedan vozio na otvorenom ispod 5.000rpm... Sve ispod mi je kao da mucim motor, a vozio sam 2 i 4 cilindra. Volim da ga imam na gasu da kad zatreba samo dodam gas a ne saltam nize. Stvarno ne znam ko kruzira na 2500... 

Sve se slažem. I sam sam se čudio kao što kažem, jer ga ni ja kada sam solo ne vozim u tom rezimu. Uvek je to neka dinamična vožnja i motor diše punim plucima.

Taj put sam se vozio sa ženom koja je posle duuge pauze opet sela na motor pa sam I ja olabavio sa gasom. U par navrata stvarno sam išao 2500rpm bez da motor stuca, cima ili se buni na neki drugi način. Bas je pitomo i poslusno odradio zadatak, da je ona na nekoj pauzi kasnije, pomenula odlazak na Ohrid, na par dana. Motorom naravno:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Ja sam obožavao Kawasakijev menjač na ER5. Što se šaltao u viši prenos to je bio mekši. Imao je i onu foru da nisi mogao da ga ubaciš u drugu iz mesta. Uvek je pogađao neutral iz prve :) Ulje Silkolene Comp4 10W40 i to je milina bila. Ne znam da li su na Versys zadržali taj princip.

Ima i Versys tu caku,kao i sve Kawe. Namerno je to tako uradjeno, nije kvar u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, ProMaster said:

Dobro došao u svet EFI motora,  nema uglađenosti karburatora nijedan. 

 

TDM 850 vs TDM900, slika i prilika, svega toga.

SV650... 

Imao stari sa karbom, posle probao drugarov novi.. Koje razočarenje... 

 

Jedini motor koji je bio bolji je VFR. 

Imao 750 pa onda 800fi... 

Kad bolje razmislim, taj VFR je agregat za anale. Osim što sam motor umara. 4 godine ga vozio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650
Pre 12 sati, ProMaster je napisao:
  Pre 13 sati, Motorcyclist je napisao:

Stvarno ne znam ko kruzira na 2500...

Ja sam juče pridveče po hladovini išao sićevačkom klisurom 2500-3000 obrtaja,uživancija...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 74 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

" meni je ceo sklop agregat i menjac savršen, ne znam da li je moguće ista vise izvući iz njega. " potpisujem ovo.

 

Za dvocilindraša je dovoljno moćan i lud je ko išta više izvlači iz ove mašine.

Sve peripetije koje sam ja radio na mome (Versys 2016) sam radio kako bih dobio "smooth" vožnju, meni je kruzing sa ovim motorom 4.5K rpm i osjeti se zatrzavanje već preko toga ljepše ide. Imam pored njega i stari Kawasaki (2006) ER-6N i taj je puno uglađeniji (pišem o vožnji kroz grad i kruzing gdje ne držim motor u višim obrtajima). Oba moja motora imaju iste agregate, neka mala razlika je u bregastim osovinama ali veliku razliku u vožnji čini ECU iz 2006 i 2016. Noviji motori su uštrojeni eko normama i to je ono što se loše manifestuje kod lagane vožnje.

Inače sve ostalo je odlično... ovjes, udobnost, kočnice, okretan i lagan motorin, dobar i kad udvoje putujemo. Sve je taman i ne razmišljam da ga mjenjam samo gledam da ove trzavice eliminišem da bude uzitak u fulu. Ee sad kod navrtanja je druga priča, poteže momentalno i fino nabire za dvocilindraša, osjeti se vuča, mašinica koja baš ima temperament.

Promenio član twintower
greška u kucanju
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 489 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Cinjenica je da Versys 650 ima problem sa tim zatrzavanjem u niskim obrtajima, i zna se da je to radi euro normi i siromasne smjese. Nije to bilo samo meni, nego bukvalno svi imaju problem sa tim. Ja sam na svom to rjesio sa Booster Plug i sjecam se da sam komotno mogao u mali kruzni uci trecom brzinom bez da ga drzim na pola kvacila. Moze se i onaj lambda eliminator staviti, ali Booster Plug ostavlja lambdu u funkciji, samo joj salje signal da je vanjska temperatura nesto niza nego sto jeste, pa onda radi toga ECU baca nesto vise goriva, taman da ispravi to sto ga je fabrika osiromasila radi ekologije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8786 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao sto pisah, meni uopste ne smeta kontrola gasa, svasta sam vozio ali ovde nista ne zahteva izmenu (a meni svasta nesto smeta inace :D ). Ima "udarac" jedino ako obrtaji bas dosta padnu izmedju saltovanja brzina, resto je bas pitomo, vozi se bas kao biciklica.

Jutros u 5h sam iz Kg posao do granicnog prelaza "Gradina", neke papire da preuzmem i prosto mi je neverovatno kako sam se lepo odvezao, bez ikakvih trnjenja ili bolova.  Udobniji je od gsx650f npr. osecaj mi je posle 6 sati voznje kao na cbf1000, sve mi je potaman (jeeeeedva cekam sediste da odradim!) sem sto me kaciga namuci, steze usi pa me bas bole posle nekog vremena.

Motoric jeste male zapremine ali jedno 100x sam hteo da presaltujem iz seste u sedmu brzinu :D , takav utisak ostavlja! Ne saltuje se cesto kao bt50 ili tdm900.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2660 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 hours ago, N.F.S. said:

Kao sto pisah, meni uopste ne smeta kontrola gasa, svasta sam vozio ali ovde nista ne zahteva izmenu (a meni svasta nesto smeta inace :D ). Ima "udarac" jedino ako obrtaji bas dosta padnu izmedju saltovanja brzina, resto je bas pitomo, vozi se bas kao biciklica.

Jutros u 5h sam iz Kg posao do granicnog prelaza "Gradina", neke papire da preuzmem i prosto mi je neverovatno kako sam se lepo odvezao, bez ikakvih trnjenja ili bolova.  Udobniji je od gsx650f npr. osecaj mi je posle 6 sati voznje kao na cbf1000, sve mi je potaman (jeeeeedva cekam sediste da odradim!) sem sto me kaciga namuci, steze usi pa me bas bole posle nekog vremena.

Motoric jeste male zapremine ali jedno 100x sam hteo da presaltujem iz seste u sedmu brzinu :D , takav utisak ostavlja! Ne saltuje se cesto kao bt50 ili tdm900.

Rekoh ti, kad kreneš da ga vozaš po tim lokalnim zavijucima onda se raspametiš.. 

Ovih 2 nedelje vozam XJ6, i sve je to lepo, al em je neudobniji, em troši više, em na 6000rpm ide 105kmh... 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8786 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Na koliko se vrti versys na 90,100,120kmh?

Sent from my RMX2202 using Tapatalk


4800 obrtaja u sestoj je 100kmh kod mene.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja