Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kod mene gas i sve ostalo u vezi masine radi odlicno, ne mogu ni na šta da se pozalim.

Imam par sitnica da doradim/uradim i to je to..

Položaj volana-fali mi 1-2cm volan ka meni.-jedino moguće zamenom celog volana drugačije geometrije(imam jedan, malo siri, visi i otvoreniji), peobacu

Sediste- uraditi šta god(medjunozje bas trpi)

Sesti i voziti se negde što duže i dalje...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Neko je pitao za reducir LED sijalice, evo menjao sam pa rekoh da uslikam ( Oko uspesne pozicije za kratko svetlo sam se zezao 3 sata!  Kvalitetno dugo sam dobio "bez truda").

 

Fora je da se doda matterijala iza sijalice kako bi se uspesno zabravila unutar fara. Ja sam sve od parceta plastike odradio (pun materijal),  prvo po sredini zabusio adekvatnu rupu pa dremelom sveo na dimenzije koje mi odgovaraju... Na kraju plamenom spalio ivice da od secenja ona vlakna ne upadnu unutar fara....

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... ima li razlike sem ovih vidnih (prednja maska, inst. tabla..)?

 

Ram deluje isti, agregat pa i rezervoar, kakva su unapredjenja (agregat usrafljen preko gumenih nosaca ne direktno, tako sam nesto zapamtio...)

 

Lepo i mocno deluje, gabaritno! Steta sto nije agregat 750ccm i 4 redna klipa!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2652 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Trenutno vozikam drugarov XJ6, biće i o tome tema... 

I sinoć se vozam i baš o ovo što si rekao mislim - hoću versys sed i ciklistiku a 4 u red!! 

I došao sam do zaključka, XR ili GX... Nema ništa drugo. I 4 u red idu u istoriju.. Ubili su najbolji agregat, belosvetski hoštapleri, prodali nam nono i rekli "Naa, pita"... Ekolozi.. 

Sve uz zid i rrrrrrr

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Mislim da je XR rjesenje. I ja sam nedavno bio u istom razmisljanju i zakljucio da je XR to sto bi mi odgovaralo. Zao mi nesto sada Integru prodati jer sam je tek kupio, ali kad joj dodje vrijeme za prodaju onda bi mogao XR na njeno mjesto doci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 16 minuta, N.F.S. je napisao:

U mom slucaju Triumph tiger 1050 sport! Na keca bih dao kavu za dobar primerak 👌

Нешо, време је да мењаш мотор, овај имаш 423часова33минта12секудни, претера га колико ти је у авлији🤣🤣🤣

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...zove me covek sa tehnickog! Kaze jesi li uzeo nesto? Imam slobodan termin u 17h :D 

 

  • Haha 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
3 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

I sinoć se vozam i baš o ovo što si rekao mislim - hoću versys sed i ciklistiku a 4 u red!! 

I došao sam do zaključka, XR ili GX... Nema ništa drugo.

 

Kako, bre, nema? A Versys 1000? To ti je to, ok mozda malo sporija ciklistika, ali 4 klipa u red. A ja se sve vise zaljubljujem u taj motor jer i pored one mase on može ozbiljno brzo i u krivine i na pravac. Samo mi nije za one najkraće/najsporije krivine.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6931 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je najprivlačnija varijanta, četiri cilindra krosover motocikl a ne ova gomiletina kvazi adventure motora a ono u stvari sve putni motocikli. Koliko bi bilo lepo da naprave Versysa 1000 ali sa motorom iz H2, sa kompresorom. Auuu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre sat vremena, grafigo je napisao:

Kako, bre, nema? A Versys 1000? To ti je to

A znas i sam da sam ja V1000 kupio jer sam mislio da je to to. Na zalost nije. Samo ime dijele, ostalo k'o da se u putu nisu sreli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne znam... pretprosli vikend sam se 3 dana tako lepo izvozao... Prvi dan bila opustena voznja, pratio malog stroma, brzine 80-90 na sat. Potrosnja ispod 5l za masinu od 1050 kubika, 120ks i sa tezinom od preko 350kg u tim trenucima. Uzivanje i odmor.

 

Drugi dan je bio za kupanje. Treci dan je bilo navrtanje gasa i pracenje jednog GSA 1250. Put Niksica do Savnika ima sve, brzih i dugih, a i kratkih i sporih krivina, kroz sumu , pa izlazak na Durmitorsko sedlo, spustanje uzanim putevima kroz Nedajno, izlazak kroz kanjon Susice i tako do Zabljaka. Tu je opet bilo laganica, pa onda opasno teranje od Pljevalja do granice Cg/Srb. Slicna tome je bila i voznja na Borovoj glavi gde sam bez problema pratio jednu crvenu Multistradu ST tablica (pozdrav za momka koji ju je vozio).

 

Uglavnom, nije zivahan i skakutav kao mali Versis, ali daleko od toga da ne moze i ovo dobro da se tera. Kazu da je Ver(satile) Sys(tem) i ja im sve vise verujem u tu floskulu. Sada ga ne bih vozio samo po gradu, ali za bilo koje drugo okruzenje mi je top.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

A bas me zanima da li ce Kawa imati kohones da izadje na trziste sa Versys H2 masinom. Ovaj poslednji model je na trzistu od 2019. godine i definitivno mu je vreme za podmladjivanje. Cela ta klasa putnih motora je izasla na preko 150ks. Jesam pristrasan, ali ja sam trenutno zadovoljan i sa 120ks. Mislim da je to mera izmedju turing i sport masine i da bi bilo kakvo povecanje snage preteglo tas  na stranu sporta.

 

Ok, mozda na 130ks da dignu, malo eksplozivnosti u poslednjoj trecini obrtaja...  😁

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle tacno 1000km, prosuta Katana 10/40 i usuto 7100!

Koja instant razlika u zvuku agregata, u voznji samo zvizdi, bez vibracija... I nije ovo placebo, dugo ja menjam ulja i osluskujem agregate.

Jedino ga ler odaje da su u pitanju dva klipa, u voznji osecaj je cetvoroklipaski :D 

 

Pojma nemam koliko video moze preneti zvuk ali mislim da bolje nece da moze zvuk agregata.

(Poruceno ulje iz mass-a na adresu stize bez postarine!)

 

 

 

 

12.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posle zdrave porodice mene ovo stvarno sretnim cini!

Uzivam kada mi ovako cakli i radi motor. Gde god da krenemo ja po nesto za njega (koji god da je) uzmem, sinoc podjemo na sladoled a ja se naravno vratim sa sonax crvenim voskom i nekim kompit sprej-om :D.

 

Bas me ispunjava ova nasa stvar, preko dve decenije evo istim zarom srafim i vozim se, ne popusta! 

I da, zar ovi iz Kawasakija nisu mogli da u rupe za stelovanje pozicije vizira ubace gume sa navrtkom a ne da se postojece cupaju i menja mesto?! 

 

I to sam porucio, utnem svuda (kako ovo zvuci a? :D ) gde rupu vidim (Aj @piki kreni :D )

 

 

13.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 8 minuta, dl minak je napisao:

Kao lutkica ti je da ga ne ureknem.

Урекао-не урекао Неша ће да га испрати из авлије, не зато што му нешто фали, напротив. Средио га Неша цакум пакум, па нема више шта да му ради, ушао у ситна цревца ,докторирао и сад седи испод шљиве и виче, СЛЕДЕЋИ а госпођа на Нешу, пада у несвест и кући…🤣🤣🤣🤣

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Aaaaaa ne! Za ovu godinu dosta sam se stresirao... Jedva sam i ovo nasao ( u ceni koju mogu da priustim) a da valja. Dva cela dana sam oglase gledao i cudio se, na tren i uplasio.... Da me rec nije obavezivala sigurno bih odustao od prodaje one lepe hondice (na koju sam se taman privikao, tovarni prostor na mestu rezervoara mi bas fali!). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8781 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada razmislim ja je ni prodavao nisam! Na viber je stigla pruka od Vucka 

- "Kada mogu po motor da dodjem?"

 

Resto je poznato :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2652 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
36 minutes ago, N.F.S. said:

 

 

 

 

 

Samo se ti teši. I dalje radi ko krupara. 🤣

Grl grl grl grl prrr prrrr... 

Ali i dalje, kakav agregat! 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja