Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Cestitke Nešo za novi motor, tek danas videh, pravi si odabrao:takoje:

Pratim radove i tvoje utiske i po do sad  recenom vidim da si ga dobro skenirao.

Nikad do sad nisam imao problema sa sedištem na motoru, ali će me ovaj moj Versys naterati da i tu pokušam nesto da uradim. 

Mnogo puta sam rekao sebi da je on savršen motor za mene kada bi imao bolje sedište i mekši menjac

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala!
Tvoja mi je tema inace kao neki servisni manual, juce sam bas opet gledao sta i kako

Kao i svaki motor do sada, ima prednosti i mana.
Za sediste hondino sam imao termin 17.07, iskoristicu ga za ovaj motor. Uz udobnost racunam da ce vise ispune smanjiti vibracije koje na zadnjici osecam.
Sve cu javiti.
Zelim da se do rezervoara malo podigne, naslon za krsta uspravi. Ima lufta da ga podebljava i prosiri posto motor na sebi ima kit za spustanje.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
16 hours ago, N.F.S. said:

 

Nego, obratiti paznju gde je osovina zadnjeg tocka a gde mi je teret! Veselooooooo 🤣

 

12.jpg

Moze to i gore. Vidi kako je kod mene bilo.

 

 

 

 

 

lll.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Auuu, pa gde je cak taj nosac covece :lol2:

 

Ovaj sam Givi birao posto "lepo" stoji, rasturaju se rukohvati suvozaca, mesto originalnih metalnih umetaka postave se givi i jedna cev odozdole.

Ima i pripremu nazad za bocne kofere (na onaj njihov "brzi" sraf).

IMG_20240613_063033.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@lestra, je li na slici ovaj vizir sto si mi link poslao? Kako si bio zadovoljan?

Da se otvori Moto land i zovem da pitam sta se desava, stigao mi je mail u utorak -

 

"Poštovani, Vaša porudžbina se trenutno obrađuje. Uskoro možete očekivati nove informacije."

 

I od tada nista! Uvek sam se sa njima nesto natezao a nikada  mi nisu racun poslali, neka je porudzbina od 1000 din ili 100K din ne salju i ako zatrazim u napomeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ovako je to kod mene izgledalo, ali sam rijetko kada vozio sa koferom. Shad nosaci i Shad kofer. Uglavnom, kao sto i napisah gore - em je ruzno, em nestabilan motor totalno.
 

20210529_201629.jpg

20210529_201643.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Krenem i ja sada sa svim koferima tako da kada stignemo na neko odrediste zena i ja mozemo 2 jakne i 2 kacige da ostavimo u kofere, a ne da ih vucemo po rukama. A da se ne lazemo, lepse i izgleda na putu.

 

Ako sam sam, a u jednodnevnoj voznji, onda mi je samo gornji kofer na motoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
1 hour ago, N.F.S. said:

@lestra, je li na slici ovaj vizir sto si mi link poslao? Kako si bio zadovoljan?

Da se otvori Moto land i zovem da pitam sta se desava, stigao mi je mail u utorak -

 

 

 

Jeste to je taj. Jedan sam i slomio i odmah otisao u motoland po drugi. 

Mislim da sam ga drzao u gornjoj poziciji. Bio mi je ok, nisam imao primedbe.

Promenio član lestra
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 534 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
21 minutes ago, wragg said:

I to vecinom praznima vjerovatno? Ne mogu to skuziti i eto ...

Vole ljudi. Voze svoje motore kako oni zele i sa cim oni zele. Nema potrebe ni da ih svi razumijemo. Ja ne razumijem kako neko voli sportake crvene turinge, male cruisere, off road, stazu, al eto ima nas svakakvih :) pa je zato sve i mnogo ljepse. Da svi volimo isto bilo bi malo monotono zar ne?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 695 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ovako je fabrika zamislila poziciju kofera. Nije to mnogo drugačije od ovoga sto je sad na Nešinom motoru. A mislim da je i fabrički kofer iz Givi kuhinje.

 

 

Screenshot_20240613_114014_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 55 minuta, wragg je napisao:

I to vecinom praznima vjerovatno? Ne mogu to skuziti i eto ...

Retko kad ima prazne bočne jer živi u selu i nisu kao oni na GS - u, već M case 22 litre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Imao sam prilike da se par dana družim sa Versys 650, malo je reći da sam oduševljen koliko je udoban i kako se agregat lepo ponaša. Kao i na prethodnim generacijama, ostaje mi zamerka za geometriju šasije, odnosno raspored mase, pošto je zadnji amortizer odmah ispod sedišta i više mase odlazi pozadi, umesto napred. 

 

Osim toga, stvarno skoro savršen motor. Nauživao sam se dok sam ga vozio.

 

BJBIKERS.COM

U svom punom nazivu, Kawasaki KLE 650 Versys bio je na našem višednenovom testu nakon kojeg nam je bilo žao što se rastajemo sa Versys-om.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala za ovo Jovane, odoh da procitam👌

 

Kada si tu, versys 650 ili tiger 660 sport (oba poslednja generacija), prednosti/mane?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 16 minuta, N.F.S. je napisao:

Hvala za ovo Jovane, odoh da procitam👌

 

Kada si tu, versys 650 ili tiger 660 sport (oba poslednja generacija), prednosti/mane?

 

Nisam još vozio Tiger 660 sport, ali sam isti agregat vozio u Trident 660. Odličan agregat, onako,  fin, ima snage.

 

Međutim, iz nekog razloga me ovaj agregat iz Versysa oduševio. Nikad ne bih rekao da ima "samo" 67 KS. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigao vizir iz Moto Land-a! Cudno ali poslali i racun :D 

 

Kvalitetno deluje i debelo, evo uslikao sam pored fabrickog, skoro za duplo visi a od polovine i siri.

Montiran u nisku poziciju, da probam prvo tako.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

Imao sam prilike da se par dana družim sa Versys 650, malo je reći da sam oduševljen koliko je udoban i kako se agregat lepo ponaša. Kao i na prethodnim generacijama, ostaje mi zamerka za geometriju šasije, odnosno raspored mase, pošto je zadnji amortizer odmah ispod sedišta i više mase odlazi pozadi, umesto napred. 

 

Osim toga, stvarno skoro savršen motor. Nauživao sam se dok sam ga vozio.

 

BJBIKERS.COM

U svom punom nazivu, Kawasaki KLE 650 Versys bio je na našem višednenovom testu nakon kojeg nam je bilo žao što se rastajemo sa Versys-om.

 

Savrseno je uparen menjac sa agregatom, ja na savrseniji spoj još nisam naišao. 

Sto se ciklistike tice uopšte nisam primetio los raspored mase. Kod mene je doduše prednja viljuska propuštena kroz trouglove oko 2cm pa mozda to pomaže mom osećaju da je sve 100%kako treba.

Odlika ovog motora je da je kratak i  zbog toga okretan i lako upravljiv.

Multistrada ili Bmw XR za široke narodne mase. Pun pogodak u svakom smislu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 41 minuta, N.F.S. je napisao:

Stigao vizir iz Moto Land-a! Cudno ali poslali i racun :D 

 

Kvalitetno deluje i debelo, evo uslikao sam pored fabrickog, skoro za duplo visi a od polovine i siri.

Montiran u nisku poziciju, da probam prvo tako.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Bas da čujem utiske jer si ti onaj koji je doktorirao stelovanje vetrobrana:takoje:

Ja se tog visokog bojim i nisam ga stavljao bas zato sto je jako visok, pa bi meni niskom, bio baš pred očima, ili bih kroz njega gledao, što je još gore

Hteo sam čak da odem do Moto lenda da ih zamolim da ga probam na motoru, I da ga kupim naravno ako je ok. Međutim, naišao sam na onaj deflektor koji mi je bas kako treba. Do 90-100kmh sasvim korektno radi, preko toga i nije realno očekivati vise

IMG-295cb1c8faace5504dd77794925abb5b-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada sedim ispod brade mi je vrh vizira, nije toliko visok.

Necu menjati poziciju, do oko 110kmh sam probao i mogu voziti otvorenog vizira (spustene samo naocare).

 

Ali da ponovim ni sa fabrickim nisam imao buke koja mi uzasno smeta, duvalo jeste, zvuk vetra ali ne ono sto galami i trese kacigu kovitlanje.

 

Sada je bas sve mirno, hvala Lestra na preporuci!

IMG_20240613_151016.jpg

IMG_20240613_151031.jpg

IMG_20240613_151035.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, malitomic je napisao:

Sto se ciklistike tice uopšte nisam primetio los raspored mase. Kod mene je doduše prednja viljuska propuštena kroz trouglove oko 2cm pa mozda to pomaže mom osećaju da je sve 100%kako treba.

To bih tačno i ja uradio i dobilo bi se to što treba. Nažalost pošto nije moj lični, samo sam malo dotegao oprugu i već se osetilo poboljšanje.

 

Sve ostalo na Versys-u je za pohvalu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

On je propustanjem spustio prednjicu a ti si dotezanjem podigao... Uradili ste suprotno. 

E ako si dotegao nazad i tako prebacio malo tezine napred ok.

 

Versys ima i onako mali gaz (trail 108mm, yamaha R1 npr ima 102mm). O oslanjanju bih mogao da pisem do sutra  ( i pisao sam) ali slabo se ko ukljucuje pa sam batalio, a ono je krucijalno za dozivljaj u voznji!!!

 

Uglavnom, kada se geometrija steluje, manji trail ima brze skteranje i "nervozniji" motor  ( ne agregat nego na komande reaguje agresivno), na pravcu nije stabilan, "tank slap" vrlo verovatan.

 

Kada se prednjica podigne (moto gp motori imaju i stelovanje ugla vrata (rake) a mi manipulisemo propustanjem/ podizanjem stapova kroz trokute. Tako pomeramo centar mase, teziste ali "poremetimo" ugao i gaz.

Ako je prednjica vise u odnosu na neutralnu geometriju, motor je na pravcu stabilniji, odupire se promeni pravca i u krivini pokusava da se "uspravi".

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8772 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...pa nazad "anti squat", polozaj osovine tocka u odnosu na osovinu viljuske. To je ono kada na gasu motor podize rep umesto po nekoj logici da ga spusta.

Razlog tome je polozaj osovine tocka koji je ispod osovine viljuske (mali lancanik takodje), spustanjem zadnjice raznim koskama/amortizerima taj se efekat pogorsava pa na gasu motor izgubi deo hoda nazad.

Igranka!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4650 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Igranje sa ogibljenjem je večita igranka. Onda npr. počneš da voziš stazu, podesiš motor da skreće, da ne širi putanju da je okej na izlazu i onda počne da troši gume. Onda pokarambasiš sve i opet kreneš da se igraš. Mnogo zabavna igra :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja