Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

A slusaj, ako ce ti biti lakse nije ni ovamo puno bolje.
Ako ce nekoga zanimati uvoz, moj ce uskoro biti na prodaju. Nismo kliknuli :D
Tourer, model 2018, prva registracija 06/2019, trenutno malo vise od 8000km na satu i svi oficijelni servisi radjeni u ovlastenom servisu. Tko prvi 9800€ donese vozi ga kuci  :D
Moze se cak i prevoz na prikolici organizirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав колеге. Ево да се чекирам као нов власник Версиса 1000, а бивши тдм-овац. Купио сам га сасвим случајно, отишао са другом да само бацимо поглед и то је то ( боље да нисам). Када сам видео колики је ово аутобус наспрам тдм-а и још када сам га упалио 4 редна знао сам да је мој:jee: Са тдм-ом се дружио 2 сезоне и 25.000км. Мотор је одличан, брз, удобан али неки пундравци ми нису дали мира. Надам се да нисам погрешио али видећемо на пролеће. 

DF90D68A-1E4E-4B95-B25D-4F714C7AD047.jpeg

  • Sviđa mi se 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To je ovaj iz Požarevca, bravo kolega, nek je sa srećom, nisi sigurno pogresio, bio je jedan od ajozbiljnijih kandidata na proleće. Ali sto se kaze kome je sudjeno sudjeno. Motor je u ful opremi i cena je bila prilicno korektna. Još jednom da se u zdravlju voziš

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 5 sati, Nole Bg je napisao:

To je ovaj iz Požarevca, bravo kolega, nek je sa srećom, nisi sigurno pogresio, bio je jedan od ajozbiljnijih kandidata na proleće. Ali sto se kaze kome je sudjeno sudjeno. Motor je u ful opremi i cena je bila prilicno korektna. Još jednom da se u zdravlju vozišemoji122.pngemoji122.pngemoji122.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Хвала колега. Јесте, из Пожаревца, тј село поред. Момак од кога сам купио је поштен, коректан, види се да га није ни лицкао ни спремао за продају него има много мало времена за себе, и то је једини разлог продаје. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Odlicno izgleda, cestitam. Dugo i sretno ga vozio :)
Ja sa ovim svojim i dalje imam love-hate odnos. Ma koliko mi neuzbudljiv bio, svjestan sam da je najbolji izbor u tom cjenovnom rangu za duze voznje, posebno sa suputnicom nazad. Polozaj k'o na putnom enduru, a na cesti u velikoj prednosti nad njima. Offroad niti zelim voziti niti ga imam gdje voziti.
Jedino cu morati jos nesto sa malo vise karaktera i adrenalina parkirati u garazu uz njega. Za ove pare nema bolje

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 36 minuta, wragg je napisao:

Odlicno izgleda, cestitam. Dugo i sretno ga vozio :)
Ja sa ovim svojim i dalje imam love-hate odnos. Ma koliko mi neuzbudljiv bio, svjestan sam da je najbolji izbor u tom cjenovnom rangu za duze voznje, posebno sa suputnicom nazad. Polozaj k'o na putnom enduru, a na cesti u velikoj prednosti nad njima. Offroad niti zelim voziti niti ga imam gdje voziti.
Jedino cu morati jos nesto sa malo vise karaktera i adrenalina parkirati u garazu uz njega. Za ove pare nema bolje emoji3.png

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

Хвала пуно колега. И ја се искрено надам да ће све бити како треба. Што се тиче оффа ја сам само за асфалт, и због тога сам купио јачи и удобнији мотор, од предходног, пошто следеће године планирам обилазак европе. За офф по мени је тенера 700 и тако неки мотор сличног типа и конструкције. Гледао сам и Тенеру 1200 , али отом потом, прво да се мало извозам на Версису:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kolega Nemanja, neka ti je sa srećom nova makina i da te dobro služi! :takoje: Ne znam kakve su ti potrebe app motora, ali ako se poklope sa velikim Versys-om, za te pare teško da ima kod nas bolji motor: proveren agregat, udoban, upravljiv, komotan za dvoje, solidno opremljen, dobre kočnice, oprema... Mana prve generacije je malo tvrđe kvačilo koje je rešeno na mkII (2015...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 697 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
pre 10 minuta, DraganNS je napisao:

 za te pare teško da ima kod nas bolji motor: proveren agregat, udoban, upravljiv, komotan za dvoje, solidno opremljen, dobre kočnice, oprema...

Pa ja gledam nesto jace od mog malog Versysa i posto sam do sada vozio samo Kawe normalno je da mi je veliki Versys prvi pik. Ali nikako mi ne ide u glavu da Multistradu 1200S mogu da uzmem u iste novce kao i Kawu. Nekako ih ne bi stavljao u isti koš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

To je s razlogom, jer ih se klijentela lakše odricala (da ne ulazimo u razloge), a verujem da ih je više i prodato. Ako misliš na sve ovo u smislu da je MS premium proizvod.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 3 sati, DraganNS je napisao:

Kolega Nemanja, neka ti je sa srećom nova makina i da te dobro služi! :takoje: Ne znam kakve su ti potrebe app motora, ali ako se poklope sa velikim Versys-om, za te pare teško da ima kod nas bolji motor: proveren agregat, udoban, upravljiv, komotan za dvoje, solidno opremljen, dobre kočnice, oprema... Mana prve generacije je malo tvrđe kvačilo koje je rešeno na mkII (2015...).

Хвала колега. У праву си, за ове паре тешко да може нешто да се узме а да није рабљено и старо бар 10г а да ваља. За ове моторе сам чуо да су поуздани, нису склони кваровима итд. На пролеће ми остаје сервис да одрадим, предњу нову гуму сам већ поручио… Једино што сам видео при куповини а то сам компезовао кроз спуштање цене јесте да, када сам ишао да гледам мотор тада видео да је процурео семеринг уљне пумпе. Пошто има одушак а како су уљна и водена спојена и једна их осовина врти ту испушта. Звао сам Цулета из НС и већ поручио оригинале, тако да је то једино улагање ван редовног сервиса. Делови су приступачни ценовно а рад, скидање и замену то ћу ја одрадити пошто генерално све сам радим на моторима. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 697 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 13 sati, ProMaster je napisao:

To je s razlogom, jer ih se klijentela lakše odricala (da ne ulazimo u razloge), a verujem da ih je više i prodato. Ako misliš na sve ovo u smislu da je MS premium proizvod.

Njegova pocetna cena ukazuje na to da je makar zamisljen kao premijum proizvod. Verovatno mi ukazujes da praksa nije pokazala to?

 

Posmatram kako se cena Dukatija MS1200S do 2015. godista (DVT motori su krenuli posle 2015?) krece oko 1000e nize u odnosu na Versusa 1000 tog godista (noviji model od Nemanjinog). A Dukati u S verziji dolazi sa elektronskim ogibljenjem, uglavnom i sa turing paketom (koferi...), dosta elektronike (protiv proklizavanja, tempomat, mislim i anti wheelie da ima) i sa 150ks u motoru.

 

Nikako mi ne ide da ih stavim u istu klasu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ti si, verovatno, mislio na mlađe Versyse kada si poredio cene V-1 vs MS? Nisam nešto analizirao cene polovnih motora u poslednje vreme ali, kada sam sinoć pogledao, nakon tvog posta, čini mi se da su Dukci sličnog godišta, opreme i opšteg stanja ipak skuplji hiljadu-dve pa i više evra u odnosu na V-1 prve generacije, pa ih ja ipak ne bih svrstavo u isti cenovni razred. Zato sam napisao da teško za te pare može da se kupi bolji motor... Često polovni Versysi dolaze u punoj opremi koja se debelo doplaćuje. Ja sam moj, prošle godine, platio 6200 evra, a kada sam sabrao svu dodatnu opremu (tj. njenu pojedinačnu cenu) dobio sam zbir od oko 2400 evra. Best buy? Kako kome, meni kada sam kupovao - da, bez obzira što nema Brembo, Ohlins, Showa... Just my two cents :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 697 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da, mladje malo, oko 2015. god. Ne bih se usudio da gledam Dukca sa 10-ak godina i vise starosti.  :)

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki versys 1000, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 26000 km, Niš. Cena 10.200 € - Motori - Polovni Automobili

i

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ducati multistrada 1200 s, 2015. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 34000 km, Velika Plana. Cena 8.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Onaj gore mislim da je  vec 1.5 godinu na oglasima i bio je osetno skuplji kada se pojavio. Oko 11.400 je bio, ako se secam.  Bio je u oglasima jos jedan zeleni, iz Sapca, 10k ravno ga cenio prodavac.

 

Ne znam, mozda ova MS nesto krije pa je ova cena za ovo godiste? Ali po slikama bih se ipak pre provozao do Velike Plane po Dukca i njega uzeo nego V1k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 5 minuta, grafigo je napisao:

Da, mladje malo, oko 2015. god. Ne bih se usudio da gledam Dukca sa 10-ak godina i vise starosti.  :)

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki versys 1000, 2015. godište, Touring, vozilo prešlo 26000 km, Niš. Cena 10.200 € - Motori - Polovni Automobili

i

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ducati multistrada 1200 s, 2015. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 34000 km, Velika Plana. Cena 8.900 € - Motori - Polovni Automobili

 

Onaj gore mislim da je  vec 1.5 godinu na oglasima i bio je osetno skuplji kada se pojavio. Oko 11.400 je bio, ako se secam.  Bio je u oglasima jos jedan zeleni, iz Sapca, 10k ravno ga cenio prodavac.

 

Ne znam, mozda ova MS nesto krije pa je ova cena za ovo godiste? Ali po slikama bih se ipak pre provozao do Velike Plane po Dukca i njega uzeo nego V1k.

Ако се возиш до Велике Плане имаш отворен позив на пиће, па можемо и заједно да погледамо мулти. Можда и знам продавца

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 697 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da, to sam i spomenuo gore, da je valjda od 2015 novija masina, nova instrument tabla i verovatno sa jos malo poboljsanom elektronikom. Mislim da estetski nisu nista dirali.

 

Ali i kao stariji model MS ima vise dzidza bidza koje podizu vrednost (i cenu) u odnosu na noviji model Versysa. Tu meni lezi ta nelogicnost u ceni. E sad, da li bi Versys trebao da bude jeftiniji ili Dukati skuplji? Ne znam, trziste je reklo svoje i verovatno izvagalo pravedno cene, a ja gledam pogresno na sve to.

 

Volim sve sto Kawa izbaci na trziste i uopste nisam objektivan kada pricam o njihovim modelima, ali da imam priliku da uzmem pomalo egzoticnog Italijana vrhunskog dizajna, sa besnih 150 konja i brdo elektronike i sve to jos za manje ili isto para od konfekcije kakva je Kawa... Ne znam, meni to ne izgleda kao dilema.

 

@wragg je l' ti bese da si MS imao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 4 sati, grafigo je napisao:

Njegova pocetna cena ukazuje na to da je makar zamisljen kao premijum proizvod. Verovatno mi ukazujes da praksa nije pokazala to?

 

Posmatram kako se cena Dukatija MS1200S do 2015. godista (DVT motori su krenuli posle 2015?) krece oko 1000e nize u odnosu na Versusa 1000 tog godista (noviji model od Nemanjinog). A Dukati u S verziji dolazi sa elektronskim ogibljenjem, uglavnom i sa turing paketom (koferi...), dosta elektronike (protiv proklizavanja, tempomat, mislim i anti wheelie da ima) i sa 150ks u motoru.

 

Nikako mi ne ide da ih stavim u istu klasu.

 

Klijentela koja kupuje Ducati kao novi motor je drugačija od klijentele koja kupuje novi Versys. Recimo ja sam neko ko bi kupio novi Versys, ali ne i novi Ducati, preskup je za mene.

 

"Sutradan" ja se teško odricem svom Versysa ( jer znam kako sam ga kupio) dok neko ko je kupio MS nema taj problem, za njega je to još jedna stavka manje-više. Ima tu sigurno i drugačijih slučajeva, ali verujem da je ovo većina.

 

Druga stvar (i ta čuvena lažna pretpostavka po meni) da se MS mnogo kvari. Kao što si i sam naveo u startu 2012 VS 2012 godište MS ima mnogo više el. opreme, o el. vešanju i da ne govorimo, pa je negde i logično da se tamo negde u nekoj excel tabeli pokaže kao mnogo problematicnija mašina, sigurno jeste, ali realno šta je i pouzdanije od Versysove 4cyl inline masine, malo toga, zar ne ?
Stvar koja je predviđenja za nekog sa 50000+ eura godišnjih primanja (lupam) dodje u ruke nekog ko zarađuje 15000. Osim ako nije lud, mora u nekom trenutku takav motor da krajcuje za neko pošteno održavanje.

 

Treća stvar, pogledajte spisak promena između MS1200 2010-2015 i 2015 -2018.

A onda pogledajte šta se promenilo na Versysu 2012-2015 i 2015 -2019.

 

Oklop. Njima je 2017. bio nenadjebivi feature to sto su ubacili pokazivač stepena prenosa, tempomat tek u 2019.+ Generaciji.

 

MS ima gear indicator od 2010., A Tempomat od 2015., Poenta, Ducati "gura" tehnologiju u svoje motore, Japanci to ne rade. Pogledajte Africu, 2020. godine dobija tempomat.. :tras2:

 

Znam, sledi priča "koji će mi to"....

 

Možemo do sutra, ali...

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 697 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Uh, koliko slicno razmisljamo...

 

Zbog tako nekih stvari vezanih za odrzavanje i kupovnu moc/godisnjih primanja ne bih gledao MS (ili GS-a) koji je star preko 10 godina.

 

I onda gledam i vidim da je MS 2014.-15. pa cak i noviji model 2015.-17. godiste u rangu cena sa Versysom. Kako, bre. Nigde logike.

 

Izvozao bih ja to godinu il' dve da me mine zelja. Iimam predosecaj da je sa Dukcem love/hate odnos. K'o Alfu da vozim. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre 1 sat, grafigo je napisao:

 

@wragg je l' ti bese da si MS imao?

Nisam, ali mi ova cijela prepiska ubacila bubu u uhu lagano. Evo gledam ih po oglasniku :D
Nisu li ove Multistrade malo manje od V1K? V650 sam prodao jer mi je bio k´  o da na djecijem biciklu sjedim, tako da mi nista manje od ovog V1K ne dolazi u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Uu lepa ti Kawa nema sta.. i ja sam malo u razmatranju da kupim Vrsysa. Samo sto bi morao prvo da sednem da vidim dal cu da dohvatim pod nogama :lol2: malo sam kratak sa visinom :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja