Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I kako ja sad da znam koje su opruge unutra? :stabre: Na koju kilažu su OEM, obično, kod ovakvih motora dal japanski ili evropski prosek тежине? Ако је evropski - dal alpski ili panonski, ima razlike... :D Jedino da naručim prema svojoj težini pa da znam na čemu sam... 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
8 hours ago, DraganNS said:

@Alekre Možda grešim ali držim da se progresivne opruge traže manju silu prilikom početnog sabijanja a da je potrebna sve veća sila da bi se sasvim sabile, dok linearne opruge pružaju konstantan "otpor" sabijanju. Kod mene, npr. kada lagano kočim, malom silom, prednja suspenzija ima tendenciju da se ne sabija nego tek kada jače stisnem kočnicu viljuška naglo tone. Fali mi prelaz, ako se razumemo. Ovo kada napišem zvuči da je veoma izraženo ali nije, ovo su nijanse koje ja primećujem a možda bi neko rekao da je to normalno. Možda samo treba ređe ulje, ili samo treba zameniti ulje ali kada već menjam voleo bih da raščistim dilemu šta je uzrok. U principu, vozim na fabričkom setup-u vešanja (ja imam oko 85 kg) ali pošto nisam prvi vlasnik možda je prethodni stavio npr. jaču oprugu. Ko će ga znati? :neznam:

@Nole Bg rad sam da se provozamo, valjda će se i ova kišurina ispadati pa ćemo se organizovati za đir. Vidim da tebi i tvojoj ekipi ne treba mnogo organizacije, čas ste tu čas ste tamo, ja sam malo komplikovaniji u tom smislu ali uklopićemo nešto narednih nedelja :moto3:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Zašto vam se motocikl loše ponaša u krivinama i čini vas nesigurnim? Zašto vas motocikl brzo umara? U...

 

Možda ti pomogne tekst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
On 23.9.2022. at 22:11, DraganNS je napisao:

Da li se u Srbiji može naći OEM sajla kvačila za moj motor, ili da naručujem sa stranih sajtova?

Imas ovaj oglas, pa mozes da proveris. Verovatno nije OEM, ali sajla kvacila je u pitanju. Ne bih se opterecivao time da li je OEM ili zamenska.

 

image.png.0b024735dda5a53125cea415bfaa6f46.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@Alekre tekst je dobar ali je više za nekoga ko baš jako malo zna o suspenziji, nisam baš takav noob. :D Ima na forumu odličnih tekstova na ovu temu, ovaj sam ne znam koliko puta pročitao:

Sajla je poručena od Saša NS 1, hvala svakako za info.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Procitao sam zadnjih par strana i  da se nadovezem da meni na primjer bas odgovara ta “mirnoca” kod versysa 1000. Nema naglih izliva snage, isto vuce od pocetka do kraja. Motor je brz, i to ozbiljno brz, samo je subjektivni osjecaj drugaciji jer nema nekih skokova snage. Vuce kao lokomotiva. I gdje je jako dobar su medju ubrzanja bez saltanja na nize. Nasao sam podatak da je na primjer u medju ubrzanju u 6 brzini od 100-130 km/h skoro sekundu brzi od spominjane yamahe. Od 60-100 km/h je ta razlika 0.3 s. A na primjer na popularnoj trci ubrzanja 1/4 milje su maltene identicni versys1000 11.14 yamaha 11.16 sec. 
Na kraju se svodi  sve na ono sta kome vise odgovara. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 3 sati, grafigo je napisao:

@shlem 99% da si ti primecen u prolasku kroz Valjevo jutros. Vas dvoje na belom Versysu, Va tablice jos uvek na njemu.

Ja lično odoh sa ženom malo na Taru, a što se tablica tiče, platio porez na prenos i ne šalju mi potvrdu iz poreske. A trebalo da idemo ovaj vikend na malo duži put. Jbg i ja u poslednjem trenutku radim prenos....

A vi Valjevci ste gori od OZNE...:)

Promenio član shlem
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma to sa tom mirnoćom može da bude mnogo varljivo.

 

Pre nekog vremena smo @Darko Mihajlovic i ja išli u Kragujevac ili okolinu nešto, i u povratku ja uzmem njegov GTR 1400, a on moj Tracer.

 

Bukvalno je motor skoro isti na malim brzinama kao Versys 1000, lepo klizi, miran, umiljat. Taman kad sam pomislio kako ne ide ništa posebno, odnosno ono što je doktor spominjao, da je nekako sve previše mirno, shvatio sam da sam malo pre prebacio u 3. Stepen prenosa, spustio pogled na cajgere i video da idem 170,180kmh. Tačno je da nema kod njega ispucavanja pri malim brzinama kakve napravi Tracer (ili se bar takav utisak stiče), kako onaj motor ubrzava nakon 120kmh, je fantazija, medjutim kad sednes sa nekog drugačijeg koncepta, ne deluje ti tako. Ali kad dugo vozis taj motor, naučiš da uživaš u njemu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Narucio ovu zastitu za motor: https://www.gbracing.eu/Catalogue/ENGINE-PROTECTION/Z1000SX-Secondary-Engine-Cover-Set-2011-2019-Ninja-1000SX-2020
i sada gledam u uputama da se na Versys 1000 mora nesto modificirati na ovoj plastici ispod motora (belly pan) i cak su stavili i sliku, ali ja ne kuzim gdje je ovaj dio uopste ni sta tu trebam napraviti. Koliko kuzim treba tu nesto izrezati, ali ne mogu ovo locirati na motoru uopste.
Kuzi li itko sta ovde treba napraviti?

H465cc84e32924cb0bda170408c9f94b9w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Da, sa te je strane sigurno, ali ne kuzim gdje tacno. Kontam ako treba nesto puno pilati i prepravljati na originalnim plastikama da necu onda ni stavljati ovo. Ako je neka sitnica, to jos i ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 6 minuta, wragg je napisao:

Da, sa te je strane sigurno, ali ne kuzim gdje tacno. Kontam ako treba nesto puno pilati i prepravljati na originalnim plastikama da necu onda ni stavljati ovo. Ako je neka sitnica, to jos i ide.

Rekao bih , ovako...

 

 

IMG_20221002_230823.jpg 

 

Najbolje da krenes sa postavljanjem, pa da vidiš šta pravi problem.

 

Ne bi se previše brinuo oko tog sečenja, nije u pitanju nikakav vitalni deo, jedino da obratiš pažnju na preciznost, čisto estetike radi.

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Dopustio sam mu danas da me pokusa razuvjeriti da nije pravi motor za mene i nije me razocarao. Samo mi je morao pokazati sve svoje vrline.
300km po Schwarzwaldu i ni ja ni on se niti malo nismo umorili. f8db99765b51bfa4c7ac91f7d8b1e462.jpg038f5e89d748036ccd348b580ffc401c.jpg

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Danas smo preko Calwa do Nagoldtalsperre, odatle Freudenstadt, Nationalpark Schwarzwald, pa prema Baden-Badenu, Bad Wildbad i nazad prema Stuttgartu. Inace, ovo mi je prvi put da vozim kroz Schwarzwald ali bi moglo ovo u cesce biti. Ko sa razglednica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

 

Sudija, alo sudija... izbacuj ovu dvojicu.  :lol3:

 

Od sada na ovoj temi ima sa voznji samo da im postavljamo slike teletine ispod sača i ostalih djakonija. Udaramo nisko, na stomak. Tu su slabi.

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Uhhh, zaboravih uslikati klopu na Nagoldtalsperre :lol3:
Stali jucer 3-4 puta, od toga 3 puta naletili na nase ljude. Gore na ulazu u Nationalpark stajemo sa strane da zaduvanimo, a ispred nas staju 3x Z900. Pozdravljam ih na svapski, uredno odzdravljaju i nastavljaju izmedju sebe pricati na naski :D Decko iz Raske sa ekipom, vozikaju se i oni po Schwarzwaldu. Ako su na forumu, pozdrav za njih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Gledam malo po PA sajtu i pogledam i nasu masinu:

 

Versys 650 Grand Tourer 12493 eura

 

:staa3:

Ne znam da li je odnos dolar/jen, poskupeo aluminijum, gvozdje ili je do Ukrajine i Rusije... al cene su otisle u 3 lepe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja