Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
https://cycle-ergo.com/
 
Tu mozes da proveris da li mozes da dohvatis i koliko su ti savijene noge u kolenima, npr.
Imam tu blizu ogroman moto salon. Imaju uvijek preko 2000 sto novih sto polovnih motora izlozenih i na svaki se moze sjesti i po dogovoru probati. Otici cu ja to uzivo ocjeniti jel mi odgovara :D
A taman odlucio ostaviti Versysa

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Jbg, mi na Balkanu jos uvek moramo online da "pomirisemo" nov motor. Pa jos uvek nisam uzivo video MS1200, da ne pricam o tome da l' sam prebacio nogu preko njega.

 

Moram ja doci tu do tebe da proverim u tom salonu. Vidi da im ne treba kakav werbetechniker. Mogu da budem i tecnikerin po potrebi. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 5 sati, Fireblader je napisao:

@grafigo  ovo u oglasima je stari model MS. Uporedjujes novi model Versusa sa starim modelom MS.

MS MY 2015 je od 13k pa navise. Ova je vrv prva reg 2015.

Evo ga jedan za poredjenje. Multistrada, ali enduro model.    https://www.polovniautomobili.com/motori/19887380/ducati-multistrada-enduro-1200?

 

 

image.thumb.png.3473c63c6dc8f228514baa9b66908c55.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Jbg, mi na Balkanu jos uvek moramo online da "pomirisemo" nov motor. Pa jos uvek nisam uzivo video MS1200, da ne pricam o tome da l' sam prebacio nogu preko njega.
 
Moram ja doci tu do tebe da proverim u tom salonu. Vidi da im ne treba kakav werbetechniker. Mogu da budem i tecnikerin po potrebi. 3:
https://de.indeed.com/m/jobs?q=Werbetechniker&l=Baden-W%C3%BCrttemberg

Ma ovde ti svega treba. Rjesi vizu i dolazi! :D
Ovde te vodim kad dodjes:


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 15 minuta, wragg je napisao:

https://de.indeed.com/m/jobs?q=Werbetechniker&l=Baden-W%C3%BCrttemberg

Ma ovde ti svega treba. Rjesi vizu i dolazi! :D
Ovde te vodim kad dodjes:

 


Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

 

Ovde sam bio... Odusevljen sa salonom i koliko motora ima. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Mi redovno nedjeljom odemo. Nema prodavaca, ali moze se sve pogledati i sjesti na svaki motor. U zadnje vrijeme odemo u onaj dio gdje su custom Harley-i, uzmemo kavu na aparatu, zavalimo se na onaj kauc i po sat vremena uzivamo u pogledu

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Što se Motora novi - polovni za probu i test tiče u CH je moguće napraviti termin za probu kako novih, tako polovnih motora, naravno da i diler, tj prodavac prvo vizuelno skenira kupca, lice koje se interesuje za određeni primerak za probu, potrebno je da na uvid da dozvolu gde se kategorija vidi da je poseduje, ukoliko je potrebno ali retko se dešava, da diler traži depozit / avans u oređenoj sumi pre probe, potpisuje se ugovor, uglavnom DEMO motori su kasko osigurani i naravno da se dešavalo da ispadne problem prilikom vožnje u tom slučaju niste ništa krivi ukoliko baš ne divljate, niste prošli kroz crveno i slično, ukoliko nemate opremu sa sobom, dobijate Kacigu, rukavice i Jaknu za taj period probe, ako Vam ne odgovara, koristite Vašu opremu.

 

Kod nas je identičan slučaj kada su na primer novi Motori u pitaju, zakaže se termin ukoliko imaju DEMO Tast model koji Vi želite da kupite, praksa je da se potpisuje neki ugovor o probi, neretko se daje i neki depozit ali tu procenu kao i procenu da li čete dobiti DEMO na probu opet prvo vizuelno vrše kontrolu prodavci, diler, uvidom kako bih Ja to lajički rekao , kada vide sa čime si se dovezao do salona, outfit, da li je na tebi sat skupoceni ili dobar telefon u ruci, naravno da su godine bitne, vozačko iskustvo i to da li si koliko - toliko pismen i bogat sa iskustvom u poznavanju Motora, karakteristika.

 

Prošle godine smo drugar i Ja u Nišu u prodajnom salonu testirali R1250 GSA / 2021 , bez svih tih papirologija, naravno na reč dilera da nije potrebno ulaziti u procedure, bili maximalno korektni, jednom rečju nisi mogao da odoliš a da ne kujpiš Motor. Proba se svela na to da nismo imali određeno vreme za povrat, ali naravno kao kod svih nas da li kupujemo nov ili polovan, proba se svodi na to da se Motor isprovoza u par minuta, 2,3 ulice i to je to, takođe se može dogovoriti i dalja, duža vožnja gde će neko od dilerskih prodavaca ili kolega ići sa svojim ili drugim Motorom i sprovesti Vas nekom deonicom od na primer nekoliko sati, tačnije dan koji je dogovoren za to, što je i više nego super.

 

Ove godine takođe u Čačku jako prijatno iskustvo sa dilerima BMW Motora! Sve pohvale

 

Uglavnom unazad 2,3 godine se povećala prodaja - kuupovina novih motora i moje neko mišljenje je da dileri iz tog razloga bi trebalo da imaju neko DEMO vozilo za test ili prezentaciju aktuelnim kupcima kao i onima koji možda nisu, znamo svi da je reklama ili takav vid uglavnom pozitivan i da iako možda nismo kupci da na kraju padnemo na neku od tih stvari

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Dobio Versys i stitnike za ruke. Sad jos samo da ove temperature iz minusa iziđu pa i da probam konacno ima li razlike sa njima i sa ovom "poštar" šajbom :)29e6d765ce3e056bff5b385fb88ffb1c.jpg

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав колеге, уграбио данас времена, живаца, делова, уље, филтер итд па започео операцију. Можда неком од колега буде од помоћи, мењао сам уљани семеринг уљне пумпе, ништа компликовано, само пажљиво и брзо се решава. 

7B331950-706C-4091-8AE8-F676AF68CEA0.jpeg

3F953425-09EE-45B6-B48F-CB2444810BE3.jpeg

AE163045-09DA-40EC-A8AE-0FD8B5A01C1C.jpeg

654122D1-02B5-4D45-B6A8-40351FCFBD2B.jpeg

8AD82688-F55B-4E1E-8B12-B85E7DFB8138.jpeg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Evo samo da rezimiram posle 10 godina druzenja i predjenih 95 hiljada km sa versysom 1000. Motor je zadovoljio i premasio sva moja ocekivanja i potrebe. Za svo ovo vrijeme osim redovnog odrzavanja nisam imao ni jedan problem sa motorom. Motor sada radi potpuno isto kao i prvog dana. Mislim da ce se voziti barem jos ovoliko dok bude bilo potrebno bilo sta raditi na masini. Brz, udoban, povozan, pouzdan. Naravno posle 10 godina zelja da vozim neki drugi motor je prevagnula. Tako da versys ide na oglase da usreci nekog novog vlasnika. 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Nasao sam u inostranstvu bocne kofere za V, ali bez bravica/kljuceva. Koliki je to problem da se resi kod nas? Nove bravice da se nadju i postave, da se namesti da isti kljuc pali motor i otkljucava bravice...? Ili ako ne moze sa istim kljucem, makar da se resi zakljucavanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Naruci nove original kawasaki cilindre, cena je oko 50e(za novi tip kofera)

Dobijes sve u delovima pa slozis tako da odgovaraju tvom kljucu 

929859289_SmartSelect_20221228_134534_SamsungInternet.thumb.jpg.c56a80fe3c59d28079ed6e4b711caad4.jpg

Promenio član rus022

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Super, da znam da to i u zvanicnom servisu nije preskupo. Nisam siguran da li to mogu kod nas resiti jer je Kawa ovde bas, bas slabo zastupljena.

 

A moze li se kako u privatnoj reziji resiti? Ne znam kakvi su cilindri. Da li je to nesto bas specificno ili moze i u kucnoj radinosti da se resi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав друштво,

пошто сам пре извесног времена мењао семеринг уљне а како би дошао до ње морао и водену да скинем, пре извесног времена појавио ми се антифриз и то на о ринг гумици са горњег црева, кап две, ништа страшно, можда би и стало. А како не волим да ишта цурка итд, Цуле Н.Сад није имао на стању, успео сам да нађем неки сајт који продаје ОЕМ делове само за неколико врсте мотоцикла. Све је стигло за 8-9 дана, цене су коректне, једино што се исплати да се поручи више делова због почтарине. Ја сам обе о ринг гимице платио око 600-700дин али поштарина је била мислим око 1200дин. Све у свему мислим да је ок сајт и да може да помогне колегама у потрази за оригинал деловима

B5FA102A-1DCB-4690-AD85-5CD83A9ABD3B.jpeg

F9FBECA4-B554-47B0-817B-94C1B63DA9A7.jpeg

B34C4FD8-957D-487E-844B-5C1DF50DB811.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
On 28.12.2022. at 12:47, grafigo je napisao:

Nasao sam u inostranstvu bocne kofere za V, ali bez bravica/kljuceva. Koliki je to problem da se resi kod nas? Nove bravice da se nadju i postave, da se namesti da isti kljuc pali motor i otkljucava bravice...? Ili ako ne moze sa istim kljucem, makar da se resi zakljucavanje.

 

Ukoliko ti trebaju nove bravice za Givi V kofere, ja ih imam. Možeš oba kofera na isti ključ otvarati. Da li možeš da otvaraš sa ključem od motora, stvarno ne bih znao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Hvala, cucemo se ako mi prodje ovo. Praznici su, pa mi organizacija ide sporije. Jos uvek nemam potvrdu da su moji koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Nisu mi neophodni pa ih polako trazim, kad nalete povoljno. A gledam inace samo fabricke, kako bih izbegao izgled sa nosacima, kada skinem kofere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Mi zatvaramo sezonu da je mozemo sutra otvoriti :D
Inace, ako kome padne na pamet da stavi ovu veliku Givi sajbu, neka odmah odustane. Ja je danas malo isprobao na autoputu i iznad 150kmh je skoro pa nemoguce voziti od turbulencija oko kacige. Ja sam 1,95m visok pa bi mozda nekome nizem od mene bilo i prihvatljivo, ali sam je ja upravo skinuo i vratio originalnu. 0c34decf5fa38398a8f946f432fd4cfa.jpge2625969ae1381169b12737b10b20f83.jpg4ceba184b4f5e843e170aeaed14943fc.jpg

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Baš sam hteo da te pitam za utiske u vezi sa "šajbnom", u odnosu na original... Meni fabrički ne pravi izražene turbulencije, nego onako, malo. Čitao sam na nekom britanskom V-1 forumu da se neki nisu ustrećili sa velikim, aftermarket vizirima. Možda je Puig-ov Touring vizir prava mera, on je oko 15 cm veći od fabričkog. :stabre:

Screenshot-2022-12-31-18-59-03-484-edit-

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
pre 57 minuta, DraganNS je napisao:

Baš sam hteo da te pitam za utiske u vezi sa "šajbnom", u odnosu na original... Meni fabrički ne pravi izražene turbulencije, nego onako, malo. Čitao sam na nekom britanskom V-1 forumu da se neki nisu ustrećili sa velikim, aftermarket vizirima. Možda je Puig-ov Touring vizir prava mera, on je oko 15 cm veći od fabričkog. :stabre:

Screenshot-2022-12-31-18-59-03-484-edit-

Ja upotrebljavam Givi vizir (+16 cm) na starom modelu Versys 1000. Meni ( 186cm) odgovara 100% . Ni turbulencije, ni buke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

A evo ja uvijek nesto pokusavam promijeniti i optimizirati na motorima, ali se isto jako cesto uvjerim da je najbolje rjesenje u stvari ono sto inzinjeri u startu i nakon jako puno testiranja stavili na taj motor.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja