Jump to content

Moto Zajednica

Nove kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Upravo sada, zlatkojov je napisao:

Krep traka, a sad ove maske za koronu su iz raja izasle:)

Videh nekoliko motora sa tom trakom preko 2 broja… doduše ne daj bože da te usnimi patrola na nekom semaforu…

 

Videh i neke motore sa topcase-om kako im visi lanac preko tablice, tačno onaj deo gde je brava, prekriva jedan ili 2 broja :) Milina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Sinoć su me zaustavili kod generalštaba, da sam imao prelepljenu tablicu nemam pojma kako bih se opravdao. Ovo za lanac se slažem, to i pije vodu nekako…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Due je napisao:

Tipa nisu ti obe ruke bile na upravljaču i slično

Mislis kao u Kini, prekrsajne greske ti skidaju odmah od plate i lupaju recke u kreditnom birou. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Obzirom da je tehnologija njihova a i uzor su nam kao društveno uređenje mož' i tako.:D

 

Inače dehumanizacija mi je zastrašujuća. Kamere nemilosrdno beleže prekršaje i nije bitno da li si prošao kroz žuto/crveno u strahu da će onaj iza tebe da te zgromi jer si video da neće stati itd...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Mislim da je vreme da cutimo i trpimo,ipak ovo nije represija. To je sve za nase dobro. Ja se osecam sigurno i zasticeno. Hvala drzavi sto misli na nas. Ja sam sada savesniji vozač. A ulice ne moraju da se sire i bulevari grade. Ako budemo dovoljno ustrojeni i vozimo u koloni jedan za drugim strpljivo ,sve ce biti uredu. :dupe: im se na glavu.

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Na zrenjaninskom putu kod auto cacka su bile obicne kamere za nadzor, pre neki dan su dodali jos neka cudesa pored njih, kao neki senzori ili tako nesto. Zbog toga ce tu biti najvise udesa, ljudi se zalecu pa naglo koce malo pre njih, ko ne zna zakucace se u nekoga.

Na pancevackom mostu stavili ogranicenje 50km/h, ako stave kameru za brzinu svako ko predje most ce dobiti cestitku.

Kamere koje slikaju prelazak na crveno ne beleze ako predjete na zuto, licno sam testirao (slucajno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Kod mene u kraju isto... Tamo kod Bolecke pijace na Smederevcu. Zimus je preko noci nikao stub i sad pre neki dan isto preko noci se pojavile kamere sa nekim cudima.

Pa ih je isto neko "preko noci" metlom iscukao da snimaju nebo i tako su stajale par dana :)

I evo opet stoje kako treba, gledaju u put.

Al mi nije jasno zasto obe snimaju istu stranu (pravac iz Grocke ka Bgd).

Pitanje je i dal snimaju uopste neke prekrsaje.

 

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne snimaju sve kamere prekrsaje, vecina je za nadzor saobracaja i da li se pravi guzva, nekada naprave akciju pa citaju tablice i salju kazne ako je neregistrovano vozilo u saobracaju.

Mene samo zanima kad saobracajac regulise raskrsnicu i pokaze ti da vozis a crveno na semaforu, sta cemo onda? Pre regulisanja bi trebali da ugase semafore ali to nikada ne rade.

Cesto se desava da saobracajci kad je guzva na Brankovom mostu pokazu da vozis zutom trakom, a dve kamere snimaju zutu traku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
pre 10 minuta, opsidiannight je napisao:

Plus se pare placaju i na odrzavanje sistema, kupovinu softvera, skladistenje bekapa. Znaci, masina za mlevenje para. Cijih i kuda mozete da pretpostavite.

Pa ja rekao jutros, al snima kamera i ovde :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
pre 12 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Cesto se desava da saobracajci kad je guzva na Brankovom mostu pokazu da vozis zutom trakom, a dve kamere snimaju zutu traku

Verovatno brisu snimke, prosao par puta jer mi je pokazao saobracajac. Skljoca ona i na taksiste, samo se posle sortira ili su podesili da sistem sam brise TX (i jos neke :)).

A jednom sam isto po vejavici u smeru ka gradu, svi zaglavljeni, mile, par nas zutom, blica ona, al mi nije nista stiglo. A i ne moze u takvim slucajevima jer se ne bi na snimku videlo da je zuta traka u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Kad saobracajci usmeravaju u zutu traku na Brankovom mostu onda ne stizu kazne. Obaveste centralu da ce tako regulisati saobracaj ili ih ovi iz centrale tako upute. Uglavnom tako mi je rekao saobracajac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nisam mislio da ću ovo ikada da izjavim ali - kupiti neregistrovanog R-a iz inostranstva, full opremu i ne jebati živu silu.  Dobrodošli u novo/staro doba.

 

Ima smisla kad malo bolje razmislimo - prvi bajkeri su bili odmetnici od pravde. Sada će postati odmetnici od (ne)pravde. 

 

Znate ono... kolo sreće se okreće... oni koji ne nauče istoriju su rešeni da je ponove i te fore...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

U čemu je problem sa kamerama ako se većinski pridržavamo propisa? Zna se gde su kamere, nije pokriven svaki metar ulica... Izgleda da više volimo totalno rasulo.

Takođe se slažem da ima i dosta nelogičnih ograničenja i sl., 

Podržavam da sve kamere ukoliko mogu prate neregistrovana vozila, prolazak na crveno, priču na telefon i sl. - smatram da je to u konačnom zbiru korisno za sve.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

U čemu je problem sa kamerama ako se većinski pridržavamo propisa?

 

 

 

Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

Takođe se slažem da ima i dosta nelogičnih ograničenja i sl., 

E zbog toga...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja sam primetio da su u poslednja dva meseca na vec postojece kamere dodali nove sa ovim belim pravougaonikom koji se plasim da meri brzinu, ali svakako ako meri saznaću uskoro. Izvukao sam slike sa gopro, ne znam koliko se vidi IMG_20220620_100505.thumb.jpg.ded0e5b62bf2dae75b8a180e704694e4.jpgIMG_20220620_100442.thumb.jpg.4f9d67d5035f8f9a129bc282e246fb1f.jpgGX011354_1655712114039.thumb.JPG.e6c7893f0cba7f0ece9cc2b4a2fe6902.JPG

Za sad sam primetio na početku brankovog ka gradu i na ledinama posle grand kafe ka surčinu, odakle i jesu slike skinute. 

 

No ako mere brzinu saznaću uskoro. 

Ja sam do prosle godine vozio 50ccm i tablicu apsolutno nikad nisam nosio na skuteru, stajala je ispod sedišta. Zaustavljali su me saobracajci na motoru više puta, samo je proverio da li sam registrovan, dokumenta i pustio me, pita me samo gde je tablica, ja otvorim sediste, pokazem mu i on kao ok, nit šta dalje pita niti me na bilo šta upozorava. Na atlantiku i RS-u tablica stoji normalno na nosaču, nisam dobio nikakvu čestitku do sad (nadam se da će tako i ostati). Jedino ko me je smarao za tablicu i zvocao da mora da bude na vidnom mestu je interventna, al pošto oni ne mogu da mi pišu kaznu, bolelo me uvo da je stavljam :na_glavi:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
pre 49 minuta, matke92 je napisao:

Ja sam primetio da su u poslednja dva meseca na vec postojece kamere dodali nove sa ovim belim pravougaonikom koji se plasim da meri brzinu, ali svakako ako meri saznaću uskoro. Izvukao sam slike sa gopro, ne znam koliko se vidi IMG_20220620_100505.thumb.jpg.ded0e5b62bf2dae75b8a180e704694e4.jpgIMG_20220620_100442.thumb.jpg.4f9d67d5035f8f9a129bc282e246fb1f.jpgGX011354_1655712114039.thumb.JPG.e6c7893f0cba7f0ece9cc2b4a2fe6902.JPG

Za sad sam primetio na početku brankovog ka gradu i na ledinama posle grand kafe ka surčinu, odakle i jesu slike skinute. 

 

No ako mere brzinu saznaću uskoro. 

Ja sam do prosle godine vozio 50ccm i tablicu apsolutno nikad nisam nosio na skuteru, stajala je ispod sedišta. Zaustavljali su me saobracajci na motoru više puta, samo je proverio da li sam registrovan, dokumenta i pustio me, pita me samo gde je tablica, ja otvorim sediste, pokazem mu i on kao ok, nit šta dalje pita niti me na bilo šta upozorava. Na atlantiku i RS-u tablica stoji normalno na nosaču, nisam dobio nikakvu čestitku do sad (nadam se da će tako i ostati). Jedino ko me je smarao za tablicu i zvocao da mora da bude na vidnom mestu je interventna, al pošto oni ne mogu da mi pišu kaznu, bolelo me uvo da je stavljam :na_glavi:

 

Identicne su stavili na most na Adi sa NBG strane, samo sto tamo cesto stoje sa radarom, pa ne znam koja je funkcija kamere, mozda samo nadzor.. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

I ja sam ispod ovih novih na Brankovom dosta put prošao sa osetnim prekoračenjem, što autom što skuterom... Javljam ako stigne šta.

Ista kamera je kod semafora u Francuskoj ulici, ugao sa Gospodar Jovanovom i ta snima semafor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja