Jump to content

Moto Zajednica

Popravka kofera Krauser

Recommended Posts

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Pre mesec dana bio sam na putu i kad sam naleteo na dve rupe u dva odvojena navrata, jedan od kofera mi se otkacio i pao. Isti kofer je pao dva puta u razmaku od sat vremena. Kao vrhunac putovanja bio je pad na prilazu mostu u Svilajncu, srecom pri 20km/h. Koferi su kao na slici.

4654100.jpg

 

Oboje smo ok, ali bih voleo da mi neko pogleda bravu/kopcu kofera i zasto se otkaci pri tako nekim jacim udarima. Pogotovu sto se kopca na motoru malo iskrivila od pada.

Takodje, mozda bi na jednom mestu, bas kod bravice, trebalo dolepiti plastiku, kao da postoji tanka tanka pukotina, ali ovo nije nista strasno. 

 

Inace sam koferima prezadovoljan i kad se otkacio, samo je otklizao. Ni u jednom trenutku nije pretio da se otvori ili da se rasprsne.

 

Dakle, jel znate nekoga ko se bavi popravkom kofera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Na adv forumu sam čitao da su ljudi na razne načine pokušavali da spreče otpadanje kofera u vožnji. Krausera naravno. Tako su sami smišljali sisteme kojima bi osigurali kofernjace. Ja sam moje osigurao sajlicama kroz koje provučem male katance i nema šanse da spadne. Ima negde tema,mislim da je u uradi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Plastika je plastika, u kombinaciji opterećenja i naših " rupičastih " puteva, zna da se uvije, pa kofer ispadne .  Ja sam to do sad uspešno rešavao steznom trakom. Stavim je na sedište, provučem ispod oba kofera, pa oko njih i opet preko sedišta pa zategnem sa onim mehanizmom i drži !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ja imam problem sa givi koferom , tj kada ga nakacim ima malo lufta u onom trouglastom delu(bravica gde kaci ) i u voznji mi lupka ,kako da to resim ,ima li neko iskustva ? Evo slika ploce i oznacen je deo gde ima luft,zazor,tj u kom delu se javlja lupkanje .

Inked61JnG9NWNAL._SX425__LI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pritom sam zamenio ove cetiri gumice na koje naleze kofer ,jer sam mislio da su se moje istanjile ,smanjile od upotrebe ,medjutim nista bolje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre sat vremena, pismiga je napisao:

Pritom sam zamenio ove cetiri gumice na koje naleze kofer ,jer sam mislio da su se moje istanjile ,smanjile od upotrebe ,medjutim nista bolje . 

Meni je lupkao Givi kofer a rešio sam time što sam nalepio na nosač one “ podmetače “ kao za ispod stolica i posle ništa lupkanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 19.9.2018. at 12:18, gox je napisao:

Meni je lupkao Givi kofer a rešio sam time što sam nalepio na nosač one “ podmetače “ kao za ispod stolica i posle ništa lupkanje .

isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 9/26/2018 at 11:32 PM, LuckyVladano said:

Mislim da smo se danas videli. Moja greska, na ovakve kofere ne moze brava iz mog saveta. :jok:

 

Jesmo, ali i savet gde da nađem gurtne je dobrodošao, mada nisu još nabavljene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Cao, 

 

jel ima neko shemu nosaca za montazu krauser starlet bocnih torbi (i one top case)..treba da mi stigne nosac i torbe, ali bojim se da ako je prodavac pogubio neke delove da mogu to da pogledam i zamenim vec s necim drugim ,

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 9/16/2018 at 11:26 PM, stari roker said:

Na adv forumu sam čitao da su ljudi na razne načine pokušavali da spreče otpadanje kofera u vožnji. Krausera naravno. Tako su sami smišljali sisteme kojima bi osigurali kofernjace. Ja sam moje osigurao sajlicama kroz koje provučem male katance i nema šanse da spadne. Ima negde tema,mislim da je u uradi sam.

Cao

 

Jel imate sliku tih sajlica i katanac na koferu da vidim kako to izgleda

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, aleksandar k je napisao:

Cao

 

Jel imate sliku tih sajlica i katanac na koferu da vidim kako to izgleda

 

Pozz

Imaš u delu "sam svoj majstor" temu "Nosaci bočnih kofera BMW R50/5" gde sam opisao kako sam napravio nosače na mom bmw - u. Tu ima i slika kako sam osigurao kofere sajlicama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Ne znam dal je bolje ovde il da otvaram novu temu.

Pukao mi je kofer Coocase 50L, posle malo brze voznje na autoputu od par sati mi je ispucao u krug na dnu oko onoga gde se kaci, tako da se sad drzi manjim delom plastike (nije otpao).

Jel ima smisla to lepiti, mozda ojacati malo iznutra, ili da odustanem i trazim drugi kofer?

Jel znate nekog u BG ko moze to da mi uradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kappa i Givi su zakon, evo već 6 godina njakam moj Kappa K46 kofer, na svakom putovanju pretovaren bar 3x od preporučenog i nikad problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja