Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti potrosnju?

Recommended Posts

  • Integrisan, 8144 postova
pre 21 minuta, sashac je napisao:

potrosnja 5.1 litar

Sale, ti ako si tog fejzera sa saputnikom terao 5.1l/100km, pa ti si najbolji sledbenik tog Lalajkovog posta :na_glavi:

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
5 minutes ago, sashac said:

Evo ga jos jedan moralista...Weeelcomeeee...

Čitam i čudim iz kog razloga si toliko bezobrazan i neverovatno besan na sve oko sebe da ti smetam sad i ja kojem je sve ovo dosadilo? Ovo ni godine ni vozački staž sad ne mogu da opravdaju. Ne poznajem te i ne pada mi na pamet da ulazim u raspravu s tobom ali ovo je tipično trol ponašanje na internetu. Provociraš, bez razloga. Cimaš ljude na emotivnom, dakle veoma niskom nivou, kako bi ti odreagovali a ti imao šta da raspraviš. Ako ti se nije dopao moj komentar, jasno, nema problema ali sad još i prozivanje. Preteruješ, zaista. Jednu krajnje informativnu i benignu temu si uspeo da odvučeš u nepoznatom pravcu. Zbog čega? Da bi nas ubedio da si u pravu? Da umeš bolje? Da si jednostavno "divlji" bajker koji ne mari nizašta drugo osim za užitak u vožnji? Da nam objasniš našu zaludnost? Da želiš da probudiš duboku svest o vožnji u nama svima? Da imaš najveći i najduži? Odlično! Evo, priznajem da jesi! Sve si. Sve imaš. Car si na putu. Ko od tebe nije pokupio umeće vožnje i osetio užitak bubica među zubima taj je mnogo na gubitku. Eto. Je l' dovoljno? Ako nije, jbg, ja nemam više šta da dodam u ovoj temi.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
57 minutes ago, severian said:

Sale, ti ako si tog fejzera sa saputnikom terao 5.1l/100km, pa ti si najbolji sledbenik tog Lalajkovog posta 

U slučaju primenjivanja svih pravila iz prvog posta postoji mogućnost ulaska u negativnu potrošnju tj. naviranja benzina što će vremenom dovesti do punjenja i prelivanja rezervoara, a to već može biti ozbiljan problem koji treba razraditi :moto2:

 

 

p.s. šalim se naravno, tema mi je postala krajnje zanimljiva pa da se upišem, poštujem svačija mišljenja i načine vožnje.. da ne bude pogrešno protumačeno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, severian je napisao:

Sale, ti ako si tog fejzera sa saputnikom terao 5.1l/100km, pa ti si najbolji sledbenik tog Lalajkovog posta :na_glavi:

 

Jbt samo si me ti provalio...A znnnaaa covek...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, lomitelj je napisao:

Čitam i čudim iz kog razloga si toliko bezobrazan i neverovatno besan na sve oko sebe da ti smetam sad i ja kojem je sve ovo dosadilo? Ovo ni godine ni vozački staž sad ne mogu da opravdaju. Ne poznajem te i ne pada mi na pamet da ulazim u raspravu s tobom ali ovo je tipično trol ponašanje na internetu. Provociraš, bez razloga. Cimaš ljude na emotivnom, dakle veoma niskom nivou, kako bi ti odreagovali a ti imao šta da raspraviš. Ako ti se nije dopao moj komentar, jasno, nema problema ali sad još i prozivanje. Preteruješ, zaista. Jednu krajnje informativnu i benignu temu si uspeo da odvučeš u nepoznatom pravcu. Zbog čega? Da bi nas ubedio da si u pravu? Da umeš bolje? Da si jednostavno "divlji" bajker koji ne mari nizašta drugo osim za užitak u vožnji? Da nam objasniš našu zaludnost? Da želiš da probudiš duboku svest o vožnji u nama svima? Da imaš najveći i najduži? Odlično! Evo, priznajem da jesi! Sve si. Sve imaš. Car si na putu. Ko od tebe nije pokupio umeće vožnje i osetio užitak bubica među zubima taj je mnogo na gubitku. Eto. Je l' dovoljno? Ako nije, jbg, ja nemam više šta da dodam u ovoj temi.

Brate sve si me opisao...Naravno veze nema sa istinom,ali kao i ja,i ti imas pravo da izneses svoj stav.I sad ce mrzioci mene da ti daju plusice,pa mogu da te prozovem i za to .Ajd sad da zamislimo,da je izostala reakcija na Lalajkov post.Tema bi otisla u zaborav,a vidi kako ovde razvijamo temu u najsirim pravcima.Vi sto brinete za Lalajka,nemojte,covek je normalan,i sposoban da opstane kao urednik na forumu,i mislim da mu dusebrizni advokati nisu ni najmanje potrebni.Brate sve sto si rekao po meni je demagogija i magla.Ja sam barem dao svoje misljenje na njegovu temu,ti samo komentarises mene.:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

 Još jednom, @lalajko , hvala ti.

Gledaj,samo objasni na cemu si se epohalno zahvalio coveku.Opsta demagogija,a jos bi bilo bolje da nam predocis svoj nacin voznje,da li to primenjujes,ili ne(kao i svi do sada),neke cinjenice i sl.A analizu mog kulturoloskovaspitnopsihickog stanja batali,to ni lekari nisu uspeli da izanaliziraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
3 minutes ago, sashac said:

Gledaj,samo objasni na cemu si se epohalno zahvalio coveku.Opsta demagogija,a jos bi bilo bolje da nam predocis svoj nacin voznje,da li to primenjujes,ili ne(kao i svi do sada),neke cinjenice i sl.A analizu mog kulturoloskovaspitnopsihickog stanja batali,to ni lekari nisu uspeli da izanaliziraju.

Nisam ti se ni obratio dok me nisi zajahao. Motor si poklonio sinu a sada sjaši i sa mene, ok? Hvala ti na razumevanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 42 minuta, lomitelj je napisao:

Nisam ti se ni obratio dok me nisi zajahao. Motor si poklonio sinu a sada sjaši i sa mene, ok? Hvala ti na razumevanju.

"Krajnje je vreme da se lepo negde nađete i da ga povadite. Pa da vidimo čiji je duži! Nema nam druge posle ovoliko izrečenih besmislica koje veze sa temom nemaju niti sa poentom iste. Lečenje potisnutih kompleksa i ličnih ubeđenja kroz poruke u temi koja je u načelu bila čisto informativna je jednostavno prevazišlo svaku meru. Smorili ste ovu temu ali skroz. :moto2: Jedino što se mora priznati je da ste to uspeli bez korišćenja politike. E tu vam svaka čast. Ipak, šteta. Još jednom"

Ako ovde nisi mislio na mene izvinjavam se,ali bice da nije u meni problem.Mislim oko tog jahanja koje spominjes.A i nemas ni motor.:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

jebeš uštedu i vožnju na motoru ako ga bar na nekom pravcu ne uteraš u crveno.

 

 

Onda ću da vozim svoju Multiplu na vrh gasa, motor ću da prodam, a od godišnje uštede (što trošim na motor) imaću za jedno solidno porodično letovanje u Grčkoj (ili da odem skromno do Alpa ili da se bahatim u nekom selu u Rumuniji) i još ako sipam dizel u Makedoniji imam uštedu na gorivu 40e za celo putovanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ova tema bi bila tema,da ljudi iskreno i bez uvijanja kazu sta misle.A ne da komentarisu tudje odgovore,sa gledista pravednika bozijih zgrazavajuci se nad strasnim recima ,da brane kobojagi ispravnost posta, i njegov smisao,kao i postavljaca,a pri tome ne iznoseci svoje misljenje o istoj toj temi.Naravno u cilju dramatizovanja,tu se ubacuju cudjenja i zgrazavanja,nad bilo kojim postom koji ne velica lik i delo postavljaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 9 minuta, mrle je napisao:

jebeš uštedu i vožnju na motoru ako ga bar na nekom pravcu ne uteraš u crveno.

Ma jok brate,ovde svi oni ispravni  koce mudima,i masu rucicama da dobiju ubrzanje,sve vreme gledajuci u obrtaljku,i prebrojavajuci u isto vreme koliko imaju kinte u dzepu.:care:Sad ce Mikulancu da drpe ideju za jedro jbt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

Krajnje je vreme da se lepo negde nađete i da ga povadite. Pa da vidimo čiji je duži! Nema nam druge posle ovoliko izrečenih besmislica koje veze sa temom nemaju niti sa poentom iste. Lečenje potisnutih kompleksa i ličnih ubeđenja kroz poruke u temi koja je u načelu bila čisto informativna je jednostavno prevazišlo svaku meru. Smorili ste ovu temu ali skroz. :moto2: Jedino što se mora priznati je da ste to uspeli bez korišćenja politike. E tu vam svaka čast. Ipak, šteta. Još jednom, @lalajko , hvala ti.

Moj je mali al je mek ko duša!!!:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
2 hours ago, lomitelj said:

Krajnje je vreme da se lepo negde nađete i da ga povadite. Pa da vidimo čiji je duži! Nema nam druge posle ovoliko izrečenih besmislica koje veze sa temom nemaju niti sa poentom iste. Lečenje potisnutih kompleksa i ličnih ubeđenja kroz poruke u temi koja je u načelu bila čisto informativna je jednostavno prevazišlo svaku meru. Smorili ste ovu temu ali skroz. :moto2: Jedino što se mora priznati je da ste to uspeli bez korišćenja politike. E tu vam svaka čast. Ipak, šteta. Još jednom, @lalajko , hvala ti.

Mislim da bi tu na kraju ispalo takmičenje ko ima manji :) .

Onaj ko ima veći nema potrebu za tolikim kurčenjem i dokazivanjem "muškosti" kroz priču o ćeranju motora.

Zna se đe se muda pokazuju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 3 minuta, Arso je napisao:

Moj je mali al je mek ko duša!!!:jee:

nije dugačak, ali je zato tanak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, DUKE VUK je napisao:

Mislim da bi tu na kraju ispalo takmičenje ko ima manji :) .

Onaj ko ima veći nema potrebu za tolikim kurčenjem i dokazivanjem "muškosti" kroz priču o ćeranju motora.

Zna se đe se muda pokazuju.

 

Vazno da pricas o djoki,a o potrosnji i stednji nemas misljenje...:stabre:Evo recimo,ja sam 91 bio kao mladic godinu dana na ratistu,borio se za zemlju,nisam bezao i sakrivao se kao sve pedercine od mojih ortaka,po plakarima.Srecom,prodjoh samo sa metkom u nozi,koji i dan danas ponosno nosim i sviram na svakom aerodromu.I u palati pravde,izvinjavam se.Visio sam u kanjonu morace,spasivsi celu muslimansku porodicu iz auta,dok su hrabri prolazili ne okrecuci se,sem gospodina iz NS koji je pomogao.Jel ces sad a mi pricas o mudima djokama i Navaku,ili sta?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Imam.

Da sam mnogo mislio na novac ne bih se ni latio motora.

Ali...

Ima momenata da se vozim da se prevezem, tada volim da mi je potrošnja mala.

U drugim situacijama gledam da osjetim čari koje motor može da mi pruži i da uživam i ne žalim da platim to uživanje.

Sva sreća brzo me prođe inače ostade bez dinara :) .

 

Na žalost editovao si svoj post pa sad ovaj moj izgleda kao nesuvislo blebetanje al ajde neka ga. Ko razume shvatiće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 6 minuta, sashac je napisao:

Vazno da pricas o djoki,a o potrosnji i stednji nemas misljenje...:stabre:

nekad bili na forumu mudići i bezmudići... pa nastao haos, banovi, trajni banovi... ćuti begaj.

 

sada još da se dodaju partizani i četnici, malo rasprave... i ključ na temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 1 minut, DUKE VUK je napisao:

Imam.

Da sam mnogo mislio na novac ne bih se ni latio motora.

Ali...

Ima momenata da se vozim da se prevezem, tada volim da mi je potrošnja mala.

U drugim situacijama gledam da osjetim čari koje motor može da mi pruži i da uživam i ne žalim da platim to uživanje.

Ok,onda ga ne zavrces,jel tako.Laganini i to je to.Jel ga gasis na semaforu.Da li nizbrdo na 1500 obrtaj kocis lagano motorom,smanjujuci stepen prenosa,ili ga sajbnes u leric pa lagani glajd...Jel stavis veci vizir,ili se spustas ispo itog...pls answer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ne,nikada, ali nemam ništa protiv da to neko radi.

Svako ima svoje razloge za to, a novčanik je, na žalost, jedan od glavnih razloga za takvo ponašanje.

Mislim da bi svako volio da tera motor po Evropi i da ga baš briga koliko motor troši, koliko košta ručak u sljedećoj kafani i prenoćište u hotelu.

Jebiga, ne mogu to svi sebi priuštiti. A vole da se voze, živa duša.

Pokušavaju da se dovijaju na razne načine da kako, tako sebi ispune želju.

Da li ih treba zbog toga prozivati, potcjenjivati, vrjeđati.

Kaži, nekim čudom me bog pogledo i mogu sebi priuštiti ovo. Zahvali mu se na tome i uživaj.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa ovde se ne radi o tome da se neko ponizava.Samo se radi o tome da niko to ne upraznjava,eto cak ni ti,jer je prosto apsurdno.Ja sad kad bih zamolio sve clanove foruma kojima sam poklonio nesto od delova i opreme,bila bi to ozbiljna tema,tako da o bilo kakvom uzvisenom stavu nema ni govora.Ja svoju srecu delim sa drugima,i to mi je i radost zivljenja.Hajde da jedno 7  dana,niko nista ne komentarise nikome,da samo hvalimo sve sto se postavi,pa da onda opet o svemu popricamo,i da vidimo kako bi funkcionisao forum.Ovde postadoh ja tema za prepucavanje,umesto argumenti i kontraargumenti.Ni u jednom postu nisam nikoga ponizavao,jos jednom cu da naglasim.U jednoj recenici saljivo sam provukao da samo mentol,i pirocanac mogu to sve da rade,verujuci da ce da ustede neki dinar.Najopasniji su ljudi koji bilo sta voze,a nemaju novca da odrzavaju.Koliko god to bilo tuzno,i koliko god bila potreba,oni jesu najveca opasnost po bezbednost.Kad tu dodamo bahatost,i alkohol,dobijemo skup svih opasnosti.Ja sam objasnio jos u prvom postu da je ispravno da najvecu ustedu donosi skupo odrzavanje motocikala,i ostalih vozila.A to je i Lalajko prvo napomenuo,da motor mora biti ispravan,nastelovan,sa odgovarajucim pneumaticima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 7 minuta, sashac je napisao:

.Najopasniji su ljudi koji bilo sta voze,a nemaju novca da odrzavaju.Koliko god to bilo tuzno,i koliko god bila potreba,oni jesu najveca opasnost po bezbednost.Kad tu dodamo bahatost,i alkohol,dobijemo skup svih opasnosti.

a zašto sada mene prozivaš?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Eto, kad pričaš ovakvim tonom ti si divan sagovornik.

U ovom postu bi se složio čak i sa svakim tvojim zarezom :) .

Pokušaj i ti da uočiš razliku.

Šteta je da širiš pogrešno mišljenje o sebi samome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja