Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti potrosnju?

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 1 minut, DUKE VUK je napisao:

Eto, kad pričaš ovakvim tonom ti si divan sagovornik.

U ovom postu bi se složio čak i sa svakim tvojim zarezom :) .

Pokušaj i ti da uočiš razliku.

Šteta je da širiš pogrešno mišljenje o sebi samome.

Pa mene zna dosta ljudi sa foruma,i evo neka kazu ljudi...Prezivecu...Mene nije briga za tudja misljenja,iz smisla dopadanja i slihtanja.Ja uvek sto na um to na drum.Sa mnom je lako.Sta cemo sa ovim pravednicima pustim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Upravo sada, Arakis je napisao:

Duga ova zima, bas... 

evo sledeci cetvtak 15 stepeni...Izdrzteeee jos malo i neeema meeee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 9 minuta, sashac je napisao:

evo sledeci cetvtak 15 stepeni...Izdrzteeee jos malo i neeema meeee...


e, jbga, opet me prozivaš.

ja se bahatio, preticao kolonu na punu liniju dok je autobus stajao u stanici dok je padao sneg i pao. Još nisam nabavio deklu i ulje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Na moje cisto tehnicko pitanje sa prve strane jos niko nije odgovorio,a kako smanjiti potrosnju je odgovor u samom izboru motora prilikom kupovine.Prema mom iskustvu i kad su auti i kad su motori u pitanju potrosnja se ne razlikuje drasticno od fabricki predvidjene,ako ipak bude velike razlike onda nesto nije ispravno.Ne mozes ocekivati da vozis gold winga i da trosi 3l/100km,ako nemas novca da ga napojis kupis nesto sa manjom potrosnjom i to je to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Na moje cisto tehnicko pitanje sa prve strane jos niko nije odgovorio,a kako smanjiti potrosnju je odgovor u samom izboru motora prilikom kupovine.Prema mom iskustvu i kad su auti i kad su motori u pitanju potrosnja se ne razlikuje drasticno od fabricki predvidjene,ako ipak bude velike razlike onda nesto nije ispravno.Ne mozes ocekivati da vozis gold winga i da trosi 3l/100km,ako nemas novca da ga napojis kupis nesto sa manjom potrosnjom i to je to.

To je to.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Možda i nije baš tako jednostavo postići tu famoznu uštedu goriva, koristeći sve ove tehnike koje Lalajko spominje na početku teme, ali jedno je sigurno:

ne bi trebalo da se nipodaštava i da se podsmeva na bilo čiji trud, kao ni to da neko stvarno i pokušava da napravi tu uštedu na svom motociklu. Stvarno je bezobzirno i neljudski takve ljude nazivati škrticama, nazivati ih pogrdnim i neetičkim imenima i govoriti kako za njih nije motor, jer ne žele da svo gorivo samo izduvaju u visokim obrtajima i u jurcanju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
9 minutes ago, ivica744 said:

Na moje cisto tehnicko pitanje sa prve strane jos niko nije odgovorio,a kako smanjiti potrosnju je odgovor u samom izboru motora prilikom kupovine.Prema mom iskustvu i kad su auti i kad su motori u pitanju potrosnja se ne razlikuje drasticno od fabricki predvidjene,ako ipak bude velike razlike onda nesto nije ispravno.Ne mozes ocekivati da vozis gold winga i da trosi 3l/100km,ako nemas novca da ga napojis kupis nesto sa manjom potrosnjom i to je to.

Kad Lalajko kupi Goldwinga trosice 3 litre... garantujem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 33 minuta, Arakis je napisao:

Duga ova zima, bas... 

E, baš...:lol:

pre 1 minut, Mikulanac je napisao:

Kad Lalajko kupi Goldwinga trosice 3 litre... garantujem.

I manje :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 22 minuta, ThePainkiller je napisao:

Možda i nije baš tako jednostavo postići tu famoznu uštedu goriva, koristeći sve ove tehnike koje Lalajko spominje na početku teme, ali jedno je sigurno:

ne bi trebalo da se nipodaštava i da se podsmeva na bilo čiji trud, kao ni to da neko stvarno i pokušava da napravi tu uštedu na svom motociklu. Stvarno je bezobzirno i neljudski takve ljude nazivati škrticama, nazivati ih pogrdnim i neetičkim imenima i govoriti kako za njih nije motor, jer ne žele da svo gorivo samo izduvaju u visokim obrtajima i u jurcanju...

Kad si prodavao vfr svi su ga hvalili,pa lep,pa ovo ono,i niko nece da ga kupi.Ja sam ti jedini na prvu rekao da mu odvratno stoji auspuh i da ga zamenis.I ti lepo uzeo i zamenio,doduse od tad me verovatno hejtujes,al jbg.Iskrenost nekad boli.Nemojte preuvelicavati stvari,dajte ljudi komentar na Lalajkove predloge,stvarno ste dosadni vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Sale, ako već ceniš iskrenost, da ti ja nešto "rečem".

Meni si izuzetni gotivan lik. I jedva čekam da te upoznam. 

Znaš, ponekad, da ga pretereš, izuzetno! Kako ja to vidim.

Možda grešim, ali je to stvar moje percepcije, možda pogrešne.

Lično, mene si komentarima  par puta direktno uvredio, ali ti nisam uzeo za zlo, jer imam dovoljno iskustva u radu sa ljudima, pa sam te razumeo i na to nisam reagovao.

 Nije svako tolerantan i neće svako da prihvati tvoje promene raspoloženja.

Uredništvo ti je par puta oprostilo  "izlete", koje si i sam, posle par dana, opravdavao nervozom. 

I ja znam da preteram, kao što to čini i dobar deo nas, ali...

Ja kad preteram, to svesno činim i najavljujem gumicu čika Arakisa. I ne ljutim se, jer svesno to činim i očekujem reakciju.

Ti znaš da uvrediš kolege, bezrazložno, a znam da si cool lik (kako ti u niku piše) i da bi svakom uvek pomogao, samo da ti se kolege obrate.

Po mom mišljenju, mnogo si bolji čovek, nego što se čini, na osnovu nekih tvojih komentara.  

Zaključak je da ulaziš u sukob,bezrazložno, sa ljudima koji te gotive. 

A ti vidi šta ćeš sa mojim komentarom.

 

 

  

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 53 minuta, sashac je napisao:

Kad si prodavao vfr svi su ga hvalili,pa lep,pa ovo ono,i niko nece da ga kupi.Ja sam ti jedini na prvu rekao da mu odvratno stoji auspuh i da ga zamenis.I ti lepo uzeo i zamenio,doduse od tad me verovatno hejtujes,al jbg.Iskrenost nekad boli.Nemojte preuvelicavati stvari,dajte ljudi komentar na Lalajkove predloge,stvarno ste dosadni vise.

Što se tiče VFR-a, jedini si mi javno u temi rekao za top. Mnogo više je njih bilo uživo koji su mi skretali pažnju da taj top promenim, tako da to nisam uradio zbog tebe, niti sam ti zamerio zbog toga... ;) Niti te sada ˝hejtujem˝ kako kažeš... Ja u ovom slučaju generalno govorim za sve one koji su na ružan način okarakterisali one koji podržavaju Lalajkovu temu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, ThePainkiller said:

Što se tiče VFR-a, jedini si mi javno u temi rekao za top. Mnogo više je njih bilo uživo koji su mi skretali pažnju da taj top promenim, tako da to nisam uradio zbog tebe, niti sam ti zamerio zbog toga... ;) Niti te sada ˝hejtujem˝ kako kažeš... Ja u ovom slučaju generalno govorim za sve one koji su na ružan način okarakterisali one koji podržavaju Lalajkovu temu... 

Ovo mogu da potvrdim, jer smo se na fb salili kroz komentare na taj auspuh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 8 minuta, hard_rock je napisao:

Ovo mogu da potvrdim, jer smo se na fb salili kroz komentare na taj auspuh :)

Ti, banovani, da klečiš u ćošku i da se ne javljaš. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

:na_glavi:

 

Parked Motorcycle Syndrome 

очигледно има огроман утицај на

Pissy Mood Syndrome

 

И овде, као и у много других тема, расправа клизне ка

Poverty Monitoring Survey

 

Ако сам нешто лоше протумачио

Pardon My Stupidity

 

Јер и мене качи сваки од наведених PMS-ова

 

:na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 3 sati, Šumadinac je napisao:

Sale, ako već ceniš iskrenost, da ti ja nešto "rečem".

Meni si izuzetni gotivan lik. I jedva čekam da te upoznam. 

Znaš, ponekad, da ga pretereš, izuzetno! Kako ja to vidim.

Možda grešim, ali je to stvar moje percepcije, možda pogrešne.

Lično, mene si komentarima  par puta direktno uvredio, ali ti nisam uzeo za zlo, jer imam dovoljno iskustva u radu sa ljudima, pa sam te razumeo i na to nisam reagovao.

 Nije svako tolerantan i neće svako da prihvati tvoje promene raspoloženja.

Uredništvo ti je par puta oprostilo  "izlete", koje si i sam, posle par dana, opravdavao nervozom. 

I ja znam da preteram, kao što to čini i dobar deo nas, ali...

Ja kad preteram, to svesno činim i najavljujem gumicu čika Arakisa. I ne ljutim se, jer svesno to činim i očekujem reakciju.

Ti znaš da uvrediš kolege, bezrazložno, a znam da si cool lik (kako ti u niku piše) i da bi svakom uvek pomogao, samo da ti se kolege obrate.

Po mom mišljenju, mnogo si bolji čovek, nego što se čini, na osnovu nekih tvojih komentara.  

Zaključak je da ulaziš u sukob,bezrazložno, sa ljudima koji te gotive. 

A ti vidi šta ćeš sa mojim komentarom.

 

 

  

Nista Sumadinac.Takav sam jbg.Il me volis ili mrzis.:takoje:Malo mi je tvrdji sleng,ali ne da bih uvredio nekoga,samo tako pricam...Upoznacemo se,ocenices...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Mene sramota da kazem kolko mi trosi krmaca. Po specifikacijama (iako i to zavisi koji izvor citas) treba bude 5,7 ili 6,5 L/100km. Isti motor vozim 20+ god i samo jednom, napominjem samo jednom je potrosio okruglo 6. Vozio po pljusak i nisam mogao vise od 90km/h. A kao mlad i neuposlen znacio mi je svaki litar.

Samo da malo dignem na 120, odma ide na 8, i tu negde ostane (8,2-8,4) do 160. A sve je ovo turing voznja. Pokusavao svega i svacega, menjao stil, gume, stedio kocione plocice (usporavao sa daljine), Trail Braking (ne znam kako da prevedem), kontrola gasa i sto ti jos ne i jedva da postignem razliku od 0,2L. Tako na kraju zakljucio sam da za mog motora nema druge/spas osim da ga teram kako ocu.

Uvodni tekst iz tehnicke prirode JE odlican, i tako treba da bude. Ali ne uvek nazalost, sto sam ja dokaz. Jednostavno trebamo znati mogucnosti svog motora.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 15 sati, Šumadinac je napisao:

Sale, ako već ceniš iskrenost, da ti ja nešto "rečem".

Meni si izuzetni gotivan lik. I jedva čekam da te upoznam. 

Znaš, ponekad, da ga pretereš, izuzetno! Kako ja to vidim.

Možda grešim, ali je to stvar moje percepcije, možda pogrešne.

Lično, mene si komentarima  par puta direktno uvredio, ali ti nisam uzeo za zlo, jer imam dovoljno iskustva u radu sa ljudima, pa sam te razumeo i na to nisam reagovao.

 Nije svako tolerantan i neće svako da prihvati tvoje promene raspoloženja.

Uredništvo ti je par puta oprostilo  "izlete", koje si i sam, posle par dana, opravdavao nervozom. 

I ja znam da preteram, kao što to čini i dobar deo nas, ali...

Ja kad preteram, to svesno činim i najavljujem gumicu čika Arakisa. I ne ljutim se, jer svesno to činim i očekujem reakciju.

Ti znaš da uvrediš kolege, bezrazložno, a znam da si cool lik (kako ti u niku piše) i da bi svakom uvek pomogao, samo da ti se kolege obrate.

Po mom mišljenju, mnogo si bolji čovek, nego što se čini, na osnovu nekih tvojih komentara.  

Zaključak je da ulaziš u sukob,bezrazložno, sa ljudima koji te gotive. 

A ti vidi šta ćeš sa mojim komentarom.

 

 

  

U kakvog matorog baksuza ovaj Sale raste, hebali ste ježa kad dođe u moje godine ima da vas kara do besvesti!!!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nešto se Saletu desilo, nije pre bio takav. Nego šta ćeš, kakav takav je, naš je :)

 

To je kao što u svakoj familiji ima neko nemirno dete anarhista. Malo ga šljepe, grde ali ga svi vole, jer naš je :):):)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nešto sad razmisljam,posto sam u inicijaciji za ucitelja reikija,sva prljavstina duse izlazi iz mene.Biiice zajebaanoooo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja