Jump to content

Moto Zajednica

Honda Integra 700/750

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Angažuje se kvačilo, kao što ni na ostali motorima i automobilima ne držiš kvačilo sve vreme na semaforu.Mom drugu je na x adv 2018 propišalo ulje zbog toga nakon par godina , to je dobro poznata mana čiji je uzrok  dugo stajanje u brzini ,pri gradskoj vožnji.Na Italijanskom x adv forumu postoje slike u nekom od tredova ,stari dct vs novi dct kako su redizajnirani kanali za protok ulja u menjaču na novijem ,tu sam iskopao info. kad sam istraživao celu stvar oko pregrevanja dcta.

edit.

Takođe se pominje da i uputstvo savetuje N kad zaglaviš u saobraćaju .Ovo treba proveriti ali se sećam da sam čitao da se pozivaju i na to kao savet..Da li kod nc a ili x adv sad ne mogu da se setim .. ima toga dosta na netu a ja sam se posebno zainteresovao kad mi je i drugar koji vozi potvrdio.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja stvarno ne znam gde se to toliko stoji sa motorom? Meni je vožnja po najgoroj gradskoj vožnji pa nigde ne stojim duže od čekanja semafora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8776 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Valjda je i poenta da on (dct) sve sam radi... Licno, na semaforu nisam izbacivao iz brzine.

Sto se CVT prenosa tice ni tu ne krecem "ostro" da bih lamele/zvono cuvao. Vozim kako mi odgovara, kada se nesto potrosi/zamenim, pokvari/popravim.

Bitno je da uzivamo a ne da se prilagodjavamo stvarima.

 

Upute jesam citao, Honda ne pominje to izbacivanje u neutral.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

Valjda je i poenta da on (dct) sve sam radi... Licno, na semaforu nisam izbacivao iz brzine.

Sto se CVT prenosa tice ni tu ne krecem "ostro" da bih lamele/zvono cuvao. Vozim kako mi odgovara, kada se nesto potrosi/zamenim, pokvari/popravim.

Bitno je da uzivamo a ne da se prilagodjavamo stvarima.

 

Upute jesam citao, Honda ne pominje to izbacivanje u neutral.

ti si vozio manuelca NC , čitao si uputstvo od integre?

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 20 minuta, QmBGD je napisao:

Ja stvarno ne znam gde se to toliko stoji sa motorom? Meni je vožnja po najgoroj gradskoj vožnji pa nigde ne stojim duže od čekanja semafora...

Pa brate kad vežeš 10 semafora po BG po vrućini pa tako par sati dnevno u zbiru * 30 dana .. 

 

Aj ovako zaboravite vi ovo što sam vam preneo iz najbolje namere a ja kad budem imao vremena vam uradim studiju sa linkovima i iskustvima sa neta . ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Auf, nauka postala skuter voziti. Fini moj variomat i jos bolje manuelni mjenjac.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8776 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada sam integru vozio ja sam se i edukovao... Mada nije ni bitno, volim da citam, jurim informacije :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8776 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Podrazumeva se da svako po svom rezonovanju upotrebljava vozilo, nista lose u tome nema!

Ko voli da ugasi dok stoji, neka tako i uradi :aha:

Da li je pametno ili nije, zdravo za masinu ili ne, nije na nama da sudimo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Pa to je to onda doćićeš do istih informacija kao i ja .

Odeš na  net i nađeš sve ovo što sam rekao , sa posebnim osvrtom na Italijanski x adv forum (uz  opciju translate in eng.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8776 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uopste mi nije bila namera da umanjim znacaj onome sto si kucao! Pisah kako JA rezonujem 👌

 

I ko nije imo" integru!?! :D 

66.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 16 minuta, wragg je napisao:

Auf, nauka postala skuter voziti. Fini moj variomat i jos bolje manuelni mjenjac.

nauka ili ne dct je imao problem za pregrevanjem , menjali su konstrukciska rešenja i o tome je mnogo pisano na stranim forumima.Te neke lamele ili poluge se angažuju kad je u brzini a stojiš dugo u mestu pa je preporuka N.

 

Ja ni auto ne držim na kvačilu kad sam na semaforu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Uopste mi nije bila namera da umanjim znacaj onome sto si kucao! Pisah kako JA rezonujem 👌

 

I ko nije imo" integru!?! :D 

66.jpg

sve je ok ,problem je samo što ja trenutno ne mogu da vam dokumentujem šta sam sve otkrio u dugom periodu istraživanja o tome .. a nije da neću. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Otkri, prosvetli me/nas jer ovo što čitam nema veze sa vezom.

Neko davno rekao da papir sve trpi.

 

Mi smo satima u Bugarskoj vozili kroz centar, nenormalne gužve....nit je izbačen iz brzine, nit se bilo šta pregrejalo.

 

Ulje može pustiti na pumpi vode i na levoj dekli gde izlaze žice namotaja, drugde koliko znam ne, pogotovo ne zašto što nije izbačen iz brzine.

 

Pre gasenja motora svaki put treba izbaciti u N ....pisao lani o tome i mogućim problemima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Nemam ja tebe šta da prosvećujem znaš i sam koliko puta je dct zabrljavio ljudima da neće da šalta pa mora reset (uzrok tome je i toplota). Imaš internet i izvore isto kao i ja uputio sam na konkretan forum .

Ako ti nije jasna moja dobra namera nemoj ni da nastupaš  sa visine, poštuj moj trud da ukažem ljudima šta sam pročitao i čuo.  

 

A menjač jeste redizajniran u tom delu protoka ulja zbog toplote i boljeg protoka i to ću ti naći te slike koje sam video.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Znam ja vrlo dobro zašto brljavi menjač, pisao o tome, kacio slike.

Milke vozi DCT već 120.000km po svim terenima i uslovima bez greške, tako da nema priče da se to desava sta englezi, britanci, kinezi il bilo ko piše.

Moj DCT je na 83.000km sa jednim problemom zbog el. motora koji je rešen čišćenjem i podmazivanjem.

Odakle ti ideja da nastupam sa visine?

Tvoj komentar je upravo takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ako tebi nije jasno,ja ti sigurno neću dočarati ton i manir kojim si se obratio na početku.

 

Zašto svi ti koje si naveo kao irelevantne (sa drugih foruma) ,koji prijavljuju probleme na prvim modelima, ne bi mogli da kažu za tebe i tvoja iskusta  da su kako kažeš "Papir trpi sve"?

 

Pa ti si isto što i oni,pišeš na forumu iskustva, samo iz jedne male sredine sa minornim uzorkom mašina u odnosu na njih.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pokušavam da sagledam komentare racionalno, a to bi značilo da se tvoja saznanja baziraju na “pročitao sam”, “kažu”.. itd.

Dok s druge strane Satelis piše iz ličnog iskustva, da kažem, iz radionice.

Meni je relevantniji “živi” primer od engleskog ili bilo kog drugog foruma.

Ne piše šta je on negde pročitao ili čuo od nekoga, tako da ta dva meni ne mogu da se mere.

Isti bi komentar bio i da je neko drugi u pitanju bio, a ne Darko. Da ne pomisliš da ga branim ili šta god.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Šteta što se ne uzimaju u obzir sva iskustva a kad nešto zapne,pali se you tube da se pogleda kako je neki tamo Tajvanac ili Englez rešio problem...

 

Ok,to tamo nisu živi ljudi i realni motori zato što nam nisu blizu i nismo ih videli uživo.

 

Samo si zaboravio na primer x adva 2018 ,koji sam spomenuo da moj poznanik vozi a imao je problem sa pregrevanjem dct a i curenjem ulja ..ali ok ocigledno mora neko da "pobedi" a ni mene ni njega ne znas (jedino sto nismo Englezi)pa je i to verovatno netačno.

 

I da se razumemo nije isto na nc grejanje dcta ,na x adv koji je oklopljen plastikama ..ali ok Srbin pobedioo.Tacnije njegovih nekolicna dcta koje se kotrlja ovde naspram iskustva iz celog sveta,pa ne pokvari/pregreje se svaki majku mu..

@Alexa90

Nije poenta kakav je Satelis majstor,dijagnostičar(koliko čujem veoma posvećen) ,nego da njegova iskustva nisu jedina  u odnosu na ostatak sveta. 

 

Da neširim više ,pozdrav.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

E pa ja ga necu na svakom semaforu bacati u N, pa nek crkne, ko mu j**** m****! Barem cu imati sta sarafiti! 😄
Nego, sinoc stavio nove Angel ST gume na Integru, a ni disk plocice mi se nisu cinile nesto bas sjajne pa sam i njih nove narucio.
Eh da, ne trese vise sa novim gumama. Bilo je do onih starih.

Promenio član wragg
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8776 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ostanemo u temi, cak sam i pumpu u HRC bijama pronasao! :D 

Ispratio upravo @mimahitna, lep dan, do Vladicinog Hana ima da se navoza koje kude. Uzivanje komunicirati sa jednom obrazovanom, recitom i odmerenom osobom.

Ima nade jos 👌

IMG_20240518_134513.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9089 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Ako tebi nije jasno,ja ti sigurno neću dočarati ton i manir kojim si se obratio na početku.

 

Zašto svi ti koje si naveo kao irelevantne (sa drugih foruma) ,koji prijavljuju probleme na prvim modelima, ne bi mogli da kažu za tebe i tvoja iskusta  da su kako kažeš "Papir trpi sve"?

 

Pa ti si isto što i oni,pišeš na forumu iskustva, samo iz jedne male sredine sa minornim uzorkom mašina u odnosu na njih.

Kakav ton, kakav manir?

Lepo sam napisao da me/nas prosvetlis o tome što si čitao na starnom forumu jer to sto si čitao je cista budalastina.

Ti ako hoćeš veruj, ja sigirno neću!

 

A zašto neću?

Vrlo je jednostavno, ja jesam iz male sredine, minoran u odnosu na ostale ali mojih 55 DCT-ovca do sad nisu imali takvih problema.

Raspon predjenih km su 20-120Kkm, par njih se 90% vozi samo po gradu.

Pored toga, u kontaktu sam sa majstorom iz Delte tako da nisam bas neupućen u dešavanja.

Eno NC teme od 300+ strana pa nek citaju malo ti stranci koji dinar ne bi dali na bilo šta, teraju dok se ne pokvari, možda nešto i nauče.

 

Evo da prosvetlim ja tebe, bez ikakve irinije pišem!

Prve generacije DCT-a imale su problem sa senzorima na agregatu, kad se ugreje nema paljenja. Resenje problema je zamena senzora sa novim ožičenjem.

Drugi problem je u pucanju srafa u menjaču jer se bajk pre gasenja ne izbaci u N + loš kvalitat srafa, lično verujem da je ovo drugo.

Rešenje problema je zamena srafa.

Treće sta zeza menjač je losa baterija, to je svima poznato.

Rešenje problema je zamena baterije i učenje menjača.

Četvrto sta zeza menjac je ne adekvatan ili los f menjača.

Peto šta hoce da zeza menjač je odnos zupčanika.

Šesto sta zna zezati je losa masa na levoj strani.

Poslednje, sedmo je el. motor menjača.

 

Kako god bilo DCT menjač se ne može pregrejati, nit izbaciti ulje.

Tu možemo doći i do toga koje se ulje sipa tj koja gradacija se vozi na kojoj temperaturi.

Tu tek sta ima pametovanja, prosta stvar.

 

Javno ću napisati i stati iza toga....ko ima dobru bateriju sa čvrsto stegnutim klemama, dobro i adekvatno ulje, sredjen el. motor menjača, DCT će raditi bez ikakvih problema u svim uslovima.

 

Pominjes poznanika da je imao problema.... možeš li tacno opisati šta su mu i gde rekli i odakle je tačno curelo ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Da verovatno su mu zato redizainirali kanale za protok ulja ,zato sto se ne zagreva..Pitacu ga naravno i nadam se da cu skorije naci tu sliku šeme (stari vs novi redizajnirani dct).

 

A oovlašćenom servisu sve najlepše, oni nisu u opste plug and play kao stranci.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Jedno pitanje ne vezano za funkciju menjača, njegove tehničke nedostatke, elektro motor je tu da odredi kolonu brzina, ulje napregne lamele o fiksne ploče i bajk kreće, tokom vožnje lamele i fiksne ploče se vrte istom brzinom te se minimalno habaju, najveće habanje je pri startu, a šta je sa stajanjem u mestu ? Da li to bitno smanjuje vek lamelama ? Verujem da dodatno zagreva ulje, ali to je valjda rešeno predimenzioniranim sistemom za hlađenje ?

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4355 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 12 sati, Džim Džarmuš je napisao:

primer x adva 2018

Imam isti, isto godište, ubijam ga po gradu u gužvama i kreni stani. Nikad ne prebacujem u N kad stojim. Ništa mu ne fali.

Tvojim stavom koji plasiraš u poslednjim postovima reklo bi se da naginješ ka tome da si ti u pravu a ostali nemaju pojma i vade zaključak od nekog tamo majstora iz ćoška koji je video nekoliko DCT prenosa i iz toga zaključio da se ne pregreva.

Nebitno ko je u pitanju, ja nisam ni spomenuo to kakav je on majstor i da li je posvećen ili nije.

Bez obzira što je forum u pitanju i što je neminovno prelivanje iz šupljeg u prazno ne mogu da iskuliram pametovanje, s čije god strane došlo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ne @Alexa90,samo naginjem da postoji vise od jednog iskustva.

 

Preneo sam ono što sam pročitao i video.

 

Ako mi neko kaze da je to gomila gluposti a ja kazem da nije,čim su ih neki ljudi napisali u tolikom broju,onda ja pametujem ?Ok.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja