Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Друштво одлучио сам приврдем тему крају. Кад дођемо до 170 стране ту тема стаје. Разлог је што сам много заузет послом и приватним животом и што сем неколико вас нико ништа не пише или пита. Тако да више немам мотивације да ја сам куцам. 

  • Tužan 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice obaveza razumemo, Hvala i za ovo vremena sto si izdvojio.

 

Sto se tice motivacije - oko 300 ljudi dnevno "proviri" u temu, tesko da ima takve na forumu.

 

Sto se tice pisanja drugih (bar sto se mene tice) citam je kao enciklopediju.

Napravi kompromis pa pisi redje, kada stignes, ne ostavljaj nas. :(

 

U svakom slucaju jos jednom Hvala i naklon do poda za sve sto si nam pisao do sada! 

 

:care: :care: :care:

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 36 minuta, Мали Ћаћа je napisao:

Друштво одлучио сам приврдем тему крају. Кад дођемо до 170 стране ту тема стаје. Разлог је што сам много заузет послом и приватним животом и што сем неколико вас нико ништа не пише или пита. Тако да више немам мотивације да ја сам куцам. 

 

Ziv ti meni Nidzo i zdrav bio godina 100 i hvala za sve sto si do sad napisao na ovom Forumu i temi koju si vodio. :sampion:

Promenio član Branko
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Искрено ја сам изгледа погрешно разумео твоју тему у смислу "дозволе писања" и запиткивања. Иначе било би живахније са моје стране дефинитивно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Svakim ulaskom na forum prvo dodjem na tvoju temu

Sto rece kolega dozivljavam je kao enciklopediju

Mada iskreno receno ovo nase podneblje je fokusirano na japance

Poneki Dukati tu i tamo jos poneki Italijan tako da se ne uklapamo u tvoje savete itd...

Ali ima stosta da se nauci oko ponekih zajednickih sklopova...

Isto sam kao i kolega pogresno razumeo da te ne ometamo zapitkivanjem jer si prezauzet

Ali zelim da kazem u svoje ime kako ne bih potcenio nekog od ovdasnjih majstora koji te i inace hvale da si poseban kalibar i koji te ne mogu pratiti u nekim stvarima a tek ja koji nisam M od majstora da sticem neka saznanja zahvaljujuci tebi i tvojoj temi

Plus sto sam mislio da ti je ova tema najjaca veza sa otadzbinom i nama sa nekim iskusnim servisom preko Bare

I pridruzio bih se Bdadi da pises manje jer ti to najvise oduzima vremena a mozes vise slika da pratimo desavanja u trenutcima kada i ako ti je dosadno , bolje i to nego da nas napustis...

Mada kako sam stariji sve vise cenim Vreme koje i jeste najskuplje u ovim nasim kratkim zivotima

Tako da te razumem i podrzavam  u bilo kojoj odluci

Hvala na odvojenom vremenu

Promenio član cr4zyzola
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Искрено, ја сам тебе доживео као човека који је заслужио посебно место на овом форуму. Зато добио могучност да има свој кутак под насловом " Приче из радионице" који је више информативног карактера а не поље за питања и дискусију.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam one fotke sa rodea i mislim se koliko je ova priča dobra. :D Ja i nemam šta da pitam, ne znam ništa o mehanici (što i nije pohvalno, za nekoga ko vozi motor), ali stvarno mislim da ova tema na određeni način nosi 50% vrednosti foruma. Ostalo je beletristika. To sam pomislio baš nekih par sati pre ovog opraštanja. :D Kada neko ima specijalistička znanja i hoće da ih podeli sa drugima, to ima naročitu vrednost za zajednicu. Naravno, ima i u onih drugih 50 posto nešto pametno, da se neko ne naljuti. Siguran sam da ima veliki broj laika poput mene koji čitaju, i bilo bi šteta da ne deliš sa nama i dalje dešavanja sa terena. Šta znam, meni bilo interesantno da pročitam i o Vankuveru, nekih fotki se sećam odavno postavljenih, ove slike sa trkanja su isto sjajne, sama priča i približavanje tog života tamo je meni lično naročito zanimljiva. Po meni, ne moraju standardi biti toliko visoki u smislu da svaki post ovde bude usko specijalistički, evo sada se setih i slika neke hrane, koliko sam shvatio žena ti je odnekud sa istoka, pa ste familijarno išli. :D Sve u svemu, to što deliš ovde je sjajno i vredno, pa ti po osećaju nastavi...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Prati dosta nas,zanimljivo je.Strucne su stvari sta tu da zapitkujemo?

 Mene laicki zanima prednost zadnje felne one zatvorene sa malim otvorima na Avgusti?

Ili je samo dizajn u pitanju,ali s obzirom da je motor 40,50k to me zanima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6474 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada bi svi pitali i pisali....opet bi ti poludela glava, pa bi uz redovan posao odlepio da svima izađeš u susret. Obrni, okreni (guz'ca uvek pozadi) svakome se ugoditi ne može, niti to treba bilo kome da bude cilj.....možda nekom ugostitelju. Ovaj posao kojim se baviš, zahtevan je sam po sebi, a ljudi i njihov karakter svemu umeju da dodaju još na težini....pa mi je savršeno jasno da ti treba nakakav odušak. Tačnije jedna obaveza manje....i tu leži zec. Ne moraš ovo sve da svataš kao obavezu, niti to treba iko da ti nameće. Kada nađeš vremena i volje, ti baci neki detalj ili fotku..bez ikakvih rokova, pritiska ili obaveze. Ako misliš da je i to previše ili je kakav drugi motiv u pitanju...na to imaš apsolutno pravo. Koliko god to (možda) bude nedostajalo, tvoja je u tome zadnja. Zdrav bio...za drugo je jasno da umeš da se snađeš.

Najsrdačniji pozdrav i veliko hvala za sve do sada.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Данас је дан државности па сам затворио радионицу. Само смо нас неколико опрали тркаче моторе и после сам отишао са женом и њеном ћерком на суши. За оне који то не знају, у принципу је рижа и сирова риба или обарена риба са неким поврћем и љутим реном зелене боје 

20220701_173631.jpg

20220701_173752.jpg

20220701_173755.jpg

20220701_173758.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 22 sati, bdada je napisao:

Sto se tice obaveza razumemo, Hvala i za ovo vremena sto si izdvojio.

 

Sto se tice motivacije - oko 300 ljudi dnevno "proviri" u temu, tesko da ima takve na forumu.

 

Sto se tice pisanja drugih (bar sto se mene tice) citam je kao enciklopediju.

Napravi kompromis pa pisi redje, kada stignes, ne ostavljaj nas. :(

 

U svakom slucaju jos jednom Hvala i naklon do poda za sve sto si nam pisao do sada! 

 

:care: :care: :care:

Интересантна стастистика на коју никада нисам обраћао пажњу.

 

Pre 22 sati, Branko je napisao:

 

Ziv ti meni Nidzo i zdrav bio godina 100 i hvala za sve sto si do sad napisao na ovom Forumu i temi koju si vodio. :sampion:

Искрено трудио сам се иако то можда није тако изгледало у неким тренутцима 

 

Pre 19 sati, Krokodilo je napisao:

Искрено, ја сам тебе доживео као човека који је заслужио посебно место на овом форуму. Зато добио могучност да има свој кутак под насловом " Приче из радионице" који је више информативног карактера а не поље за питања и дискусију.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Замисао ове теме је била да се не пише све и свашта, само да се држимо теме колико можемо...

 

Pre 18 sati, Jupiter je napisao:

Gledam one fotke sa rodea i mislim se koliko je ova priča dobra. :D Ja i nemam šta da pitam, ne znam ništa o mehanici (što i nije pohvalno, za nekoga ko vozi motor), ali stvarno mislim da ova tema na određeni način nosi 50% vrednosti foruma. Ostalo je beletristika. To sam pomislio baš nekih par sati pre ovog opraštanja. :D Kada neko ima specijalistička znanja i hoće da ih podeli sa drugima, to ima naročitu vrednost za zajednicu. Naravno, ima i u onih drugih 50 posto nešto pametno, da se neko ne naljuti. Siguran sam da ima veliki broj laika poput mene koji čitaju, i bilo bi šteta da ne deliš sa nama i dalje dešavanja sa terena. Šta znam, meni bilo interesantno da pročitam i o Vankuveru, nekih fotki se sećam odavno postavljenih, ove slike sa trkanja su isto sjajne, sama priča i približavanje tog života tamo je meni lično naročito zanimljiva. Po meni, ne moraju standardi biti toliko visoki u smislu da svaki post ovde bude usko specijalistički, evo sada se setih i slika neke hrane, koliko sam shvatio žena ti je odnekud sa istoka, pa ste familijarno išli. :D Sve u svemu, to što deliš ovde je sjajno i vredno, pa ti po osećaju nastavi...

Кад је било који склоп агрегата у питању квар се отклони на исти начин без обзира био то италијан или јапанац . Принцип рада сваког агрегата је исти био то агрегаг од водене пумпе или агрегат од најновијег мотора.  Само је разлика у електроници ако причамо о моторима нове генерације.  Живот у Ванкуверу је исти као у сваком другом граду у свету. Све је ствар како се особа снађе све остало су нијансе свакодневног живота 

 

Pre 18 sati, the_doctor je napisao:

Pratim temu bez da trepćem...i ako ne pišem u istoj. :D

 

Хвала 

 

Pre 17 sati, Toreador je napisao:

Prati dosta nas,zanimljivo je.Strucne su stvari sta tu da zapitkujemo?

 Mene laicki zanima prednost zadnje felne one zatvorene sa malim otvorima na Avgusti?

Ili je samo dizajn u pitanju,ali s obzirom da je motor 40,50k to me zanima.

Дизајн је такав мада има и функцију 

 

Pre 17 sati, pronto je napisao:

Kada bi svi pitali i pisali....opet bi ti poludela glava, pa bi uz redovan posao odlepio da svima izađeš u susret. Obrni, okreni (guz'ca uvek pozadi) svakome se ugoditi ne može, niti to treba bilo kome da bude cilj.....možda nekom ugostitelju. Ovaj posao kojim se baviš, zahtevan je sam po sebi, a ljudi i njihov karakter svemu umeju da dodaju još na težini....pa mi je savršeno jasno da ti treba nakakav odušak. Tačnije jedna obaveza manje....i tu leži zec. Ne moraš ovo sve da svataš kao obavezu, niti to treba iko da ti nameće. Kada nađeš vremena i volje, ti baci neki detalj ili fotku..bez ikakvih rokova, pritiska ili obaveze. Ako misliš da je i to previše ili je kakav drugi motiv u pitanju...na to imaš apsolutno pravo. Koliko god to (možda) bude nedostajalo, tvoja je u tome zadnja. Zdrav bio...za drugo je jasno da umeš da se snađeš.

Najsrdačniji pozdrav i veliko hvala za sve do sada.

Наилазим на велики проблем, а то је колико знања смем да пренесем на папир или овај облик писања, а да не помрсим рачуне колегама у окружењу или у отаџбини. Покушавам да нађем начина да завршим ту моју књигу алу сви издаваче које сам контактирао су ме одбили уз објашњење да не штампају техничке књиге. Толико тога желим да поделум са свима вама али имам осећај да 80% вас неће да разуме више од пола.  Рецимо са тим сам се сусрео кад сам објавио мој први текст о подешавању брегастих осовина. Многе колеге су ми признали да су се погубили на пола текста... Да будем искрен нисам могао ни знати да ће ова тема отићи толико далеко и да ћу скоро шест година касније имати много тога још да напишем. 

 

Хвала свим члановима на поверењу и подршци од самог почетка... Покушаћу да се трудим и даље колико могу... 

Живи били

Мали Ћаћа

  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 8
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1138 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ćaća znaš najbolje kako ti je. Hvala na svemu, mnogo toga sam naučio u ovoj temi i neke stvari su mi mnogo jasnije.

 

Kad uzmogneš pošalji neku razglednicu.:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1053 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Milina gledati i čitati..  Ovo me podsjeća na izjavu jednog trenera kada je poredio NBA i evropsku košarku i odnos trenera i igrača: "Šta ti možeš reći jednom Brajantu i sl. koji helikopterom dolazi na trening..šta, spusti se malo više u koljenu kad šutaš tricu.. :D " Tako da šta da pitam čovjeka koji objašnjava mikrone na zazorima bregaste na motorima od par desetina hiljada eura.. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kad bi samo znao koliko sam puta ovu temu pokazivao svima koji se na bilo koji način bave motorima! 

Podrška za bilo koju odluku,  koju doneseš,  a za sve ovo do sada beskrajno hvala! 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, SlobodanR1 je napisao:

Milina gledati i čitati..  Ovo me podsjeća na izjavu jednog trenera kada je poredio NBA i evropsku košarku i odnos trenera i igrača: "Šta ti možeš reći jednom Brajantu i sl. koji helikopterom dolazi na trening..šta, spusti se malo više u koljenu kad šutaš tricu.. :D " Tako da šta da pitam čovjeka koji objašnjava mikrone na zazorima bregaste na motorima od par desetina hiljada eura.. 

Хахаха али то је саставни део посла, макар ја тако мислим 

 

Pre 6 sati, doktor je napisao:

Kad bi samo znao koliko sam puta ovu temu pokazivao svima koji se na bilo koji način bave motorima! 

Podrška za bilo koju odluku,  koju doneseš,  a za sve ovo do sada beskrajno hvala! 

Како да знам нико ми није рекао до сада... Велико хвала :sampion:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 24.6.2022. at 12:48, misa-pei je napisao:

Šta je u ovim velikim kutijama pored motora? 

 

20220702_112331.jpg

20220702_112429.jpg

20220702_112524.jpg

20220702_112702.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Ајде сада пошто се жалиш да те игноришемо, де објасни какав је ово кочиони комплет?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Нулти сервис у пуном јеку :D

20220702_121835.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

Ајде сада пошто се жалиш да те игноришемо, де објасни какав је ово кочиони комплет?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Марке Брејкинг. Само дискови ништа више 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1666 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Već sam više puta pisao da je ovo jedna od boljih tema na forumu. 

Dodao bih i to da je Ćaća čovek koji odgovorio na svako pitanje postavljeno u temi, a to je već stvar kulture i  velike žrtve (kada je neko slobodno vreme u pitanju).

 

Hvala na svemu, proredi pisanje, ali se seti da nas ima dosta koji ćemo se radovati nekom novom tekstu u blogu ili nekoj stručnoj rečenici.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4104 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Nikola, ti si već ka i tvoje dilo kult na ovom mistu.
Virujen da znaš koliko tame osvitli svaka tvoja rečenica ovdi napisana.
Samo te molin, ne zaboravi nas.
Siti nas se digod i upali nam zeru svitla….
Svako dobro ti želin.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 16 sati, milomir22 je napisao:

Već sam više puta pisao da je ovo jedna od boljih tema na forumu. 

Dodao bih i to da je Ćaća čovek koji odgovorio na svako pitanje postavljeno u temi, a to je već stvar kulture i  velike žrtve (kada je neko slobodno vreme u pitanju).

 

Hvala na svemu, proredi pisanje, ali se seti da nas ima dosta koji ćemo se radovati nekom novom tekstu u blogu ili nekoj stručnoj rečenici.

Никада нисам крио знање као змија ноге. Увек сам радо помагао свима коме је требала помоћ. Нема потребе да се ништа крије јер никада никоме не можеш да пренесеш знање 100% из многих разлога :popovanje:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Nikola, ti si već ka i tvoje dilo kult na ovom mistu.
Virujen da znaš koliko tame osvitli svaka tvoja rečenica ovdi napisana.
Samo te molin, ne zaboravi nas.
Siti nas se digod i upali nam zeru svitla….
Svako dobro ti želin.


Poslato priko Ténéré

Нећу утрнити свићу :)

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4352 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Модерна класика 

20220702_224451.jpg

20220702_224533.jpg

20220702_224538.jpg

20220702_224546.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja