Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pamtim vreme kad sam mislila da sam sila jer sam skidala skuteru šaru do same ivice (u par navrata umalo pala), a onda sam sela na Hondu i skapirala kolika sam neznalica. :D 

Neko od kolega sa foruma mi reče da se ne opterećujem, već da uživam u vožnji.

Ivice još mirišu na novo. :zvizduk: 

 

293611136_10229482765833384_7956923839225429417_n.thumb.jpg.af943b86a424c63e89e45d1bf56afabe.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Nema veće gluposti od  chicken stripsa!Mislim u praksi!Nije svaka guma ista,dimenzija bla,bla...neke su manje ovalne,za čas su do ivice,Dunlopove neke...I to ništa ne znači u vožnji?!Možeš imati ivicu u svakoj krivini,a da te "čekaju" kolege!:)Bolje ovladati potencijalom motocikla kojeg voziš,da to bude tečno...što bi rekli neki fluidno...i to usavršavati!?!

Mene npr. vuče da uplatim jednom Navak...uh,vol'o bi baš da "vidim pravu" Suzy na delu,bez saobraćaja...al' se plašim da ne pređem granicu ivice pa da ne ljosnem,d'imam para za rezervni bajk...što bi to bilo fino...?!:)

pa uplati Loto...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, shoyyka je napisao:

Mene npr. vuče da uplatim jednom Navak...uh,vol'o bi baš da "vidim pravu" Suzy na delu,bez saobraćaja...al' se plašim da ne pređem granicu ivice pa da ne ljosnem,d'imam para za rezervni bajk...što bi to bilo fino...?!:)

pa uplati Loto...

Isto razmišljam. Šta ako...

Da imam bajk samo za stazu i eventualno keš za sređivanje i popravke, što da ne! Verovatno bi sa ovom vozila kao bakica iz straha da ne isklizam u nekoj krivini. 

 

Da se vežem za moju prethodnu objavu, držim fabrički preporučen pritisak u gumama - 2,4 napred i 2,8 bara nazad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, shoyyka je napisao:

Nema veće gluposti od  chicken stripsa!Mislim u praksi!Nije svaka guma ista,dimenzija bla,bla...neke su manje ovalne,za čas su do ivice,Dunlopove neke...I to ništa ne znači u vožnji?!Možeš imati ivicu u svakoj krivini,a da te "čekaju" kolege!:)Bolje ovladati potencijalom motocikla kojeg voziš,da to bude tečno...što bi rekli neki fluidno...i to usavršavati!?!

Mene npr. vuče da uplatim jednom Navak...uh,vol'o bi baš da "vidim pravu" Suzy na delu,bez saobraćaja...al' se plašim da ne pređem granicu ivice pa da ne ljosnem,d'imam para za rezervni bajk...što bi to bilo fino...?!:)

pa uplati Loto...

Često idem na vožnje sa nekim kolegama, (uglavnom lokalni i magistralni putevi po brdima) sa mnogo krivina.

I vozimo istom brzinom (na rastojanja 20-30 metara) i nakon vožnje nekom guma išla do same ivice, nekom drugom manje, a kod mene nije prišlo bliže od 1,5cm do ivice. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3273 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Često vozim sam,logično obaveze...ne smeta mi,inače sam jedinac,navik'o sam(baksuz)...Sam opičiš,kad ti dođe pojuriš,kad ne kruziraš 80-ak...gledaš okolinu.......i zvekneš u Stila!:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, bdada said:

@gavrela Ako moze jedno tehnicko pitanje, imas li jos slika bez chicken strips ali sa drugim motociklom? Kada smo vec u temi guma. 

:)

 

Ja ne znam da vozim, mnogo slabo brate, ovo ti je dodatni "kfc" paket kad uzmes GSA, stisnes dugme i on sam pravi strips od guma.
A nije ni bitna guma, ni temp ni koliko je hrapav asfalt, moze i 50/50 adv da ovako pojede.

Ne mogu buraz da pisem ozbiljno kad procitas od par likova ovde takve gluposti, jednostavno ne mogu da ulazim u raspravu, nema poente. 
Zamisli ovog  Teslu gore sto je napisao ogromnu ulogu igra polozaj tela, nije samo guma bitna, ja to tek sad otkrio posle 250k km na motoru, hvala ti care!

Toliko smeca i gluposti je napisano u temi da nema covek sta osim da troluje.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 15 minuta, gavrela je napisao:

Toliko smeca i gluposti je napisano u temi da nema covek sta osim da troluje.

Kako god jedno je trolovanje a drugo vredjanje, Tesla, glup ... i ostalo ne prilici ozbiljnom coveku da kaze kolegama.

Odbacis smece i gluposti i uzmes korisne stvari koje te zanimaju, uostalom moramo i mi nekako doci do famoznih 250k na motoru a put je trnovit.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Često idem na vožnje sa nekim kolegama, (uglavnom lokalni i magistralni putevi po brdima) sa mnogo krivina.

I vozimo istom brzinom (na rastojanja 20-30 metara) i nakon vožnje nekom guma išla do same ivice, nekom drugom manje, a kod mene nije prišlo bliže od 1,5cm do ivice. 

 

Ako svi vozite istim tempom kroz krivine, neko dere gumu do ivice ,a drugi manje to je do dimenzije-sirine gume, posto ces uzu gumu dovesti prije do ivice nego siru ,a utice i pritisak u gumi. :kafa:

Promenio član Branko
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samo zamena ventila, uvek, na motociklu nije cest slucaj ali na autu kada ih kerovi zapisaju ozbiljno im skrate vek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd
6 minutes ago, Branko said:

 

Ako svi vozite istim tempom kroz krivine, neko dere gumu do ivice ,a drugi manje to je do dimenzije-sirine gume, posto ces uzu gumu dovesti prije do ivice nego siru. :kafa:

Reci mu slobodno da ne zna da vozi, to je Žika Srbin, nije on neki tamo Herr. Uostalom, nije isto voziti motor, roniti, ili skakati iz aviona na glavu. :kafa:

 

Nego @zika56, poznaješ li Sašu Pojaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni je posle par meseci na prednjem točku vrisnuo nov kratki ventil, 2 dana pre prve moto ture. Otišla kod vulkanizera (ne onog što mi je menjao gume i ventile), zamenili za standardni automobilski (duži). To je tad imalo i nisam imala neki izbor. Bukvalno par sekundi treba da guma skroz ispusti. Jezivo. Šta tek da mi je vrisnuo u putu, da izginem negde... Ne smem ni da razmišljam na tu temu.

Kaže vulkanizer da sad nabavljaju kineske ventile. Meni je guma oko ventila ispucala, dođe kao plastična... 

Valjalo bi i zadnji preventivno zameniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 16 minuta, Alexandra995 je napisao:

Meni je posle par meseci na prednjem točku vrisnuo nov kratki ventil, 2 dana pre prve moto ture. Otišla kod vulkanizera (ne onog što mi je menjao gume i ventile), zamenili za standardni automobilski (duži). To je tad imalo i nisam imala neki izbor. Bukvalno par sekundi treba da guma skroz ispusti. Jezivo. Šta tek da mi je vrisnuo u putu, da izginem negde... Ne smem ni da razmišljam na tu temu.

Kaže vulkanizer da sad nabavljaju kineske ventile. Meni je guma oko ventila ispucala, dođe kao plastična... 

Valjalo bi i zadnji preventivno zameniti.

Najbolje je kupiti ventile u prodavnici kod zastupnika brendiranih guma i odnjeti na ugradnju vulkanizaeru uz tvoje prisustvo. Inace vecina vulkanizera kupuje kineske ventile. :kafa:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Branko je napisao:

 

Ako svi vozite istim tempom kroz krivine, neko dere gumu do ivice ,a drugi manje to je do dimenzije-sirine gume, posto ces uzu gumu dovesti prije do ivice nego siru ,a utice i pritisak u gumi. :kafa:

Nije samo do širine, nego i do oblika ("dubine") gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Reci mu slobodno da ne zna da vozi, to je Žika Srbin, nije on neki tamo Herr. Uostalom, nije isto voziti motor, roniti, ili skakati iz aviona na glavu. :kafa:

 

Nego @zika56, poznaješ li Sašu Pojaka?

Pa ja i nisam baš neki jak Srbin, a inače znam da ne znam da vozim motor (kao i što nisam nešto "ubedljiv" ni ostalom što si pomenuo), ali eto, trudim se da nešto priučim (dok sam još mlad).:)

A tog Sašu ne poznajem.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd

I on je bio u 63-oj. Uglavnom, tih dana, pre 30 godina, kaže on pazi sad ovo, na glavu! I sa jedno 20-25 metara visine u metar i po dubine. Jeste malo odran izašao, ali živ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Nije samo do širine, nego i do oblika ("dubine") gume.

Pa ima i toga, posto namjena gume diktira oblik. Jbga ja vozim na svim dosadasnjim motorima sport turing gume pa se rukovodim time. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
3 hours ago, bdada said:

Kako god jedno je trolovanje a drugo vredjanje, Tesla, glup ... i ostalo ne prilici ozbiljnom coveku da kaze kolegama.

Odbacis smece i gluposti i uzmes korisne stvari koje te zanimaju, uostalom moramo i mi nekako doci do famoznih 250k na motoru a put je trnovit.

Pa aj da napisem jedan ozbiljan post onda u temi.

Na konto posta od N.F.S. kojeg sam quote zbog conti guma sam okacio fotke. Napisao covek da mu se svidja, ja okacio svoje fotke jer od 5 razlicitih setova u poslednjih god i po dana conti mi je #1, jednostavno za mene najbolja guma za ozbiljno peglanje.
Iskljucivo zbog toga sam okacio, jer kao sto vidis sa fotke kako moze ta guma da se vozi. 
Benelli paralelu sam povukao zbog najbolja cena/kvalitet i to je klasicna troll linija gde su se dvojica upecala i pocela prvo vredjanje, molim te procitaj pazljivo od mog posta da nikome prvi nista nisam napisao niti direktno prozvao da bi dobio uvrede.

Ja mitas gumu nikad nisam vozio, niti cu, mogu da ti napisem razlog  zasto, a moze i neki forumas da se stavi na moje mesto i da razmisli malo pre nego sto pocne da sere govna po topicu. Ako nekome nije jasno zasto je Mitas no no za mene, nek me quotuje i rado cu bez trollovanja objasniti zasto to nije MOJ izbor.

Problem je sto pola ljudi ovde ne cita nista i ulecu kao indijanci u raspravu svako svoje misljenje i onda ide sranje u nedogled.

Vidis @Paljevinakom se ni u jednom trenutku do "tesla" momenta nisam  obratio je zakljucio da sam ja sredovecan covek koji voli da se kurci i koji vozi gume na 1bar da bi dobio kfc.
8 god na forumu i neces naci jedan post gde ja merim kitu sa drugima ko je brzi, ko vise obara itd. Ovaj sa gumama je prvi post i to je trigerovalo jedno 5 ljudi a poenta je bila da N.F.S.u kazem da se slazemo u izboru samo, mnogo isfrustriranih ljudi ima, citam dosta tema i ne mesam se jer milion tema zato sto niko nista ne cita, pun autisticnih mongoloida, ima saka ljudi sa kojima mozes ozbiljno da diskutujes.
Drugo, verovatno sam mladji od Paljevine, trece ako te zanima bas conti u letnjem periodu furam 3.0 ili 3.1 bar. Mogu da objasnim isto zasto preduvane gume preferiram, sam pritisak u gumama je tema za sebe, to sam bas na forumu i naucio.

Vidis @Paljevinatvoju dvolicnost u vise postova. Prvo napises da sam  ja zeljan dokazivanja (a juce si usao na forum), onda napises da ne treba obarati do kraja gumu jer je nebezbedno, a onda u sledecem postu napises da ti puca ventil na 200km/h na javnom putu :lol2:

A ovi indijanci sto su poceli prvi sa prozivkama, vama da porucim da mogu da vam se iserem u usta svima i natabam petom. Poz.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja