Jump to content

Moto Zajednica

Ukraden Transalp BG13-774 15.11.2017

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Има тема за то, само се у оквиру ове појавило питање на које сам покушао да пронађем што тачнији одговор. Извињавам се што сам вукао тему ван задатих оквира.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 11/19/2017 at 9:53, piki je napisao:

Mamu im jebem lopovsku,voleo bi da su ga samo uzeli da se provozaju i da ga nadjes negde napustenog,ali vremenski uslovi nisu ovih dana bas za to,mada pijanih i narkomana ima i leti i zimi>:(.

Ne mogu da verujem da je sumadinac napisao da je mindzake saucesnik,pa buraz ne zivis u Norveskoj nego u jebenom Kg gde vas jebu sns-ovci svaki dan,i klepaju vas godinama,i sigurno si cuo neku carsijsku pricu i evo priznaj da li si ikad nekog prijavio nasim prepostenim institucijama.

Evo sad smo svi koji smo u temi saucesnici,ukljucujuci i tebe jer imamo informaciju,kazi da li si otisao do policije da prijavis ovo?

 

Piki, potpuno pogrešna adresa. Veruj mi. Nisam bio na Forumu par dana, zbog posla, pa ti tek sada, zbog direktnog prozivanja, odgovaram. Napisao sam da nisam u policiji, ali sam u njoj bliskoj službi i, jer želim da pomognem kolegi, odmah sam preneo informacije o ekipi koja ordinira po BG-u i Vojvodini, ozbiljnoj službi u policiji. Ne samo zbog kolege, već zbog svih nas, potencijalno ugroženih. Vi, koji ste na Forumu duže vreme, znate da nikada nisam pisao o svom poslu, a nadalje i neću, jer moj posao nikoga ovde ne bi  trebalo da interesuje.

Ovde nas povezuju druge stvari!

Upravo zbog mogućih loših komentara nisam o tome pisao. Pojedinci sa našeg Foruma znaju da sam im, koliko sam mogao, pomogao, ali samo preko PP i uz molbu da se o tome ne zna i ne piše.Iz napred opisanih razloga.

Ovo je moja oaza odmora i opuštanja, šale sa istomišljenicima u ljubavi prema motorima i ne želim da iko pomisli da sam ovde zbog denunciranja kolega, zbog njihovih sitnih gluposti, što nikada u životu ne bih uradio, a što se povremeno provlači kroz pojedine komentare, u kojima se piše da na Forumu možda ima i onih koji po zadatku čitaju i sl. 

Upravo zbog mog generalnog stava, uslovljenog verovatno i poslom kojim se bavim, smatram da je obaveza svakog građanina da institucijama prijavi sva saznanja, koja institucijama mogu pomoći u rešavanju ovih, ili sličnih problema. A ako deo institucija ne obavlja svoj posao kako treba, uvek postoji adresa, koja će sve to proveriti-opet u okviru postojećih institucija. 

   

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma sve je to ok,i taj tvoj posao i sve ako ga radis po casti i obrazu,ali ne mozes nekog nazivati saucesnikom zato sto je cuo neku carsijsku pricu,u svakom gradu vecina ljudi zna ko su lopovi,dileri isto tako znaju i panduri bolje od obicnih ljudi i niko nista ne preduzima,zato sto ne postoji sistem i zato sto je u ovoj drzavi najgluplje biti posten i castan covek.Castan covek uvek najebe a ljigavci prodju dobro zato sto su nam korumpirani sudije,policajci,politicari i ostali,riba smrdi od glave a ne od repa.Ovde se svaka akcija policije iskoristi za skupljanje politickih poena(tako su i tempirane bas u pravo vreme)ili pred izbore ili kad treba skrenuti paznju sa neceg drugog.Nadam se da ce kolega uspeti da vrati motor bilo uz tvoju pomoc bilo regularnim putem,bitno je da se coveku vrati ono sto je njegovo,pozdrav.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 44 minuta, piki je napisao:

Ma sve je to ok,i taj tvoj posao i sve ako ga radis po casti i obrazu,ali ne mozes nekog nazivati saucesnikom zato sto je cuo neku carsijsku pricu,u svakom gradu vecina ljudi zna ko su lopovi,dileri isto tako znaju i panduri bolje od obicnih ljudi i niko nista ne preduzima,zato sto ne postoji sistem i zato sto je u ovoj drzavi najgluplje biti posten i castan covek.Castan covek uvek najebe a ljigavci prodju dobro zato sto su nam korumpirani sudije,policajci,politicari i ostali,riba smrdi od glave a ne od repa.Ovde se svaka akcija policije iskoristi za skupljanje politickih poena(tako su i tempirane bas u pravo vreme)ili pred izbore ili kad treba skrenuti paznju sa neceg drugog.Nadam se da ce kolega uspeti da vrati motor bilo uz tvoju pomoc bilo regularnim putem,bitno je da se coveku vrati ono sto je njegovo,pozdrav.

Piki, sa mnogim tvojim  iznetim tvrdnjama, u ovom postu,(kao i u mnogim drugim) se slažem. Apsolutno. Svoj posao radim apsolutno časno i pošteno, nikada nisam imao ni najmanju mrlju u karijeri. Što se "saučesnika" tiče, očigledno nisi shvatio kontekst u kome sam to naveo. To je bilo figurativno iskazano, naravno da nisam pomislio da je naš uvaženi kolega zaista saučesnik. Ali, ne pristajem na takav način razmišlanja, da je "u ovoj drzavi najgluplje biti posten i castan covek". Teško jeste, često nezahvalno, bolno, svi znamo kakva je situacija i kakvi su odnosi...Ali... Zbog svoje dece, ne zbog sebe, učiniću sve, da se takvo stanje razmišljanja promeni.  

I da ne gušim više, izneo sam svoje razmišljanje i stav, svako neka postupi po svojoj savesti, u ovakvoj, ili sličnoj situaciji. 

Malo mi je muka od osoba koje "imaju informacije", ali ne žele da ih prenesu, dok njihova guza nije u pitanju. Onda se situacija i njihov stav dijamentralno menjaju. Ovo se ne odnosi ni na tebe ni na kolegu, ovo govorim generalno, na osnovu iskustva. 

Sve što sam imao da iznesem u ovoj temi, to sam i uradio, u najboljoj nameri, ovde se svi moji komentari završavaju. :zdravo:  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Potpuno se slažem sa Šumadincem. Muka mi je od onih kojima samo treba dobar izgovor za vlastitu savest (imaju li je?), ili sitan povod, pa da pređu u "suprotni tabor".  Plusevi za obojicu iznad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
On 20.11.2017. at 0:35 PM, abarth_maniac said:

Policija u kolima nema obavezu da se vezuje...

zar kad si na zadatku, ne treba da koristiš zaštitnu opremu!? zar tad nisi ugroženiji, a ti bez zaštite!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To mi je rekao komsija koji je policajac, a kao razlog je naveo brzi izlazak iz vozila u slucaju hitne intervencije ili neposredne opasnosti ako ih neko napadne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a ti ne treba brzo diziđeš kad ti se prisere il pripiša!? a kuj i to napada tako često pa moraju da budu odrešeni!?,da bi mogli dizižu iz kolla kad i neki napadne!?  ua zakonu tako piše!? carovi! :jee:

 

edit: "ako ih neko napadne" ! haha :jee:, hede kaku! :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

"ako ih neko napadne.", paranoizam, ako si svestan ispravnosti svojih postupaka, kako možeš očekivati da bi te neko "napao", okrivio, optužio!? to govori o psihlogiji ličnosti dotičnog.on bi da krši propise, koji su doneti zbog brige o opštoj bezbednosti, time što on procenjuhe da mu je zdravlje manje ugroženo ako on radi po svome!?, ali da i da tebi naplati kaznu, jer si postupio isto ko on, al nisi plaćenik njegove firne!? :jee:

edit: citiro sam; "abarth_maniac (ako ih neko napadne)

Promenio član Lug
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pricamo o coveku koji nije saobracajni policajac, da se razumemo. :)

I po mom misljenju za njih to ima smisla. A napadaju ih relativno cesto. Koliko je policajaca upucano u poslednjih par godina? 

Ne branim ih, samo kazem da mi je kroz razgovor sa njim imalo smisla to da ne moraju da nose pojas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

zanimljivo! kolega "PaPaja" otkad javio da mu ćapili motor, ćuti i samo nas sluša! slobodan zaključak je, da radi u policiji il nekim drugim državnim organima, pokretnina bi već bila pronađena. u suprotnom mož samo da se nada da će ga nađe u neki šanac kad moped ostane bez goriva. i to treba da je u redu.*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

di bre pucali na sobraćjnoog polcajcima u kolima p se zbog tog nije vezo da ga metak teže potrefi!? to neka zaebancija!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
9 hours ago, abarth_maniac said:

Pricamo o coveku koji nije saobracajni policajac, da se razumemo. :)

I po mom misljenju za njih to ima smisla. A napadaju ih relativno cesto. Koliko je policajaca upucano u poslednjih par godina? 

Ne branim ih, samo kazem da mi je kroz razgovor sa njim imalo smisla to da ne moraju da nose pojas.

aj stvarno!? ko napada policiju!?, tako da puca na njih!? 

edit: koliko je to procentualno vremena, od njihovog vremena provedenog u vozilu, pa da im vezivanje ugrožava živote, i da su zbog toga oslobođeni vezivanja, koje je uzgred propisano, baš zarad povećanaja bezbednosti!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko je meni poznato ZOBS nigde ne iskljucuje vezivanje pojasa za ovlascena sluzbena lica. Dozvoljava parkiranje van mesta predvidjenih za to (pod odredjenim uslovima), kretanje brzinom vecom od dozvoljene, preticanje preko pune linije itd. (takodje pod odredjenim uslovima), ali je vezanje pojasa, po zakonu, obaveza za sve. Druga je stvar sto se time nece niko pozabaviti.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moguce je da je on meni to rekao a da to nije tako po zakonu. Nisam zalazio u to, samo preneo. 

OFFovali smo coveku temu, svaki put udjem u nadi da je nadjen motor a u stvari se vodi polemika oko stvari koju sam ja zapoceo.

Postavljacu teme se izvinjavam zbog toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Pricamo o coveku koji nije saobracajni policajac, da se razumemo. 
I po mom misljenju za njih to ima smisla. A napadaju ih relativno cesto. Koliko je policajaca upucano u poslednjih par godina? 
Ne branim ih, samo kazem da mi je kroz razgovor sa njim imalo smisla to da ne moraju da nose pojas.
Više je građana upucano nego policajaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Nema nista jbg.

 

Nikakvih novosti.

 

Dobio sam samo par informacija/saveta samo kome mogu da se obratim i da ponudim pare da mi nadje motor...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Drugar, video sam ovu nesrećnu vest oko nestanka motora. Razglasio sam kome sam stigao, pratim i gledam i sam i nadam se da će stvar da bude rešena brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
31 minutes ago, kole24 said:
11 hours ago, abarth_maniac said:
Pricamo o coveku koji nije saobracajni policajac, da se razumemo. emoji4.png
I po mom misljenju za njih to ima smisla. A napadaju ih relativno cesto. Koliko je policajaca upucano u poslednjih par godina? 
Ne branim ih, samo kazem da mi je kroz razgovor sa njim imalo smisla to da ne moraju da nose pojas.

Više je građana upucano nego policajaca.

statistički gledano, građana ima puno više nego polijajaca, pa je opet statistički gledano puno veća vjerovatnost da će biti upucano više građana nego polijajaca .. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
30 minutes ago, PaPaja said:

Nema nista jbg.

 

Nikakvih novosti.

 

Dobio sam samo par informacija/saveta samo kome mogu da se obratim i da ponudim pare da mi nadje motor...

 

 

Bio jednom jedan kriminalac. I, ne znajuci da je njegov, momci sa drugog kraja grada ukradu mu auto. Ali kako su saznali ciji su auto ukrali, tako su brze bolje pozvali, izvinjavali se i ponudili da odmah vrate automobil. Medjutim, kriminalac je bio Dzek, rekao im je da dovezu auto i isplatio im sumu za otkup. Vi momci samo nastavite da radite svoj posao, kazao im je na rastanku kriminalac.

 

Bio jednom jedan policajac. Dolazio je svakodnevno u kafanu u centru grada, sedeo sa gazdom, pricali su, smejali se, pio i jeo za dzabe. Jednoga dana, policajac je sedeo sa prijateljem. Neka, kuca ce to da plati, rekao je policajac prijatelju. Ali prijatelj izvadi jednu novcanicu i stavi je ispod pepeljare, kao cast coveku koji mu je doneo da jede. Pozdravise se i prijatelj ode. Nedugo zatim policajac pomeri prstom onu pepeljaru, uze pare i stavi ih u svoj dzep. Dovidjenja, rece policajac izlazeci iz kafane.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja