Jump to content

Moto Zajednica

Stvarno je DOSTA!

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
7 minutes ago, mradomir said:

Dvlns, mislim da mešaš pojmove "politika" od koje mi se stomak prevrće i "društveni pokret" koji za cilj ima rešavanje nekog problema - u ovom slučaju isključivo bezbednost motorciklista.

Na dobrom si putu, ali ne ni pokret. Obična inicijativa. Pojedinačna, lokalna, šire društvena...

To je najnormalnija stvar i u potpuno uređenim društvima. Nema razloga da inicijativa ima bilo kakvu političku konotaciju. Bitno je da je usmerena na konkretan problem i ne mora da sadrži bilo kakvu mržnju prema bilo kom režimu ili grupi. Građanska inicijativa predstavlja pomoć državi i društvu kroz predloge ili angažman u boljem tretiranju i rešavanju konkretnih pitanja. Ne treba da bude oni i mi, bajkeri i vozači automobila, crveni ili žuti. Pokretači inicijative su deo društva, države i žele da daju svoj doprinos, a ne da iskažu protest. Protest iskazuju pokreti, političke grupacije a često imaju i skrivenu agendu.

 

Nije nama problem rezultat na bilo kojim izborima u poslednjih 20-30 godina. Izuzev Belog svi su se ređali na ovaj ili onaj način, a ti svi smo u stvari mi. Odatle neko lepo reče da naša riba ipak smrdi od repa, odnosno da nam je kuća trula još u temelju. Kao narod svašta smo tih zadnjih 30 godina proživeli loše i od sebe i od sveta, tako da smo još i normalni. Ipak ne dovoljno, reklo bi se po saobraćajnoj ali i svakoj drugoj kulturi.

Da bi se iole nešto promenilo u kulturnom i moralnom obrascu ovako besne i ljute nacije mislim da ne može ništa na silu. Zato i jesam za pozitivne inicijative, dobrovoljne pre svega, nikako za deljenje, prozivanje, nametanje...

 

Eto @bdada ako ti nešto znači imaš još jedan glas za bilo koji vid akcije, pod uslovom da ista striktno isključuje bilo kakvu političku konotaciju. Imaš i plus za želju da od sebe kreneš, ustaneš od računara i nešto promeniš.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Evo da napravimo jedan rezime:

 

Voznja po svom mestu u grupi-ci (par krugova po gradu,ne do izletista,jezera...) cisto kao podsecanje na prisutnost.

Predlazem nedelju,recimo posle 12:00h (14:00,16:00... kome sta odgovara za pocetak,samo da bude u isti dan).

Bez ikakvih pisama,obracanja,molbi,pretnji... 

 

To je dovoljno za pocetak,za dalje cemo videti i dogovarati se,podvlacim samo sam predlozio kako da se krene tako da ne polazem pravo na ideju,svi smo isti i u istim,jelte,da se ne izrazavam,tako da bi jos sugestija dobrodoslo.

Javno,moralno i odgovorno tvrdim da,sa moje strane ne postoji niti iza ideje stoji bilo kakva partija,organizacija,asocijacija,nvo ...

Sto se mene tice,kontaktirao sam par drugara ali za danas je bilo kasno,uglavnom su vec isplanirali vikend,ostaje da se dogovorimo za sledecu nedelju,takodje cu kontaktirati lokalni moto-klub i predloziti pa kako bude.

Jos bih zamolio zainteresovane kolege da se provozaju po svom mestu,zarad sviju nas! 

Hvala!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Hahaha...  Nadam se da nećemo da izlazimo na ulice i tražimo svoja prava, kao pederi svojevremeno, pa do dan danas. :lol3:

 

A sad bih pitao, najozbiljnije, koja mi (motociklisti, bajkeri, motordžije, motoraši) prava nemamo?

 

Mogu da se provlačim između kolona, mogu da obilazim kolonu, mogu da pretičem kolonu, a dok sve to radim u granicama normalnog i bezbednog, niko me ne dira, pa ni policija. Takođe mogu da se parkiram gde hoću i ako nikome ne preprečim put, niko me ne dira.

 

Pa još jednom da pitam, koja mi prava nemamo?

 

A onda da dodam, nigde na svetu ne postoje prava bez obaveza, a naša jedina obaveza je da čuvamo sebe.

 

Toliko od mene.

 

Živi bili, na glavi dubili! :na_glavi:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Najveci problem motoriste je to sto je "nevidljiv" za pojede ucesnike u saobracaju. Da li se to moze promijeniti ovakvim akcijama? Mozda i moze, mozda ce neko sledeci put razmisliti kad krene u preticanje da pogleda oko sebe, ako se samo 1 udes spriječi to je uspjeh.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Činimi se  da će tih par krugova u grupi po centru grada biti manje zapaženo od strane građanstva nego jedna svadbena povorka.  Ako hoćemo da ukažemo na naše prisustvo i probleme koje imamo u sobraćaju, da smo ugroženi od strane drugih učesnika, treba da se sami zapitamo i uverimo da li mi poštujemo propise. Da li sam kupio motor da bi ga vozio prema ograničenju brzine, poštovanju zabrane preticanja (puna linija, kolona vozila), odsustva alkohola  u krvi, prestrojavalja i provlačenja na semaforu i kolone,..? Da li je  neko pokušao bar jedan sat (ajde i kraće) da poštuje ZOBS kada vozi motor? Ne verujem, uglavnom se ponašamo kao carevi na drumovima, vozimo isto kao vozila sa pravom prvenstva, ili još tačnije kao vozila sa blinkerima.

 

U pitanju je naša kultura svest i vaspitanje. kada sam pre par godina bio u Nemačkoj, kao pešak sam išao gradom, na manjoj raskrsnici semafor, nigde nikoga od vozila i pešaka, a ja hoću da prođem na crveno. Kum, koji živi tu,  me izgrdi, kaže ovde svi poštuju zakone- propise, čekaj zeleno. Dugo mi je trebalo da to prihvatim, ali takav smo mentalitet.  

Što se tiče predloga slažem se ali nešto uraditi da to bude uočljivo tj.zapaženo (možda da sviramo kao kad se ide po mladu ;))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Još nešto da dodam, treba raditi na povećanju uočljivosti motora. Juče sam stavio treptač na štop svetlu, a sada planiram da ugradim biper (zvučni signal za rikverc kao kod kamiona, kombija,...) na migavac, pa kada pretičem, ostali će čuti. Sledeće je dodatne maglenke sa stroboskopima,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja imam pet "svetala" napred pa je opt zena krenula da se ukljucuje sa levog parkinga,kao pogledala preko desnog ramena,shvativsi sta hoce usporim jer imam parking i sa desne strane ako se moram skloniti,sve bi bilo super da ona nije uradila polukruzno i zamalo da zavrsim u njenim vratima pri 40km/h da stvar bude gora ona ponovi radnju i ukljuci se u suprotnu traku.

Ideja nije da se traze neka prava nego samo ucestalijom voznjom u grupi "skrenuti" paznju svima,kako na motocikliste tako i na stanje u saobracaju a par drugara se lako dogovore (kao sto vecina i radi) i zbog same pojave i zvuka ne mozemo biti neopazeni,da tako kazem spojimo lepo i korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
6 minutes ago, djolji said:

Činimi se  da će tih par krugova u grupi po centru grada biti manje zapaženo od strane građanstva nego jedna svadbena povorka.  Ako hoćemo da ukažemo na naše prisustvo i probleme koje imamo u sobraćaju, da smo ugroženi od strane drugih učesnika, treba da se sami zapitamo i uverimo da li mi poštujemo propise. Da li sam kupio motor da bi ga vozio prema ograničenju brzine, poštovanju zabrane preticanja (puna linija, kolona vozila), odsustva alkohola  u krvi, prestrojavalja i provlačenja na semaforu i kolone,..? Da li je  neko pokušao bar jedan sat (ajde i kraće) da poštuje ZOBS kada vozi motor? Ne verujem, uglavnom se ponašamo kao carevi na drumovima, vozimo isto kao vozila sa pravom prvenstva, ili još tačnije kao vozila sa blinkerima.

 

U pitanju je naša kultura svest i vaspitanje. kada sam pre par godina bio u Nemačkoj, kao pešak sam išao gradom, na manjoj raskrsnici semafor, nigde nikoga od vozila i pešaka, a ja hoću da prođem na crveno. Kum, koji živi tu,  me izgrdi, kaže ovde svi poštuju zakone- propise, čekaj zeleno. Dugo mi je trebalo da to prihvatim, ali takav smo mentalitet.  

Što se tiče predloga slažem se ali nešto uraditi da to bude uočljivo tj.zapaženo (možda da sviramo kao kad se ide po mladu ;))

Krenuo sm da pisem jedan duzi post ali me mrzi a sustina je u ovom boldovanom. Dokle god se ne obracunamo prvo "sa mangupima u nasim redovima" nema puno smisla traziti od ostalih da nas dozivljavaju drugacije nego sto nas dozivljavaju. Znaci ostaje obracanje saobracajnoj policiji i tu je po mom misljenju koketiranje sa "politikom" te bi zbog toga taj "pokret gradjanja vozaca motocikala" morao da deluje kroz neku organizaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Saobraćajna policija je nekada, ne tako davno, naplaćivala mandatne kazne. Sećamo se toga odlično i svakakvih priča, ali se svodilo na to da se časti (podmiti za doručak, piće.. jedna crvena...) i tako izbegne veća kazna. Tada je radara bilo na svakih 50km, a i u gradovima, pa se više vodilo računa o brzini, vezivanju pojaseva, korišćenju mob.tel.... Elem, onda smo zabranili (ukunuli) mito i korupciju i dobili sledeći efekat: drastično povećane kazne, ali od toga panduri nemaju nišŠ, pa za njihovu bednu platu jedva i da rade svoj posao ( ne mogu oni mene malo da plate koliko ja mogu malo da radim). Tako je došlo do masovnog nepoštovanja ZOBS jer nema ko to da kontroliše, a sami nismo sposobni jer nam taki mentalitet. 

Saobraćajna policija treba da radi na procenat, a najboljima dodeliti raskrsnice :Slavija sa fontanom, Skupština, Jurija Gagarina,...:jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
41 minutes ago, Alex DeLarge said:

Po pravilima ne smeš da obiđeš biciklistu ni traktor ako je puna linija, ima da čekaš isprekidanu makar 2 km iako nema saobraćaja.

Nema obilaženja dva ili više vozila, jedno po jedno.

Nema između kolona, nema ostavljanja motora na trotoaru, između, do i sl.

Ograničenja 50 u gradu, van 80, autoput 120 ili 130.

Na granici u red, pa koliko god da je dug red.

 

Sve su ovo pravila koja svi kršimo jer smo u zakonu vozilo kao i svako.

Ali upravo zbog ovoga i vozim motor. Da ne moram sve to. Plus ono: sloboda, ljubav.

 

Mislim da nije cilj akcije da se mi uterujemo u slovo zakona nego da budemo vidljivi i poštovani bar što se tiče bezbednosti, povređivanja ili smrti od strane drugih učesnika.

 

Da li znas da po ZOBS da ukoliko ne prelazis u suprotnu traku smes da obidjes vozilo jer se ne smatra preticanjem?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Problem je satkan od više faktora i rešavanje istog zahteva dublju analizu i akcioni plan.

 

Saobraćajna infrastruktura je jako loša. Dosta nepreglednih raskrnica, loša podloga, pohabana i slabo uočljiva signalizacija. Postoji i dosta nakaradno izvedenih saobraćajnica. Na primer, dosta znakova neposredno ispred, zaklonjeni drvecem, nekim objektom... Najviše mi smeta kada se vozim po Beogradu, neki semafori na kojima se teško uočava signal kada je jako sunce.

 

Sami motociklisti. Davno je prošlo vreme kada je u jednom gradu bilo 5 motociklista koji su se međusobno družili. Ima nas puno i već godinama govorim da nas ne treba i ne volim da nas svrstavaju u isti koš. Okej, organizujemo se tokom humanitarnih akcija i vozimo se u grupama, ali te grupe nisu masovne već nekoliko dobrih drugara i prijatelja koji imaju više motiva za druženja. Motocikl može da kupi svako i to nije osnov za druženje niti za kategorizaciju. Znam dosta motociklista sa kojima se ne bih vozio ni u javnom prevozu. Znam i neke koji su okej ali ne možemo da se vozimo zajedno zbog različitog pojimanja vožnje. Krenite od sebe i vozite za sebe, ulažite u opremu, motocikle i znanje.

 

Poslednje, edukacija i vaspitanje.

Nismo mi glupi i nesposobni kao narod, već nepismeni i prosti sa katastrofalnim odnosom prema sugradjanima i okolini. Šta tera čoveka da izbaci djubrište iz auta pokraj puta? Da se sjuri niz brdo, ne stane pred znak "STOP", iseče motociklistu i još ga psuje? Radi jer ne razume šta čini svojim postupcima, jer razmišlja i donosi odluke isključivo u trenutku i za taj trenutak. Kako je drugome, kako je njemu i kako će mu biti za 5, 10 dana, mesec i godinu on ne moža da shvati. Uvek je drugi kriv, samokritičnost ne postoji. To je vaspitanje od kuće i škole. Krivim u velikoj meri i medije za promociju loših postupaka i ličnosti. Gde su edukativni tekstovi, gde su članci u novinama, intervju? 

 

Policija da aktivno sprovodi kontrole, patrole u civilnim vozilima, garantujem da će dvoje u civilnom autu tipa "VW Polo" danas navatati bar 50 onih što koriste telefon. Čak šta više mislim da im je malo 24h da sankcionišu sve prekršaje na metar od njih. Kakva kazna 5000 dinara? Kazna ti je 5% od mesečnih prihoda. Nisi prijavljen, nemaš posao? Ideš 5 dana da radiš za džabe. Napraviš više puta sranje, ideš kod da pričaš sa psihologom.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ja vidim kao problem samo ne dozivljavanje motocikliste u saobracaju kao da vozim bicikl pa cu skociti i skloniti se, primjera radi zivim na granici BiH i HR i vidi se ogromna razlika izmedju te 2 zemlje. Po BiH je vječita borba sa ostalim vozilima dok je u HR druga prica, jednostavno te niko ne ugrozava na cesti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Po pravilima ne smeš da obiđeš biciklistu ni traktor ako je puna linija, ima da čekaš isprekidanu makar 2 km iako nema saobraćaja.

 


Где пише ово правило?

Полагао сам за мотор 3 пута (3 пута успешно положио, нисам падао. Значи А1 А2 А), и знам да можеш обићи шта оћеш иако је пуна линија ако је не прелазиш.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па није као и свако друго возило. Нити има 4 точка, нити је шире од 2 метра.

Кад седнем за комп наћи ћу та питања и одговоре. Ако тамо кажу да смеш (званични МУП сајт), ја се по томе оријентишем.
Сигурно нећу возити иза бицикла 2км а има места да прођем између њега и пуне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^ E sad ne znam tačno ali ako već tražiš obrati pažnju na kvalifikaciju preticanja i obilaženja. Sve mi se nešto čini da se obilaženje odnosi na nepokretnu prepreku na putu i da tada komotno možeš i preko pune ukoliko ne ugrožavaš druga vozila u saobraćaju. Takođe, čini mi se i da postoji neka minimalna udaljenost od vozila koje pretičeš, te je teško to odraditi u istoj traci ukoliko preticano vozilo nije drugi motocikl ili bicikl.

 

Edit: Što se tiče nepismenosti i gluposti našeg naroda, naš narod je pretežno bio nepismen pre drugog svetskog rata. Nikako glup. Problem smo imali jer boravimo na prilično trusnom području, a pritom smo i karakterom malo ratoborni (da ne kažem ku**eviti). I nakon Turaka svako malo neki rat (te jedan balkanski, te drugi, te prvi svetski) što našoj inteligenciji i nije ostavilo previše prostora da izgradi ozbiljnu državu, nego stalno nešto "Jovo nanovo". "Zemlja seljaka na brdovitom Balkanu", zar ne? Nismo baš povukli kulturu stanovanja u gradovima iz srednjeg veka, gotovo da ih nismo ni imali u nekom ozbiljnijem smislu uz par izuzetaka.

Onda dolazi prosperitetno doba, po WW2, iako u jednom diskutabilnom režimu. Ubrzano se gradi cela stara Juga, infrastruktura, industrijalizacija, obavezno školstvo... I šta smo dobili? Sistem koji će 45 godina kasnije da se u potpunosti ulupa i sruši, ali dobili smo i pismenu narod, izgrađene puteve, gradove, pre svega jako zdravu naciju na psihičkom i kulturološkom planu. Samoubistva na nivou statističke greške, vršnjačko nasilje gotovo da nije postojalo, kriminal u tragovima, bez straha si komotno na Košutnjaku mogao na klupi da prespavaš noć i da ne pomisliš da bi neko mogao da te opljačka i izbode. Sećam se nekad se nije zaključavao stan ni preko noći.

E onda kreće ulupavanje. Zaobići ću dublju analizu jer o razlozima može da se diskutuje naširoko. Realno nacija doživljava ekonomski slom. Ljudi prvi put u životu nemaju onu sigurnost i očajnički se bore da prežive od prvog do prvog. Odjednom postaje moguće da se ostane bez posla. Pored nekih novih pojava kao što je inflacija u toku su i građanski ratovi sa svima onima za koje si mislio da su ti braća i sestre. Prosečan narod nema pojma zašto? Mnogi ostaju bez bližnjih u rovovima (deca, očevi, muževi, braća...), mnogi stiču traume u tim istim rovovima. Jade te na sve strane, čekaš za ulje u redovima, šibaju te sa sankcijama kao vola, šibaju te sa bombama dok grliš decu i trčiš negde da se kriješ a ne znaš gde. Na kraju promene, tranzicija, privatizacije, masovni gubici posla, opšte razočarenje izostankom 6. oktobra...

I posle se neko pita što smo kao narod besni i pakosni???

 

Mnogo će biti teško da se izađe iz začaranog kruga. Ne znam kako ali teško će na silu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd

Opet ja, kolege vrtimo se u krug ili ti trcimo ko hrcak u bubnju. Mislim da je sve stvar kulture. Ispravite me ako gresim, nekad je u skoli postojalo poznavanj saobracaja. Licno sam ucestvovao na nekom takmicenju sa bajsom, terao neki poligon sa preprekama i saobracajnim znacima. Da li tog ima danas u skoli ?? U Sloveniji sam stajao na pesackom sa desne strane, zena u vozilu ukjucuje se na put i pogledala na levu , krenula lagano i kad me je primetila stala i toliko se izvinjavala da je meni bilo neprijatno. A ovde, prelazim pesacki u 27 Marta, dodjem do pola i gledam kokosku koja daje gas samo da prodje ispred mene. I o cemu mi polemisemo ovde ? Ja,ja i samo ja da budem prvi, da blokiram raskrsnicu zabole me dal ko skrece u sporednu ulicu, prvi na trafici, pekari,posti... Prvi u selu itd.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 31 minuta, Alex DeLarge je napisao:

Не пише ни да смеш.

Мотоцикл је возило као и свако друго и по томе ако не сме аутомобил не сме ни мотоцикл.

Biću kratak, sve što nije zabranjeno (nekim) zakonom, znači da je dozvoljeno.

Ako me pitaš odakle mi to, uputiću te na ustav RS i deklaraciju o ljudskim pravima UN.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
" userid="31138"] Biću kratak, sve što nije zabranjeno (nekim) zakonom, znači da je dozvoljeno.
Ako me pitaš odakle mi to, uputiću te na ustav RS i deklaraciju o ljudskim pravima UN.

Upravo suprotno, u saobraćaju je sve što nije dozvoljeno, zabranjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Исто тако стоји и да спора возила (тракторе, запреге...) под одређеним условима смеш обићи и на отвореном путу преко пуне линије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 10 minuta, Urban Cruiser je napisao:


Upravo suprotno, u saobraćaju je sve što nije dozvoljeno, zabranjeno!

Hahaha... :lol3: 

 

Ništa... Ti po svom, ja po svom, pa da uživamo u životu... :na_glavi:

 

Aj u zdravlje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
" userid="31138"] Hahaha... :lol3: 
 
Ništa... Ti po svom, ja po svom, pa da uživamo u životu... :na_glavi:
 
Aj u zdravlje! :takoje:


Velika je tuga što nas napuštaju kolege. Utvdjivanje razloga stradanja je na pravsudji i drugim organima. Nažalost ovakvi stavovi neće pomoći nikome, a kad bude kasno ne bitno je na koji se zakon ili ustav poziva.
Kolega, moj komentar je više puta proverena i skupo plaćena činjenica. Zaista ti želim svako dobro i iskreno se nadam da je nećeš proveriti na teži način.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, djolji je napisao:

Saobraćajna policija je nekada, ne tako davno, naplaćivala mandatne kazne. Sećamo se toga odlično i svakakvih priča, ali se svodilo na to da se časti (podmiti za doručak, piće.. jedna crvena...) i tako izbegne veća kazna. Tada je radara bilo na svakih 50km, a i u gradovima, pa se više vodilo računa o brzini, vezivanju pojaseva, korišćenju mob.tel.... Elem, onda smo zabranili (ukunuli) mito i korupciju i dobili sledeći efekat: drastično povećane kazne, ali od toga panduri nemaju nišŠ, pa za njihovu bednu platu jedva i da rade svoj posao ( ne mogu oni mene malo da plate koliko ja mogu malo da radim). Tako je došlo do masovnog nepoštovanja ZOBS jer nema ko to da kontroliše, a sami nismo sposobni jer nam taki mentalitet. 

Saobraćajna policija treba da radi na procenat, a najboljima dodeliti raskrsnice :Slavija sa fontanom, Skupština, Jurija Gagarina,...:jee1:

Ja rekoh da riba smrdi od repa....

Jedna stvar mi nije jasna,razumem mlade bahate ljude koji krse propise i voze kako hoce,ali sta je sa starijima koji su svojevremeno (u ex-yu)vozili kako treba a danas su vrlo cesto gori od mladezi?Sta se desilo u tim glavama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 7 minuta, Urban Cruiser je napisao:


Velika je tuga što nas napuštaju kolege. Utvdjivanje razloga stradanja je na pravsudji i drugim organima. Nažalost ovakvi stavovi neće pomoći nikome, a kad bude kasno ne bitno je na koji se zakon ili ustav poziva.
Kolega, moj komentar je više puta proverena i skupo plaćena činjenica. Zaista ti želim svako dobro i iskreno se nadam da je nećeš proveriti na teži način.
 

 

Moj stav je, ako nisi video iz drugih tema ili postova: samo polako, normalna vožnja, brzinama u granicama bezbednosti, da mogu da se zaustavim i izbegnem, uz malo "savijanja" i kršenja ZOBS-a, čime prvo sebe, pa ni druge ne dovodim u opasnost, a ni policija nije problem pri takvoj vožnji.

Uz to, mogu ti reći da i pored padanja sa motora i kažnjavanja po članu 330 ZOBS-a, smatram da sam vrlo jeftino prošao, a mnogo toga naučio.

Sa sadašnjim motorom sam za godinu i po dana prešao 24000km po gradu vozeći na navedeni način i dobro prolazim, tako da iz toga možeš da stekneš neko mišljenje i o mom iskustvu.

Eto... Toliko o meni, a tebi želim takođe svako dobro, a častim te ruski kvas kad se javiš na PP, pošto alkohol ne pijem dok vozim :P 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja