Jump to content

Moto Zajednica

Stvarno je DOSTA!

Recommended Posts

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

On ne bi bio u stanju ni da sjedne na tu mašinu ni da mu život zavisi od toga..Skuteras, kao i hiljade njih, koji nije nikakav zaljubljenik u motocikle, već ga koristi isključivo kao rentabilno prevozno sredstvo, (čak mislim da ima neki kompleks i izraženu antipatiju prema motociklistima), i da kojim slučajem troši 2 litra više ne bi ni skuter koristio ( za razliku od mnogih skuterasa ovde koji su zaista pravi motociklisti i ni na koji način ne bih želio da ih uvrijedim i prema njima nije upućen moj post), a taj podatak o motociklu je svojevremeno promijenio iz čistog cinizma..

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Podrzavam akciju. Uvek je bilo da ako je 5 dobrih i jedan los svi ce primetiti tog jednog. To je tako. Ali sa tim se ne treba pomiriti vec se dobri i disciplinovani vozaci trebaju podstrekivati na pozitivno delovanje i davanje licnog primera ostalima. Trudim se da kao i mnogi drugi delujem u tom smeru. Razumem sta je bdada hteo reci i maksimalno postujem i prihvatam stav. 

Uvek vodjen "Nije tesko biti kulturan i fin"

nista drugo nam ne moze pomoci. A svi znamo da se pozitivna energija i delo prenose,ne brzo kao negativna ,istina je,ali se prenose sa osobe na osobu. Tako da mozemo se provozati postujuci propise i pokusati da realizujemo ideju u delo. Svako na svom terenu  ( svom dvoristu).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znate gore vrh ustanicke gde se spaja s bulevarom.Ona raskrsnica,pesacki sve zivo.Lik na r-u je tuda probio zvucni zid,i to u spicu.Po novom bg vidjam likove na enduro motorima koji voze nenormalnom brzinom,sve veleslalom medju vozilima.Sve vise imam utisak da motoristi grese.Velike su to brzine za po gradu.Sta rade tek van grada?Hrabrost im definitivno ne nedostaje.Kad se sve to ukombinuje sa gomilom saobracaja,a naravno svako za sebe misli da je vozacina,da ima dobre reflekse onda su sve te nesrece jedna normalna pojava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Težak smo mi slučaj. :)
Moraće da krene 'odozgore' i da se resetuje software kod većine. Kako će se to uspeti zaista ne znam jer svi imaju svoje neke validne razloge zašto ne treba tako već treba kako on misli. Ogranicenja na putevima postoje ali to nisu više aktuelna ogranicenja naravno. Kao sto ni pune linije nisu bas svugde adekvatno postavljene. Nova fontana koja krasi grad i ispljuvasmo je na sva usta. Naravno našli smo gomilu validnih razloga za to. I tako imamo mi dosta toga da primetimo i da damo komentar na to umesto da slušamo i budemo fini.

Sumnjam i da bi maršal pokojni uspeo rešiti slučaj. Možda treba ići još malo dalje u istoriju i možda 'Sulejman' bi uspeo :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, zobs, to su budale pisale, mi to znamo puno bolje :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sto pominjes fontanu?negoduju ljudi normalno.I moja zena bi negodovala da sutra dignem kredit i kupim novu Hondu a leba nemamo kako treba.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne znam dal bi akcija nedeljom dala neke rezultate, al znam da se svi u saobraćaju ponašaju previše opušteno jer policije jednostavno nema na ulicama - tu i tamo stoje sa radarom i to je sve. Nekada  je policija u N. Sadu svaki dan bila na ulicama u vreme špica na najprometnijim raskrsnicama - danas ih nema . Gledam po gradu, ljudi voze automobile i pričaju mobilnim il kucaju poruke, pešaci to isto rade dok prelaze pešački prelaz, pa kad bi policija napravila poštenu akciju u N. Sadu po pitanju korišćenja mobilnih telefona u saobraćaju - mislim da bi naplatili kazni da imaju za plate za narednih pet godina . Takođe mislim da razlog vtome nije da je policija lenja već ih nema dovoljno. Par puta sam bio prisutan kad se desi neka saobraćajka, ljudi zovu policiju da dođe da napravi uviđaj, a dobiju odgovor da će ekipa doći za pola sata - sat jer su sve ekipe na terenu.  Nekad smo imali i lokalne policajce koji su patrolirali svojim reonima - sad ni njih više nema. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Sto pominjes fontanu?negoduju ljudi normalno.I moja zena bi negodovala da sutra dignem kredit i kupim novu Hondu a leba nemamo kako treba.

Ako ti i žena po difoltu negoduje onda to nije ok. Možda tebi ta Honda treba da bi išao sa njom na novi posao, da bi možda ustedeo na putnim troškovima, da bi možda sebi ulepšao život i dao sebi volje da kreneš u neki poduhvat koji će te izvuci iz te krize.
Jbg ne može se sve gledati tako plus/minus i crno/belo.

A koji bi hondu uZeo? :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne znam dal bi akcija nedeljom dala neke rezultate, al znam da se svi u saobraćaju ponašaju previše opušteno jer policije jednostavno nema na ulicama - tu i tamo stoje sa radarom i to je sve. Nekada  je policija u N. Sadu svaki dan bila na ulicama u vreme špica na najprometnijim raskrsnicama - danas ih nema . Gledam po gradu, ljudi voze automobile i pričaju mobilnim il kucaju poruke, pešaci to isto rade dok prelaze pešački prelaz, pa kad bi policija napravila poštenu akciju u N. Sadu po pitanju korišćenja mobilnih telefona u saobraćaju - mislim da bi naplatili kazni da imaju za plate za narednih pet godina . Takođe mislim da razlog vtome nije da je policija lenja već ih nema dovoljno. Par puta sam bio prisutan kad se desi neka saobraćajka, ljudi zovu policiju da dođe da napravi uviđaj, a dobiju odgovor da će ekipa doći za pola sata - sat jer su sve ekipe na terenu.  Nekad smo imali i lokalne policajce koji su patrolirali svojim reonima - sad ni njih više nema. 

Ispravno, ali ja pokušavam uvek nekako da ne dođje do toga. Kad je pun grad onih sto krše saobracaj to znaci da nešto u prethodnom trajektu debelo nije u redu. Policija ima ulogu da koriguje a ne da obučava.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Ja sam za taj izlazak na ulice, ali ovde fin nacin ne uspeva...

Jesmo svi dokurcili svima, ali su i ti dokurcili nama!!

Obilaznica oko BG-a ludilo, kolona, svi (ama svi!!) sa stranim tablama se sklanjaju u kraj da prodjes, a nasi majmuni jos namerno idu ka liniji, jer ces da povredis njihov ego ako ih obidjes!!! Naravno skloni se i neki nas, ali svi znamo da je to nekolicina...

 

E zato lepo u centar Beograda u 14h po najvecoj vrucini i guzvi nas 2000 i totalna blokada... Samo tako mozes da stavis nekom nesto do znanja! Pa kad vlast istera smrkove da nas razjuri, pa kad to krene u medije, domace, strane... E tad ce se nesto promeniti! 

Ovako, mirno, voznjica... Tu ce samo da dobijemo neki tekst u "danasu" i par reci u cosci u ovim rezimskim novinama.

Znaci nece niko da vidi!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Žena treba da malo više gleda svoja posla. Ali to ti je, kao dijamant, u sve se mesa :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4793 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 37 minuta, Dzejev sin je napisao:

Sto pominjes fontanu?negoduju ljudi normalno.I moja zena bi negodovala da sutra dignem kredit i kupim novu Hondu a leba nemamo kako treba.

Ovo za fontanu je odlican primer,u naj veci kruzni tok u Srbiji ubacis nesto sto menja boju i pravi buku,da postoji neko ko se iole brine o bezbednosti to nebi dozvolio.

U Šidu je stavljen lcd bilbord 2,5 metra od semafora,vec je bilo par lancanih udesa,naravno nocu,tacno znam i cija reklama je uzrok udesa posto je pozadina crvena.

Zato se mozemo uzdati samo sami u sebe,meni je muka vise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad je i fontana kriva??

Fontana u centru Rotterdama pa nema lančanih.
IMG_1341.PNGIMG_1342.JPGIMG_1344.PNG

Most u centru grada, pa nema lančanih. Isto ima i gomila billboarda raznih veličina.
IMG_1343.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

kolega bdada , razumem ja tebe , potpuno

 

nego ti prijateljski kazem - mani se corava posla 

 

ne napravis ti nista , ja bi voleo da mozes , ali nema sanse ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Nesreće se dešavaju .  Manjak kulture ( opšte i saobraćajne )  , nedostatak tolerancije , živaca. Nepostojanje uzora , autoriteta .  Srednovekovna infrastruktura...  Svega  nam fali  i  zbog toga plaćamo  najvećom cenom. 

Za mene je kasno ali što se dece tiče,  saobraćajno obrazovanje bi bilo korisno uvesti kao obavezan predmet.  

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Savan

Cisto da objasnim negodovanje sugradjana.

Znam sta pokusavas reci ,mislis da vidis dublji smisao u idejama gradskih oca.

Problem je sledeci: kroz BG voze turisticki vodici i autobusi bez krova namenjeni panoramskom razgledanju. To je lepo. Taj autobus vodi i od hrama Sv.Save pa do Slavije dalje do terazija..  Dali znas da taj autobus vozi trakom koja je namenjena za Bus i Taxi vozila kao i za tramvaje? Dali znas da u toj postoje rupe duboke i 20cm? Znas li da su sine iskocile u paketu sa nekim kamenjem za koje predpostavljam da je podloga donjim slojevima asfalta? I onda mi kazes da umesto da poravimo asfalt tim turistickim rutama ,mi cemo napraviti fontanu jebenu,a turisticki autobusi ce ko na safariju da skacu iz rupe u rupu dok im putnici ne poispadaju u istu tu fontanu ?! Nemoj Savane,pametan si covek.

Pa ti kad si renovirao kucu,nisi je prvo ofarbao i ugradio ozvucenje,krenuo si od temelja,pa zidove sredio pa krov , pa tek onda idu dekorativni radovi. 

A mi, mi kao Romi, farbamo vesele boje,pojacavamo muziku da nam se ne vidi kartonska kuca koja se urusava od kise.

Da se razumemo, imam visoko misljenje o tebi,samo mislim da nisi sagledao stvari kako treba,nisu Beogradjani ludi,samo nas oni takvim cine.. Volimo mi fontane,al volimo i kad imamo kako da dodjemo do nje,volimo i kanalizaciju,volimo i gradski prevoz dostojan ljudi,volimo i sudove i zdravstvo koje radi. Curi nam svuda,al bitno da fontana peva..

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd

Postovane kolege ovo je banana drzava i sve da dubimo na glavi vozeci motore dzaba. Takav je period naseg zivljenja. Nema kulture od obdanista samo tucanje u mozak. Bahatost i divljastvo u svim sferama zivota, neka nam je Bog u pomoc

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ako ti i žena po difoltu negoduje onda to nije ok. Možda tebi ta Honda treba da bi išao sa njom na novi posao, da bi možda ustedeo na putnim troškovima, da bi možda sebi ulepšao život i dao sebi volje da kreneš u neki poduhvat koji će te izvuci iz te krize.
Jbg ne može se sve gledati tako plus/minus i crno/belo.


Саване, пријатељу, јел се зајебаваш?

Лепо човек објаснио ситуацију где "нема леба да се једе како треба", ти кажеш да је ОК дићи кредит да би се "улепшао живот"?

Можда тамо негде "преко".
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Саване, пријатељу, јел се зајебаваш?

Лепо човек објаснио ситуацију где "нема леба да се једе како треба", ти кажеш да је ОК дићи кредит да би се "улепшао живот"?

Можда тамо негде "преко".

Nisi me razumeo. Pare od fontane neće nahraniti sva usta niti izlečiti sve bolesne niti ovo niti ono. Stoga je skroz pogresno i bespotrebno da ne kažem i uzaludno kaliti bes na fontanu koja sama po sebi je OK nešto i treba da se ulaze u grad na ovaj ili onaj način.

Ja nisam rekao da je ok dići kredit, već da on zna bolje od mene jel Ok da digne kredit. Polazim od toga da on zna šta radi. A ako ne zna, pa ni taj kredit ga neće nešto spasiti. Isto važi i za fontanu tj za njenog nalogodavca. Uhvatili smo se fontane kao nekad onih žirafa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I izvinjavam se sto sam odveo temu na pogrešnu stranu iako ima nekog indirektnog linka, bolje je da se držimo srži teme.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nedostatak opće i prometne kulture, međusobne tolerancije i poštivanja su samo neke od moralnih vrijednosti koje u društvenoj svakodnevnici ostavljaju svoje duboke tragove.

 

Nije pametno zalagati se za nekog kome njegova glava nije vrijedna a o tuđim nećemo uopće govoriti.

 

Kad sve sagledamo naši zakoni i nisu toliko loši, uglavnom prepisani od nekud.

Njihovo sprovođenje u našu svakodnevnicu je katastrofalna.

Zahvaljujući korupciji pravosudnog sustava imamo debile pune novaca koji si mogu priuštiti svaki mogući a i nemogući luksuz.

Njihovo ponašanje ima direktan uticaj na mlađe žutokljunce koji se trude svojoj okolini pokazati svoje sposobnosti i vrline.

 

Začarani krug....

 

Pamet u glavu i desnom stranom.

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja