Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 400ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Postovanje svima,

Imam beverly 400 ie tourer 2008 god i gusi se i ugasi pri dodavanju gasa a na ler gasu moze raditi mozda 1 minutu.pumpa goriva je ok ima pritiska i baca gorivo kroz injector .Majstor kaze da je problem u klapni od gasa rebrasta je i kodirana je sa kljucem (kao trebao bi to sve mjenjati zajedno on to pretpstavlja a nema on dijagnostiku da zna 100 % ) nadalje crveno svijetlo na tabli se ne pali nikako i covjek koji radi to profesionalno mi je rekao da to mozda cak i nije klapna a ako jeste da se ona ne mjenja nego se moze remontovati i nastelovati cak.Ja sam se igrao malo mehanicara prije tih kvarova pa sam sjeo slucajno na diznu i slomio je sto sam bio uspjesno zamijenio al kako sam bio sredjivao plastike zacepio sam usis zraka  kesom (koji ide u masinu) i kada sam ja vrsni mehanicar promijenio diznu sav ponosan pocmem verglati sa kesom u usisu zraka koji je i potegao malo kesu  unutra .Izvukao sam je i imam taj problem .moze li to poremetiti klapnu ,ventile itd .Majstori nece da se zajebavaju oko toga moram sam .Pomagajte ako mozete .pozdrav iz Neuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Pozdrav, danas sam resio malo da osmirglam ferode na kvacilu kod mog beva i mislim da sam napravio problem. Naime lepo sam osmirglao deo povrsinski deo i upalim ga da lakse i brze odradim drzeci smirglu dok se kvacilo okrece na leru i sve je bilo ok dok nisam dodao gas, bez zvona, ocigledno greska.
Ferode se otvore, ja ugasim motor ali sada nece da se vrate. Kako stvari stoje opruge su se u momentu istegle i sada ne samo da ne rade posao vec ne daju ni da se ferode vrate nazad na mesto. I da poispadali su i oni mali gumeni ublazivaci.
Kako moze ovo da se resi, nove opruge ili ima jos nesto sto bi trebalo da se pogleda?
Ubacio sam i video




Sent from my iPhone using Tapatalk
IMG_0381.thumb.jpg.2df9393e99535ce2cda4e58e8bba4c69.jpgIMG_0382.thumb.jpg.d0a0b12fe7f0859a28665a03dcdfb0b6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Samo oprugice i gaaas! (Zvono montirano, gumice na svojim mestima :D )

 

P.S. Nikada prste blizu delova koji se pokrecu/okrecu!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Hvala Nešo, ako imas pri ruci onu sliku gde si pravio alat za blokadu varijatora postavi, imao sam je ali zagubio. Da napravim, imam jedan alat ali su pinovi prekratki. Moracu da odvrnem i varijator da bih skinuo kvacilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na ovoj je strani blokirac koji sam pravio, nije komplikacija ali je lakse da od nekog u blizini pozajmis... DSa se odvije moze i pistoljem ali za pritezanje treba blokirac, ima taznih resenja po internetu, baci pogled :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 19 minuta, Borkosan je napisao:

imam jedan alat ali su pinovi prekratki

Samo da znaš da ni samo menjanje oprugica kvačila nije baš lako, ako nisi vičan. Ja sam se baš namučio kad sam ih stavljao prvi put, jake su opruge na većim skuterima, tj kvačilima. Posle sam nabavio adekvatnu alatkicu, tj. šrafciger sa pojedenom jednom stranom na vrhu, pa je s njim mnogo lakše, uz malo vežbe pogotovo. Negde ga sam ga sad zaturio, ne mogu da ga nađem pa da slikam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Nemam nameru da sam menjam, ali moram da skinem kvacilo da odnesem mod majstora jer motor nije u voznom stanju.
Samo da ih nadjem da kupim, u jednoj radnji su mi rekli da prodaju samo komplet kvacilo pa cu da potrazim, mora da ima da se kupe posebno samo opruge.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da, imaju na primer ove, to bi po šifri 2912779 trebalo da odgovara za original Bev 400

 

 

odnosno:

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Evo update, doradio sam alat koji imam za varijator za PCX i skinuo bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_0385.jpg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8481 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrh da si uspeo! 

Nisam hteo namerno takav alat da preporucim posto ume da otkine peraja aluminijumska, pa onda nije u balansu, trpi ta strana radilice, lezaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Stavio sam duze srafove bas iz tog razloga da ne ostetim peraja. Savili su se prilikom odvrtanja malo. Od sutra u potragu za oprugama pa da ga sastavim i ne diram vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sastavio sam motor, malo se oteglo dok su stigle opruge, uzeo sam plave Malossi, to je bilo najblize originalu sto sam nasao. Zamenu je odradio majstor, nemam alat za skidanje one velike navrtke. Posle sam sve lagano sklopio i zategao po propisu. Zavrsih pre pola sata tako da je proba sutra.
Primetio sam ispod dekle jednu cevcicu pa se pitam cemu sluzi i mora li tako da stoji? Ova mala rupa je bila puna blata pa predpostavljam da treba biti spolja.
IMG_0442.thumb.jpg.0aa84016b1670429ac593f265ab24d79.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kratka probna voznja od dvadesetak km, sve ok i kako treba. Primecujem da treba za nijansu vise gasa pri kretanju nego ranije, rekao bih da je to logicno jer su opruge nesto jace od fabrickih.
Sve sa novim oprugama i uslugom majstora je kostalo 4000 din. Skola placena, idemo dalje.

I da, prosecna potrosnja je nešto malo ispod 4L/100km, mereno metodom “od čepa do čepa”.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A što plave opruge? One su najtvrđe. Nekako mislim da je bolje da budu mekše opruge za gradsku vožnju, da pre lepe lamele na manjem gasu.

Interesantno, Malossi je nemenio bele, odnosno najmekše opruge za Maxy Fly Clutch. Bele imam i na mom Malossi kvačilu za moj Kymco, lepo radi, ne treska pri polasku niti malom gasu, ništa ne škripi...

 

A ovo šta je ovo crevce, baš me zanima? Znam za crevo za drenažu tečnosti iz filtera vazduha, ali inače ne izgleda tako, i trebalo bi da ima čep na kraju. I ne bi trebalo da stoji tu kao na tvojoj slici. Aj ko zna šta je nek nas obavesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odušak diferencijala je ta cevčica ka atmosferi.

Sa gorgnje strane poklopca izlazi guma u kojoj se nastavlja crevce.

Crevce ima svoj nosač prisrafljen za sam poklopac diferencijala i putuje na dole.

 

Borko

Sk'ces tek spaliti lamele nažalost.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Hvala Darko,
Vezano za opruge, kada sam pricao sa prodavcem kaze ima tri tvrdoce, malo tvrdje, vise i najtvrdje i da njih ne preporucuje. Ja lepo trazim te malo tvrdje i dobijem ove plave. E sad ko je pogresio ne znam. U voznji primecujem jako malu razliku kod kretanja, videcemo kako dalje.

A ako spalim lamele resavamo kada dodjem sledeci put na pregled kod tebe, po mom planu i kilometrazi na prolece


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mala je razlika u tvrdoći, ali dovoljna da zezne stvar. Ja kad se vraćam sa posla na pr. gužva je samo tako. Saobraćaj ide brzinom 15-30 km/h. Svako malo stani, pa kreni.

E sad zamisli kako je jadnom kvačilu unutar dekle. Ne struji vazduh i nema hlađenja, a moraš da prckaš po gasu da bi se kretao. Lamele ne postizavaju da se zalepe do kraja, šlajfuju po zvonu, trenje generiše ogromnu toplotu, još kad upekne zvezda... Što manje šlajfovanja, to bolje.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sta je tu je, sad sam pricao sa prodavcem, ove plave su prve tvrdje posle fabrickih, ima jos dve vrste vece tvrdoce.
To je ok sto se mene tice, inace slabo se vozim po gradu, vise na otvorenom putu.
Svakako ce se vremenom pokazati kako se sada ceo sklop ponasa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Moze biti da je tako, ne razumem se bas, decko koji prodaje (Motocross team Kraljevo) kaze obrnuto.
Bez obzira, vozim, pratim pa cemo da vidimo. Ovako na prvu sve super, dobar je osecaj u voznji. Vec nakon par stotina km ce se pokazati valja li ili ne.
Svakako nije mnogo tesko a ni preskupo promeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ih, što ja nisam imao te plave, Racing... Šalim se, samo odsečan gas kad krećeš, da što pre "uhvati"...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Masterov prenos bas nikako ne voli tu voznju 15-30km/h... Mrzim kad moram da se vucem za nekim vozilom ispred, osetim cvt kako se buni... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3112 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ko živi&vozi u nešto većem gradu, ili turističkom mestu na pr, nek upali ponekad neku GPS aplikaciju koja meri brzinu kretanja. Prosto se zapanjiš kad vidiš koliko je mala prosečna brzina. Izgleda da u praksi i nismo mnogo brži od bicikle :)

Nisu blesavi Italijani što mahom teraju 150cc skutere u urbanim sredinama. Ništa ti više ni ne treba, realno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja