Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 400ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Izguglaj Motoklinika VML ili Gavro SU ili Motoroom NS ili na KP.

Hvala. Nasao sam kod Gavre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Nazalost ispostavilo se da pumpa nije da 

Potrebna mi je pumpa sa slike a niko od navedenih je nema 

Modern Vespa : BV 500: How to Fix the Hose Clamp Problem at Fuel Pump

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

Probaj ovde.
(Link sam stavio samo zbog kontakt telefona)

Ili Moto Kros Tim Kraljevo ( imaš ih na netu)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic



Džabe stvarno...

Ali nužda zakon menja. Nadam se da time rešavaš sve probleme.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Drugovi kako sam kupio Beverlija 400 pri mali brzina do cca 20kmh mi ga je teže voziti, jednostavno kao da remen ne "klizi", tresucka mi. Dok kad krenem preko 20kmh ide sve oke. Jednom mi je majstor ošmirklao pakne na kvacilo i isao je oke. Slijedeci problem dole u prenosu je kad pustim gas i on kao da ne otpusti kvačilo (remen) nego kad trebam skroz stati i onda ga otpusti i hajmo reći kao da je tad u leru.. da li je to normalno ? Cuju mi se i rolnice kad dam gas pri kretanju. Moram da napomenem da su rolnice, klizači i remen novi i originalni stavljeni iz piaggio servisa. Skuterom pravim punom km i on ima oko 40 hiljada. Da li da mjenjam redom sve novo zvono, variomat, federe kvačila i centralni feder ili mi je to bacanje para. Na oko sve izgleda oke, ali eto imaju te neke mušice što me smaraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Mislim da je glupo menjati napamet...skini oblogu CVT, digni na štender, upali i prati šta se dešava. Eventualno neki snimak okači, ima ovde majstora koji će ti pomoći.

Bar bi ja tako uradio...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 13 sati, Blaza je napisao:

Mislim da je glupo menjati napamet...skini oblogu CVT, digni na štender, upali i prati šta se dešava. Eventualno neki snimak okači, ima ovde majstora koji će ti pomoći.

Bar bi ja tako uradio...

Iskreno ne znam nista od toga, ne usudim se to skidati sam. Jedino da majstoru vozim, ali on kad je gledao -kaze sve je uredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

O.k. ako se ne razumeš, onda ne diraj, vidi kod tebe u kraju ko ima sličan skuter neka "posluša", a i ti njegov, ili ako nisi siguran u majstora, vidi, raspitaj se, neko drugi da pogleda. Možda ti neka sitnica pravi čudan zvuk.

Kažeš, čuju se rolnice kad krećeš ? Da li je isti zvuk i kada je podignut na štenderu, i kada daješ gas da kreneš ? Daj još neku informaciju, snimak, ima ovde ljudi koji znaju bolje od mene da procene šta je problem .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@cerklaz Evo u čemu je kvaka.

CVT kod skutera je jedan genijalno osmišljen, ali vrlo osetljiv sklop. Treba i znanja i truda da se to lepo našteluje, a razlika od dobrog i ispravnog CVT-a, i onog lošeg može da bude u rasponu od -  jedva čekam da vozim, do nervira me ova krntija 'oću da je zapalim.

 

A ti si, bar se po opisu da zaključiti, "zahtevan" korisnik. Smetaju ti "sitnice".

Problem je što većina, nazovimo ih majstora, nema sluha za takve probleme. Tu su da zavrnu i odvrnu za 5 minuta, zamene deo i da to naplate. Pritom, često i stave pogrešan zamenski deo, zature po neku podlošku, pretegnu gde ne treba itd

 

Dakle, dve su mogućnosti:

1. Da nađeš dobrog majstora, koji zna šta radi i koji hoće da uloži truda da dijagnostikuje problem i da ga reši, kao što je naš Dare.

2. Da uzmeš sam da čačkaš, čitaš tekstove, gledaš klipove, i metodom uzaludnih pokušaja nekako dođeš do znanja i rešenja. Bar si sam kriv ako nešto ne valja.

 

Ovako preko tastature, teška posla da će moći neko da pomogne.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, cerklaz je napisao:

Drugovi kako sam kupio Beverlija 400 pri mali brzina do cca 20kmh mi ga je teže voziti, jednostavno kao da remen ne "klizi", tresucka mi.

 

1.

Dok kad krenem preko 20kmh ide sve oke. Jednom mi je majstor ošmirklao pakne na kvacilo i isao je oke.

 

2.

Slijedeci problem dole u prenosu je kad pustim gas i on kao da ne otpusti kvačilo (remen) nego kad trebam skroz stati i onda ga otpusti i hajmo reći kao da je tad u leru.. da li je to normalno ?

 

3.

Cuju mi se i rolnice kad dam gas pri kretanju. Moram da napomenem da su rolnice, klizači i remen novi i originalni stavljeni iz piaggio servisa.

 

4.

Skuterom pravim punom km i on ima oko 40 hiljada. Da li da mjenjam redom sve novo zvono, variomat, federe kvačila i centralni feder ili mi je to bacanje para. Na oko sve izgleda oke, ali eto imaju te neke mušice što me smaraju. 

Moram podeliti post na redne brojeve da bi ti bilo lakše da shvatiš problematiku.

 

1.

Pisali smo lani, Master agregat nije za grad jer se lako pali kačilo, Quassar bolje podnosi gradsku vožnju ma da i kod njega može stradati CVT ako se ne vodi računa.

"majstor prešmirglao pa posle bilo Ok" znaci da je imao pregrevanje pa je površinski sloj na lameli postao tvrdji. Ovo ti je jedan od uzroka za tresuckanje pri kretanju i teza vožnja do 20km/h koju pominješ.

 

2. 

U toku vožnje a po puštanju gasa ne može odmah preci u ler. To se dešava na brzinama manjim od 10km/h, par sekundi pre nego sto trebaš stati.

Ako se tako ne dešava već u samom trenutku kad si stao, računaj da imaš problem na vise strana. 

 

3.

Posto su stavljene nove rolnice i klizači, ne bi smelo da se čuje, to ti je zvuk cangrljanja bez metalnog zvuka.

Sa druge strane, sličan zvuk može kaiš praviti.

 

4.

ova slika se ranije provlacila, taman ti je vreme za detaljan pregled

mora ovako biti da bi se znalo gde i sta boli

IMG-20170307-184024.jpg

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 1 sat, Blaza je napisao:

O.k. ako se ne razumeš, onda ne diraj, vidi kod tebe u kraju ko ima sličan skuter neka "posluša", a i ti njegov, ili ako nisi siguran u majstora, vidi, raspitaj se, neko drugi da pogleda. Možda ti neka sitnica pravi čudan zvuk.

Kažeš, čuju se rolnice kad krećeš ? Da li je isti zvuk i kada je podignut na štenderu, i kada daješ gas da kreneš ? Daj još neku informaciju, snimak, ima ovde ljudi koji znaju bolje od mene da procene šta je problem .

Kad je na štenderu sve je uredu, ništa se ne cuje. Kad vozim iznad 20-30kmh ide ko podmazan, vuče ko bas lijepo. Ne mogu to snimiti dok vozim, ne cuje se a i ne mogu to treskanje prenijeti.

Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

@cerklaz Evo u čemu je kvaka.

CVT kod skutera je jedan genijalno osmišljen, ali vrlo osetljiv sklop. Treba i znanja i truda da se to lepo našteluje, a razlika od dobrog i ispravnog CVT-a, i onog lošeg može da bude u rasponu od -  jedva čekam da vozim, do nervira me ova krntija 'oću da je zapalim.

 

A ti si, bar se po opisu da zaključiti, "zahtevan" korisnik. Smetaju ti "sitnice".

Problem je što većina, nazovimo ih majstora, nema sluha za takve probleme. Tu su da zavrnu i odvrnu za 5 minuta, zamene deo i da to naplate. Pritom, često i stave pogrešan zamenski deo, zature po neku podlošku, pretegnu gde ne treba itd

 

Dakle, dve su mogućnosti:

1. Da nađeš dobrog majstora, koji zna šta radi i koji hoće da uloži truda da dijagnostikuje problem i da ga reši, kao što je naš Dare.

2. Da uzmeš sam da čačkaš, čitaš tekstove, gledaš klipove, i metodom uzaludnih pokušaja nekako dođeš do znanja i rešenja. Bar si sam kriv ako nešto ne valja.

 

Ovako preko tastature, teška posla da će moći neko da pomogne.

Priznajem jesam zahtjevan, volim da mi je sve ispravno i da radi glat. Sve kupujem dijelo nove i originalne, mijenjam ulje na 5 hiljada i sve to uredno platim da mi i de kako treba, jer kad odem od kuće 300km ne želim da mi staje skuter. Moraće mi to sve rastaviti i vidjeti sta se treba mjenjati.

pre 24 minuta, Satelis je napisao:

Moram podeliti post na redne brojeve da bi ti bilo lakše da shvatiš problematiku.

 

1.

Pisali smo lani, Master agregat nije za grad jer se lako pali kačilo, Quassar bolje podnosi gradsku vožnju ma da i kod njega može stradati CVT ako se ne vodi računa.

"majstor prešmirglao pa posle bilo Ok" znaci da je imao pregrevanje pa je površinski sloj na lameli postao tvrdji. Ovo ti je jedan od uzroka za tresuckanje pri kretanju i teza vožnja do 20km/h koju pominješ.

 

2. 

U toku vožnje a po puštanju gasa ne može odmah preci u ler. To se dešava na brzinama manjim od 10km/h, par sekundi pre nego sto trebaš stati.

Ako se tako ne dešava već u samom trenutku kad si stao, računaj da imaš problem na vise strana. 

 

3.

Posto su stavljene nove rolnice i klizači, ne bi smelo da se čuje, to ti je zvuk cangrljanja bez metalnog zvuka.

Sa druge strane, sličan zvuk može kaiš praviti.

 

4.

ova slika se ranije provlacila, taman ti je vreme za detaljan pregled

mora ovako biti da bi se znalo gde i sta boli

IMG-20170307-184024.jpg

 

Hvala na opsežnom odgovoru.. Kako sam shvatio naci dobro majstora i sve to redom rastaviti ? 
Užano mi smeta to sto se moram igrati gasom na malim brzinama da mi ne treska, ali cim predjem tih 20kmh ide ko lađa, stvarno nemam zamjerni ni na krajnju brzinu ni na kruzing, milina ga je voziti od 60-70 kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 39 minuta, Satelis je napisao:

Posto su stavljene nove rolnice i klizači, ne bi smelo da se čuje, to ti je zvuk cangrljanja bez metalnog zvuka.

Sa druge strane, sličan zvuk može kaiš praviti.

Metalno zveckanje može da proizvodi i odšrafljen mali štitnik izduvne cevi, ono što ide pre auspuha. Ne znam sad kako izgleda na Bevu, ali meni se to desilo. Utripovao sam se da je zvuk iz CVT, a ono je samo bilo potrebno da se dotegnu 2 šrafa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

Metalno zveckanje može da proizvodi i odšrafljen mali štitnik izduvne cevi, ono što ide pre auspuha. Ne znam sad kako izgleda na Bevu, ali meni se to desilo. Utripovao sam se da je zvuk iz CVT, a ono je samo bilo potrebno da se dotegnu 2 šrafa...

Gledao sam sve i provjeravao. Ovo se stvarno cuje iz dekla i zvuk rolnica. Dok se ne krene onda se nista ne cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Grebiga, svašta može da bude.

Meni po opisu što trucka na malom gasu i zvecka u leru, liči da kaiš nije dobro stisnut u varijatoru. Kad daš veći gas, podigne se gore, i tek tad lepo uhvati prenos.

Možda fali neka podloška, možda kaiš nije pravih dimenzija ili se istanjio, možda nije samo lepo zategnut... Vreme je da neko kompetentan to sve lepo ispregleda, svakako.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Grebiga, svašta može da bude.

Meni po opisu što trucka na malom gasu i zvecka u leru, liči da kaiš nije dobro stisnut u varijatoru. Kad daš veći gas, podigne se gore, i tek tad lepo uhvati prenos.

Možda fali neka podloška, možda kaiš nije pravih dimenzija ili se istanjio, možda nije samo lepo zategnut... Vreme je da neko kompetentan to sve lepo ispregleda, svakako.

Ne zvecka na leru, nego samo kad krecem. Dok dam jaci gas onda se ne cuje, ma oko variomata i rolnica je nesto.Kais je nov, original iz piaggio prodavnice po broju sasije.Platio sam ga masno. Dok otvorenon voznjom ga je milina voziti, pravi kruzer. Vise me smara ona voznja do 20kmh, mislim da cu ga prodati radi toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 14 minuta, cerklaz je napisao:

mislim da cu ga prodati radi toga

Ovo si odvalio glupost, priznaj... Ako nisi u stanju da rešiš problem/popraviš/nađeš majstora, batali, prodaj, kupi novo...

Kolege su ti već rekle, rasturi sve, pa pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Ovo si odvalio glupost, priznaj... Ako nisi u stanju da rešiš problem/popraviš/nađeš majstora, batali, prodaj, kupi novo...

Kolege su ti već rekle, rasturi sve, pa pregled.

Kupiću noviji skuter, svakako, ali bih volio ovo da rijesim. Nema mi nego rastaviti sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dule je imao mali peh il nezgodu, ne zna se sta se tacno desilo na Autokomandi.

Uglavnom zavrsio je na desnom boku.

 

IMG-20220416-174152.jpg

 

nije velika steta, stradao je korman, pokrivio se

IMG-20220416-174606.jpg

 

nosac levog retrovizora, staklo desnog retrovizora

IMG-20220418-103429.jpg

 

podna plastika

IMG-20220418-111736.jpg

 

zastita cunka

IMG-20220418-111822.jpg

 

Cunak je dobro, ako neko ima viska zastitu a hteo bi da proda nek vice.

 

pored sredjivanja dobice 

IMG-20220416-174356.jpg

 

IMG-20220416-174402.jpg

 

IMG-20220418-111505.jpg

 

sve zabice su citave, vratiti u leziste

IMG-20220418-111510.jpg

 

IMG-20220418-111812.jpg

 

polovan dobar nadjoh gde drugde nego u Motoklinici (50e)

treba skinuti tegove ciji su srafovi zapekli i gum. rucke

IMG-20220418-155308.jpg

 

ovo mi postaje biti nocna mora

IMG-20220418-113713.jpg

 

IMG-20220418-122650.jpg

 

dok se aku krcka

IMG-20220418-124840.jpg

 

tockovi idu na zamenu i balans, lezaju traverzni se menja

IMG-20220418-135417.jpg

 

Jedna zanimljiva stvar.... 

Ranije Bev je imao problem sa lez. kormana, glavio je po sredini. Nakon zamene ležajeva gornjih, donjih + u pr. tocku i guma, moped dobija tresenje kormana kad se sklone ruke sa istog, sitno ali prometno.

Sada nakon sto su gume zamenjene, tresenja vise nema, stare gume su bile Pirelli.

 

pakovanje

IMG-20220418-180042.jpg

 

IMG-20220418-180443.jpg

 

IMG-20220418-181642.jpg

 

IMG-20220418-190821.jpg

 

kat. br. od 250-ce..... iste retrovizore nose 

IMG-20220419-104911.jpg

 

IMG-20220419-104925.jpg

 

IMG-20220419-110440.jpg

 

sve uglobljeno, nista ne zjapi 

IMG-20220419-110447.jpg

 

IMG-20220419-110432.jpg

 

stari delovi spakovani i to bi bilo to

IMG-20220419-110709.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, vidim zanimljive komentare. Uzeo sam Bev 400ie tourer 2009.g za sada sam zadovoljan. Ako imate preporuku za nekog majstora kod koga bih ga odveo da pogleda kakav je(bg) bio bih zahvalan. Prilikom gasenja motora se zacuje neki skripajuci zvuk, pa ako je imao neko slicni problem da znam sta je otprilike. Veliki pozdrav, Marko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja