Jump to content

Moto Zajednica

Imam problem

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Elem,prodao sam skuter koji je bio registrovan još 6-7 meseci.Pošto je kupac iz BG-a pristao sam da mu dam ovlašćejne za upravljanje,pa kada dođe registracija da napravimo ugovor,odjavim saobraćajnu....Registracija je istekla negde u Junu,na tel.br.koji imam javila mi se žena koja kaže da je to službeni telefon koji je ona sada zadužila i da ona nema pojma kga ja upšte tražim.Kada na BeleStrane ukucam prezime i ulicu iz ovlašćenja koje smo uradili-nema ništa....Imam njegove podatke JMBG ime,prezime i adresu stanovanja....U Lazarevačkom sup-u nemogu da mi pomognu,kažu da idem u Ljermontovu...NIje problem da odem tamo-ako je tamo rešenje problema,a da idem je sad od vrata do vrata....Ovde ću stati.Ljudi ima li ko da je bio u situaciji nalik ovoj?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imao sam slican problem, prodao sam motor u maju nisam napravio nijedan dokument trebalo je kad istekne registracija da prevodimo. U avgustu je istice registracija novi vlasnik odbija da prevodi motor jer hoce da ga prodaje dalje. U septembru je otac novog vlasnika napravio udes vozeci pijan. U Novembru mi stize racun od 500e iz osuravajuce kuce da platim ja ili vozac koji je uzrokovao udes pa kako se dogovorimo. 

 

Nakon toga sam napravio kupoprodajni ugovor prolazi sest meseci i razmenjujem vise pisama sa osugaravjucom kucom. Posto niko ne placa odstetu stvar odlazi na sud i pocinje zezanje od skoro godinu zbog strajka advokata da bi na kraju sud dosudio u moju korisit i da novi vlasnik snosi sve troskove. Sveukupno 2 godine zezanja od kad se dogodio udes.

 

Naravucenije sto pre nadji novog vlasnika i prevedi motor na njega ili bar napravi kupoprodajni ugovor jer u suprotom kakav god prekrsaj da napravi ti si direktno kriv a mozes cak i u zatvor da zaglavis ako se desi neko teze krivicno delo. U najgorem slucaju mozes da prijavis da je motor ukraden.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Ako imas duplikat ovlascenja,onda ne bi trebalo toliko da se brines,to ti je dovoljan dokaz ako iskrsnu problemi koje eventualno napravi kupac.Mislim,ako je ovlascenje overeno u opstini ili u sudu,onda nije mogao a ni smeo da da lazne podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako u ovlascenju ne stoji da moze da ga registruje i prevede na trece lice - opusti se i uzivaj. Ako se i kad se pojavi neko da bi da produzi regu ili prenese vlasnistvo,  ( a verovatno ce uskoro jer je istekla registracija ) naplati zajebanciju i maltretiranje. Mada, zbog 2-3.000din koje si mu ustedeo, sam sebi si napravio komplikaciju. :grr::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2856 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Uvek kupoprpdajni odmah, i ovlascenje u kom se ogradjujes od prekrsaja i koje ISTICE u nekom momentu. Mislio sam da svi znaju to do sada

Očigledno da svi još ne znaju i zbog par hiljada dinara navlaće sebi bedu na vrat. :jok:  :jok:  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1560 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam, svojevremeno, bio u obrnutoj situaciji: kupio "zoljicu" od nekog matorca da se malo vozikam, a pošto nisam bio pri parama, napravimo ovlašćenje za upravljanje... Posle nekoliko godina, kada sam odlučio da ga prodam, odem sa kupcem do bivšeg vlasnika da ih "spojim", kad ono deda otišao u večna lovišta, naslednici prodali kuću i ko-zna-gde-su.. :grr: . Naravno, kupac je odustao. Posle sam ga prodao nekom liku koji nije mnogo mario za prevod, srećom. Što rekoste: mala ušteda, a velika zajeb.....a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da ako bi zalazili u sitna crevca ni ovlascenje bez saglasnosti (potpisa na ovlascenju) onog koji je ovlascen ne znaci puno. Jer Ja mogu sada da napravim ovlascenje na komsiju koga mrzim, popunim sve podatke njegove i odem overim u sudu, on mi naravno za to ne treba. Onda pravim prekrsaje i kad stignu kazne ja odnesem i kazem nisam ja nego komsija. Po meni u ovlascenju treba da stoji da ovlasceni preuzima odgovornost, da je sa tim on saglasan i njegov potpis inace pada u vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

tako je, i vlasnik i kupac daju licne na uvid i potpisuju se u knjigu u opstini ili gde vec rade ovlascenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...mislim....nadam se da sam miran što se tiče mogućih posledica,a u vezi tih kazni i svega što to povlači.A što se tiče ''nepisanog''vlasnika,siguran sam da će nam se ukrstiti putevi.Bar ću se potruditi da do toga dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne bih znao za Beograd, ovde je dovoljan samo vlasnik. Znam pouzdano jer sam prošle nedelje napravio jedno ... 550 dindži me je koštala overa u opštini ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Za kupoprodajni trebaju oboje, a za ovlascenje samo vlasnik vozila, sa dokumentom (saobracajnom) kojim dokazuje za koje vozilo daje ovlascenje za upravljanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

za ovlašćenje treba samo prodavac, ne treba saobraćajna. Lično uradio.  

Za kupoprodajni ima dve solucije:

1. Da oboje budu prisutni.

2. Ili da prodavac samo potpiše i overi, a onda kupac potpiše i overi opet (može i obrnuto). Tako sam ja preveo auto da ne bih išao u Arilje, a tamo su mi uradili odjavu i vraćanje tablica preko agencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Meni evo vec tri puta trebao i kupac. Zvezdara, Rakovica, Novi Beograd opstine.

 

+1

takodje, obavezno je prisustvo oba lica radi upisa u onaj registar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

 

Meni evo vec tri puta trebao i kupac. Zvezdara, Rakovica, Novi Beograd opstine.

+1

takodje, obavezno je prisustvo oba lica radi upisa u onaj registar

Za kupoprodajni ugovor, ili ako se neko dosetio da radi ovlascenja sa potpisom kupca da je saglasan da preuzima odgovornost za upravljanje vozilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4697 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ta da je logicno da trebaju obojica jesta ali da može samo jedan i to jeste. Znaci logike nama. u BGu je sve komplikovanije.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja pre godinu dana bez problema dala puno ovlashcenje ( za upravljanje vozilom, registraciju, prenos vlasnishtva) na opshtini Vrachar, sama, bez prisustva druge osobe (cenu sam zaboravila, par stotina din).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

.....da.Javna je tajna šta se i kako radi,što nikako ne štiti čoveka i daje mu mogućnost da se ponaša kao.....ne pada mi na pamet neko poređenje,ali razumeli smo se.Ako si  došao sa ženom i decom,video šta je i kako je,sviđa ti se,sviđa se celoj porodici,klinci obigravaju ako njega kao oko ringišpila na vašaru....ma teraj ga idi u pič.....zovi me pred registraciju 10-ak 15 dana da se organizujem sa poslom.Nema bre problema........Teška greška.Jeste da sam ishitreno reagovao,učinio sam taj ustupak ne bi li odobrovoljio kupca i dao mu komfora,nije bilo nekog,ma nije bilo nikakvog interesovanja za takav model...Negoooo,sve je to OK svi smo popušili i ispadali  magarci....mali milion puta,mene je interesevao ''dan posle'',ali kao što napisah,nadam se,iskreno se nadam da sam pokriven....do ukrštanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne razumem zasto se toliko cimas oko toga, mozda je covek potpuno zaboravio na to, prodao skuter ili tako nesto, ne znaci sa ces imati problema. Dobro postoje sanse da te malo iscimaju ali i tada neces zavrsiti u Gvatanamo, vidis da ga zatvaraju :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja